Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Παναγιώτη κάτι καλό πας να πεις αλλά δεν το έπιασα...ποιο είναι το άλλο που θα είναι στο στρώσιμο;;;;

Πάνω ήμουν πολύ ωραία από θέμα γωνία αλλά μόλις είδα την φωτό πως φαίνομαι ξενέρωσα ,φάνηκε πολύ μικρό

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ατυχές χιούμορ Αποστόλη, στα μποξερ αναφερόμουν που λένε ότι δεν έχουν στρωθεί ακόμα μεχρι τα 100.000 χλμ
:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ατυχές χιούμορ Αποστόλη, στα μποξερ αναφερόμουν που λένε ότι δεν έχουν στρωθεί ακόμα μεχρι τα 100.000 χλμ
:friendship:
Αυτό με το "αστρωτο" μπόξερ στα 100000 χλμ, λέγεται γιατί μετά από 20 χρόνια, βλέπουμε πολλά να έχουν πάνω από 200000 χλμ χωρίς προβλήματα και καλύτερη απόδοση από αυτά με 50000 χλμ
Κάποιοι λένε ότι λόγω ανοχών τους αεροελαιοψυκτου μοτέρ συμβαίνει αυτό
Το δεύτερο μου gs το πήρα με 95000 χλμ και μετά τα 300000 χλμ που είχα με το προηγούμενο, πράγματι ήταν το μοτέρ "σφιχτό".

Εdit..με τα παραπάνω δεν λέω ότι ένα μηχανάκι με 100000 χλμ είναι πιο καλό από ένα που έχει 50000, αλλά η διαφορά των 50000 χλμ,δεν λέει και πολλά στην συνολική εικόνα
Έχω δει πολλά χρεπια με 30-40000 χλμ

Τα χαιβανια κλπ ομορφιες που έγραψε ο εμμονικος τα προσπερναω, γιατί με έχει αγγίξει το πνεύμα των Χριστουγέννων
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εσύ ξεκίνησες τους χαρακτηρισμούς περί εμμονικος κτλ ομορφιές (όπως συχνά λες)!
Εσύ ξεκίνησες τις προσβολές, εσύ και μόνο εσύ!!!!!
Μπορεί να ξεχνάς, αλλά εγώ δεν ξεχνάω.
Σταματά να τα λες όπως σε συμφέρει και ακολούθησε έστω και μια φορά μια συζήτηση, χωρίς να αλλάζεις θέμα και έννοιες!!!!
Πιο καλές κωλοτουμπες από αυτές που κάνεις εσύ σε μια συζήτηση όταν δεις ότι δεν σε παίρνει, δεν υπάρχουν!!!!!!!!

Το τελευταίο με τον διάολο τι σημαίνει;;;
Αρχίζεις να διαμορφώνεις το "γήπεδο" λέγοντας πρώτα για προσβολές και χαρακτηρισμούς (την στιγμή που εσύ τα κάνεις και εσύ τα ξεκινάς) σαν..... προειδοποιηση;;;; Για μελλοντική διαγραφή ας πούμε, με δικαιολογία (την οποία εσύ αρχίζεις να διαμορφώνεις σιγά σιγά; )!!!!!!

Όσο συνεχίζεις τις προσβολές και τους χαρακτηρισμούς, εδώ θα είμαι να σε επαναφέρω στην τάξη!!!!
Ειρήνη υμίν...:pce:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Βλέπουμε με προσοχη από 5.40 έως 6.15 ώστε να επανέλθει η τάξη...
Μισό μυριο είναι αυτό. .

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βλέπουμε με προσοχη από 5.40 έως 6.15 ώστε να επανέλθει η τάξη...
Μισό μυριο είναι αυτό. .

Εκεί γύρω στο 12 έχει πλάκα που λέει, xr άλλο δεν έχει κάνει τέτοιες διαδρομες :hh:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο τύπος έχει XR και πήρε τον τάφο να πάει Λεβίδι στον οποίο τάφο μισό μυριο χιλιόμετρα μια ματιά στον άξονα δεν είχε ρίξει και ξαφνικά ποιος να το φανταστεί ότι μπορεί να γίνει, έσπασε;
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ο τύπος έχει XR και πήρε τον τάφο να πάει Λεβίδι στον οποίο τάφο μισό μυριο χιλιόμετρα μια ματιά στον άξονα δεν είχε ρίξει και ξαφνικά ποιος να το φανταστεί ότι μπορεί να γίνει, έσπασε;
Εγώ αν κατάλαβα καλά με το XR ξεκίνησε την βόλτα και με το XR συνέχισε. Επι του τάφου είχε τοποθετήσει επιμελώς τα πεθερικά του έχοντας πολλές προσδοκίες από αυτήν την εξέλιξη πλην όμως και σε πείσμα όλων των σχεδιασμών και προβλέψεων, τα πεθερικά ανέτρεψαν τα προγνωστικά, και τελικώς επιβιβάσθηκαν επι τετράροδου οχήματος και συνέχισαν μαζί με τους απίστευτους καταδρομείς βαθιά μέσα στην έρημο της Τασμανίας φτάνοντας τελικά μετα χιλίων κόπων και βασάνων, κατάκοποι αλλά νικητές στην όαση της Φολόης
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Απορώ που βλέπετε τα βίντεο χωρίς σκιπ.

Σκιπ στο σημείο που είπε ο Γιώργος. Σκιπ λίγο μπροστά λίγο πίσω βρίσκεται ένα ωραίο μηχανάκι, α τι χαρά, κάπου φαίνεται ένα ζευγάρι μέσα σε αυτοκίνητο (της οδικής; ποιος νοιάζεται) και α τι ωραία πέρασε ένα λεπτό με το βίντεο #νοτ
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μη με μπερδεύεται με αυτά τα σατανιστικα σκιπ άρχοντα Ιωάννη. Το μόνο σκιπ που ξέρω είναι αυτό που πλένουμε τα ρούχα, τα άλλα είναι του διαβόλου
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πράσινο σαπούνι να βάζετε, τα άλλα είναι χημικά.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σημερινη βολτα σολο μιας και μπορουσα ενω οι αλλοι οχι, υπεροχα μερη και μερα :cool:










Καλά ρε Γιώργο, σε ποιόν τα πουλάς αυτά; Σαλάτα και κρασί; Τι δηλαδή, θέλεις τώρα να αρχίσουμε να αμφισβητούμε την γνησιότητα και στις άλλες φωτογραφίες, ότι τις φτιάχνεις στο φότοσοπ ξερωγώ. Πήγα λέει βόλτα μόνος και έφαγα μια σαλάτα, κατάλαβες τώρα :cautious::mooning::roflmao::roflmao:





Το χωριό και το βουνό στο φόντο ποια είναι, φοβερή φωτό :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καλά ρε Γιώργο, σε ποιόν τα πουλάς αυτά; Σαλάτα και κρασί; Τι δηλαδή, θέλεις τώρα να αρχίσουμε να αμφισβητούμε την γνησιότητα και στις άλλες φωτογραφίες, ότι τις φτιάχνεις στο φότοσοπ ξερωγώ. Πήγα λέει βόλτα μόνος και έφαγα μια σαλάτα, κατάλαβες τώρα :cautious::mooning::roflmao::roflmao:



Φιλτατε Αντώνιε, το κυριως ...was on the way ;):cool:

Αλλα ητανε σχετικα λιγο, και δεν "ακυρωσε" το δευτερο ποτηρι κρασι που ηρθε κερασμενο απο το μαγαζι, οποτε στην επιστροφη περασα αερα απο κατι λασπερα κομματια, ευτυχως ορθιος!! :oops::roflmao:


