Συμβαίνει τώρα!

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Τρίτη φορά μπαίνει στον στάβλο μου. Την παρέλαβα τα χαράματα στις 6:45 από το πλοίο.
Ήταν κολλητού μου -παιδικού- φίλου με το οποίο μπήκαμε στο κόσμο της μοτοσυκλέτας μαζί.
Πολύ ψείρας και με μόλις 38.000 χλμ, μοντ. 2005. Την αγόρασε από μπάρμπα του το 2020 με 12.000 χλμ.
Με έβαλε να πάω να δω για λογαριασμό του ένα CBF600 κι εγώ με τη σειρά μου πήρα κοντά μου τον Δημήτρη. Τελικά το αγόρασε. Του λέω το KLE τι θα το κάνεις; Θα το πουλήσω μου είπε. Δε ξέρω γιατί... αλλά δεν το σκέφτηκα καθόλου, του είπα "θα το πάρω εγώ". Κι έτσι ήρθε στα χέρια μου.

Θα αναλάβει χρέη commuting και ταξιδιών στας Ευρώπας (φέτος το πρόγραμμα είναι κλεισμένο για μεγάλο ταξίδι με το WR250R, του χρόνου όμως λέω -καλά να είμαστε- να επαναλάβω το ταξίδι του 1993 που είχα ξανακάνει με KLE).

Ήρθε και είναι πιπίλα. Υπάρχουν 2-3 πραγματάκια με τα οποία θα ασχοληθώ άμεσα (σέλα, καθρέπτες, ρύθμιση βαλβίδων) και αλλά 2-3 εφόσον αποφασίσω πως θα συμβιώση μαζί μου μακροπρόθεσμα. Πάντως 18 χρονών μηχανάκι είναι σπάνιο να βρεθεί σε τέτοια κατάσταση.


Καλοτάξιδο Στέφανε , μου θυμίζει τη κατάσταση που βρήκα το δικό μου '05 μοντέλο με 25.000χλμ.
Απαράδεκτη σέλα , μικρή απόσταση από έδαφος βαράει σε φυτευτές.
 
Reactions: STF

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Τρίτη φορά μπαίνει στον στάβλο μου. Την παρέλαβα τα χαράματα στις 6:45 από το πλοίο.
Ήταν κολλητού μου -παιδικού- φίλου με το οποίο μπήκαμε στο κόσμο της μοτοσυκλέτας μαζί.
Πολύ ψείρας και με μόλις 38.000 χλμ, μοντ. 2005. Την αγόρασε από μπάρμπα του το 2020 με 12.000 χλμ.
Με έβαλε να πάω να δω για λογαριασμό του ένα CBF600 κι εγώ με τη σειρά μου πήρα κοντά μου τον Δημήτρη. Τελικά το αγόρασε. Του λέω το KLE τι θα το κάνεις; Θα το πουλήσω μου είπε. Δε ξέρω γιατί... αλλά δεν το σκέφτηκα καθόλου, του είπα "θα το πάρω εγώ". Κι έτσι ήρθε στα χέρια μου.

Θα αναλάβει χρέη commuting και ταξιδιών στας Ευρώπας (φέτος το πρόγραμμα είναι κλεισμένο για μεγάλο ταξίδι με το WR250R, του χρόνου όμως λέω -καλά να είμαστε- να επαναλάβω το ταξίδι του 1993 που είχα ξανακάνει με KLE).

Ήρθε και είναι πιπίλα. Υπάρχουν 2-3 πραγματάκια με τα οποία θα ασχοληθώ άμεσα (σέλα, καθρέπτες, ρύθμιση βαλβίδων) και αλλά 2-3 εφόσον αποφασίσω πως θα συμβιώση μαζί μου μακροπρόθεσμα. Πάντως 18 χρονών μηχανάκι είναι σπάνιο να βρεθεί σε τέτοια κατάσταση.


