Συμβαίνει τώρα!

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Κάθε μετακίνηση με την μηχανή είναι μια μικρή εκδρομή. Για μένα τουλάχιστον που είναι το 2ο όχημά μου. Καθήμενος στην γέφυρα της Αττικής Οδού, με την υγρασία να μου τσιτώνει τα μάγουλα, σκεφτόμουν τί χάνει κάποιος που δεν έχει νιώσει αυτό το συναίσθημα.
Διαβάζω διάφορα σχόλια, για τα 0-100, για το πού πάει, πού δεν πάει, επιδόσεις, τεχνολογίες... και σκέφτομαι πού χάθηκε ο ρομαντισμός της μηχανής. Σκεφτόμουν πολλά χρόνια να πάρω μια μηχανή και περίμενα να ωριμάσει λίγο το είναι μου. Δεν με ένοιαζε τί μηχανή να είναι. Δεν ξέρω από μηχανές. Ήθελα να είναι ψηλή και σαν αυτές που ταξιδεύουν. Σαν αυτές που έβλεπα μετά τα διόδια να περιμένουν πλαγιαστές για την ημερήσια εκδρομή.
Είμαι ευτυχισμένος κάθε φορά που πάω κάπου με την μηχανή μου και δέχομαι όλα αυτά τα ερεθίσματα.

Να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε. Είτε είναι μέχρι την δουλειά, ένα κοντινό προορισμό, είτε είναι μέχρι την άκρη της Γης.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάθε μετακίνηση με την μηχανή είναι μια μικρή εκδρομή. Για μένα τουλάχιστον που είναι το 2ο όχημά μου. Καθήμενος στην γέφυρα της Αττικής Οδού, με την υγρασία να μου τσιτώνει τα μάγουλα, σκεφτόμουν τί χάνει κάποιος που δεν έχει νιώσει αυτό το συναίσθημα.
Διαβάζω διάφορα σχόλια, για τα 0-100, για το πού πάει, πού δεν πάει, επιδόσεις, τεχνολογίες... και σκέφτομαι πού χάθηκε ο ρομαντισμός της μηχανής. Σκεφτόμουν πολλά χρόνια να πάρω μια μηχανή και περίμενα να ωριμάσει λίγο το είναι μου. Δεν με ένοιαζε τί μηχανή να είναι. Δεν ξέρω από μηχανές. Ήθελα να είναι ψηλή και σαν αυτές που ταξιδεύουν. Σαν αυτές που έβλεπα μετά τα διόδια να περιμένουν πλαγιαστές για την ημερήσια εκδρομή.
Είμαι ευτυχισμένος κάθε φορά που πάω κάπου με την μηχανή μου και δέχομαι όλα αυτά τα ερεθίσματα.

Να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε. Είτε είναι μέχρι την δουλειά, ένα κοντινό προορισμό, είτε είναι μέχρι την άκρη της Γης.

Σε πέντε γραμμές τα είπες όλα Νικόλα...!
Να είσαι πάντα καλά! :friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κάθε μετακίνηση με την μηχανή είναι μια μικρή εκδρομή. Για μένα τουλάχιστον που είναι το 2ο όχημά μου. Καθήμενος στην γέφυρα της Αττικής Οδού, με την υγρασία να μου τσιτώνει τα μάγουλα, σκεφτόμουν τί χάνει κάποιος που δεν έχει νιώσει αυτό το συναίσθημα.
Διαβάζω διάφορα σχόλια, για τα 0-100, για το πού πάει, πού δεν πάει, επιδόσεις, τεχνολογίες... και σκέφτομαι πού χάθηκε ο ρομαντισμός της μηχανής. Σκεφτόμουν πολλά χρόνια να πάρω μια μηχανή και περίμενα να ωριμάσει λίγο το είναι μου. Δεν με ένοιαζε τί μηχανή να είναι. Δεν ξέρω από μηχανές. Ήθελα να είναι ψηλή και σαν αυτές που ταξιδεύουν. Σαν αυτές που έβλεπα μετά τα διόδια να περιμένουν πλαγιαστές για την ημερήσια εκδρομή.
Είμαι ευτυχισμένος κάθε φορά που πάω κάπου με την μηχανή μου και δέχομαι όλα αυτά τα ερεθίσματα.

Να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε. Είτε είναι μέχρι την δουλειά, ένα κοντινό προορισμό, είτε είναι μέχρι την άκρη της Γης.

:friendship:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εσύ πως το αισθάνεσαι και άσε όλους εμάς του υπόλοιπους να λέμε τι θα κάναμε αν ήμασταν στην θέση σου.

Οπότε αν σου αρέσει είναι ναι
αν δεν σου αρέσει είναι όχι
:D:D:D

Προσωπική γνώμη χωρίς να έχω οδηγήσει ούτε αυτό ούτε τα άλλα με τα πεσμένα βυζιά οπότε περί άνεσης κτλ δεν έχω ιδέα (δεν θα έπαιρνα κανένα από τα δύο)
αυτό θα έλεγα ότι θα σε προβληματίσει λιγότερο από το άλλο που θα είναι στο στρώσιμο ακόμα και καλά μετά από αρκετές δεκάδες χλμ ...

:friendship::friendship::friendship:
Παναγιώτη κάτι καλό πας να πεις αλλά δεν το έπιασα...ποιο είναι το άλλο που θα είναι στο στρώσιμο;;;;

Πάνω ήμουν πολύ ωραία από θέμα γωνία αλλά μόλις είδα την φωτό πως φαίνομαι ξενέρωσα ,φάνηκε πολύ μικρό

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παναγιώτη κάτι καλό πας να πεις αλλά δεν το έπιασα...ποιο είναι το άλλο που θα είναι στο στρώσιμο;;;;
Έγινε μια αναφορά για ένα gs με 60.000 χλμ που υποτίθεται ότι είναι "άστρωτο" ακόμα :sneaky:!!!!!!!!
Ξέρεις, από τα καλά τα gs, το άγιο δισκοπότηρο που λένε!!!! :ha
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Παναγιώτη κάτι καλό πας να πεις αλλά δεν το έπιασα...ποιο είναι το άλλο που θα είναι στο στρώσιμο;;;;

Πάνω ήμουν πολύ ωραία από θέμα γωνία αλλά μόλις είδα την φωτό πως φαίνομαι ξενέρωσα ,φάνηκε πολύ μικρό

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν έπαιρνα σοβαρά το πώς φαίνομαι πάνω στο 950 σε αυτή τη φώτο θα έπρεπε να το έκοβα το άθλημα την ίδια μέρα.

Σαρέσει να το κοιτάς από απέναντι όταν είναι παρκαρισμένο; Σαρέσει όπως κάθεσαι πάνω του? Αυτό μετράει κατά την άποψή μου. Αλλιώς οι XXL τύποι θα έπρεπε να καβαλάμε goldwing ή electra glide
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Παναγιώτη κάτι καλό πας να πεις αλλά δεν το έπιασα...ποιο είναι το άλλο που θα είναι στο στρώσιμο;;;;

Πάνω ήμουν πολύ ωραία από θέμα γωνία αλλά μόλις είδα την φωτό πως φαίνομαι ξενέρωσα ,φάνηκε πολύ μικρό

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάλλον στα GS αναφέρεται.. όπως λένε οι φαν του μπόξερ.. στις 50-100χιλ χλμ είναι στο στρώσιμο
Για το Χόντα πάντως άμα κουμπωσες πάνω του μια χαρά..
Δεν σέ νοιάζει η φώτο πως δείχνει ή οι άλλοι απ'έξω... εσύ θα το καβαλάς.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μάλλον στα GS αναφέρεται.. όπως λένε οι φαν του μπόξερ.. στις 50-100χιλ χλμ είναι στο στρώσιμο
Άλλο να είσαι.... "φαν" του μπόξερ, και άλλο.... "χαϊβάν" :ha (που λένε και οι φίλοι μας οι Τούρκοι)!!!!!!!

Όλοι αγαπήσαμε, αλλά τέτοια δεν λέγαμε :ha!!!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εγώ πάντως θα στο ξαναπώ Αποστολή..
Αφού κατά βάθος θες Japan.. χτύπα ένα Tenere 1200.. μια χαρά μηχαναρα είναι.. και θά είστε με την Αφροδίτη επάνω άρχοντες..!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
apos.zeitou

Αποστόλη στο είχα πει και παλαιότερα, το Τενερέ 1200 είναι το μηχανάκι που θέλεις.
Γιατί το έχεις αποκλείσει?

Η άλλη επιλογή που έχεις είναι το 1290 SAT το οποίο έχει όσα το τενερέ 1200 + ροπάκλα όπου αν είσαι τριβάλιτσος δικάβαλος με την Αφροδίτη και θέλεις να κάνεις προσπέραση σε φορτηγό σε επαρχιακό, πίστεψέ με θα σου χρειαστεί.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αποστόλη κάνε ένα test drive το mt800, δοκίμασε XR1000 από bmw και γενικά μοτοσυκλέτες για μεγαλόσωμους αναβάτες.

Το NT σου πέφτει πολύ μικρό. Έχω φιλαράκι ας πούμε στα κυβικά σου που είναι άνετος στο cross tourer 1200. Αλλά υπάρχει πλέον πληθώρα πιο νεων μοντέλων. Ξεκίνα να δοκιμάζεις μοτοσυκλέτες να δεις που νιώθεις πιο άνετα. Αν είναι να ταξιδεύεις με τη γυναίκα να πηγαίνετε παρέα στις δοκιμές.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι ακριβώς παρέα θα ξεκινήσουμε να πηγαίνουμε.... Ωραίο το τενερε αλλά θέλω δεύτερης γενιάς και δεν ανεβαίνει κανένα στο Καρ αν και έχω κάνα 2 βδομαδο να ψάξω....

Στορυ ταιμ: πάω σήμερα μοτοτζαπαν τον περνώ πρώτα τηλ του λέω το ντ το έχεις εκεί να περάσω ναι μου λέει έλα αλλά να ξέρεις είναι το μανουαλ , του λέω τέτοιο ψάχνω ..... Πάω από κει μου λέει κάνε λίγο υπομονή γιατί είναι μέσα χωμενο , βγάζει 2-3 μηχανάκια το μεκανακι μέσα στην σκόνη, του λέω δεν το έχεις δείξει σε κανέναν , μου λέει όχι εξαφανίζονται μόλις ακούνε μανουαλ .....

Και κάθομαι και σκέφτομαι πως θα μεταπουληθει αν χωρίσουμε κάποτε και δευτερον που πάει ο κόσμος ρεεε άκου dct χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom