Τζι πι Ες πλοηγοί κτλ κτλ το μπέρδεμα

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το βγάζει το +/- μόλις πατάω στην οθόνη αλλα ειναι εξαιρετικά δύσχρηστο γι'αυτό έγραψα "πρακτικά αδύνατο".Δε συζητάω με τα δυο δάχτυλα zoom in-out όπως στα κινητά....σκέτη τυράνια
Εδώ λοιπόν έχουμε μια υπεροχή από το ΜΟΝΤΑΝΑ. (για μελλοντικές απορίες αγοραστών που δεν έχουν αποφασίσει).



Αυτο κανω αλλα χρειάστηκε στο ταξίδι μια διέλευση της τελευταίας στιγμής που απλα ηθελα το κέντρο του Zabljak και καθόμουν πάνω στο Durmitor και μ´έκοβε τ´αγιάζι να βρω ποια διεύθυνση βολεύει για το κέντρο του.(Ήξερα να πάω αλλα ξέρεις...ψυχαναγκασμός)
Υποχρεωτικός συμβιβασμός... (δοκίμασε να πατάς οδό από "α", πάντα θα βρεις.... και αριθμό 1, αν θες κάτι στο "τσακ-μπαμ" ;)

Μάλλον αυτο θα ναι,η λεπτομέρεια του χάρτη για κάθε χώρα δηλαδή ,αλλα στο αυτοκινητάδικο τα έδειχνε μια χαρά και γ το χω υψηλή λεπτομέρεια.
Ψάξε και το προφίλ! Δεν λειτουργούν όλα το ίδιο!
Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]

Θέλει γενικώς πειραματισμούς και ψάξιμο. Όπως το έχει πει κι ο Χάρης @sirax πριν λίγες μέρες.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Υποχρεωτικός συμβιβασμός... (δοκίμασε να πατάς οδό από "α", πάντα θα βρεις.... και αριθμό 1, αν θες κάτι στο "τσακ-μπαμ" ;)
Το έκανα αλλα όταν το θες δεν κάθεται.Δοκιμασα αρκετές αλλα δεν ήταν κοντά στο κέντρο,ούτε καν κοντά .Η λύση δόθηκε πριν λίγο απο φιλο εδώ μεσα αλλα δεν την έχω δοκιμάσει και ήταν τόσο απλή...πας στην κατηγορία ΠΟΛΕΙΣ και απλα την εισάγεις χωρίς κάτι άλλο και σε πάει κέντρο!θα το δοκιμάσω...




Ψάξε και το προφίλ! Δεν λειτουργούν όλα το ίδιο
Να βαλω κάποιο συγκεκριμένο ήήή ζαριά και ότι κάτσει ;!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ωραιος!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:yew:

Μια χαρά ! Είναι αδιάβροχο, μοτοσυκλετιστικο;

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αδιάβροχο δεν είναι δυστυχώς....

Ποιο μοντέλο είναι, το 70?? Ειχα το 2100max, μετά το 40, το 70 και το 83 Live (που είχε και πληροφορίες καιρού, κίνησης, BT, φωνητικές οδηγίες, κλπ)
Τα έκανα beta test τα Navigon παλιότερα, ακόμα και σήμερα, κατά την γνώμη μου, ο καλύτερος αλγόριθμος στην δημιουργία/πρόταση διαδρομών. Όταν εξαγοράστηκε από την Garmin και σταμάτησε να βγάζει συσκευές ήταν πλήγμα, είχε πολύ καλές συσκευές. Πλέον εδώ και χρόνια ασχολείται μόνο με το Software.
Αλλά υπάρχουν και τα Here Maps (Here WeGo πλέον) στο Android εδώ και καιρό οπότε δεν πιστεύω ότι αξίζει να πληρώσει κάποιος να το πάρει, αν και έχει πάρα πολλές δυνατότητες.
Είναι το 33χχ max :cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
"The Mapping You Want
Almost anywhere you want to go, GPSMAP 276Cx has a compatible map to take you there. It comes preloaded with worldwide basemap and includes a free 1-year BirdsEye Satellite Imagery subscription. It also supports a variety of other mapping options such as Garmin TOPO maps, Garmin HuntView™ maps,BlueChart® g2 HD marine charts, turn-by-turn directions on City Navigator® NT, Garmin Custom Maps, raster maps and vector maps."


