Ψαχνουμε για φιλο μοτό...alert!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θελω τη βοηθεια ολων οσοι εχετε διαθεση να δωσετε ενα χερακι...:)
Ψαχνω για καλο φιλο,ματοσακό με ταβανι το 1000αρικο...μεσαιο OnOff,οτι καλο βρεθει.Να μην ειναι παρτάλι και θελει μαζεματα και τα γνωστα που δειχνει ευκαιρια αλλά ειναι μπελάς...
Εχει βρεθει και αυτο αλλά δεν το ξερω...?
Εχετε υποψη κατι;Αν αξιζει μιλαμε για ΑΜΕΣΗ αγορα...
Για παμε...υποψη ο φιλος ειναι Αθηνα οποτε αν βρεθει κατι εκει το βλεπει κ απο κοντα κ ο ιδιος.
:friendship:
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Το bmw σε αυτά τα λεφτά ειναι επιλογαρα,ειδικά αν το έχετε δει και δεν ανέβηκε απλά σαν αγγελία.
Φοβάμαι οτι αν βρεθεί καποιο δικύλινδρο θα εχει αυξημενο κόστος συντηρισης,εκτός κι αν καταπιάνεται ο ίδιος με αυτή.
Διευκρινίσεις.
Μας ενδιαφέρει και εντελώς "στεγνό" απο φαιρινγκ/ζελατίνα όχημα;Το ταξίδι ειναι μεσα στις προτεραιότητες του;

Δεν έχω κάτι άμεσο υπόψιν.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Οπως λεει και ο Δημητρης παραπανω.Μια χαρα το Μπεμβεδακι.Ας το παει σε κανεναν μαστορα να του ριξει μια ματια πρωτα.Απ οτι βλεπω η αλυσιδα εχει ψωμι και τα λαστιχα δεν ειναι σε ασχημη κατασταση.Λιγο κοιταγμα την πλεξουδα.Οτι και να χει με 200-300 ευρω γινεται.

Σε αυτα τα λεφτα δυσκολο να βρεις κατι πολυ καλυτερο.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για χρηση μετακινηση εντος Αθηνας,ταξιδακια Πατρα-Αθηνα και γενικοτερα να ακολουθει κ σε καμμια βολτα που παμε...
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Στο 1000αρικο αγορά και να μην δώσεις άλλο ένα τουλάχιστον για να έχεις μηχανή λίγο δύσκολο.. Παρταλι δεν φαίνεται το συγκεκριμένο fuduro αλλά μπορεί να υπάρχουν θεματακια που στοιχιζουν.. Πχ το συγκεκριμένο μοντέλο πάσχει από κομπλερ μιζας.. Και ποιος το έχει αλλάξει όταν κάνει 550ευρώ; Κανείς και ιδιαίτερα όταν το μηχανάκι το πουλά στο χιλιάρικο.. Γι'αυτο θέλει πολύ ψάξιμο, και μόνο από γνωστό που ξέρεις πραγματικά το ιστορικό της μηχανής.. Πάντως αν πέσεις σε καλό fuduro μετά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα..
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πανο δικιο εχεις σε οσα λες...Παιζει κανενας μαστορας εμπιστοσυνης Αθηνα να δουμε το συγκεκριμενο;
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Πανο δικιο εχεις σε οσα λες...Παιζει κανενας μαστορας εμπιστοσυνης Αθηνα να δουμε το συγκεκριμενο;
Μπορώ να πω στον κολλητό που είναι γνώστης και έχουμε στήσει το δικό μου fuduro.. Από βδομάδα άμα είναι..
 

virus

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
αδιευκρινιστο
συγκεκριμενα για κομπλερ μιζας ελπιζω να εχεις υποψιν σου οτι αν δεν εχει παθει μεγαλη ζημια και ειναι μονο το ρουλεμαν με 75 ευρω την βγαζεις καθαρη. και το ρουλεμαν ειναι απο ΚΤΜ.

εδω ευχαριστω τον ΓΑΤΟ που παρα πολυ παλια με βοηθησε δινοντας μου το Ρ/Ν.
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Θελω τη βοηθεια ολων οσοι εχετε διαθεση να δωσετε ενα χερακι...:)
Ψαχνω για καλο φιλο,ματοσακό με ταβανι το 1000αρικο...μεσαιο OnOff,οτι καλο βρεθει.Να μην ειναι παρτάλι και θελει μαζεματα και τα γνωστα που δειχνει ευκαιρια αλλά ειναι μπελάς...
Εχει βρεθει και αυτο αλλά δεν το ξερω...?
Εχετε υποψη κατι;Αν αξιζει μιλαμε για ΑΜΕΣΗ αγορα...
Για παμε...υποψη ο φιλος ειναι Αθηνα οποτε αν βρεθει κατι εκει το βλεπει κ απο κοντα κ ο ιδιος.
:friendship:
Στο 1000αρικο αγορά και να μην δώσεις άλλο ένα τουλάχιστον για να έχεις μηχανή λίγο δύσκολο.. Παρταλι δεν φαίνεται το συγκεκριμένο fuduro αλλά μπορεί να υπάρχουν θεματακια που στοιχιζουν.. Πχ το συγκεκριμένο μοντέλο πάσχει από κομπλερ μιζας.. Και ποιος το έχει αλλάξει όταν κάνει 550ευρώ; Κανείς και ιδιαίτερα όταν το μηχανάκι το πουλά στο χιλιάρικο.. Γι'αυτο θέλει πολύ ψάξιμο, και μόνο από γνωστό που ξέρεις πραγματικά το ιστορικό της μηχανής.. Πάντως αν πέσεις σε καλό fuduro μετά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα..
Καλό μηχανάκι το F, για αυτό στο car δεν είναι δυνατό να γνωρίζω.
Για αυτές τις δουλειές θέλεις ένα ψυχολόγο για το ιδιοκτήτη έναν με γερό αυτή για το μοτέρ και έναν με καλό μάτι για τα υπόλοιπα όπως κατέβασμα ανέβασμα κινητήρα.
Αλλά μάλλον για σένα είναι είδη γνωστά.
Δυστυχώς ένα φαντούρο ενός γείτονα έφυγε χωρίς να του βάλω χέρι.