Καλορίζικο και καλοτάξιδο Στέφανε! :friendship:
 
Reactions: STF

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Μοιαζει με το deja Vu Cafe στη Παχη
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μεγειες και καλοταξιδο!
Καλοτάξιδοι Στέφανε!
Καλοτάξιδο, να το χαρείς!
Καλοταξιδο να είναι....πετα το καφάσι
Καλoτάξιδο STF...
Πω ρε τελειο ! Καλοριζικο να είναι ! Χαρτί φαΐνεται
Καλοταξιδοοο
Καλοτάξιδο Στέφανε!

Πολύ ρετροτζαπάν έχει πέσει τελευταία :)
Καλοταξιδο φιλε, να το χαρεις.
Καλοταξιδο Στέφανε ,στο πιο όμορφο χρωματισμό ,πολύ ωραία αυτά τα τελευταία κλεβ
Καλορίζικο Στέφανε, καλα χλμ να χεις μαζί του.
Μου θύμισες ρε φίλε το μακρινό 05 ,ήμουν ανάμεσα σε αυτο και ΤΑ650.... Με κέρδισε το ΤΑ...
Όλοι Kawasaki θα πάρετε...
Συμφωνώ με τους από πάνω... τα είπαμε και από κοντά.... το μηχανάκι είναι πιπίλα..!!!!!
Καλές βόλτες Στέφανε! Άψογο φαίνεται το εργαλείο!
Πανέμορφο και πολύ ωραία χρώματα! Καλοτάξιδοι να είστε!
Πολύ όμορφο, να το χαρείς και να το απολαύσεις! :)
Καλοτάξιδο Στέφανε!!
Καλοτάξιδο STF
Καλορίζικο και καλοτάξιδο Στέφανε! :friendship:
καλοταξιδο Στεφανε....

:jp:like::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές!

Νόμιζα ότι δεν τα πωλούσαν πια, και ότι μπορείς να το βρεις, μόνο σε..... μεταχειρισμενο!!!!! :inlove:
Στα επόμενα χίλια χλμ Στεφ μην ξεχάσεις να του αλλάξεις λάδια!!!! :inlove:
Απροβλημάτιστο, άσπαστο, αξιόπιστο!!!
Απ'τα μηχανάκια που δεν "σου λένε" όχι σε τίποτα!!!!
Νικόλα κανονικά από άποψη τυπικού σέρβις δε χρειάζεται τίποτα, ο Στράτης το πρόσεχε πολύ και το χρησιμοποιούσε μόνο για βόλτες. Για καθημερινό είχε ένα Innova. Όμως αυτό που δεν έχει κάνει η μηχανή -ποτέ- είναι ένας έλεγχος και μάλλον θα χρειαστεί ρύθμιση στις βαλβίδες. Οπότε θα αλλάξω και λάδια τότε.



STF καλοτάξιδο!!!
Κούτα δείχνει..
Από το νησί "μας" ήρθε Μιχάλη.



Καλοτάξιδο Στέφανε , μου θυμίζει τη κατάσταση που βρήκα το δικό μου '05 μοντέλο με 25.000χλμ.
Απαράδεκτη σέλα , μικρή απόσταση από έδαφος βαράει σε φυτευτές.
Έχεις δίκιο. Το γνωρίζω πολύ καλά το μηχανάκι μαζί με όλα τα θετικά και τα αρνητικά του. Αν αντέξει όλο το 2024 στα χέρια μου μάλλον θα ξεμείνει και αυτό στον στάβλο.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νικόλα κανονικά από άποψη τυπικού σέρβις δε χρειάζεται τίποτα, ο Στράτης το πρόσεχε πολύ και το χρησιμοποιούσε μόνο για βόλτες. Για καθημερινό είχε ένα Innova. Όμως αυτό που δεν έχει κάνει η μηχανή -ποτέ- είναι ένας έλεγχος και μάλλον θα χρειαστεί ρύθμιση στις βαλβίδες. Οπότε θα αλλάξω και λάδια τότε.
Αυτό με τα λάδια στο είπα Στεφ αστειευόμενος, γιατί το μηχανάκι είναι "καινούργιο", και σαν "καινούργιο" που είναι, στα χίλια χλμ να αλλάξεις το λαδάκι της :happy:!!!!
Δεν υπάρχει καμμία αμφιβολία ότι ξέρεις πολύ καλά από μόνος, να κάνεις ότι χρειάζεται (και όχι μόνο) σε ένα μηχανάκι!!! ;)
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Τρίτη φορά μπαίνει στον στάβλο μου. Την παρέλαβα τα χαράματα στις 6:45 από το πλοίο.
Ήταν κολλητού μου -παιδικού- φίλου με το οποίο μπήκαμε στο κόσμο της μοτοσυκλέτας μαζί.
Πολύ ψείρας και με μόλις 38.000 χλμ, μοντ. 2005. Την αγόρασε από μπάρμπα του το 2020 με 12.000 χλμ.
Με έβαλε να πάω να δω για λογαριασμό του ένα CBF600 κι εγώ με τη σειρά μου πήρα κοντά μου τον Δημήτρη. Τελικά το αγόρασε. Του λέω το KLE τι θα το κάνεις; Θα το πουλήσω μου είπε. Δε ξέρω γιατί... αλλά δεν το σκέφτηκα καθόλου, του είπα "θα το πάρω εγώ". Κι έτσι ήρθε στα χέρια μου.

Θα αναλάβει χρέη commuting και ταξιδιών στας Ευρώπας (φέτος το πρόγραμμα είναι κλεισμένο για μεγάλο ταξίδι με το WR250R, του χρόνου όμως λέω -καλά να είμαστε- να επαναλάβω το ταξίδι του 1993 που είχα ξανακάνει με KLE).

Ήρθε και είναι πιπίλα. Υπάρχουν 2-3 πραγματάκια με τα οποία θα ασχοληθώ άμεσα (σέλα, καθρέπτες, ρύθμιση βαλβίδων) και αλλά 2-3 εφόσον αποφασίσω πως θα συμβιώση μαζί μου μακροπρόθεσμα. Πάντως 18 χρονών μηχανάκι είναι σπάνιο να βρεθεί σε τέτοια κατάσταση.


Ωραιο εργαλειο Στεφανε, να το χαρεις και να του γραψεις μπολικα χιλιομετρα!!!!:friendship:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλοταξιδο!!!!
Τα τελευταία μοντέλα τα πορτοκαλί!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό με τα λάδια στο είπα Στεφ αστειευόμενος, γιατί το μηχανάκι είναι "καινούργιο", και σαν "καινούργιο" που είναι, στα χίλια χλμ να αλλάξεις το λαδάκι της :happy:!!!!
Δεν υπάρχει καμμία αμφιβολία ότι ξέρεις πολύ καλά από μόνος, να κάνεις ότι χρειάζεται (και όχι μόνο) σε ένα μηχανάκι!!! ;)
:ha

Το KLE μπορεί να στροφάρει, αλλά εγώ....



Ωραιο εργαλειο Στεφανε, να το χαρεις και να του γραψεις μπολικα χιλιομετρα!!!!:friendship:
Καλοταξιδο!!!!
Τα τελευταία μοντέλα τα πορτοκαλί!!!
Σας ευχαριστώ!!!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Τι λέει το εργαλείο Γιώργο,σε ταξίδεψε πίσω στα 90ς ;
Ποια 90ς?

Το κοτοφτερουγο δεν έχει ενδιάμεσες στάσεις. Μια κάνει μόνο και μάλιστα χωρίς δυνατότητα επιστροφής, στην εποχή των σπηλαίων.
Μπορεί και άλλη μια στην εποχή των παγετώνων αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος, μπορεί να έχει κάψει ανορθωτή πριν
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια να περάσουμε την Γραμμένη Οξιά...
Λίγο πριν τό μνημείο τής Γραμμένης στο χωματόδρομο είχε παγωμένο χιόνι σέ όλο το οδόστρωμα για αρκετά χιλιόμετρα όπως μας είπαν...
Μια χαρά ήταν αν έλειπε και η βροχή μετά την Θήβα θά ήταν καλύτερα...


Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom