Χελιωτης μάθημα 6-7/05

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Ενδιαφέρεται κανείς για το level 1 του Σπανού;
Να κάνουμε ομαδικό να βγει καλύτερη τιμή!
Εγώ είμαι με έναν φίλο μου και ψάχνουμε ένα,δυο άτομα ακόμα για να γίνουμε 4αδα αλλά και περισσότερες συμμετοχές είναι ευπρόσδεκτες.
 

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Είναι 290 το ένα άτομο και νομίζω πως για δυο άτομα είναι δια δυο,για τρία άτομα δια τρία αλλά με 10% έκπτωση επι της αρχικής(Έτσι γράφει τουλάχιστον,στο site).
Ωστόσο,υπάρχουν και μέλη του φόρουμ που γνωρίζουν καλύτερα για το εαν διαιρείται έτσι το κόστος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Τον Ορφανό τον ρωτήσατε για κόστος?

Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.
Τον σπανό ξέρω που έχει πάει και φίλος μου και έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος,όποτε είπα να δοκιμάσω.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
"Η βάση του μαθήματος είναι η κατάκτηση της τέλειας θέσης οδήγησης κάτω από συνθήκες με εξαιρετικά αργή ταχύτητα-οδήγηση.

Μόνο όταν ο αναβάτης έχει κατακτήσει τις τέλειες θέσεις και κινήσεις, σε αργή οδήγηση, είναι ικανός να οδηγήσει με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ασφάλεια σε υψηλότερες ταχύτητες."


Κοίτα που ο Ορφανός λέει αυτό που λέω και εγώ τόσο καιρό, ότι ειδικά στην αρχή που είσαι νέος και άμπαλος, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα χωράφι και να κάνεις ασκήσεις κοντρόλ με χαμηλή ταχύτητα. Στην πραγματικότητα και ως έμπειρος είναι πολλά αυτά που μπορείς να κάνεις σε μια αλάνα με μερικούς κώνους και κάποιο μικρό ανάχωμα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.
Τον σπανό ξέρω που έχει πάει και φίλος μου και έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος,όποτε είπα να δοκιμάσω.
Το αντίθετο έπρεπε να συμβαίνει....από τα κακά των σοσιαλ είναι αυτο
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.
Τον σπανό ξέρω που έχει πάει και φίλος μου και έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος,όποτε είπα να δοκιμάσω.
Δες αυτο το βιντεο κ θα κατάλαβεις ποιος ειναι



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Δες αυτο το βιντεο κ θα κατάλαβεις ποιος ειναι



Sent from my iPhone using Tapatalk
Συγκλονιστικός. Το είδα από εχθές σε τρεις δόσεις…. Αν με φωτίσει ο Θεός να πάρω χωμάτινο μηχανάκι, Βασίλης Ορφανός χωρίς δεύτερη σκέψη.
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Συγκλονιστικός. Το είδα από εχθές σε τρεις δόσεις…. Αν με φωτίσει ο Θεός να πάρω χωμάτινο μηχανάκι, Βασίλης Ορφανός χωρίς δεύτερη σκέψη.
όχι αν σε φωτίσει . . . να σε φωτίσει !! ;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν τον γνωρίζω τον κύριο.
Τον σπανό ξέρω που έχει πάει και φίλος μου και έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος,όποτε είπα να δοκιμάσω.
Ο κύριος 6 φορές συμμετοχή σε dakar μια νίκη στη κατηγορία του.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ που τον ξέρω (το όνομα και μόνο), αλλά δεν ήξερα ότι έχει συμμετοχές σε Ντακάρ και νίκη στην κατηγορία του, σημαίνει κατι;;;; :friend:
Και γιατί να τα ξέρω όλα αυτά (λέω τώρα);;;
Πόσο μάλλον ο Χρήστος που είναι από ότι βλέπω και εικοσιτεσσάρων ετών ;) !!!!
 

