Πρωτη βολτα της Νεας χρονιας Τριτη 2/01/2018

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Και μερικές φωτό













Sent from my iPhone using Tapatalk
Εκει που τους ελεγα.....ποσο κεφι ειχε η παρεα......εβαλες τη τελευταια φωτο.....κ με "τελειωσες".....χαχαχα !!!!!
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Με παρασυρατε παλιόπαιδα και πληρώνω το τίμημα! Μιλάμε για πολύ ξύλο από την ώρα που μπήκα στο σπίτι.
Χαλάλι όμως, αξίζει η κάθε μελανιά:laugh:

Κι από πλευράς μου, όλα σούπερ σήμερα. Όταν τα υλικά (παρέα) δένουν, το αποτέλεσμα είναι εγγυημένα καλό :friendship:


Πέραν αυτών, είχα δύο μικροατυχιες. Η πρώτη ήταν το κλέψιμο του βενζινα πριν το Σοφικό (αλλά οκ) και η δεύτερη και πιο σοβαρή, ότι από Άη Γιάννη και μετά δεν είχα τιμόνι, αφού αποφάσισε να μαγκωνει/κλειδώνει δυνατα σε συγκεκριμένο σημείο, σε κάθε στροφή.

Δεν είπα τίποτα γιατί δεν ήθελα να σας αγχωσω, αλλά στις φουρκετες κατεβαίνοντας τα βρήκα σκούρα. Αυτός ήταν και λόγος που πήγαινα τόσο σιγά, αλλά και που έστριβα με το σώμα και όχι με το τιμόνι, αφού κάμποσες φορές αναγκαζομουν να βάζω πόδι κάτω και να δίνω γκάζι για να γλιστράει ο πίσω τροχός και να αλλάζω κατεύθυνση.

Πρώτη φορά μου συνέβη, είχα ακούσει για αντίστοιχες περιπτώσεις και πόσο δύσκολη είναι η οδήγηση, αλλά εμένα μου φάνηκε βουνό.
Όλα καλά όμως, πάμε για φτιάξιμο και βουρ για την επόμενη βόλτα:ok:
Θα ανέβουν και οι φωτογραφίες, λίγο αργότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Με παρασυρατε παλιόπαιδα και πληρώνω το τίμημα! Μιλάμε για πολύ ξύλο από την ώρα που μπήκα στο σπίτι.
Χαλάλι όμως, αξίζει η κάθε μελανιά:laugh:

Κι από πλευράς μου, όλα σούπερ σήμερα. Όταν τα υλικά (παρέα) δένουν, το αποτέλεσμα είναι εγγυημένα καλό :friendship:


Πέραν αυτών, είχα δύο μικροατυχιες. Η πρώτη ήταν το κλέψιμο του βενζινα πριν το Σοφικό (αλλά οκ) και η δεύτερη και πιο σοβαρή, ότι από Άη Γιάννη και μετά δεν είχα τιμόνι, αφού αποφάσισε να μαγκωνει/κλειδώνει δυνατα σε συγκεκριμένο σημείο, σε κάθε στροφή.

Δεν είπα τίποτα γιατί δεν ήθελα να σας αγχωσω, αλλά στις φουρκετες κατεβαίνοντας τα βρήκα σκούρα. Αυτός ήταν και λόγος που πήγαινα τόσο σιγά, αλλά και που έστριβα με το σώμα και όχι με το τιμόνι, αφού κάμποσες φορές αναγκαζομουν να βάζω πόδι κάτω και να δίνω γκάζι για να γλιστράει ο πίσω τροχός και να αλλάζω κατεύθυνση.

Πρώτη φορά μου συνέβη, είχα ακούσει για αντίστοιχες περιπτώσεις και πόσο δύσκολη είναι η οδήγηση, αλλά εμένα μου φάνηκε βουνό.
Όλα καλά όμως, πάμε για φτιάξιμο και βουρ για την επόμενη βόλτα:ok:
Θα ανέβουν και οι φωτογραφίες, λίγο αργότερα.
:sk:Τι λες φίλε μου ? Ρουλεμάν λαιμού έτσι στο ξαφνικό και χωρίς προειδοποίηση ?:eek:mg:
Αφού κατάφερες και την έφερες πίσω καβάλα ΕΥΓΕ !
Ίδρωσα μόνο που το διάβασα....:brr:
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Εκει που τους ελεγα.....ποσο κεφι ειχε η παρεα......εβαλες τη τελευταια φωτο.....κ με "τελειωσες".....χαχαχα !!!!!


:yew::yew::yew:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με παρασυρατε παλιόπαιδα και πληρώνω το τίμημα! Μιλάμε για πολύ ξύλο από την ώρα που μπήκα στο σπίτι.
Χαλάλι όμως, αξίζει η κάθε μελανιά:laugh:

Κι από πλευράς μου, όλα σούπερ σήμερα. Όταν τα υλικά (παρέα) δένουν, το αποτέλεσμα είναι εγγυημένα καλό :friendship:


Πέραν αυτών, είχα δύο μικροατυχιες. Η πρώτη ήταν το κλέψιμο του βενζινα πριν το Σοφικό (αλλά οκ) και η δεύτερη και πιο σοβαρή, ότι από Άη Γιάννη και μετά δεν είχα τιμόνι, αφού αποφάσισε να μαγκωνει/κλειδώνει δυνατα σε συγκεκριμένο σημείο, σε κάθε στροφή.

Δεν είπα τίποτα γιατί δεν ήθελα να σας αγχωσω, αλλά στις φουρκετες κατεβαίνοντας τα βρήκα σκούρα. Αυτός ήταν και λόγος που πήγαινα τόσο σιγά, αλλά και που έστριβα με το σώμα και όχι με το τιμόνι, αφού κάμποσες φορές αναγκαζομουν να βάζω πόδι κάτω και να δίνω γκάζι για να γλιστράει ο πίσω τροχός και να αλλάζω κατεύθυνση.

Πρώτη φορά μου συνέβη, είχα ακούσει για αντίστοιχες περιπτώσεις και πόσο δύσκολη είναι η οδήγηση, αλλά εμένα μου φάνηκε βουνό.
Όλα καλά όμως, πάμε για φτιάξιμο και βουρ για την επόμενη βόλτα:ok:
Θα ανέβουν και οι φωτογραφίες, λίγο αργότερα.

Ωχ επρεπε να μας το πεις να το μαστορεψουμε λιγο. Βαλε ρουλεμαν απο xr 600 γιατί τα μαμα ειναι απλα με μπίλιες.

Τι τζατζικι ηταν αυτό? Δεν πλησιάζει τίποτα στα 5 μέτρα. Τι σπρεϋ πιπεριού και χαζομάρες!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την ταβέρνα και τη φαμίλια στον αι Γιάννη...εχω την χαρά να την γνωρίζω από την πρώτη μέρα λειτουργίας!
Δεν αγοράζουν τίποτε εκτός από την τυροσαλατα :D
Τα γεροντια μαζεύουν αυτά τα απίστευτα πικρά χόρτα του βουνού κλπ κλπ :rolleyes:

Το νου σας στα τιμόνια...:cool:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ωχ επρεπε να μας το πεις να το μαστορεψουμε λιγο. Βαλε ρουλεμαν απο xr 600 γιατί τα μαμα ειναι απλα με μπίλιες.

