Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σημερα την πηγα για καφεδακι...ρομαντικα...αφου καναμε λιγο γουτσου-γουτσου παρεα να δουμε και τι εκανε ο μαγος τελευταια...ενα χαμογελο ως τα αυτια ειχαμε και οι δυο :happy:
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Παιδες τα φωτα σας!!
Το τριημερο εφαγε η μηχανη πολλα κυβικα βροχας με αποτελεσμα ο ενας προβολεας να βαλει νερο...


Ειναι τα κλασικα κινεζικα cree.
Οποιος εχει καμια ιδεα πως να τα "μαζεψω" δεχτει!
Να βάλεις χρυσόψαρα! μήπως;:yew:




Πέρα απο την πλάκα ομως
δοκίμασε με ενα καλό πιστολάκι μαλλιών,με λίγη
υπομονή η υγρασία θα εξαφανιστεί.:)
 

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
THIS IS ΠΑΤΡΑΑΑΑΑ
Όνομα
ΑΝΔΡΕΑΣ
Μοτό
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE
Ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ κάτι για τη SUPER γιαγιάκα μου!
Προχθές πήγε στον ηλεκτρολόγο. Μιας και νιατο 27ετων παρακαλώ της βουλωσε μια κεντρική αρτηρία (κοκκινο χοντρό καλώδιο της καλωδίωσης από κεντρικό διακόπτη προς μπαταρια,είχε φθαρεί και δεν πέρναγε αρκετό ρεύμα με αποτέλεσμα ανάβοντας τα φώτα η τα φλας να νεκρώνει η μηχανή και σβηνοντας τα μετά από 2-3" να ξαναβάζω μπροστά και όλα καλά.)κι έτσι ο ντοκτορ-ηλεκτολογος πέρασε ένα νέο καλώδιο 2,5αρι μέσα σε μονωτικό μακαρόνι και ΞΑΝΑΝΙΩΣΕ η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!!!!

Α και σήμερα το απόγευμα πήγα τη σέλλα της για νέο αντιολισθητικό κάλυμμα μιας και το μαμά tecnosel ζαρωσε και μπάζει νερα με το γνωστό μας αποτέλεσμα να βρέχει το βελούδινο ποπουδακι μου!!!!!!! :) :).
Αύριο μεσημεράκι θα την έχω και θα της την τοποθετήσω. Φωτο από βδομάδα!!
Αυτά τα πολλά!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εγώ σήμερα την άφησα στο γκαράζ του κολλητού του Μιχάλη, πήρα το LC4 640E του και παρέα με το 990 του πήγαμε βόλτα. Είχα να πάω γρήγορα χώμα από τον Φλεβάρη. Κατάλαβα πως όσο καλό κι αν είναι το CBF600S Adv στην πραγματικότητα δεν είναι μηχανή για μένα...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...Είχα να πάω γρήγορα χώμα από τον Φλεβάρη. Κατάλαβα πως όσο καλό κι αν είναι το CBF600S Adv στην πραγματικότητα δεν είναι μηχανή για μένα...
Ετσι...:Dγια να μην νομισεις ΠΟΤΕ' οτι δεν θα ξαναπαρεις σωστη μηχανη."Μια χωμα απαξ χωμα":cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ετσι...:Dγια να μην νομισεις ΠΟΤΕ' οτι δεν θα ξαναπαρεις σωστη μηχανη."Μια χωμα απαξ χωμα":cool:
Τα μυξοβακτηρίδια φταίνε... ;)
Στην πραγματικότητα και δεδομένων των οικονομικών ψάχνω κάνα Domi, DR κτλ...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Σημερα τιποτα, αλλα το περασμενο Σαββατο εφαγα τη μιση μερα δένοντάς το καθως το ειχα σε τευχη. Ειχα δωσει τους τροχους να μου τους ξεπλεξουν/πλεξουν για να βαφουν τα στεφανια με ηλεκτροστατικη και ειχα λυσει ολα τα κομματια του φαιρινγκ, τα πλαϊνα πλαστικα, το φτερο και τη σχαρα και τα ειχα δωσει να βαφουν. Περασα το πρωι του Σαββατου βαζοντας με πολυ προσοχη τα αυτοκολλητα στα πλαστικα και κατοπιν συναρμολογωντας το μηχανακι. Για να το ανταμειψω που εδειξε τζιτζι και αγριο συναμα :cool: το πηγα και μια ξεγυρισμενη δικαβαλη χωματαδα την Κυριακη :ok:

Το μηχανακι ητανε ετσι (φωτο καπου στη Ζηρεια πριν χρονια)..




..και εγινε ετσι:




 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Της βαλα τα ορειβατικά της και ειμαι ετοιμος για το ΣΚ! @gsmaniac



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωστε ετσι εξηγειτε...........
τα ηθελε κ η δικια σου τα.....
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Σημερα τιποτα, αλλα το περασμενο Σαββατο εφαγα τη μιση μερα δένοντάς το καθως το ειχα σε τευχη. Ειχα δωσει τους τροχους να μου τους ξεπλεξουν/πλεξουν για να βαφουν τα στεφανια με ηλεκτροστατικη και ειχα λυσει ολα τα κομματια του φαιρινγκ, τα πλαϊνα πλαστικα, το φτερο και τη σχαρα και τα ειχα δωσει να βαφουν. Περασα το πρωι του Σαββατου βαζοντας με πολυ προσοχη τα αυτοκολλητα στα πλαστικα και κατοπιν συναρμολογωντας το μηχανακι. Για να το ανταμειψω που εδειξε τζιτζι και αγριο συναμα :cool: το πηγα και μια ξεγυρισμενη δικαβαλη χωματαδα την Κυριακη :ok:

Το μηχανακι ητανε ετσι (φωτο καπου στη Ζηρεια πριν χρονια)..




..και εγινε ετσι:




Ανανεωθηκε αισθητα....Γιωργη...βλεπω να καθηστερει και αλλο η αγορα καινουργιας:D...:ok:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Αρχισαμεεεεε.......

Φιλε πολυ παρεα με τον Λευκαδιο κανεις. Κανονισε να αρχησεις να ξυλωνεις μουτρα για να μπορεις να βλεπεις που παταει η μπροστινη ροδα στα γκρεμια που σε παει ο Φραγκεσταιν. :wacky::wacky::wacky::wacky::wacky:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπηκε εντουρισια...ζελατινα:cool:
Η μικρη ζελατινα λεει πολυ στο χωμα καθως βλεπει κανεις καλυτερα τι θα συναντησει ο μπροστινος τροχος :ok:

Εχω κι'εγω την μικρη μαμισια που τη βαζω πανω τα καλοκαιρια, και με το φρυδακι της Touratech ειναι μια χαρα και στην ασφαλτο. Εδω πανω στο μηχανακι σε χωματοδιαδρομη στην Καππαδοκια το καλοκαιρι του 2015.

 
Τελευταία επεξεργασία:

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Η μικρη ζελατινα λεει πολυ στο χωμα καθως βλεπει κανεις καλυτερα τι θα συναντησει ο μπροστινος τροχος :ok:

Εχω κι'εγω την μικρη μαμισια που τη βαζω πανω τα καλοκαιρια, και με το φρυδακι της Touratech ειναι μια χαρα και στην ασφαλτο. Εδω πανω στο μηχανακι σε χωματοδιαδρομη στην Καππαδοκια το καλοκαιρι του 2015.

Και γω για καλοκαιρακι το σκεφτομαι...αλλα την φορεσα γιατι δεν αντεχα να μην την βαλω...χεχεχε,θα την δοκιμασω και θα δω παντως η μαμισια εχει φαει πολυ ξυλο...απο τα κλαρια κτλ.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Σημερα τιποτα, αλλα το περασμενο Σαββατο εφαγα τη μιση μερα δένοντάς το καθως το ειχα σε τευχη. Ειχα δωσει τους τροχους να μου τους ξεπλεξουν/πλεξουν για να βαφουν τα στεφανια με ηλεκτροστατικη και ειχα λυσει ολα τα κομματια του φαιρινγκ, τα πλαϊνα πλαστικα, το φτερο και τη σχαρα και τα ειχα δωσει να βαφουν. Περασα το πρωι του Σαββατου βαζοντας με πολυ προσοχη τα αυτοκολλητα στα πλαστικα και κατοπιν συναρμολογωντας το μηχανακι. Για να το ανταμειψω που εδειξε τζιτζι και αγριο συναμα :cool: το πηγα και μια ξεγυρισμενη δικαβαλη χωματαδα την Κυριακη :ok:

Το μηχανακι ητανε ετσι (φωτο καπου στη Ζηρεια πριν χρονια)..




..και εγινε ετσι:




Απαισιο εγινε...πες γρηγορα που θα παω τις ζαντες να τις ξεπλεξουν και που για βαφη τις ζαντες ...θελω μαυρα στεφανιαααα λεμεεεε ακουσα οτι με μαυρα στεφανια παιρνεις 9 αλογα..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Απαισιο εγινε...πες γρηγορα που θα παω τις ζαντες να τις ξεπλεξουν και που για βαφη τις ζαντες ...θελω μαυρα στεφανιαααα λεμεεεε ακουσα οτι με μαυρα στεφανια παιρνεις 9 αλογα..
Φίλε...εσύ πρέπει να είσαι πολύ εγΚάθετο μέλος. :friend:
 
Top Bottom