Το χωριό και το βουνό στο φόντο ποια είναι, φοβερή φωτό :D

Το βουνο ειναι το ξακουστό των Αρχαιων Θεων και το μεγαλο χωριο η πολυ ομορφη και αγαπημενη Βερδικούσα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Πληροφοριακά, το dixan μου αρέσει λίγο περισσότερο
Μην παρασύρεστε από το μάρκετινγκ άρχοντα Ιωάννη οι 29 κατασκευαστές ξέρουν καλύτερα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αναζητώντας την λίμνη Τοσκάνη η οποία δημιουργήθηκε πρόσφατα.
Είχε λίγη λάσπη αλλά όλα καλά...
Όρθιοι πήγαμε όρθιοι γυρίσαμε παρόλο τον χορό αλά Σακίρα που ρίξαμε...
Παρέα με ένα KTM SE 950 του φίλου Αποστόλη.
Στην φωτογραφία που φαίνεται το βέλος είχαμε φτάσει στην πρώτη προσπάθεια.
Και ενώ είμαι στο χείλος του γκρεμού η κοπελίτσα στο gps να φωνάζει...
"Σε 200 μέτρα φτάνετε στον προορισμό σας..."
Όλη αυτή η κατάπτωση έγινε εξαιτίας των πλημμυρών.
Φυσικά η κυκλική διαδρομή του δρόμου πλέον δεν υπάρχει.



Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Αναζητώντας την λίμνη Τοσκάνη η οποία δημιουργήθηκε πρόσφατα.
Είχε λίγη λάσπη αλλά όλα καλά...
Όρθιοι πήγαμε όρθιοι γυρίσαμε παρόλο τον χορό αλά Σακίρα που ρίξαμε...
Παρέα με ένα KTM SE 950 του φίλου Αποστόλη.
Στην φωτογραφία που φαίνεται το βέλος είχαμε φτάσει στην πρώτη προσπάθεια.
Και ενώ είμαι στο χείλος του γκρεμού η κοπελίτσα στο gps να φωνάζει...
"Σε 200 μέτρα φτάνετε στον προορισμό σας..."
Όλη αυτή η κατάπτωση έγινε εξαιτίας των πλημμυρών.
Φυσικά η κυκλική διαδρομή του δρόμου πλέον δεν υπάρχει.



Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θάνο ευχαριστημένο το κοπέλι με το 950?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θάνο ευχαριστημένο το κοπέλι με το 950?
Από εσένα το πήρε λοιπόν...
Καλά κατάλαβα...
Μια χαρά είναι το μηχανάκι, θέλει να το φέρει στα μέτρα του από ανάρτηση και ύψος.
Μόνο που το πίσω λάστιχο το έχει κάνει φυτίλια σε 950km... :roflmao:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αναζητώντας την λίμνη Τοσκάνη η οποία δημιουργήθηκε πρόσφατα.
Είχε λίγη λάσπη αλλά όλα καλά...
Όρθιοι πήγαμε όρθιοι γυρίσαμε παρόλο τον χορό αλά Σακίρα που ρίξαμε...
Παρέα με ένα KTM SE 950 του φίλου Αποστόλη.

Καλα καταλαβα λοιπον, εσεις εισαστε που περασατε χθες αρχες απογευματος στο Νεραϊδοχωρι πηγαινοντας προς Πυρρα. Εμεις μολις ειχαμε τελειωσει το δικο μας χωματινο γυρο απο Στουρναραίικα μεχρι Νεραϊδοχωρι απο τη γνωστη διαδρομη. Μαλιστα το κομματι Κορπο-Ξυλογεφυρο που περναγε μετα βιας και μονο με μηχανη τοχουνε καθαρισει και τωρα περναει :ok:

Εχει βεβαια λασπη σε πολλα σημεια και ο μισος δρομος αμεσως μετα τη γεφυρα πιο κατω απ'το Ξυλογεφυρο εχει πεσει και ισα που περναει. Ριξαμε και μεις κατι ωραια χορευτικα, και σε δικαβαλο εχουν περισσοτερη πλακα (ειδικα με το σχεδον τελειωμενο Rocks πισω) o_O:D

Αρχικα ο καταρρακτης της Παλιοκαρυας.




Στο Ξυλογεφυρο παρεα με το Dommie του βοσκου.




Και κανα δυο φωτο μετα οπου φαινονται οι ζημιες που εχουν γινει, προσεξτε τα δεντρα στο ποταμι.




 
Top Bottom