Τι τζατζικι ηταν αυτό? Δεν πλησιάζει τίποτα στα 5 μέτρα. Τι σπρεϋ πιπεριού και χαζομάρες!
Παω το βραδυ να παρω τη γυναικα μου απο τη δουλεια με το κουτι αφου ειχαν περασει τοσες ωρες κ ειχα καταναλωσει ενα πακετο τσιχλες..........οπως μπηκε....ετσι βγηκε....αστο παω με το μετρο μου λεει......απιστευτη δραση το σκορδο χαχαχα !!!!!!
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Παω το βραδυ να παρω τη γυναικα μου απο τη δουλεια με το κουτι αφου ειχαν περασει τοσες ωρες κ ειχα καταναλωσει ενα πακετο τσιχλες..........οπως μπηκε....ετσι βγηκε....αστο παω με το μετρο μου λεει......απιστευτη δραση το σκορδο χαχαχα !!!!!!
Κλαίω.....:ha
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ηταν βαρύ, πήγα να φιλήσω τη γυναίκα και της θόλωσαν οι φακοί επαφής.
Τι τζατζικι ηταν αυτό? Δεν πλησιάζει τίποτα στα 5 μέτρα. Τι σπρεϋ πιπεριού και χαζομάρες!
Παω το βραδυ να παρω τη γυναικα μου απο τη δουλεια με το κουτι αφου ειχαν περασει τοσες ωρες κ ειχα καταναλωσει ενα πακετο τσιχλες..........οπως μπηκε....ετσι βγηκε....αστο παω με το μετρο μου λεει......απιστευτη δραση το σκορδο χαχαχα !!!!!!
:pointu: :pointu:
Μπραβο παιδες, ωραια βολτα!! :yew: :l2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωχ επρεπε να μας το πεις να το μαστορεψουμε λιγο. Βαλε ρουλεμαν απο xr 600 γιατί τα μαμα ειναι απλα με μπίλιες.
'H οποιαδηποτε κωνικα εμποριου τζαπαν (πχ Nachi, Koyo, κλπ) με τις ιδιες διαστασεις. Παντως για να σκαλωσει τοσο ασχημα ρουλεμαν λαιμου πρεπει να το αφησει κανεις ενω ηθελε αλλαγη απο πολυυυ καιρο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
'H οποιαδηποτε κωνικα εμποριου τζαπαν (πχ Nachi, Koyo, κλπ) με τις ιδιες διαστασεις. Παντως για να σκαλωσει τοσο ασχημα ρουλεμαν λαιμου πρεπει να το αφησει κανεις ενω ηθελε αλλαγη απο πολυυυ καιρο.
Συμφωνώ ότι τα κωνικά είναι πιο heavy duty. Ωστόσω αλλάζοντας τον τύπο του ρουλεμάν (μπίλιες σε κωνικά), αλλάζει και η αίσθηση του τιμονιού, πράγμα το οποίο ίσως να ξενίσει ορισμένους.
Αν το μηχανάκι πατάει χώμα το κωνικό επιβάλεται. Αν όχι, θα πρότεινα να μην αλλάξει από αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συμφωνώ ότι τα κωνικά είναι πιο heavy duty. Ωστόσω αλλάζοντας τον τύπο του ρουλεμάν (μπίλιες σε κωνικά), αλλάζει και η αίσθηση του τιμονιού, πράγμα το οποίο ίσως να ξενίσει ορισμένους.
Αν το μηχανάκι πατάει χώμα το κωνικό επιβάλεται. Αν όχι, θα πρότεινα να μην αλλάξει από αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής.
όταν αλλάζεις σε Άφρικα, τέτοια προτείνουν όλοι (κωνικά) και μάλιστα Koyo.
Πάντως ξαφνικά, απευθείας σκάλώμα, 1η φορά το ακούω. Πρέπει να είχε δώσει πολλά σημάδια προειδοποίησης!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Συμφωνώ ότι τα κωνικά είναι πιο heavy duty. Ωστόσω αλλάζοντας τον τύπο του ρουλεμάν (μπίλιες σε κωνικά), αλλάζει και η αίσθηση του τιμονιού, πράγμα το οποίο ίσως να ξενίσει ορισμένους.
Αυτο τοχω ακουσει κι'εγω Γιαννη, μαλιστα η Χονδα λεει οτι επιμενει στα ρουλεμαν με μπιλιες "επειδη εχουν καλυτερη αισθηση" - και ας τα παιζουν περιπου στα 50Κ χμ στα μηχανακια που πανε χωμα :rolleyes: Αλλα στα δικα μου μηχανακια που ταχω αλλαξει με κωνικα, ειλικρινα δεν καταλαβα καμια διαφορα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ανοίγετε κανένα θέμα για τα ρουλεμάν....να αφήσουμε το τζατζικοθεμα Καθαρό??:p
το τζατζικι φταίει για το ρουλεμάν ρε Κώστα ;) :laugh:Τι δεν καταλαβαίνεις;:sneaky::sneaky::sneaky:
πώς να αντέξει το έρμο;:wacky::wacky::wacky: την έκανε....:hungover::hungover::hungover:
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
όταν αλλάζεις σε Άφρικα, τέτοια προτείνουν όλοι (κωνικά) και μάλιστα Koyo.
Πάντως ξαφνικά, απευθείας σκάλώμα, 1η φορά το ακούω. Πρέπει να είχε δώσει πολλά σημάδια προειδοποίησης!
'H οποιαδηποτε κωνικα εμποριου τζαπαν (πχ Nachi, Koyo, κλπ) με τις ιδιες διαστασεις. Παντως για να σκαλωσει τοσο ρουλεμαν λαιμου πρεπει να το αφησει κανεις ενω ηθελε αλλαγη απο πολυυυ καιρο.
Κανένα σημάδι ή προειδοποίηση παιδιά! Αυτό είναι το κωμικοτραγικό της υπόθεσης. Το ακόμη πιό ωραίο είναι ότι, λύνοντας σήμερα το μπροστινό, τα ρουλεμάν δεν είχαν κανένα ίχνος φθοράς, παρά μόνο ότι το γράσο είχε σχεδόν πετρώσει και ένα σκληρό κομμάτι φαινόταν να έχει σφηνώσει στις μπίλιες.

