Συμβαίνει τώρα!

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Να το χαίρεσαι το κορίτσι σου γλυκοΓιώργη...!!!
:hpbrd:
Χρόνια Πολλά με υγεία ! :friendship::friendship::friendship:
Πολύχρονη, να την χαίρεσαι και να σε χαίρεται :friendship:
Να το χαίρεσαι το κορίτσι, ζαχαρούλη !!! Τις ευχές μου να της μεταφέρεις !!!
sugariasgeorge φιλαρακι να το χαιρεσαι το κοριτσι και να ειστε παντα ευτυχισμενοι.
Χρονια πολλα και καλααααα, παντα μονιασμενοι και αγαπημενοι..... Και πολλα πολλα χιλιομετρα, με το καλο να κατακτησετε και το nordcap που τοσο επιθυμητε.....

#xrv_world_explorer
Πολυχρονη...να χαιρεσαι το κοριτσι..φιλε μου..!!

:thanx::thanx::thanx::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εεεελα Καλημερες..



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλημέρα Γιαννακό!!!!
Όταν ο άνθρωπος είναι με το πιάνο του και τα Γαλλικά του πως φαίνεται, όλα τονισμό στην λήγουσα :p

Μιά εβδομάδα έμεινε, σύμφωνα με τα ως τώρα γνωστά; Άντε μη σου γ.... με το καλό εννοώ να βγούμε λίγο έξω για κάτι πέρα από ψώνια.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Άσε, με αυτά που γίνονται στη χώρα, καλά είμαι εδώ :rolleyes:
Βρέ τι άλλο θες να σου πούν !!!
μετά από τέτοια αφιέρωση
δεν έχεις καταλάβει ακόμα οτι τους λείπεις ....

Καλήμερα Ελ Καπιταν, καλά να περνάς εκεί που βρίσκεσαι
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Δρομολογείται η ηλεκτρονική κατάθεση πινακίδων κυκλοφορίας.

Η σχετική ρύθμιση για τις πινακίδες και τα τέλη κυκλοφορίας 2021 αναμένεται να περάσει από τη Βουλή στο άμεσο διάστημα. Ο υπουργός Κ. Πιερρακάκης δήλωσε ότι με τον τρόπο αυτό θα αποφευχθούν φαινόμενα συνωστισμού στις εφορίες, όμως διευκρίνισε ότι τα πρόστιμα θα είναι ιδιαίτερα τσουχτερά για όσους καταθέσουν ψηφιακά τις πινακίδες τους και συνεχίσουν να κυκλοφορούν.
Πηγή
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δρομολογείται η ηλεκτρονική κατάθεση πινακίδων κυκλοφορίας.

Η σχετική ρύθμιση για τις πινακίδες και τα τέλη κυκλοφορίας 2021 αναμένεται να περάσει από τη Βουλή στο άμεσο διάστημα. Ο υπουργός Κ. Πιερρακάκης δήλωσε ότι με τον τρόπο αυτό θα αποφευχθούν φαινόμενα συνωστισμού στις εφορίες, όμως διευκρίνισε ότι τα πρόστιμα θα είναι ιδιαίτερα τσουχτερά για όσους καταθέσουν ψηφιακά τις πινακίδες τους και συνεχίσουν να κυκλοφορούν.
Πηγή
Καλά... Θα καταθέσουν 3 εκατομμύρια πινακίδες ψηφιακα και θα σουλατσαρουν κανονικα
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλά... Θα καταθέσουν 3 εκατομμύρια πινακίδες ψηφιακα και θα σουλατσαρουν κανονικα
Αν το κάνει ο Μισέλ ντε Λιαπί και οι αστυνομικοί διευθυντές, γιατί όχι ο απλός πολίτης. Δεν θυμάμαι καν ποιόν μεγαλόσχημο είχαν πιάσει πρόσφατα με "λάθος" πινακίδες σε τζιπ που ήταν κλεμμένο από μαντρα στην Χαλκίδα...

Πολύ θα μου άρεσε (όχι χαιρέκακα, αλλά γιατί κινδυνεύουμε σοβαρά) να κυκλοφορούν περιπολικά που έχουν σύστημα καταγραφής και σύνδεση με το υπουργείο και να μαζεύουν ανασφάλιστα και απινακίδωτα κλπ, αλλά δεν έχει γίνει ποτέ και φοβάμαι πως υπό το φτηνιάρικο πολιτικό κόστος δεν θα το κάνει κανείς.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Σίγουρα θα γίνει καταστρατήγηση της ρύθμισης.
Και μετά κατάργηση της ρύθμισης.....;)

Θα μπορούσαν να προσθέσουν στην διαδικασία την ταχυδρομική αποστολή των πινακίδων που είναι για κατάθεση όπως νομίζω γίνεται σε κάποιες χώρες στο εξωτερικό.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να σε πάω επίπεδο ακομα παραπάνω, έχεις πχ τρία μηχανάκια, ΜΙΑ πινακίδα και κυκλοφορείς ΕΝΑ από αυτά όποτε θέλεις. Με μία ασφάλεια, ένα τέλος, αφού όσα και να είναι στο γκαράζ ένα κυκλοφορεί. Δεν είναι φαντασία, γίνεται έξω σε κάποες χώρες.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Να σε πάω επίπεδο ακομα παραπάνω, έχεις πχ τρία μηχανάκια, ΜΙΑ πινακίδα και κυκλοφορείς ΕΝΑ από αυτά όποτε θέλεις. Με μία ασφάλεια, ένα τέλος, αφού όσα και να είναι στο γκαράζ ένα κυκλοφορεί. Δεν είναι φαντασία, γίνεται έξω σε κάποες χώρες.
Εννοείς νόμιμα; o_O:D
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Να σε πάω επίπεδο ακομα παραπάνω, έχεις πχ τρία μηχανάκια, ΜΙΑ πινακίδα και κυκλοφορείς ΕΝΑ από αυτά όποτε θέλεις. Με μία ασφάλεια, ένα τέλος, αφού όσα και να είναι στο γκαράζ ένα κυκλοφορεί. Δεν είναι φαντασία, γίνεται έξω σε κάποες χώρες.
μη μου βαζεις ιδεες Γιαννη.... :laugh:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Να σε πάω επίπεδο ακομα παραπάνω, έχεις πχ τρία μηχανάκια, ΜΙΑ πινακίδα και κυκλοφορείς ΕΝΑ από αυτά όποτε θέλεις. Με μία ασφάλεια, ένα τέλος, αφού όσα και να είναι στο γκαράζ ένα κυκλοφορεί. Δεν είναι φαντασία, γίνεται έξω σε κάποες χώρες.
Μου το είπε φίλος που ζει η αδερφή του στην Ελβετία τα τελευταία χρόνια.
Έχουν δύο αυτοκίνητα με μια πινακίδα.
 
Top Bottom