Φωτισμός κ απορίες για xenon κ led.

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Μπας κ εχουμε κατι πιο φρεσκο επι του θεματος?περασαν κ 2 χρονια!
Μηπως εχουν βγει λεντ λαμπες που δεν θελουν μοντιφες/κοψιματα κλπ για φαναρι Η7 κ για τα προβολακια Η11 του μπεμπε αντβε??
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπας κ εχουμε κατι πιο φρεσκο επι του θεματος?περασαν κ 2 χρονια!
Μηπως εχουν βγει λεντ λαμπες που δεν θελουν μοντιφες/κοψιματα κλπ για φαναρι Η7 κ για τα προβολακια Η11 του μπεμπε αντβε??
Υπάρχουν...
Τις έχουμε ήδη. Αλλά έχεις χαθεί από προσώπου γης....
2500LM μπαίνουν ως έχουν, καμιά μόντα.
4000LM μπαίνουν και χρειάζεται να μεγαλώσει το καπάκι (εύκολο..., τό έχω ;) )
Τα καλά νέα στα είπα.

Πάμε στα κακά νέα.
Στη μεγάλη σκάλα, δεν κάνουν τπτ... (τα xenon ένα κλικ καλύτερα). Δεν είναι βέβαια θέμα λάμπας, αλλά κατόπτρου. Ενώ στη μεσαία είναι άριστα (επιτέλους φως και καλύτερο από xenon), στη μεγάλη, ίδια γεύση :(
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Υπάρχουν...
Τις έχουμε ήδη. Αλλά έχεις χαθεί από προσώπου γης....
2500LM μπαίνουν ως έχουν, καμιά μόντα.
4000LM μπαίνουν και χρειάζεται να μεγαλώσει το καπάκι (εύκολο..., τό έχω ;) )
Τα καλά νέα στα είπα.

Πάμε στα κακά νέα.
Στη μεγάλη σκάλα, δεν κάνουν τπτ... (τα xenon ένα κλικ καλύτερα). Δεν είναι βέβαια θέμα λάμπας, αλλά κατόπτρου. Ενώ στη μεσαία είναι άριστα (επιτέλους φως και καλύτερο από xenon), στη μεγάλη, ίδια γεύση :(
Αγοριμμμ εσυ!:ll:
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Εγω ψαχνω να βαλω Led Η3 στη μεγαλη σκαλα σε ΚΤΜ 990.Γνωριζει καποιος κατι σχετικο η καποιος που εχει ηδη βαλει?Στη μικρη σκαλα που εβαλα εχει θεαματικο αποτελεσμα οποτε αναμενω και το αντιστοιχο στη μεγαλη.Το θεμα ειναι οτι στο καταστημα που εβαλα την μικρη σκαλα δεν εχει και Η3 για τη μεγαλη και ψαχνομαι για παραγγελια αλλα φοβαμε μην κανω μλκια...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εγω ψαχνω να βαλω Led Η3 στη μεγαλη σκαλα σε ΚΤΜ 990.Γνωριζει καποιος κατι σχετικο η καποιος που εχει ηδη βαλει?Στη μικρη σκαλα που εβαλα εχει θεαματικο αποτελεσμα οποτε αναμενω και το αντιστοιχο στη μεγαλη.Το θεμα ειναι οτι στο καταστημα που εβαλα την μικρη σκαλα δεν εχει και Η3 για τη μεγαλη και ψαχνομαι για παραγγελια αλλα φοβαμε μην κανω μλκια...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η7 έβαλες αυτές με το ανεμιστηράκι?
Έχει χώρο για να κουμπώσει η λαστιχένια τάπα?
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Εχει ανεμιστηρακι και για να μπει η ταπα επρεπε να την κοψουμε λιγακι και για να σφιξει χρειαστηκε tyre up

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν θα σου τραβάει νερά τώρα απο εκεί?Θέλω και εγω να το κάνω αλλά το σκεφτομαι γι'αυτο ακριβως τον λόγο...
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Εγω ψαχνω να βαλω Led Η3 στη μεγαλη σκαλα σε ΚΤΜ 990.Γνωριζει καποιος κατι σχετικο η καποιος που εχει ηδη βαλει?Στη μικρη σκαλα που εβαλα εχει θεαματικο αποτελεσμα οποτε αναμενω και το αντιστοιχο στη μεγαλη.Το θεμα ειναι οτι στο καταστημα που εβαλα την μικρη σκαλα δεν εχει και Η3 για τη μεγαλη και ψαχνομαι για παραγγελια αλλα φοβαμε μην κανω μλκια...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλα.Κατά την άποψή μου δεν αξίζει για την μεγάλη σκάλα.Δεν αποδίδει πολύ καλά.Μια απλή πχ philips diamond vision ή crystal vision θα κάνει δουλειά.Καλύτερα προβολάκια αντί της μεγάλης σκάλας.
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Δεν θα σου τραβάει νερά τώρα απο εκεί?Θέλω και εγω να το κάνω αλλά το σκεφτομαι γι'αυτο ακριβως τον λόγο...
Νομιζω οτι δυδκολα θα φτασει νερο εκει μεσα.Εγω το εχω ετσι περιπου 4 μηνες.Εχει φαει βροχη και υο εχω πλυνει πολλες φορες.Δεν ριχα καποιο θεμα μεχρι στιγμης

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Έβαλα.Κατά την άποψή μου δεν αξίζει για την μεγάλη σκάλα.Δεν αποδίδει πολύ καλά.Μια απλή πχ philips diamond vision ή crystal vision θα κάνει δουλειά.Καλύτερα προβολάκια αντί της μεγάλης σκάλας.
Εβαλες μονο λαμπα led η συστημα με βεντιλατερακι σπο πισω?Σκετη λαμπα δεν κανει δουλεια.Εγω εχω ηδη βαλει στη μεγαλη σκαλα ενισχυμενη λευκη λαμπα αλλα καμια σχεση νε τη μικτη που ειναι foul led.Αν εβαλες το συστημα που ψαχνω με μεταλλικο σωμα και ανεμιστηρακι απο που το πηρες???

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομιζω οτι δυδκολα θα φτασει νερο εκει μεσα.Εγω το εχω ετσι περιπου 4 μηνες.Εχει φαει βροχη και υο εχω πλυνει πολλες φορες.Δεν ριχα καποιο θεμα μεχρι στιγμης

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν μπορούσες να βάλεις καμιά φωτό απο την λαστιχένια τάπα θα βοηθούσε και εμάς...:oops:
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Πρεπει να το ξαναανοιξω Δεν το σκευτικα οταν το τοποθετουσαμε...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πάντως όσα σετ H3 εχω βρεί έχουν φωτεινότητα εως το πολύ 4000 Lumen και είναι γύρω στα 35 watt.
Δεν ξέρω αν σε καλύπτουν απο θέμα απόδοσης.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Δεν άργισαν.Καμια βδομάδα και λίγο αν θυμάμαι.Αλλά όπως έιπα και πιο πάνω,αν ήξερα θα έπαιρνα μόνο για τα φώτα διασταύρωσης.Καμμία σχέση με την μαμά η μεσαία σκάλα.
 
Top Bottom