Συμβαίνει τώρα!

Athanbiker

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Θανος
Μοτό
YamaTDM900 abs 08
...Μου κανατε spoiler τεντυποϋδεςςςςςς :disgust:(περιμενα να δω το βιντεο που ανεβασαν τα παιδια απο το greekadvride μετα!) Χαιρομαι που πηγε σε αρμοδια χερια τουλαστιχον :biker: Ειναι κουκλα καλα χλμ συντροχε και παντα ορθιος! :like:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Θα κινήσεις τις νόμιμες διαδικασίες και ας περιμένεις χρόνια.
Παράλληλα αν τον δειρεις, θα κινήσει και αυτός τις νόμιμες διαδικασίες, να έχει και αυτός κάτι να περιμένει με τα χρόνια!!!!
Τουλάχιστον θα κοιμάσαι πιο ήσυχος!!! :happy:
Πάω σήμερα σε δικηγόρο να ξεκινήσω τις νόμιμες διαδικασίες. Φιλική τιμή 400€ για τη μήνυση και 600€ για την αγωγή.
Στο εφετείο διπλασιάζονται οι τιμές και υπάρχει συνέχεια.
Όταν του λέω με ποιον έχω μπλέξει, μου λέει, τον ξέρω έχω και άλλον πελάτη που του έχει φάει 6000€ και παρότι έχει δικαιωθεί και στο πρώτο δικαστήριο και στο εφετείο δεν τα δίνει τα λεφτά και τώρα προχωράμε σε κατάσχεση.
Αυτά για κάποιον που έγραψε ότι είναι απλό, πας στο δικαστήριο και παίρνεις τα λεφτά σου.:D
Και αμέσως ξεκινάω για Σπάρτη για τις παράλληλες ενέργειες που λεμε.
Δεν τον βρίσκω στο γραφείο του, αλλά επειδή άρχισα να κάνω ζημιές με συλλάβανε και το απόγευμα το πέρασα στην αστυνομία της Σπάρτης.:D
Η επιχείρηση είχε κάποια αποτελέσματα, γιατί το λαμόγιο ήρθε στην αστυνομία και είπε ότι σε τρεις μέρες θα μου έχει επιστρέψει τα λεφτά.
Αν δεν τα δώσει, την άλλη βδομάδα θα έχουμε την συνέχεια των παράλληλων ενεργειών.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Εγώ τώρα δεν κατάλαβα ποιος θα δείρει ποιον για να κοιμάται ήσυχος με το λαμογιο, ποιος θα τα σπάσει, ποιον θα τον μπουζουριασουν στην αστυνομία, ποιος είναι το λαμογιο και ποιος θα πάρει τα λεφτά.
Λίγο μου ξέφυγε η αρχή, η μέση, και το τέλος. Κατά τα άλλα τα κατάλαβα όλα
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ τώρα δεν κατάλαβα ποιος θα δείρει ποιον για να κοιμάται ήσυχος με το λαμογιο, ποιος θα τα σπάσει, ποιον θα τον μπουζουριασουν στην αστυνομία, ποιος είναι το λαμογιο και ποιος θα πάρει τα λεφτά.
Λίγο μου ξέφυγε η αρχή, η μέση, και το τέλος. Κατά τα άλλα τα κατάλαβα όλα
Λέγαμε για κάποιον έμπορο αυτοκινήτων στη Σπάρτη, που του έχω δώσει εδώ και ενάμιση μήνα 4.500€ για κάποιο αυτοκίνητο, και ούτε το αυτοκίνητο μου έδωσε, ούτε τα λεφτά μου επιστρέφει.
 

ektor

Μέλος
Όνομα
Έκτωρ
Μοτό
ΧΤ600Ε
Πάω σήμερα σε δικηγόρο να ξεκινήσω τις νόμιμες διαδικασίες. Φιλική τιμή 400€ για τη μήνυση και 600€ για την αγωγή.
Στο εφετείο διπλασιάζονται οι τιμές και υπάρχει συνέχεια.
Όταν του λέω με ποιον έχω μπλέξει, μου λέει, τον ξέρω έχω και άλλον πελάτη που του έχει φάει 6000€ και παρότι έχει δικαιωθεί και στο πρώτο δικαστήριο και στο εφετείο δεν τα δίνει τα λεφτά και τώρα προχωράμε σε κατάσχεση.
Αυτά για κάποιον που έγραψε ότι είναι απλό, πας στο δικαστήριο και παίρνεις τα λεφτά σου.:D
Και αμέσως ξεκινάω για Σπάρτη για τις παράλληλες ενέργειες που λεμε.
Δεν τον βρίσκω στο γραφείο του, αλλά επειδή άρχισα να κάνω ζημιές με συλλάβανε και το απόγευμα το πέρασα στην αστυνομία της Σπάρτης.:D
Η επιχείρηση είχε κάποια αποτελέσματα, γιατί το λαμόγιο ήρθε στην αστυνομία και είπε ότι σε τρεις μέρες θα μου έχει επιστρέψει τα λεφτά.
Αν δεν τα δώσει, την άλλη βδομάδα θα έχουμε την συνέχεια των παράλληλων ενεργειών.:D
Σου έγραψα ότι, αν πρόκειται για μικροδιαφορά ( δευτερεύουσα υποθετική πρόταση είναι αυτή), η υπόθεση σου θα πάρει δικάσιμο σύντομα και δεν θα πάει σε β' βαθμό δικαιοδοσίας .
Ο τι είπα ισχύει γενικώς, δεν ισχυρίστηκα πως τα ανωτέρω θα συμβούν απαραιτήτως στην περίπτωσή σου. Το σχόλιο μου είχε σκοπό να σε παροτρύνει να απευθυνθείς σε επαγγελματία.
Δεν ανέφερα δε ότι πας στο δικαστήριο και παίρνεις τα λεφτά σου. Αυτό μάλλον το συνηγαγες μόνος σου εφαρμόζοντας τον ίδιο συλλογιστικό τρόπο κατά τον οποίο διάβασες ο τι έγραψα και κατάλαβες ο τι κατάλαβες.
Φιλικά τα ανωτέρω, καλή επιτυχία με την αγωγή σου.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Λέγαμε για κάποιον έμπορο αυτοκινήτων στη Σπάρτη, που του έχω δώσει εδώ και ενάμιση μήνα 4.500€ για κάποιο αυτοκίνητο, και ούτε το αυτοκίνητο μου έδωσε, ούτε τα λεφτά μου επιστρέφει.
Εντάξει ενημερώθηκα για το ιστορικό και έχω πλέον εικόνα. Πριν για κάποιο άγνωστο λόγο δεν μου έβγαζε από που είναι η παράθεση για να ανατρέξω πίσω να ενημερωθώ τι έχει προηγηθεί, και αυτό εδώ μου φαινόταν ένα ξέμπαρκο κείμενο χωρίς αρχή μέση και τέλος
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Είμαι και εγώ. Πριν δώσεις τα λεφτά, κοίτα τουλάχιστον τις κριτικές στη google βρε. :D

 
Τελευταία επεξεργασία:

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ ακούγοντας το. Αλλά νομίζω μόνο τα 400αρια CBR ήταν γραναζωτα.
Σωστός - NC23 NC29.

Όχι, είναι με καδένα, κλασσικά πράγματα. Δεν νομίζω να έχει βγάλει άλλα μηχανάκια, πλην της σειράς VF*, η Χόντα με κίνηση εκκκεντροφόρων με γρανάζια. Ίσως σε ξεγελάει ο ήχος που δουλεύει χωρίς φιλτροκούτι.
χαχαχα, δεν έχεις άδικο. Έχω σπρώξει άσπαστα Χόντα στο παρελθόν....
Λάθος :p
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Ήταν σήμερα μέσημερι κάποιος από εσάς σε μια τεράστια παρέα με εντουρο στην περιοχή πάνω από σχινο στα Γεράνεια;
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Δεν συνεβη τωρα, αλλα εχθες, ειχαμε παει βολτα με αμαξια στα Γερανεια και σε ενα χαντακι βαθυ πετυχαμε απο την απεναντι μερια 2 παιδια με ενα 1190 και ενα norden. Ηταν ετοιμοι να φυγουν αφου ειχαν δοκιμασει να βαλουν το ενα μηχανακι μεσα στο χαντακι, δεν καταφεραν να περασουν και για να το βγαλουν παλι προς τα πισω εφαγαν 40 λεπτα. Την ωρα που ηταν ετοιμοι να καβαλησουν φτασαμε εμεις και τους ρωτησαμε αν θελουν να τους τραβηξουμε με τον εργατη για να συνεχισουν την βολτα τους προς τα εκει που ηθελαν.
Οντως τους βοηθησαμε, περασανε τα μηχανακια, μετα εκατσαν κ αυτοι και μας χαζεψαν να δουν αν θα περασουμε και φωναζαν "πως ειναι δυνατον να περναει αυτοκινητο απο εδω;" , χαιρετηθηκαμε, μας ευχαριστησαν, ευχηθηκαμε καλη βολτα ο ενας στον αλλον και συνεχισαμε.
Ωραιες αυτες οι φιλικες στιγμες με ασχετους.

 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Δεν συνεβη τωρα, αλλα εχθες, ειχαμε παει βολτα με αμαξια στα Γερανεια και σε ενα χαντακι βαθυ πετυχαμε απο την απεναντι μερια 2 παιδια με ενα 1190 και ενα norden. Ηταν ετοιμοι να φυγουν αφου ειχαν δοκιμασει να βαλουν το ενα μηχανακι μεσα στο χαντακι, δεν καταφεραν να περασουν και για να το βγαλουν παλι προς τα πισω εφαγαν 40 λεπτα. Την ωρα που ηταν ετοιμοι να καβαλησουν φτασαμε εμεις και τους ρωτησαμε αν θελουν να τους τραβηξουμε με τον εργατη για να συνεχισουν την βολτα τους προς τα εκει που ηθελαν.
Οντως τους βοηθησαμε, περασανε τα μηχανακια, μετα εκατσαν κ αυτοι και μας χαζεψαν να δουν αν θα περασουμε και φωναζαν "πως ειναι δυνατον να περναει αυτοκινητο απο εδω;" , χαιρετηθηκαμε, μας ευχαριστησαν, ευχηθηκαμε καλη βολτα ο ενας στον αλλον και συνεχισαμε.
Ωραιες αυτες οι φιλικες στιγμες με ασχετους.

Μπρε συ Γιώργη, αφού έβαλες φωτο με το χαντάκι και το ΚΤΜ και μας κίνησες πλέον την περιέργεια. Βάλε αν έχεις και καμία φωτο και από την υπόλοιπη διαδικασία με τα τετρακουνητα στην προσπάθεια τους να υπερκεράσουν το κώλυμα.
 
Top Bottom