σερβια βοσνια μαυροβουνιο info please...

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ναι εχεις δικιο αυτο το ξεχασα,παντως εχετε βρει λιγο μακρια να μεινετε απο το κεντρο ,θα προσπαθησω να βρω μια δνση απο ενα στουντιο που ειναι διπλα στην σκανταρλια
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
μπες στο μπουκινγκ και δες apartments skadarlija εκει πρεπει να μεινετε
εχω μεινη , θα σας βολεψει για το λιγο που θα περασετε στο βελιγραδι
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το κατεβασμα θα μπουμε απο Σαγιαδα.μετα τους ΑΓ.Σαραντα(αλβανιας) ποιον δρομο να παρουμε απο τους
sh81-sh98-sh97?δεν εχω μπει απο εκει.Μικρο κομματι ειναι αλλα για πεστε.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
το κατεβασμα θα μπουμε απο Σαγιαδα.μετα τους ΑΓ.Σαραντα(αλβανιας) ποιον δρομο να παρουμε απο τους
sh81-sh98-sh97?δεν εχω μπει απο εκει.Μικρο κομματι ειναι αλλα για πεστε.
Ο 97 θεωρείται ο κεντρικός,σε πολλά σημεία έχει ολοκαίνουργια άσφαλτο και σε 30' από Αγ.Σαραντα θα στε στο συνοριακό σταθμό της Ελλάδας(Μαυρομάτι).Αλλη μισή ώρα και θα στε Ηγουμενίτσα.Ο 81 περνάει από το Budrint στο οποίο για να περάσεις απέναντι παίρνεις μια πλωτή πλατφόρμα(μη φανταστείς για πολύ,κάποια μέτρα) και αν έχεις χρόνο έχει πλάκα η εμπειρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ο 97 θεωρείται ο κεντρικός,σε πολλά σημεία έχει ολοκαίνουργια άσφαλτο και σε 30' από Αγ.Σαραντα θα στε στο συνοριακό σταθμό της Ελλάδας(Μαυρομάτι).Αλλη μισή ώρα και θα στε Ηγουμενίτσα.Ο 81 περνάει από το Budrint στο οποίο για να περάσεις απέναντι παίρνεις μια πλωτή πλατφόρμα(μη φανταστείς για πολύ,κάποια μέτρα) και αν έχεις χρόνο έχει πλάκα η εμπειρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ευχαριστω
 
Reactions: n.l

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
γράψε μας ποια διαδρομή θα ακολουθήσεις στο πήγαινε.
Έχω κάνει αυτό το ταξίδι τέσσερις φορές, ακολουθώντας όλες τις πιθανές διαδρομές

Έχω δύο προτάσεις:


1. 26 χιλιόμετρα από το Visegrad είναι η Mokra Gora, ένα χωριό που βοήθησε να αναπτυχτεί ο Emir Kousturica χτίζοντας ένα συγκρότημα με παραδοσιακά ξύλινα σπίτια της Σερβίας ( Mecavnik, Kustendord) όπου μπορεί κανείς να μείνει, να δοκιμάσει γεύσεις παραδοσιακές και να κάνει έναν σωρό από δραστηριότητες! Aν είσαι τυχερος θα συναντήσεις τον Emir ο οποίος μοιράζει τον χρόνο του μεταξύ του Mecavnik και των συναυλιών με την No Smoking Orchestra.
http://www.mecavnik.info/wsw/index.php?p=197

Highlight είναι και το παραδοσιακό τρενάκι του 1920 που ξεκινά από τον σταθμό του Mokra Gora και κάνει διαδρομή 2:30 ωρών μέσα στην φύση και τα βουνά της περιοχής με απίθανες ευκαιρίες φωτογραφιών. Κομμάτι της διαδρομής μπορείς να κάνεις και με τη μηχανή.


2. για την επιστροφή:
μετά το Σαράγεβο πάρε το δρόμο προς το Mostar, είναι περίπου 3 ώρες. Το Mostar είναι πολύ ωραίο για μια μικρή στάση/ βόλτα.
Από εκεί υπάρχει μια μαγική διαδρομή δίπλα στον ποταμό Neredva ( εμείς το είχαμε κάνει ανάποδα ) με κατεύθυνση την παραλιακή διαδρομή προς το Dubrovnik.
Μετά συνεχίζεις στο Μαυροβούνιο , είναι μια πραγματικά απολαυστική διαδρομή.

To κομμάτι της Αλβανίας κάθε φορά που περνάω είναι και διαφορετικό, και έχω να περάσω πάνω από 2 χρόνια οπότε δε θα ρισκάρω να προτείνω διαδρομή, γενικά δεν θα είναι το πιο ευχάριστο κομμάτι του ταξιδιού σου, καθώς έχει αρκετές ανακατασκευές.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
γράψε μας ποια διαδρομή θα ακολουθήσεις στο πήγαινε.
Έχω κάνει αυτό το ταξίδι τέσσερις φορές, ακολουθώντας όλες τις πιθανές διαδρομές

Έχω δύο προτάσεις:


1. 26 χιλιόμετρα από το Visegrad είναι η Mokra Gora, ένα χωριό που βοήθησε να αναπτυχτεί ο Emir Kousturica χτίζοντας ένα συγκρότημα με παραδοσιακά ξύλινα σπίτια της Σερβίας ( Mecavnik, Kustendord) όπου μπορεί κανείς να μείνει, να δοκιμάσει γεύσεις παραδοσιακές και να κάνει έναν σωρό από δραστηριότητες! Aν είσαι τυχερος θα συναντήσεις τον Emir ο οποίος μοιράζει τον χρόνο του μεταξύ του Mecavnik και των συναυλιών με την No Smoking Orchestra.
http://www.mecavnik.info/wsw/index.php?p=197

Highlight είναι και το παραδοσιακό τρενάκι του 1920 που ξεκινά από τον σταθμό του Mokra Gora και κάνει διαδρομή 2:30 ωρών μέσα στην φύση και τα βουνά της περιοχής με απίθανες ευκαιρίες φωτογραφιών. Κομμάτι της διαδρομής μπορείς να κάνεις και με τη μηχανή.


2. για την επιστροφή:
μετά το Σαράγεβο πάρε το δρόμο προς το Mostar, είναι περίπου 3 ώρες. Το Mostar είναι πολύ ωραίο για μια μικρή στάση/ βόλτα.
Από εκεί υπάρχει μια μαγική διαδρομή δίπλα στον ποταμό Neredva ( εμείς το είχαμε κάνει ανάποδα ) με κατεύθυνση την παραλιακή διαδρομή προς το Dubrovnik.
Μετά συνεχίζεις στο Μαυροβούνιο , είναι μια πραγματικά απολαυστική διαδρομή.

To κομμάτι της Αλβανίας κάθε φορά που περνάω είναι και διαφορετικό, και έχω να περάσω πάνω από 2 χρόνια οπότε δε θα ρισκάρω να προτείνω διαδρομή, γενικά δεν θα είναι το πιο ευχάριστο κομμάτι του ταξιδιού σου, καθώς έχει αρκετές ανακατασκευές.
ευχαριστω καταρχην.
1.διανυκτερευση βελιγραδι
2.μετα κατευθυνση προς κουστουριτσα κτλπ
3.θα δουμε.....
4.η παρεα ταξιδευει πρωτη φορα μαζι και αναλογα θα κινηθει......γουσταρουμε και οι 6 που θα ειμαστε και οπου μας βγαλει.κατεβασμα σιγουρα απο αλβανια μεσω παραλιας.........
 
Top Bottom