Τα ρουλεμάν είχαν (όντως) αλλαχτεί (όχι από εμένα-δυστυχώς, άς είμαι και του χώρου) πρίν από 20000 ασφάλτινα και "ήπια" χλμ, αλλά το πετρωμένο γράσο δεν δικαιολογείται. Ή δεν μπήκε το προβλεπόμενο γράσο, ή δεν μπήκε καθόλου καινούργιο. Το έχω ξαναδεί το έργο.

Επίτηδες, έριξα ένα καλό καθάρισμα και έβαλα καινούργιο γράσο, έδεσα, πίεσα σε στροφές σε δοκιμή και ήταν πούπουλο το τιμόνι. Ούτε μάγκωνε, ούτε τίποτα περίεργο.
Ωστόσο επειδή, κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουργύρευε, ξαναέλυσα και πέρασα ένα σετάκι Koyo.
Πάντως τέτοιο απότομο μάγκωμα δεν μου έχει ξανασυμβεί, ούτε κάν τις εποχές που πάταγα (καλό) χώμα και τα μηχανάκια έτρωγαν γερά κοπανήματα.

Όπως και να 'χει, όλα καλά και πάμε για τις επόμενες βόλτες :cool: Χρωστάω τις φωτογραφίες, αλλά με τόσα λυσίματα και τη δουλειά να τρέχει συγχρόνως, δεν πρόκαμα.

Υ.Γ.
Κάποιοι ΔΕΝ φάγαμε τζατζίκι, καθότι πήραμε πρέφα τί παιζόταν. Αντίθετα φάγαμε τυροκαυτερή και πήρε φωτιά ο κ@λος μας :laugh:.
Είναι επίσης αλήθεια, ότι όταν γυρνάγαμε, όντας σκούπα, μου ερχόταν μέσα στο κράνος εσάνς τζατζικίου από τους προπορευόμενους :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πάνο αφού βρήκες το πρόβλημα, πάλι καλά.
Πετρωμένο γρασο...
Μάστορες...... :(
Καλά που δεν έφαγες καμιά καλή απροειδοποίητη... με μαγκωμένο τιμόνι! Προς γνώση όλαων αυτά. Καλά κάνει ο Κώστας @el-Gatto που τα κάνει όλα βίδες πριν τα καβαλήσει ;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κανένα σημάδι ή προειδοποίηση παιδιά! Αυτό είναι το κωμικοτραγικό της υπόθεσης. Το ακόμη πιό ωραίο είναι ότι, λύνοντας σήμερα το μπροστινό, τα ρουλεμάν δεν είχαν κανένα ίχνος φθοράς, παρά μόνο ότι το γράσο είχε σχεδόν πετρώσει και ένα σκληρό κομμάτι φαινόταν να έχει σφηνώσει στις μπίλιες.

Τα ρουλεμάν είχαν (όντως) αλλαχτεί (όχι από εμένα-δυστυχώς, άς είμαι και του χώρου) πρίν από 20000 ασφάλτινα και "ήπια" χλμ, αλλά το πετρωμένο γράσο δεν δικαιολογείται. Ή δεν μπήκε το προβλεπόμενο γράσο, ή δεν μπήκε καθόλου καινούργιο. Το έχω ξαναδεί το έργο.

Επίτηδες, έριξα ένα καλό καθάρισμα και έβαλα καινούργιο γράσο, έδεσα, πίεσα σε στροφές σε δοκιμή και ήταν πούπουλο το τιμόνι. Ούτε μάγκωνε, ούτε τίποτα περίεργο.
Ωστόσο επειδή, κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουργύρευε, ξαναέλυσα και πέρασα ένα σετάκι Koyo.
Πάντως τέτοιο απότομο μάγκωμα δεν μου έχει ξανασυμβεί, ούτε κάν τις εποχές που πάταγα (καλό) χώμα και τα μηχανάκια έτρωγαν γερά κοπανήματα.

Όπως και να 'χει, όλα καλά και πάμε για τις επόμενες βόλτες :cool: Χρωστάω τις φωτογραφίες, αλλά με τόσα λυσίματα και τη δουλειά να τρέχει συγχρόνως, δεν πρόκαμα.

