Περί φορτιστή

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Αυτό που λέει ο τίτλος..
Ποιον έχετε;είχα έναν της black decker τον άφησα στο χωριό να υπάρχει.εδω είχα έναν από τους πρώτους του lidl ,όχι με ψηφιακή οθόνη,παρέδωσε.πρόσφατα τη προσφορά του lidl δεν τη πρόλαβα,όπως γίνεται συχνά τελευταία με το σουπερμάρκετ αυτό,(δηλαδή,βάζει ένα δύο κομμάτια για κραχτη ίσα να μπεις μέσα και αντί φορτιστή ή άλλο εργαλείο που δεν βρίσκεις,να πάρεις Σαλάμια και μπύρες και σοκολάτες...ωραία και αυτά αλλά...)..
Οπότε,θέλω να παρω έναν της τάξης μέχρι 40 άντε 50 ευρω ας πουμε που να φορτιζει και το αυτοκίνητο.
Του 640 κάτι τα κρύα κάτι η ακινησία ψόφησε.οπότε...
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Εγώ εχω του λιντλ. Προσωπικά εχω δει αρκετά κομμάτια κάθε φορά οπότε μάλλον γίνεται πανικός.

Δεν λες σε ποια περιοχή είσαι μήπως τη βγάλεις με κανέναν δανεικό οταν τη χρειάζεσαι μέχρι να ξαναβγάλει το λιντλ;

Εγώ πχ από Γαλάτσι μπορώ να δανείσω σε κάποιον αν το χρειάζεται να κάνει τη δουλειά του. (εχω καινούργιο με οθόνη :p )

εκτός αν θελεις να αγοράσεις καινούργιο εννοειται άμεσα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ εχω αυτούς για την ώρα



Είχα κι έναν ακόμα του λιντλ (αυτόν με την οθόνη) αλλά τον εκανα δώρο σε γειτονακι όταν πήρε καινούριο αμάξι.

Στη θέση σου θα έπαιρνα σε αυτο το ποσό που θες να δώσεις, έναν einhell από το eshop.gr.
Πολύ καλοί για τα λ7 τους
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Εγώ εχω του λιντλ. Προσωπικά εχω δει αρκετά κομμάτια κάθε φορά οπότε μάλλον γίνεται πανικός.

Δεν λες σε ποια περιοχή είσαι μήπως τη βγάλεις με κανέναν δανεικό οταν τη χρειάζεσαι μέχρι να ξαναβγάλει το λιντλ;

Εγώ πχ από Γαλάτσι μπορώ να δανείσω σε κάποιον αν το χρειάζεται να κάνει τη δουλειά του. (εχω καινούργιο με οθόνη :p )

εκτός αν θελεις να αγοράσεις καινούργιο εννοειται άμεσα.
Ευχαριστώ είμαι Ζωγράφου λέω να πάρω έναν καινούργιο να χω..
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Εγώ εχω αυτούς για την ώρα



Είχα κι έναν ακόμα του λιντλ (αυτόν με την οθόνη) αλλά τον εκανα δώρο σε γειτονακι όταν πήρε καινούριο αμάξι.

Στη θέση σου θα έπαιρνα σε αυτο το ποσό που θες να δώσεις, έναν einhell από το eshop.gr.
Πολύ καλοί για τα λ7 τους
Αυτό το black decker έχω αφήσει στο χωριό.μηπως να απαντώ τον ίδιον
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Εγώ εχω αυτούς για την ώρα



Είχα κι έναν ακόμα του λιντλ (αυτόν με την οθόνη) αλλά τον εκανα δώρο σε γειτονακι όταν πήρε καινούριο αμάξι.

Στη θέση σου θα έπαιρνα σε αυτο το ποσό που θες να δώσεις, έναν einhell από το eshop.gr.
Πολύ καλοί για τα λ7 τους
Μαξ είναι αυτά τα λεφτά και μετά από σκέψη.για λιγότερα λέω αρχικά
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Αυτόν έχω. Φορτιστης συντηρητής. Τον έχω αφήσει μήνες πάνω...κάνει όμως μόνο για μηχανάκια.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στο 1150 έχω τραβήξει καλώδιο και το έχω μόνιμα μπριζωμενο με φορτιστή genious 700 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αλλά είχα καιρό την απορία σε περίπτωση που μείνω κάπου μακριά από μπαταρία, χωράει το κροκοδειλάκι ενός φορτιστή ή των κλασσικών καλωδίων να πιάσει στον θετικό πόλο της μπαταρίας με λίγο σήκωμα στο ντεπόζιτο χωρίς να χρειαστεί να βγεί?

Το έχει δοκιμάσει κανείς?
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Στο 1150 έχω τραβήξει καλώδιο και το έχω μόνιμα μπριζωμενο με φορτιστή genious 700 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αλλά είχα καιρό την απορία σε περίπτωση που μείνω κάπου μακριά από μπαταρία, χωράει το κροκοδειλάκι ενός φορτιστή ή των κλασσικών καλωδίων να πιάσει στον θετικό πόλο της μπαταρίας με λίγο σήκωμα στο ντεπόζιτο χωρίς να χρειαστεί να βγεί?

Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Σχεδόν δεν χωράει.Είναι δύσκολο και επικίνδυνο.στο adv τουλάχιστον αλλά και στο απλό το ίδιο.θελει μια προέκταση όπως κατσαβίδι και ένα πολύ σταθερό χέρι να μην ακουμπήσει πουθενά.ειχα βάλει ένα γωνιακό σύνδεσμο που κατέβαινε πιο κάτω η επαφή αλλά μετά την αλλαγή μπαταρίας τη τελευταία δεν ξέρω που είναι.
Ο καλύτερος τρόπος να δώσεις είναι η θετική τσίμπηδα στο μεγάλο παξιμάδι πάνω στη μίζα πίσω από το καπάκι της μίζας και η μαύρη κάπου στο πλαίσιο.για να πάρει μπροστά όμως όχι για φόρτιση.
Αν βρω το γωνιακό αυτό θα το βάλω φωτο να το δεις.

Θέλει κάτι σαν προέκταση όπως
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αν βγάλει ξανά προσφορά το λιντλ έναν κόκκινο μικρό , να το πάρετε άφοβα , ο αδερφός μου τον χρησιμοποιεί επαγγελματικά πλέον γιατί εχει δει ότι κάνει θαυματα μετα από ένα χρόνο και κάτι ...

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο λιντλ είναι πολύ καλός, εκτός αν πέσει η μπαταρία χαμηλά. Επίσης αν πέσει το ρεύμα δεν συνεχίζει μόνος του.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Οι περισσότεροι συντηρητές όπως είναι και αυτός του lidl ,(όπου για τα λεφτά του είναι σούπερ έχω πάρει δύο), κάτω από κάποια volt, 8,3 αν θυμάμαι καλά έγραφε του lidl ,δεν δίνουν εντολή να φορτίσει/συντηρήσει
Εκτός και αν τον διεγείρεις ,να δώσεις για λίγο ταυτόχρονα από κάποια άλλη πηγή 12v ,τότε ξεκινάει και δουλεύει!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ισχύει, δυστυχώς έχω ένα όχημα με διαρροή και αν δεν θυμηθώ να βάλω φόρτιση μετά την χρήση, έστω εντός 48 ωρών, αδειάζει κάτω από το όριο του λιντλ, οπότε αναγκαστικά πήρα και κάποιον ακριβό.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ισχύει, δυστυχώς έχω ένα όχημα με διαρροή και αν δεν θυμηθώ να βάλω φόρτιση μετά την χρήση, έστω εντός 48 ωρών, αδειάζει κάτω από το όριο του λιντλ, οπότε αναγκαστικά πήρα και κάποιον ακριβό.
Δεν δοκιμασες δηλαδη να βρεις που ειναι η διαρροη!!!:wacky:
Προτιμησες να ...... αλλαξεις φορτιστη :p!!!
Αλλος ενας λογος που σε παω με τα χιλια :laugh: :inlove: :inlove:!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν δοκιμασες δηλαδη να βρεις που ειναι η διαρροη!!!:wacky:
Προτιμησες να ...... αλλαξεις φορτιστη :p!!!
Αλλος ενας λογος που σε παω με τα χιλια :laugh::inlove::inlove:!!!
Σε μηχανάκι θα το δοκίμαζα. Σε αυτοκίνητο όμως δεν ξέρω από πού να το πιάσω. Οπότε το αγνοώ μέχρι να βρω άνθρωπο που να θέλει να ασχοληθεί. Έχω μια υποψία ότι είναι από κακή τοποθέτηση "εργοστασιακού" συναγερμού, τον οποίο η αντιπροσωπεία τότε θεώρησε κανονικά λειτουργικό και απλά απενεργοποίησε όταν δεν βρήκε λύση, ε, θεοί, θα έχουν την κατάρα του Φαραώ για πάντα.

Τέλος πάντων, η μικρότερη ενόχληση (συμπεριλαμβανομένων των ειδικών μαστόρων "άσε το ρε φίλε αφού δουλεύει τι ψάχνεις, πρέπει να στο κάνω βίδες δεν το λυπάσαι") είναι μόνιμη φόρτιση.
 
Top Bottom