Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στο δοχείο σίγουρα δεν είχε τίποτα. Τώρα ίσως να πήρε από το κάτω μέρος τίποτα. Θα περιμένω να δω αν θα κάνει περίεργους θορύβους. Κανένα κρακ αν θα φτύσει το πιστονι από την εξάτμιση. Τέτοια πράματα. Ούτως η άλλως το καλοκαίρι ελπίζω να καταφερω να το μαζέψω.

Εγώ είχα βρει στο Άφρικα στο λεκανακι του καρμπυρατέρ φυλλαράκι από κάποιο φυτό.
Πως έγινε κάτι τέτοιο δεν έχω ιδέα. Μου έκανε κάτι διακοπές και όταν το άνοιξα να δω τι παίζει εξεπλάγην...

Αν το μοτέρ έχει λάδια μέσα, δεν πρόκειται να πάθει ποτέ τίποτα το xlv650, μην αγχώνεσαι... Και αλλαγές κάθε 5.000 km max.

Το φίλτρο αέρα να καθαρίζεις συχνά αφού μπαίνεις χώμα και προτίμησε το μαμά.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Πάντα έτσι δεν γινόταν? ανέβηκε από 0,70 (αυτή τη τιμή πρόλαβα) στο 1.40 , κλείδωσε στο 1.20 , ανέβηκε στο 1,80 κλείδωσε στο 1,50 και τώρα θα φτάσει 2,70 και θα κλειδώσει στο 2,20.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Εγώ είχα βρει στο Άφρικα στο λεκανακι του καρμπυρατέρ φυλλαράκι από κάποιο φυτό.
Πως έγινε κάτι τέτοιο δεν έχω ιδέα. Μου έκανε κάτι διακοπές και όταν το άνοιξα να δω τι παίζει εξεπλάγην...

Αν το μοτέρ έχει λάδια μέσα, δεν πρόκειται να πάθει ποτέ τίποτα το xlv650, μην αγχώνεσαι... Και αλλαγές κάθε 5.000 km max.

Το φίλτρο αέρα να καθαρίζεις συχνά αφού μπαίνεις χώμα και προτίμησε το μαμά.
Τα λάδια τα αλλάζω κάθε 3000. Φίλτρο έχω την πατέντα του Konkost. Δεν πιστεύω ότι θα πάθει κάτι απλά μου έκανε εντύπωση.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Λαδακια και καθάρισμα σιτας φίλτρου λαδιού, γιατί βλέπει τα απέναντι χιονισμένα βουνά και θέλει βολτούλα.



Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τα λάδια τα αλλάζω κάθε 3000. Φίλτρο έχω την πατέντα του Konkost. Δεν πιστεύω ότι θα πάθει κάτι απλά μου έκανε εντύπωση.
Τα λαδια καθε 3000 σε XLV650 ειναι υπερβολη εκτος αν βαζεις ορυκτελαιο. Ενα καλο ημισυνθετικο και καθε 6000χμ που λεει η μαμα, φιλτρο καθε 12000χμ. Στο δικο μου με τετοια χρηση και συνεχες σκισιμο οι εκκεντροφοροι ητανε σαν καινουργιοι οταν το ανοιξα στα 180Κ χμ.

Για φιλτρο η πατεντα του Konkost ειναι καλη για μηχανακι που παει πολυ χωμα, ή και χαρτινο σαν το μαμισιο, σιγουρα οχι K&N, DNA κλπ. Εγω τοχω γυρισει σε χαρτινο απομιμηση μαμισιου καλης ποιοτητας που παιρνω απο τον Ασημενιο Δαυιδ για 25 ευρωπούλια.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Τα λαδια καθε 3000 σε XLV650 ειναι υπερβολη εκτος αν βαζεις ορυκτελαιο. Ενα καλο ημισυνθετικο και καθε 6000χμ που λεει η μαμα, φιλτρο καθε 12000χμ. Στο δικο μου με τετοια χρηση και συνεχες σκισιμο οι εκκεντροφοροι ητανε σαν καινουργιοι οταν το ανοιξα στα 180Κ χμ.