Ειδικά αυτό το τελευταίο: raster & vector maps... μαχαιριά στην καρδιά μου!:banghead::banghead::banghead::hungover::arghh::arghh::arghh::arghh::arghh:

χώρια τα λοιπά αλά Montera, με wifi, αυτόματα uploads μέσω του smartphone .... δεν έχει τελειωμό ο κατάλογος.
Και "σκληρά" πλήκτρα, old look , σαφώς σκυλί όπως όλα τα 276 ανέκαθεν! Τι να πρωτοπώ????:eek::eek:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και για να είμαι 100% σωστός, ο @sirax o Χαρούλης το έβαλε στο φατσοβιβλίο πριν κάτι μέρες. Ειλικρινά (επειδή ξέρω καλά την εταιρεία) φοβόμουνα να το ανοίξω και να το διαβάσω, γιατι ήξερα τι θα πάθω:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρε Θοδωρή... πότε θα μου κάνεις ένα σεμινάριο ?
Σε ποιο θεμα?
Χειρισμο συσκευης, χαρτες, χρηση λογισμικου?
Καποια γινονται κι απο τηλ, καποια ειναι καλυτερα απο κοντα. Οποτε θες κανονιζουμε. Το τηλ στο προφιλ μου και μιλαμε

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Σε ποιο θεμα?
Χειρισμο συσκευης, χαρτες, χρηση λογισμικου?
Καποια γινονται κι απο τηλ, καποια ειναι καλυτερα απο κοντα. Οποτε θες κανονιζουμε. Το τηλ στο προφιλ μου και μιλαμε

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λίγο το Basecamp και οι δυνατότητες του καθώς και τα φορματ KLM, KMZ.
Γενικά να σου πω πως το θέλω και πως μπορώ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λίγο το Basecamp και οι δυνατότητες του καθώς και τα φορματ KLM, KMZ.
Γενικά να σου πω πως το θέλω και πως μπορώ.
Αυτα ειναι πιο καλα απο κοντα. Θα κανονισουμε ενα καφεδακι απο Δευτερα.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αυτα ειναι πιο καλα απο κοντα. Θα κανονισουμε ενα καφεδακι απο Δευτερα.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώωωωω


*την παραπάνω Δευτέρα που θα είμαι φρέσκος και πίσω στη βάση :biker:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το έκανα αλλα όταν το θες δεν κάθεται.Δοκιμασα αρκετές αλλα δεν ήταν κοντά στο κέντρο,ούτε καν κοντά .Η λύση δόθηκε πριν λίγο απο φιλο εδώ μεσα αλλα δεν την έχω δοκιμάσει και ήταν τόσο απλή...πας στην κατηγορία ΠΟΛΕΙΣ και απλα την εισάγεις χωρίς κάτι άλλο και σε πάει κέντρο!θα το δοκιμάσω...





Να βαλω κάποιο συγκεκριμένο ήήή ζαριά και ότι κάτσει ;!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι ρε φιλε!!!
Ψαχνοντας πριν χρονια, το ειχα βρει. Και μετα το ξεχασα και δεν το θυμομουν με τιποτα λεμε!!!!
Να σαι καλα, ειχα σπασει την ξερη μου την κεφαλα :p :p :p :p


Το αλλο με τα προφιλ παλι, δοκιμασε ενα ενα να δεις τι κανουν. Σαμπως θυμαμα απ οξω; :( :( :( :(



ΥΓ: Πρεπει να ξεκοψω απ αυτον τον παλιοπστα το γερμανο! Με χαλαει :oops: :oops: :oops: :oops:

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: n.l

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εψαχνα κατι αλλο και το ματι επεσε εδω.εκανα μια ψιλοερευνα και οι κριτικες ειναι αψογες.σιγουρα απο after sale δεν περιμενεις τιποτα,αλλα η τιμη ειναι πολυ δελεαστικη....https://www.aliexpress.com/item/Green-Waterproof-IPX7-4-3-Inch-Motorcycle-GPS-480X272-8GB-Internal-Memory-Bluetooth-Euro-United-States/32579099104.html?spm=2114.12010108.1000013.2.iHFNdg&scm=1007.13339.33317.0&pvid=5789401d-7545-48a7-9dd1-79a5b55c69ab&tpp=1
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
εψαχνα κατι αλλο και το ματι επεσε εδω.εκανα μια ψιλοερευνα και οι κριτικες ειναι αψογες.σιγουρα απο after sale δεν περιμενεις τιποτα,αλλα η τιμη ειναι πολυ δελεαστικη....https://www.aliexpress.com/item/Green-Waterproof-IPX7-4-3-Inch-Motorcycle-GPS-480X272-8GB-Internal-Memory-Bluetooth-Euro-United-States/32579099104.html?spm=2114.12010108.1000013.2.iHFNdg&scm=1007.13339.33317.0&pvid=5789401d-7545-48a7-9dd1-79a5b55c69ab&tpp=1
Δοκιμασμένο...μην ασχοληθείς
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
εψαχνα κατι αλλο και το ματι επεσε εδω.εκανα μια ψιλοερευνα και οι κριτικες ειναι αψογες.σιγουρα απο after sale δεν περιμενεις τιποτα,αλλα η τιμη ειναι πολυ δελεαστικη....https://www.aliexpress.com/item/Green-Waterproof-IPX7-4-3-Inch-Motorcycle-GPS-480X272-8GB-Internal-Memory-Bluetooth-Euro-United-States/32579099104.html?spm=2114.12010108.1000013.2.iHFNdg&scm=1007.13339.33317.0&pvid=5789401d-7545-48a7-9dd1-79a5b55c69ab&tpp=1
έτσι όπως το βλέπω, μάλλον θα σε τυφλώνει η αντανάκλαση, παρά θα βλέπεις.....
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Στο mybike ενα παλικάρι που το έχει λέει πολύ καλά λόγια. Κώστα μήπως είχες το παλιό μοντέλο; Αυτό λέει 2016 αναβαθμισμένο

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Καταρχήν είναι wince και όχι android για το οποίο βρίσκω πολύ περισσότερα πράγματα..
Για κάνα 5μηνο δούλεψε καλούτσικα μετά από την χρήση (κραδασμούς κτλ.) άρχισαν να ξεκολλάνε εξαρτήματα από την πλακέτα, το μάζεψα μια φορά μετά το παράτησα η κατασκευή κακά τα ψέμματα είναι china.
Η απόκριση της οθόνης μέτρια (resistive και όχι capacitive) δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό εγώ το είχα 1-2 χρόνια πριν.
Οτι πληρώνεις παίρνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Καταρχήν είναι wince και όχι android για το οποίο βρίσκω πολύ περισσότερα πράγματα..
Για 5μηνο δούλεψε καλούτσικα μετά από από την χρήση (κραδασμούς κτλ.) άρχισαν να ξεκολλάνε εξαρτήματα από την πλακέτα, το μάζεψα μια φορά μετά το παράτησα η κατασκευή κακά τα ψέμματα είναι china.
Η απόκριση της οθόνης μέτρια (resistive και όχι capacitive) δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό εγώ το είχα 1-2 χρόνια πριν.
Οτι πληρώνεις παίρνεις.
μια ψιλοερευνα που εκανα και εγω,υπηρχε παλαιο μοντελο ψιλοιδιο που εβγαζε θεματα αρκετα.τουτο φαινεται αναβαθμισμενο
 
Top Bottom