Για το κομπλερ ένας φίλος βρήκε έναν κάπου στην αττική που ασχολείται και κάνει καλή δουλεία ο Πετσάκιας πρέπει να γνωρίζει ήδη.

Σκέφτομαι και εγώ για ένα τέτοιο αλλά όχι για αθήνα, για ειδικές αποστολές σε περίεργες χώρες.

Καλή τύχη για αρχή και πολλά πολλά χιλιόμετρα μέχρι να έρθει το τέλος.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το 650 παιδια εφυγε...οπότε παμε γι'αλλα...Ειδαμε κ ενα XT600 στο Αργος αλλά δεν το προλαβαμε ουτε αυτο...προχωραμε κι αν βρεθει κανα καλο ριχτε συρμα...και αυριο αγοραζουμε αν αξιζει κατι.Θενκς για τη βοηθεια :friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
εδω τι βλεπετε; :Watching:
Κάνε μια ερώτηση στο service που γράφει στο πλαίσιο της πινακίδας αν γνωρίζουνε κάτι γι'αυτό ;).
Πάντως δεν φαίνεται και πολύ μερακλής ο ιδιοκτήτης.:thumbsdown:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Κάνε μια ερώτηση στο service που γράφει στο πλαίσιο της πινακίδας αν γνωρίζουνε κάτι γι'αυτό ;).
Πάντως δεν φαίνεται και πολύ μερακλής ο ιδιοκτήτης.:thumbsdown:
1 χιλιαρικο το δινει,τι θελετε να ναι?
σε αριστη κατασταση?
η νομιζετε οτι <το αφεντικο τρελαθηκε> και χαριζει μηχανακια?
θα θελει στην καλυτερη περιπτωση αλλα τοσα για να κινειται αξιοπρεπως
εγω ειμαι της γνωμης οτι καλυτερα να πληρωσεις ακριβα εξαρχης ενα μηχανακι,παρα να παρεις φθηνα καποιο χρεπι με προοπτικη να το μαζεψεις.
παντα μα παντα σου βγαινει πολυ ακριβοτερο απο το καλο που θα πληρωνες εξαρχης ακριβα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
1 χιλιαρικο το δινει,τι θελετε να ναι?
σε αριστη κατασταση?
η νομιζετε οτι <το αφεντικο τρελαθηκε> και χαριζει μηχανακια?
θα θελει στην καλυτερη περιπτωση αλλα τοσα για να κινειται αξιοπρεπως
εγω ειμαι της γνωμης οτι καλυτερα να πληρωσεις ακριβα εξαρχης ενα μηχανακι,παρα να παρεις φθηνα καποιο χρεπι με προοπτικη να το μαζεψεις.
παντα μα παντα σου βγαινει πολυ ακριβοτερο απο το καλο που θα πληρωνες εξαρχης ακριβα.
Πόσο στοιχίζει αυτό το έρμο το κάλυμμα της σέλλας και το'χει μπαλωμένο...???
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Πόσο στοιχίζει αυτό το έρμο το κάλυμμα της σέλλας και το'χει μπαλωμένο...???
αν ειναι να του δωσει καποιος ενα χιλιαρικο και καταφερει να το ξεφορτωθει,ειμαι σιγουρος οτι θα του βαλει καινουργιο καλλυμα σελλας,αν αυτο ειναι το
προβλημα του ωστε να το παρει:D
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αν το παρακάτω έχει συντηρηθεί/στρωθεί σωστά και δεν καίει ένα λίτρο λάδι στα 1000χλμ φαίνεται αρκετά καλό.Επίσης δεν έχει σημάδια απο χωμάτινη χρήση
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/8260507/

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αν ειναι να του δωσει καποιος ενα χιλιαρικο και καταφερει να το ξεφορτωθει,ειμαι σιγουρος οτι θα του βαλει καινουργιο καλλυμα σελλας,αν αυτο ειναι το
προβλημα του ωστε να το παρει:D
Ως ένδειξη αδιαφορίας γενικότερα το λέω μάστορα.
Η λεπτομέρεια είναι που κάνει την διαφορά.;)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom