ανάρτηση touratech..

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Γειά σας παίδες..
Λοιπόν..
Μετά απο 80.000 χιλιόμετρα η πίσω εργοστασιακή sowa (όχι ηλεκτρική), απο το '08 adventure μου παρέδωσε πνέυμα..
Σκέφτομαι να την αντικαταστήσω με της touratech level2 στα 860€.
Την έχει δοκιμάσει κάποιος?
Καμία γνώμη?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πάνω - κάτω στα ίδια λ7 (μάλλον κάτω...), παίρνεις κι αυτήν:

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
H κατασκευαστρια εδρευει στη λυκοφωλια με τους κατασκευαστες αναρτησεων, την Ολλανδια
http://www.tractivesuspension.com/
Η touratech σαφως και το εψαξε πριν συνεργαστει μαζι τους.
Αυτο ομως μπορει εκτος απο εγγυηση ποιοτητας για σενα να ειναι και χρηματικη επιβαρυνση λογω του brand name.
Οταν ηρθε παντως για μενα η ωρα αγορασα απ΄ευθειας απο τον κατασκευαστη(wilbers),
οπως εκανα παλαιοτερα και στο θεμα κρανος(Schuberth).
Ο κυριος λογος,η τεχνικη υποστηριξη σε σερβις και αναλωσιμα στη χωρα μου διοτι η αναρτηση δεν ειναι ...μπαγκαζιερα.
Εχει αναλωσιμα και περιοδικη συντηρηση που απαιτουν εξειδικευμενο after sales service.
Και με ενα Ohlins κατεστραμμενο και αφημενο στο υπογειο λογω αυτου του κενου-το 2003- η αποφαση ηταν αυστηρη.
Ας περιμενουμε ομως και καμμια καταθεση οδηγικης εμπειριας απο καποιο συμφορουμιτη!
 

GAGARIN

Μέλος
Περιοχή
κερκυρα
Όνομα
Θοδωρης
Μοτό
GSA1150
Και με ενα Ohlins κατεστραμμενο και αφημενο στο υπογειο λογω αυτου του κενου-το 2003
Πασχαλη, μιλα με τα κεντρικα της yamaha εχουν την ohlins και απ'οτι εχω μαθει εχουν στησει και πολυ σοβαρο σερβις για τα ohlins στα κεντρικα στον ασπροπυργο.........για ψαξτο !!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
οτι βαλεις θα ειναι καλυτερα απο τις μαμας (και θα το καταλαβεις αμεσα)
εγω ειχα wp λιγο σκληρες τωρα εβαλα ohlins θεωρω! οτι ταιριαζουν καλυτερα στα bmw (γνωμη μου)
τωρα για τις τουρατεκ δε ξερω πολλα αλλα νομιζω οτι θα ειναι και αυτες αριστες!!και μπορει αν τις θυμομουν! οταν αγοραζα να τις εβαζα εναντι των olhins(τις ειχα σε 1150) ετσι για δοκιμη
επειτα θεωρω την τουρατεκ δυναμικη εταιρεια που ερευνα συνεχως
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Θα την εμπιστευόμουν περισσότερο αν δεν είχε στη συλλογή της και κομμάτια που τα έχει μόνο για τη μούρη, που είναι είτε άχρηστα (καλά πρόβλημα του αγοραστή αυτό), είτε κακοφτιαγμένα (δεν θα αναλύσω).
Είναι ο de facto σχεδόν επίσημος "μπιχλιμπιδοτής" της BMW (και μετά η Wunderlich), αλλά αυτό τους έχει κάνει να βγάζουν και αηδίες με σκοπό το κέρδος.
Δεν λέω ότι τα αμορτισέρ της είναι σε αυτή την κατηγορία, μπορεί να είναι στην άλλη.
Το θέμα είναι αυτά ποιος τα κάνει σέρβις κλπ.; Η... Makan; Ή θα στέλνουν κάθε τι στη Γερμανία; Ή θα στέλνουν στη Γερμανία και αυτοί στην Ολλανδία;...
Χμ...
Τι να σου πω, πάρε να μάθουμε και μεις. :)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχαλη, μιλα με τα κεντρικα της yamaha εχουν την ohlins και απ'οτι εχω μαθει εχουν στησει και πολυ σοβαρο σερβις για τα ohlins στα κεντρικα στον ασπροπυργο.........για ψαξτο !!!!!!!!
Eυχαριστω πολυ φιλε, το ειχα ακουσει ξανα και ψιλο-αμελησα..
Ο λογος ειναι πως το αμορτισερ ειναι απο Varadero MK1 κι επειδη το μοντελο εχει 'παγωσει'
λογω της τιμης των καυσιμων-ειναι φαγανο το ατιμο- η αναρτηση δεν εχει αγοραστικο κοινο.Ιδωμεν!
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Παίδες.. τελικά level2 από touratech..
Αναμονή για την παραλαβή της..
Για ακόμα μία φορά..ΑΨΟΓΟΙ στη Μακάν!
περιμένουμε εντυπώσεις, ,,,,,,,εγω τις θέλω
σε βρώμικο τερέν ;)
 
