Συμβαίνει τώρα!

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μια αναπνοή στο Σχίνο-ψαθα -λιμανακι μαύρολίμνης .
Αντίθεση τα καμμένα με τις ανθισμένες παπαρούνες.

Θα μπορουσα να είχα ένα ελαφρύ teneraki Η κάποια μικρότερη μοτοσυκλέτα γιατί ήθελα να χωθώ στην κορυφή o_O
Οι ρυθμοί οδήγησης ήταν βεσπας αλλά γύρισε το μάτι στην ανάβαση από Σχίνο προς Πίσια :geek:
Κάποια στιγμή μπορεί να ωριμάσω!

 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Με την αυστηρή έννοια του όρου δεν είναι "τώρα" αλλά ελέω δυσκολίας εύρεσης σήματος δικτύου για ανάρτηση τις βάζω σήμερα....

Το Σάββατο λοιπόν άλλοι έτρωγαν λουκουμάδες και σπαλομπριζόλες στην Β. Εύβοια :p και κάποιοι άλλοι στη Νότια Εύβοια το έριξαν σε στροφιλίκι στα - κυριολεκτικά - ανεμοδαρμένα ύψη, πεζοπορία σε φαράγγια και βουτιές σε όμορφες πλήν κρύες παραλίες!
Πωςςς? Αυτό αποτελεί τουλάχιστον πρόκλησην απροκλήτως διενεργηθείσαν.
Το σημειώνω εις το μαύρον κατάστιχον ομοσταβλε άρχοντα Capontisti.
Ότι ενώ είχατε τον χρόνον να εκδράμετε ημέραν Σάββατον, ενώ εν τω προκειμένω εκδράματε εις την ευβοϊκήν νήσον, εν τούτης αντί να αναζητήσετε σημείον επαφής και αγκιστρώσεως μετα των ημετέρων δυνάμεων παραμείνατε απαγκιστρωμένος ακολουθώντας αυτοβούλως αποκλίνοντας τροχιάς από αυτές του περιπόλου βόλτας.

Σημ. 1 (η σύγχυσης μου είναι τόση ώστε αδυνατώ να καταλήξω πόσες ημέρες κράτηση είναι οι ενδεικνυόμενες δια να τις αναγράψω εις την βίβλον)
Σημ. 2 (η καλύτερη πεζοπορία είναι στη ράχη μιας σπαλομπριζολας
. Οταν δεν νηστεύει κανείς βεβαίως βεβαίως)
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ναι, ναι.... εκείνο το όμορφα λασπωμένο!
Η μάλλον το εκπληκτικά μακιγιαρισμένο, σαν λασπωμενο φαινοταν
 
Τελευταία επεξεργασία:

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Πωςςς? Αυτό αποτελεί τουλάχιστον πρόκλησην απροκλήτως διενεργηθείσαν.
Το σημειώνω εις το μαύρον κατάστιχον ομοσταβλε άρχοντα Capontisti.
Ότι ενώ είχατε τον χρόνον να εκδράμετε ημέραν Σάββατον, ενώ εν τω προκειμένω εκδράματε εις την ευβοϊκήν νήσον, εν τούτης αντί να αναζητήσετε σημείον επαφής και αγκιστρώσεως μετα των ημετέρων δυνάμεων παραμείνατε απαγκιστρωμένος ακολουθώντας αυτοβούλως αποκλίνοντας τροχιάς από αυτές του περιπόλου βόλτας.

Σημ. 1 (η σύγχυσης μου είναι τόση ώστε αδυνατώ να καταλήξω πόσες ημέρες κράτηση είναι οι ενδεικνυόμενες δια να τις αναγράψω εις την βίβλον)
Σημ. 2 (η καλύτερη πεζοπορία είναι στη ράχη μιας σπαλομπριζολας
. Οταν δεν νηστεύει κανείς βεβαίως βεβαίως)

Ευπειθώς αναφέρω ότι την ανωτέρω ημερομηνία και από ώρας πρωινής ευρισκόμουν σε διατεταγμένη υπηρεσία, εκτελών διαταγάς της ημετέρου εξοχότητος και αδιαμφισβήτου κυρίας εμαυτού, ήτινα ουκ ήθελε διαννοηθεί ελευθερώσας εμέ υπό των δεσμών μου ουδέν άλλο σκεπτόμενη παρά της, συνδυαζομένης μετά μηχανοκινήτου διτρόχου μεταβάσεως - και ταυτοχρόνου ελαφράς κλίσεως των σωμάτων υμών επί της ασφάλτου αλλά ουχί πέραν του σημείου να θεωρηθεί γονυκλισία ή γονυτριβή (διότι και ολίγον χέστες επί το λαϊκότερον) - άφιξης ημών σε σημείον όπερ ήρχετο στενή και βραχώδης οδός εριφίων (λαϊκιστί κατσικόδρομος) ήτινα οδηγούσε εις την διάσχισην βαθέως και βορβορώδους υπό εκκριμάτων ημιόνων και αμνοεριφίων, πλήν όμως εκπάγλου ομορφιάς, φάραγγος όστις κατέληγε εις ωραιοτάτην, ερημικήν δια την εποχήν, παραλία εν ύδασι της οποίας εξηναγκάσθην να εισέλθω έως σημείο κρυοπληξίας ούτως ώστε αποδείξω τη σφριγηλότητα και αρρενωπότητά μου.
Περατούσης δε της, επιτυχούς, αποστολής περί ώραν απογευματινήν και επιστρέψαντος εν τω καταλύματι, επί τούτου ενοικιασθέντος υπό της κυρίας μου ηκολούθησα αυτήν εις δείπνον μετά νηστήσιμων εδεσμάτων, όστις τυγχάνω διατελών εν νηστεία ένεκα της Μεγάλης και Αγίας εορτής του Πάσχα.

Κατόπιν των ανωτέρω φρονώ ότι λόγοι υπερτέρου καθήκοντος και σοφής κρίσεως ίνα αποτραπεί ετέρα κρίσις οικογενειακής φύσεως υπαγόρευσαν εις εμέ την επιλογή ταύτην, ουδόλως ωστόσο περιφρονών υμάς και τους ευγενείς λόγους συνυπάρξεως του αριθμού των μηχανοκίνητων μαστόδοντων άτινα παρευρέθησαν εις την συγκέντρωσην επί του βορείου τμήματος της Ευβοϊκής νήσου, και παρακαλώ υμάς δια της, μεθ' απολύτου επιείκιάς σας, κρίσης μου λαμβάνοντες υπ' όψη σας και τα παρατιθέντα ελαφρυντικά.


Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες

Διατελών πιστός δούλος σας

ο Άρχων Caponordisto (και ουχί ...Capontisti :sneaky: ) νομού Αρκαδίας


Σημ. 1 Ουδέν όφελος ήθελε προκύψει υπό της κρατήσεώς μου εν σκοτεινή και ανήλιαγον κάμαρα (κοινώς μπαλαούρο) αντιθέτως δε δύναται προκαλέσει αδυναμία συμμετοχής εις την οργανωθείσα εν Αρκαδία εποχούμενης περιπόλου περι τα τέλη του αυτού μηνός.
Σημ 2 Δίδω τον λόγο της μηχανοκίνητης τιμής μου περί επαρκούς τιμήσεως των αναλόγων σπαλομπριζολίων άμα τη λήξη της σαρανταημέρου νηστείας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom