Σχεδιασμός διαδρομής στον υπολογιστή και μεταφορά στο κινητό...

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ok δεν είναι μηχανικό πρόβλημα, αλλά προσωπικά το θεωρώ πρόβλημα, που ελπίζω εδώ να βρει τη λύση του....

Έχω το SYGIC στο κινητό ( ναι ναι είμαι από αυτούς που χρησιμοποιούν GPS ) και θέλω να σχεδιάσω μια διαδρομή και θέλω να περιλαμβάνει πέρασμα από κάποιους δρόμους, χωριά, από συγκεκριμμένα σημεία και να καταλήγει (προφανώς) εκεί που θέλω.... Το SYGIC μέσα από το κινητό δε μπορεί να το κάνει, ή είναι απίστευτα σπαζα@@κο....

Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να το κάνω με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή και να το περάσω στο SYGIC (και που??)

ευχαριστώ
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
δε μπορώ να βρω κάπου πως και που αποθηκεύονται οι διαδρομές του sygic...
 

emlazo

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μανόλης
Μοτό
R1200R
Χρησιμοποιώ το ITN converter

σύντομες οδηγίες στο επισυναπτόμενο αρχείο
 

Attachments

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Το κατέβασα Μανώλη και από λίγο που είδα δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστώ !!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
θα το δοκιμάσω κι εγώ με την πρώτη ευκαιρία, αλλά αν το επιβεβαιώνει και ο Ηλίας είμαστε οκ!!!

ευχαριστώ Μανώλη
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Καλημέρα !! Δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω γιατί δεν το δούλεψα. Απλώς το τσέκαρα. Κάποιος που γνωρίζει να χειρίζεται αυτού του τύπου τα αρχεία μπορεί να το ελέγξει.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
καλημέρα..
θα στο επιβεβαιώσω σε λίγες μέρες ;)
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
Υπαρχουν καποια δωρεαν προγραμματακια για τηλεφωνο που χρησιμοποιω με το ποδηλατο που περνας αρχεια gpx. δεν σου κανει πλοηγηση αλλα βαδιζεις επανω στο σχεδιασμο που εχεις κανει. π.χ bike computer ( το καλυτερο) view ranger, urux maps. και αλλα. τα εχω χρησιμοποιηση και στη μηχανη στο βουνο!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Χρησιμοποιώ το ITN converter

σύντομες οδηγίες στο επισυναπτόμενο αρχείο


το λοιπόν...τον σχεδιασμό τον έκανα όμορφα και ωραία...αλλά ανοίγωντας το sygic, δεν.... αν και τα αρχεία υπάρχουν στο συγκεκριμένο φάκελο, δε το βγάζει στα "αγαπημένα" όπως λες...κάνω κάτι λάθος???
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αν εχεις την εκδοση 15 του Sygic, δεν τα βλέπει. Πρεπει να τα αλλάξεις με το ΙΤΝ σε itf αρχεία. Τοτε θα τα δει.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
σε .itf τα έχω, αλλά μάλλον είναι που έχω την 15άρα του sygic και το πρόγραμμα κάνει export σε 13 & 14....
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Το 15.3.10 έχω εγώ. Τα βλέπει τα itf στο res/itirenary φάκελο. Δοκίμασε με την 3η μορφή sygig που λέει το ΙΤΝ
 

emlazo

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μανόλης
Μοτό
R1200R
σε .itf τα έχω, αλλά μάλλον είναι που έχω την 15άρα του sygic και το πρόγραμμα κάνει export σε 13 & 14....
Το export ....13&14 (*. Itf) δουλεύει κανονικά και με στην τελευταία έκδοση 15.4.7 που κατέβηκε χθες. Κάτι άλλο πήγε στραβά.
Στην λίστα των αγαπημένων θα έπρεπε να εμφανίζεται. Μήπως το όνομα του αρχείου είναι πολύ μεγάλο ή ίσως έχει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ρε παιδιά συγνώμη για την ενοχληση
Αλλα χρησιμοποιειται τοσο τεχνικές ορολογίες που πραγματικα με κάνουν κσι αισθάνομαι νεατερνταλ οχι οτι δεν ειμαι!!!!
Χαιρομαι παντως που αισθάνομαι το πάθος σας για αυτα
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το export ....13&14 (*. Itf) δουλεύει κανονικά και με στην τελευταία έκδοση 15.4.7 που κατέβηκε χθες. Κάτι άλλο πήγε στραβά.
Στην λίστα των αγαπημένων θα έπρεπε να εμφανίζεται. Μήπως το όνομα του αρχείου είναι πολύ μεγάλο ή ίσως έχει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες;
τελικά την είδα την διαδρομή (κι ας ήταν σχεδιασμένη λάθος...). Μόλις διέγραψα την υπάρχουσα διαδρομή που είχε αποθυκευμένη, μου την εμφάνισε στα "αγαπημένα", αλλά με κάποιες διαφορές. Αυτό βέβαια έχει να κάνει με τα checkpoints που έδωσα (ή δεν έδωσα) ώστε να σχεδιαστέι η διαδρομή....άρα, θεωρώ ότι παίζει!!!!! :):):):):)



Ρε παιδιά συγνώμη για την ενοχληση
Αλλα χρησιμοποιειται τοσο τεχνικές ορολογίες που πραγματικα με κάνουν κσι αισθάνομαι νεατερνταλ οχι οτι δεν ειμαι!!!!
Χαιρομαι παντως που αισθάνομαι το πάθος σας για αυτα
είπαμε, είσαι ο πιο όμορφος του κόζμου, ο πιο γρήγορος του σύμπαντος, αλλά όχι και ο πιο παλιός...αυτό δε το δέχομαι με τίποτα!!!!
 
Top Bottom