Υ.Γ.
Κάποιοι ΔΕΝ φάγαμε τζατζίκι, καθότι πήραμε πρέφα τί παιζόταν. Αντίθετα φάγαμε τυροκαυτερή και πήρε φωτιά ο κ@λος μας :laugh:.
Είναι επίσης αλήθεια, ότι όταν γυρνάγαμε, όντας σκούπα, μου ερχόταν μέσα στο κράνος εσάνς τζατζικίου από τους προπορευόμενους :laugh:
Πολύ περίεργα ακούγονται όλα αυτά ωρέ Πάνο.
Πόσο να πετρώσει το γράσο ,ωστε να κολλάει το ρουλμάν ???
Εκτός κι αν σφήνωσε εκεί μέσα ξένο σωμα.(πχ.σπασμένο κοματάκι μπιλιοθήκης)
Ελπίζω να τσέκαρες μην ήταν κανα εξωτερικό σκάλωμα η αιτία.(πχ να σκάλωνε κάπου κάποια ντίζα ,σωληνάκι φρενου ,κτλ)
Επίσης κάτι που έχει συμβεί ,είναι να μην επιστρέφει ολοκληρωτικά στη φωλιά της η γλώσσα της κλειδαριάς τιμονιού ,κ να μαγκώνει κατά το γύρισμα του τιμονιού.
ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΑΤΟ αν ισχύει....δες το.


ΩΡΑΙΑ η ΤζατΖικόΒολτα. :friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τωρα εγινε που εγινε αυτο το θεμα για ρουλεμαν λαιμου :woot: :rolleyes: να πω οτι σκεφτομουνα ακριβως το ιδιο που λεει ο Ελ Γατος απο πανου, κατι αλλο / σκληρο πρεπει να υπηρχε μεσα στο "κομματακι πετρωμενο γρασο" αλλιως δε θα σκαλωνε το ρουλεμαν.

Σχετικα με το γρασο, ειναι καλο αυτοι που πανε χωματα, περνανε νερα κλπ, να (ξανα-)γρασαρουνε το κατω ρουλεμαν λαιμου καθε μερικες δεκαδες χιλιαδες χιλιομετρα. Αυτο ειναι κατι που γινεται σχετικα ευκολα "ριχνοντας" το κατω ρουλεμαν, θατανε καλο ν'ανεβει ενα σχετικο θεμα στην ενοτητα DIY ειδικα αν υπαρχουν φωτο (εγω δεν τραβηξα την τελευταια φορα που τοκανα).
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Πολύ περίεργα ακούγονται όλα αυτά ωρέ Πάνο.
Πόσο να πετρώσει το γράσο ,ωστε να κολλάει το ρουλμάν ???
Εκτός κι αν σφήνωσε εκεί μέσα ξένο σωμα.(πχ.σπασμένο κοματάκι μπιλιοθήκης)
Ελπίζω να τσέκαρες μην ήταν κανα εξωτερικό σκάλωμα η αιτία.(πχ να σκάλωνε κάπου κάποια ντίζα ,σωληνάκι φρενου ,κτλ)
Επίσης κάτι που έχει συμβεί ,είναι να μην επιστρέφει ολοκληρωτικά στη φωλιά της η γλώσσα της κλειδαριάς τιμονιού ,κ να μαγκώνει κατά το γύρισμα του τιμονιού.
ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΑΤΟ αν ισχύει....δες το.


ΩΡΑΙΑ η ΤζατΖικόΒολτα. :friendship:
Τωρα εγινε που εγινε αυτο το θεμα για ρουλεμαν λαιμου :woot: :rolleyes: να πω οτι σκεφτομουνα ακριβως το ιδιο που λεει ο Ελ Γατος απο πανου, κατι αλλο / σκληρο πρεπει να υπηρχε μεσα στο "κομματακι πετρωμενο γρασο" αλλιως δε θα σκαλωνε το ρουλεμαν.

Σχετικα με το γρασο, ειναι καλο αυτοι που πανε χωματα, περνανε νερα κλπ, να (ξανα-)γρασαρουνε το κατω ρουλεμαν λαιμου καθε μερικες δεκαδες χιλιαδες χιλιομετρα. Αυτο ειναι κατι που γινεται σχετικα ευκολα "ριχνοντας" το κατω ρουλεμαν, θατανε καλο ν'ανεβει ενα σχετικο θεμα στην ενοτητα DIY ειδικα αν υπαρχουν φωτο (εγω δεν τραβηξα την τελευταια φορα που τοκανα).
Και αυτή είναι η πιό λογική εξήγηση για το σκάλωμα. Ιδίως αφού μετά το καθάρισμα και τη σωστή λίπανση, δούλεψε άψογα. Τέλος καλό, όλα καλά :ok:

Φωτορεπορτάζ ...

Μονή Αγνούντος.

Βρίσκεται επάνω στην Κορίνθου-Επιδαύρου, με εύκολη πρόσβαση και αποτελεί μοναδικό ιστορικό μνημείο. Καταπληκτικό αναπαλαιωμένο καστρομονάστηρο, με ισχυρό τείχος, ενισχυμένη πύλη, ακροπύργια και ένα ιδιαίτερα προσεγμένο εσωτερικό, με περιποιημένα κελιά, παρτέρια και πράσινο.


















 
Top Bottom