Reactions: VDR

Makan - Touratech Hellas

Μέλος
Επαγγελματίας
Όνομα
Makan - Touratech Hellas
Καλημέρα σε όλους.
Η ανάρτηση δεν είναι μπαγκαζιέρα όντως, όλα τα προϊόντα όμως χρειάζονται υποστήριξη και ανταλλακτικά.
Σχετικά με τις αναρτήσεις Touratech, αυτό που είχαμε ανακοινώσει πάντως και με την άφιξη τους, είναι ότι πρώτα διασφαλίσαμε service center στην Ελλάδα και μετά έγινε η ειαγωγή τους.
Συνεργάτες μας είναι η εταιρεία K-Shock που κατα την άποψη μας είναι και το κορυφαίο εργαστήριο αναρτήσεων στην Ελλάδα.
Αφού διαλύσαμε ένα αμορτισέρ μαζί καταλάβαμε με τι έχουμε να κάνουμε και τι απαιτείται για να το υποστηρίξουμε.
Ετσι εκτός απο εγγύηση υπάρχει και service center, οπότε απαντάμε και στους παραπάνω προβληματισμούς.
Σχετικά με τα αρνητικά σχόλια που έχουν ακουστεί όπως διαβάζουμε, αυτό που γνωρίζουμε είναι ότι ξέρουμε όλους τους μέχρι τώρα ιδιοκτήτες των αναρτήσεων με το μικρό τους όνομα και δεν είχαμε κανένα κακό feedback, όποτε ο χρήστης Xurxes μπορεί τουλάχιατον να μας πεί τι άκουσε.
Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google πάντως θα βρείτε μόνο καλά λόγια.
Εμείς κατα καιρούς είχαμε προτείνει σε πολλούς δημοσιογράφους, έντυπα και μη, να κάνουν συγκριτικά τεστ σε πολλά προϊόντα της αγοράς αλλά είτε δεν δεχόντουσαν οι άλλες εταιρείες είτε οι δημοσιογράφοι.
Ετσι αποφασίσαμε να τα κάνουμε εμείς, θα ξεκινήσουμε με το κράνος μας, θα πάμε στις μπαγκαζιέρες και τις αναρτήσεις, τα ρούχα και άλλα πολλά
Και απο την στιγμή που δεν βρίσκουμε δημοσιογράφους να το κάνουν, θα το κάνετε εσείς. Για να έχουμε όλοι μια ολοκληρωμένη άποψη
 
Τελευταία επεξεργασία:

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Ο χρήστης NLS δεν άκουσε για την MAKAN κακά λόγια - λάθος καταλάβατε. Για την ανάρτηση είχα διαβάσει.

Από χρήστη σε ελληνικό forum διάβασα ότι έλεγε ότι δεν είναι καλές. Δεν μπορώ να το βρω στο ιστορικό μου τώρα.
Δεν ξέρω αν τις είχε ή και αυτός "άκουσε". Αν βρω που το διάβασα θα το στείλω για να τον ρωτήσετε εσείς.

Εγώ όμως είπα ότι έξω έχει καλές κριτικές και ήδη έχω παραθέσει μια πιο πάνω... Οπότε αφήστε το χρήστη NLS.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλημέρα σε όλους.
Η ανάρτηση δεν είναι μπαγκαζιέρα όντως, όλα τα προϊόντα όμως χρειάζονται υποστήριξη και ανταλλακτικά.
Σχετικά με τις αναρτήσεις Touratech, αυτό που είχαμε ανακοινώσει πάντως και με την άφιξη τους, είναι ότι πρώτα διασφαλίσαμε service center στην Ελλάδα και μετά έγινε η ειαγωγή τους.
Συνεργάτες μας είναι η εταιρεία K-Shock που κατα την άποψη μας είναι και το κορυφαίο εργαστήριο αναρτήσεων στην Ελλάδα.
Αφού διαλύσαμε ένα αμορτισέρ μαζί καταλάβαμε με τι έχουμε να κάνουμε και τι απαιτείται για να το υποστηρίξουμε.
Ετσι εκτός απο εγγύηση υπάρχει και service center, οπότε απαντάμε και στους παραπάνω προβληματισμούς.
Σχετικά με τα αρνητικά σχόλια που έχουν ακουστεί όπως διαβάζουμε, αυτό που γνωρίζουμε είναι ότι ξέρουμε όλους τους μέχρι τώρα ιδιοκτήτες των αναρτήσεων με το μικρό τους όνομα και δεν είχαμε κανένα κακό feedback, όποτε ο χρήστης Xurxes μπορεί τουλάχιατον να μας πεί τι άκουσε.
Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google πάντως θα βρείτε μόνο καλά λόγια.
Εμείς κατα καιρούς είχαμε προτείνει σε πολλούς δημοσιογράφους, έντυπα και μη, να κάνουν συγκριτικά τεστ σε πολλά προϊόντα της αγοράς αλλά είτε δεν δεχόντουσαν οι άλλες εταιρείες είτε οι δημοσιογράφοι.
Ετσι αποφασίσαμε να τα κάνουμε εμείς, θα ξεκινήσουμε με το κράνος μας, θα πάμε στις μπαγκαζιέρες και τις αναρτήσεις, τα ρούχα και άλλα πολλά
Και απο την στιγμή που δεν βρίσκουμε δημοσιογράφους να το κάνουν, θα το κάνετε εσείς. Για να έχουμε όλοι μια ολοκληρωμένη άποψη
Τα νεα σχετικα με την τεχνικη υποστηριξη ειναι πολυ καλα!
Και ακομα καλυτερα το οτι αποφασισατε τη δοκιμη των προιοντων απο τους ιδιους τους υποψηφιους χρηστες!
Και εδω στα μελη του advride.gr αλλα και σε αλλες ομαδες μοτοσυκλετιστων
θα βρειτε αναβατες με μεγαλη πειρα στο travel enduro και στους εξοπλισμους των αντιστοιχων μοτοσυκλετων
που θα εχουν τη διαθεση να αξιολογησουν και να μεταφερουν αυτο που πραγματικα ''παιρνουν''
απο το καθε αξεσουαρ-ανταλλακτικο κατα τη χρηση του.
Μπραβο για την ιδεα:)
 
Top Bottom