Χαλαρότητα μπροστινού σε GS...

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Λοιπον Χρηστο, εαν εχεις αυτη την ανησυχία, και επειδη οι ανησυχιες καμια φορα καρφωνονται ασχημα στο μυαλο, καλο θα ηταν να την δει καποιος μηχανικος. Εαν τωρα θελεις να την τσεκαρεις μονος σου, ακου τι θα κανεις.....Βαλε κατ αρχην την μηχανη στο διπλο σταντ, βαλε εναν γρυλλο στην ποδια ωστε να σηκωθει λιγο ο μπροστινος τροχος στον αερα, στριψε το τιμονι δεξια - αριστερα μεχρι τα τερματα να δεις οτι λειτουργει ομορφα χωρις το παραμικρο εμποδιο, μετα πηγαινε μπροστα κατω απ το ρυνχος και πιασε με τα δυο χερια τα καλαμια και κανε με ηρεμες κινησεις μπρος-πισω μην τυχον αισθανθεις καποιον τζογο,( εαν υπαρχει τζογος απο ρουλεμαν λαιμου ή balljoin θα το καταλαβεις) μετα βαλε καποιον να σου κρατει το τιμονι τερματισμενο προς καποια μερια και πιασε τον τροχο μετα δυο χερια, και προσπαθησε παλι με αργες αλλα στιβαρες κινησεις να τον κινησεις δεξια-αριστερα, για τυχον ρουλεμαν τροχου....Εαν δεν καταλαβεις παλι τιποτα, κατα την δικη μου αποψη αλλαξε πλακακια:D:D:D:D:D
Τωρα τον ειχα στο τηλεφωνο και τον εβαλα κι εγω να τα κανει ολα αυτα.
Τα πλακάκια ειναι σαγρέ και τα εχει 2 χρονια οποτε το μυαλο και των δυο μας υπεθεσε οτι μαλλον φταιει η βοηθητικη αντλια :cool:

adv phone
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Λοιπόν, μόλις γύρισα από εξονυχιστική αυτοψία...
Μάλλον δεν υπάρχει πουθενά θέμα σε όλα αυτά που μου είπατε να τσεκάρω! Τίποτα δεν χτυπά, πουθενα δεν σκαλώνει και δεν έχει τζόγους! Το μόνο που ΕΓΩ νιώθω είναι όταν το τσουλάω (πάνω στα πλακάκια και με TKC) να μην είναι εντελώς άκαμπτο. Ίσως να είναι το τρίξιμο του φέρινγκ από τα τακούνια του τρακτερωτού!
Αύριο μία επίσκεψη στον μηχανικό θα μου λύσει τις απορίες και τους προβληματισμούς μου!
Αύριο τα νεώτερα! Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όσοι ενδιαφερθήκατε και ασχοληθήκατε!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Χρήστο, τώρα τελευταία άκουσα για ξεβιδωμένο τελελέβερ, κάποτε ένιωθα χαλαρώτητες ίδιες αλλά μόνο στην οδήγιση και καταλήξαμε μετά από πολύ ψάξιμο ότι, ήταν χαλαρό το μονόμπρατσο πίσω, και αυτό έγινε απλά γιατί ο μηχανικός στυρίχτηκε πάνω του καθώς το κοιτούσαμε πάνω στην ράμπρα, κάνε ένα γενικό τσεκ όλα τιες βίδες που έχεις σε ορατο μάτι και αν δεν τότε ξεκίνα για παραμέσα!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ρωτώ επειδή το ανέφερες και μόνο επειδή "κάπου" το άκουσες, έμπιστος μηχανικός έχει πολλές έννοιες για μένα, ο καθένας στον τομέα του...
Ευχαριστώ και για την υπόδειξη των συγκοινωνούντων δοχείων. :) :)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Για να μείνει καθαρό το θέμα για κάποιον μελλοντικό ενδιαφερόμενο, θα παρακαλούσα οι διαχειριστές να αφήσουν αυτά που πρέπει να αφήσουν...

Στο θέμα μας τώρα... τελικά, τίποτα! Όλα στιβαρά, όλα όπως πρέπει και καλύτερα απ'ότι έπρεπε! Ήταν η ρημάδα η ιδέα μου που μου είχε καρφωθεί στο μυαλό! Οπότε συγνώμη για την αναστάτωση κι ευχαριστώ όλους τους ενδιαφερόμενους!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για να μείνει καθαρό το θέμα για κάποιον μελλοντικό ενδιαφερόμενο, θα παρακαλούσα οι διαχειριστές να αφήσουν αυτά που πρέπει να αφήσουν...

Στο θέμα μας τώρα... τελικά, τίποτα! Όλα στιβαρά, όλα όπως πρέπει και καλύτερα απ'ότι έπρεπε! Ήταν η ρημάδα η ιδέα μου που μου είχε καρφωθεί στο μυαλό! Οπότε συγνώμη για την αναστάτωση κι ευχαριστώ όλους τους ενδιαφερόμενους!

Άλλη μια πληροφορία Χρήστο. Στην άσφαλτο έχεις την ίδια παράξενη αίσθηση, ή μόνο στα πλακάκια?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χρηστο και λοιποι συμφορουμιτες, το θεμα θα καθαριστει απο spam post εντος της ημέρας.

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου

Ωραία Άλεξ. Το ζήτησα από χθες εξάλλου. Καλό είναι να μεταφερθούν όλα τα περί ντεπόζιτου/βενζίνης/αντλίας στο αντίστοιχο που τρέχει με την ένδειξη καυσίμου.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Άλλη μια πληροφορία Χρήστο. Στην άσφαλτο έχεις την ίδια παράξενη αίσθηση, ή μόνο στα πλακάκια?
Θοδωρή στην άσφαλτο είχα παρόμοια αίσθηση, όχι ακριβώς ίδια! Τα ελαστικά δημιουργούν ανεπαίσθητο τρέμουλο κι αυτό ήταν! Απλά μου είχε εμμονικά καρφωθεί στο μυαλό...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χρηστο και λοιποι συμφορουμιτες, το θεμα θα καθαριστει απο spam post εντος της ημέρας.

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου
Ωραία Άλεξ. Το ζήτησα από χθες εξάλλου. Καλό είναι να μεταφερθούν όλα τα περί ντεπόζιτου/βενζίνης/αντλίας στο αντίστοιχο που τρέχει με την ένδειξη καυσίμου.

Εννοείται Αλεξ, η μεταφορά να γίνει χωρίς να σβήσει ποστάρισμα ή μέρος του από τα δημοσιευθέντα, έτσι?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρή στην άσφαλτο είχα παρόμοια αίσθηση, όχι ακριβώς ίδια! Τα ελαστικά δημιουργούν ανεπαίσθητο τρέμουλο κι αυτό ήταν! Απλά μου είχε εμμονικά καρφωθεί στο μυαλό...

ΟΚ, μια χαρά λοιπόν.
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Για να μείνει καθαρό το θέμα για κάποιον μελλοντικό ενδιαφερόμενο, θα παρακαλούσα οι διαχειριστές να αφήσουν αυτά που πρέπει να αφήσουν...

Στο θέμα μας τώρα... τελικά, τίποτα! Όλα στιβαρά, όλα όπως πρέπει και καλύτερα απ'ότι έπρεπε! Ήταν η ρημάδα η ιδέα μου που μου είχε καρφωθεί στο μυαλό! Οπότε συγνώμη για την αναστάτωση κι ευχαριστώ όλους τους ενδιαφερόμενους!
Χρηστο και λοιποι συμφορουμιτες, το θεμα θα καθαριστει απο spam post εντος της ημέρας.

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου
Ωραία Άλεξ. Το ζήτησα από χθες εξάλλου. Καλό είναι να μεταφερθούν όλα τα περί ντεπόζιτου/βενζίνης/αντλίας στο αντίστοιχο που τρέχει με την ένδειξη καυσίμου.
Εννοείται Αλεξ, η μεταφορά να γίνει χωρίς να σβήσει ποστάρισμα ή μέρος του από τα δημοσιευθέντα, έτσι?

Τα επιμαχα ποστς απομακρυνθηκαν απο την κοινη θεα.
Θα μεταφερθουν στην καταλληλη ενοτητα εντος 24 ωρων.

Παρακαλεισθε να ειστε κοσμιοι και να σεβεστε τα γραφομενα και τις αποψεις των συμφορουμιτων σας.

Καθε εμπαθεις και αγενη αναφορα προς προσωπα και καταστασεις θα απομακρυνεται χωρις προιδοποιηση.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μηπως θελει ακτινολογηση?? το δικο μου εως τα 5 χλμ/ωρα (δηλαδη οταν το σπρωχνεις) τρεμει ολοκληρο..
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
ισως να θελει να πουληθει για κατι αλλο ........ λεω εγω τωρα!!!!
Μπααα Στέργιο! Δεν παίζει πλέον ούτε καν σαν τρελλό σενάριο...:cool:
Γεροί να 'μαστε, έχουμε πολλά ακόμη ταξίδια να κάνουμε παρέα!
...ούτε καν στρώθηκε!:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα επιμαχα ποστς απομακρυνθηκαν απο την κοινη θεα.
Θα μεταφερθουν στην καταλληλη ενοτητα εντος 24 ωρων.

Παρακαλεισθε να ειστε κοσμιοι και να σεβεστε τα γραφομενα και τις αποψεις των συμφορουμιτων σας.

Καθε εμπαθεις και αγενη αναφορα προς προσωπα και καταστασεις θα απομακρυνεται χωρις προιδοποιηση.


???????????????????????????????????????????
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παρακαλώ.


Sent from my iPad using Tapatalk
Τι δεν καταλαβες?
Κατι για 24ωρο εγραφες την περασμενη εβδομαδα. Περιμενω.....

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Τι δεν καταλαβες?
Κατι για 24ωρο εγραφες την περασμενη εβδομαδα. Περιμενω.....

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι. Τωρα κατάλαβα.

Λυπάμαι, αλλά δεν είμαι διαθετιμενος να "καθαρίσω" ένα σορό ποστς, υποτίθεται τεχνικών πληροφοριών, αλλά γεμάτα με εμπάθεια, δόλο για ιντερνετικό καβγά και έν μέρη αγένεια ως προς τους συνομιλητές.
Τα συγκεκριμένα ποστς θα παραμείνουν εκτός δημοσιότητας.

Μπορείς να ανοίξεις εκ νέου ένα θεμα με τις οποίες τεχνικές πληροφορίες θέλεις να μοιραστείς με τους συμφορουμιτες σου γραμμένα στο ύφος που αρμόζει στο ADVride.



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Top Bottom