Για φιλτρο η πατεντα του Konkost ειναι καλη για μηχανακι που παει πολυ χωμα, ή και χαρτινο σαν το μαμισιο, σιγουρα οχι K&N, DNA κλπ. Εγω τοχω γυρισει σε χαρτινο απομιμηση μαμισιου καλης ποιοτητας που παιρνω απο τον Ασημενιο Δαυιδ για 25 ευρωπούλια.
Πλέον το δουλεύω 80% χώμα και πολλές φορές το ζοριζω και δουλεύει με ανεβασμένες στροφές. Καίει και κάτι ψιλά από λάδι. Αν είδες έγραψα ότι βρήκα και ρινίσματα. Οπότε αλλάζω νωρίτερα λάδι και κάνω βαλβίδες για να πάρει μετάθεση ο τόρνος. λάδι έβαλα αυτήν την φορά bel Ray 15-50 και τα χιλιόμετρα είναι 140Κ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ήταν η ώρα του...
Άψογα και από καυσαέρια και αυτό σημαίνει ότι το σετάρισμα πέτυχε...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ήταν η ώρα του...
Άψογα και από καυσαέρια και αυτό σημαίνει ότι το σετάρισμα πέτυχε...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι αλήθεια ότι ξερναγαν οι μισοί υπάλληλοι στο κτεο Τρικάλων
και οι άλλοι μισοί λιποθυμίσαν από τα δηλητηριώδη καυσαέρια?? o_O:muted:
Και δόθηκε κάρτα σωστής λειτουργίας κινητήρα για γρήγορη φυγή από τον χώρο??
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Σήμερα η καλή μου έκανε τα φίλτρο/λάδια/υγρά φρένων της και μετά έπαιξε φροντίδα και προδέρμ από εμένα γιατί είχα καιρό να κάνω ψυχοπλυσιμοθεραπεία

Καλώς σας βρήκα,διαβάζω καιρό χωρίς εγγραφή,ελπίζω για αλλαγή κατηγορίας σύντομα για να ταιριάζω και καλύτερα εδώ.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είναι αλήθεια ότι ξερναγαν οι μισοί υπάλληλοι στο κτεο Τρικάλων
και οι άλλοι μισοί λιποθυμίσαν από τα δηλητηριώδη καυσαέρια?? o_O:muted:
Και δόθηκε κάρτα σωστής λειτουργίας κινητήρα για γρήγορη φυγή από τον χώρο??
Ου βρε ζηλιάρη με την τσιμινιερα σου...
Που βρωμάει περισσότερη βενζίνη όταν ανοίγεις το γκάζι απ' ότι να σου βάλει ο Σαουδάραβας τη μάνικα στα ρουθούνια...
Αρύθμιστε και ασυγχρόνιστε... :p
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Αγόρασα καινούργια μπαταρία για την μικρή πάπια. Ο υπάλληλος μου είπε ότι πλέον δεν μπορούν να δώσουν μπαταρίες με υγρά και να φύγουν απο το μαγαζί αφόρτιστες. Επειδή το βιαζόμουν πήρα μια τζελ να τελειώνω να φεύγω. Καινούργιο αυτό;
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Adventurous
ωραίο το gixxer και με ωραίες αναβαθμίσεις!

Με το καλό η αλλαγή κατηγορίας, για τι σκέφτεσαι?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο τύπος στο ΚΤΕΟ ήταν με σοσονάκι; Ενδημικό και στα Τρίκαλα το είδος "κάγκουρους μπροςστακαλλητινοπονους;"
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ο τύπος στο ΚΤΕΟ ήταν με σοσονάκι; Ενδημικό και στα Τρίκαλα το είδος "κάγκουρους μπροςστακαλλητινοπονους;"
Μάλλον πανδημικό θα έλεγα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο τύπος στο ΚΤΕΟ ήταν με σοσονάκι; Ενδημικό και στα Τρίκαλα το είδος "κάγκουρους μπροςστακαλλητινοπονους;"
Ότι κοιτάς τις γαμπες από τα αγόρια...να το κοιτάξεις.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ότι κοιτάς τις γαμπες από τα αγόρια...να το κοιτάξεις.
Εδώ έχω καταλήξει με γκαράζ Ευρωπαϊκό, τα αγόρια είναι το μικρότερο από τα προβλήματα που μπορεί να συμβούν.
 
Top Bottom