Χειροποίητες βαλίτσες αλουμινίου (με μεράκι στο σπίτι)

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Ευγε και παλι ευγε!Για την ιδεα το μερακι τη δημιουργηκοτητα και την εκτελεση!Πολύ τις χαιρομαι τέτοιες φασεις,ειδικα όταν είναι και καλογουστες!:ok::ok:
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Μπράβο στον φίλο. !!! :yew:
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
:friendship:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
να ρωτησω κατι,επειδη μου βαλατε φωτιες...(τι θελω και διαβαζω ρε γμτ... χαχα)
εγω στο στρωμα,εχω πλαινες πλαστικες givi με το γνωστο κουμπωμα.εστω οτι φτιαχνω αλουμινιου,καθως εχω φιλαρακι αλουμινα.με τις βασεις για να κουμπωσουν τι γινεται;
μπορω να βαλω τετοιες;θελει ανταπτορες;τι παιζει;
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
να ρωτησω κατι,επειδη μου βαλατε φωτιες...(τι θελω και διαβαζω ρε γμτ... χαχα)
εγω στο στρωμα,εχω πλαινες πλαστικες givi με το γνωστο κουμπωμα.εστω οτι φτιαχνω αλουμινιου,καθως εχω φιλαρακι αλουμινα.με τις βασεις για να κουμπωσουν τι γινεται;
μπορω να βαλω τετοιες;θελει ανταπτορες;τι παιζει;
αφού έχεις πλαινες givi τότε από τα πίσω κάγκελα θα βγάλεις τη γλώσσα και τα δυο δοντακια.Τωρα με τις βάσεις για τις βαλίτσες σου η σου φτιάχνει ο φίλος σου ο αλουμινας η τις φτιάχνεις με τεφλον η αγοράζεις σετ βάσεων από γνωστό μαγαζί στην πελλοπονησο ( δεν ξέρω αν πρέπει να πω το ονομα)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
αφού έχεις πλαινες givi τότε από τα πίσω κάγκελα θα βγάλεις τη γλώσσα και τα δυο δοντακια.Τωρα με τις βάσεις για τις βαλίτσες σου η σου φτιάχνει ο φίλος σου ο αλουμινας η τις φτιάχνεις με τεφλον η αγοράζεις σετ βάσεων από γνωστό μαγαζί στην πελλοπονησο ( δεν ξέρω αν πρέπει να πω το ονομα)
Α,οποτε μπαινουν βασεις εξτρα.τοτε θα το ψαξω.δεν ειχα ασχοληθει με αλουμινενιες γιαυτο ρωταω..θενξ.
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Ετσι έτσι δώστε δώστε και αναμένουμε φωτορεπορτάζ!!:)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μπράβο παλικάρι !! :D

Όντως γίνονται σχετικά εύκολα , αν κατέχεις τα βασικά ή έχεις φίλο αλουμινά/σιδερά .
Κάπως έτσι πέρσυ έφτιαξε και ο αδερφός μου ένα διβάλιτσο για το δικό του caponord ,
και όντως το κόστος συνολικά δεν ξεπέρασε το ποσό που αναφέρεις . ;)

Σίγουρα αν τις βάλεις πλάι πλάι με ένα επώνυμο μοντέλο η διαφορά στη ποιότητα
και στο φινίρισμα είναι εμφανέστατη ,

αλλά από την άλλη με το συνολικό κόστος τους να μη φτάνουν ούτε το 1/3
των επωνύμων βαλιτσών,
θα ήταν μια θυσία που θα μπορούσα να την ανεχτώ άνετα
( ειδικά εγώ που αδιαφορω για την εμφάνιση ) . :)

Όντως μπορείς να βάλεις αυτοκόλλητα και να τις ομορφύνεις ,
ο αδερφός μου αυτό έχει κάνει και δείχνουν πανέμορφα πάνω τους
όπως και κλειδαριές με λουκετάκια για να τις κλειδώνεις . :ok:


Τελικα δεν χρειαζονται παντα πολλα χρηματα για να εχει καποιος καποιο χρηστικο αντικειμενο
Σε μαυρο παντως θα ειναι σαφως καλυτερο το αποτελεσμα Καλυπτονται οι οποιες ατελειες και φαινονται και μικροτερες στο ματι Μπορουν να ντυθουν με αυτοκολητο οπως ειπαν και παραπανω το οποιο μπορεις να αγορασεις και απο οποιοδηποτε βιβλιοπωλειο σε τιμη ξεφτιλα
 
Top Bottom