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Το είδα το βίντεο και πραγματικά δεν έχω λόγια....
Εννοείται πως ο κύριος Ορφανός,από πλεύρα ήθους και μόνο,έγινε η 1η μου επιλογή.
Μήπως κάποιος μοντ θα μπορούσε να ανοίξει θέμα για off road μάθημα(ομαδικό).
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το είδα το βίντεο και πραγματικά δεν έχω λόγια....
Εννοείται πως ο κύριος Ορφανός,από πλεύρα ήθους και μόνο,έγινε η 1η μου επιλογή.
Μήπως κάποιος μοντ θα μπορούσε να ανοίξει θέμα για off road μάθημα(ομαδικό).
Δεν χρειάζεται να ανοίξει από κάποιον mod το συγκεκριμένο θέμα.
Δημιούργησε μόνος σου μια νέα ενότητα και όσοι ενδιαφερόμενοι υπάρχουν θα εμφανιστούν.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ο κύριος 6 φορές συμμετοχή σε dakar μια νίκη στη κατηγορία του.
Και όχι μόνο το dakar... Που να δεις τι έχει κάνει στο Enduro πρίν μπλέξει με τις ερήμους. Τον παρακολουθώ από την δεκαετία του 90...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγώ που τον ξέρω (το όνομα και μόνο), αλλά δεν ήξερα ότι έχει συμμετοχές σε Ντακάρ και νίκη στην κατηγορία του, σημαίνει κατι;;;; :friend:
Και γιατί να τα ξέρω όλα αυτά (λέω τώρα);;;
Πόσο μάλλον ο Χρήστος που είναι από ότι βλέπω και εικοσιτεσσάρων ετών ;) !!!!
Γιατί υποτίθεται ότι όσοι αγαπούν την μοτοσυκλέτα και δεν την έχουν απλά για να πάνε στην δουλειά τους ,ψάχνονται προσπαθούν να βελτιωθούν στην οδήγηση, βλέπουν αγώνες κλπ δεν είναι πχ σαν κάποιον που έχει ένα αμάξι απλά για να πάει από το άλφα στο βήτα και δεν τον ενδιαφέρουν οι αγώνες αλλά δεν του αρέσει και η οδήγηση γενικά. Μπορεί να το βλέπω και λάθος εγώ αλλά πχ και στο ποδήλατο που μου αρέσει ξέρω τους παγκόσμιους τους παρακολουθώ βλέπω τι κάνουν και όσο μπορώ προσπαθώ να τα εφαρμόσω και εγώ στο δικό μου λεβελ για να βελτιωθώ, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που του αρέσει η οδήγηση (γρηγορη) και δεν βλέπει gp ,wsbk ,mx, Enduro αγώνες? Τον Ορφανό για το θέμα τον γνώρισα λόγο δουλειάς είναι πολύ ευγενικός άνθρωπος και μόνο για αυτό θα τον προτιμούσα, μάθημα μαζί του δεν έχω κάνει αλλά σίγουρα όταν έχεις τρέξει τόσους αγώνες κάτι ξέρεις.
 

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Είχα κάνει ένα Riding Clinic του Σπανού. Είναι σίγουρα πολύ καλός αλλά νιώθω ότι δεν μου ταιριάζει. Πήγαινω στον Χούντρα και κάνω χωμάτινα μαθήματα (μονοωρα ιδιαίτερα ή σε group το πολύ των 4) και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γιατί υποτίθεται ότι όσοι αγαπούν την μοτοσυκλέτα και δεν την έχουν απλά για να πάνε στην δουλειά τους ,ψάχνονται προσπαθούν να βελτιωθούν στην οδήγηση, βλέπουν αγώνες κλπ δεν είναι πχ σαν κάποιον που έχει ένα αμάξι απλά για να πάει από το άλφα στο βήτα και δεν τον ενδιαφέρουν οι αγώνες αλλά δεν του αρέσει και η οδήγηση γενικά. Μπορεί να το βλέπω και λάθος εγώ αλλά πχ και στο ποδήλατο που μου αρέσει ξέρω τους παγκόσμιους τους παρακολουθώ βλέπω τι κάνουν και όσο μπορώ προσπαθώ να τα εφαρμόσω και εγώ στο δικό μου λεβελ για να βελτιωθώ, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που του αρέσει η οδήγηση (γρηγορη) και δεν βλέπει gp ,wsbk ,mx, Enduro αγώνες? Τον Ορφανό για το θέμα τον γνώρισα λόγο δουλειάς είναι πολύ ευγενικός άνθρωπος και μόνο για αυτό θα τον προτιμούσα, μάθημα μαζί του δεν έχω κάνει αλλά σίγουρα όταν έχεις τρέξει τόσους αγώνες κάτι ξέρεις.
Όπως πολύ σωστά ξεκίνησες το γράψιμο, έγραψες τη λέξη "υποτίθεται"!!! Πολύ σωστό αυτό!!!
Δεν είναι για όλους όμως έτσι όπως τα γράφεις.
Δεν έχει σχέση το αν σου αρέσει η μηχανή, οι βόλτες, τα ταξίδια, με το να ξέρεις και τον οποιονδήποτε ή να βλέπεις αγώνες κτλ!!! Γιατί πρέπει να είναι απαραίτητη συνθήκη αυτή;;;
Εγω δεν βλέπω αγώνες, δεν ξέρω λεπτομέρειες για Ορφανούς, Σπανούς κτλ και δεν έχω τη μηχανή για τη δουλειά, παρά μόνο για βόλτες! Με κάνει "λιγότερο" μοτοσυκλετιστη;;;
Όλοι αυτοί κάνουν τη δουλειά τους, και εγώ την δική μου!
Έτσι το βλέπω εγώ!
 
Top Bottom