الألوان والنكهات ..... المغرب 2014

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΤΕΛΟΣ/ΑΡΧΗ, πολλες ευχες για μια ευτυχισμενη ζωη γεματες πανεμορφα ταξιδιωτικα χλμ στους δυο σας ( εγω εκανα το ιδιο ΚΑΙ το γαμο μετα το ταξιδι στη Τυνησια πριν ενα χρονο !!! :ok: ) Οι Πληροφοριες σου ακριβεστατες και σημαντικες. ...και κατι ακομη δε ηξερα οτι θελει διεθνες διπλωμα για Μαροκο...
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΑΣ ΖΩΗ!!!:friendship:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μας πηγατε απο το Μαροκο που μας μαγεψε κι εμας περυσι,
στα παλια λημερια,
το La Bonette και την ατελειωτη παρεα του,
οπου και η δικια μου Ειρηνη περασε με αριστα το ''τεστ''!
(Παντα παραλληλα περναμε κι εμεις το αντιστοιχο,
αλλα ειπαμε,ο ανδρας απο δυο τρια πραγματα-κια ξεχωριζει).
Κι απο κει στην αγαπημενη μας Βενετια,
αλλα και στο σκηνικο της προτασης γαμου πανω στη μηχανη:happy:,
λιγους μηνες μετα καπου κοντα στο Βίκο..
Τι αλλο να ζητησεις απο ενα αρθρο περα απο το να σε ξεσηκωσει η να σου θυμισει?
Ενα ειναι σιγουρο.
Ειμαστε φτιαγμενοι-για το καλο μας- να ζουμε με ανθρωπους
που μας αγαπουν και φυσικα αγαπουν κι αυτα που αγαπαμε.

Τωρα στο στοχο μπαινει να γεμισουμε τα ματια μας
με τα μυστικα της Β.Δ. Ισπανιας
που μας εχουν διαφυγει στις ελευσεις απο εκει!
Οι πληροφοριες για αυτα αλλα και για ολο το ταξιδι ειναι ακριβεστατες και πολυ χρησιμες.
Ενα μεγαλο μπραβο για την προσηλωση να τις καταγραφεις εν κινησει..
(Και αλλο ενα για την ''εξαφανιση'' του δακτυλιδιου.
Πως κρατηθηκες και δεν το εβγαλες στους αμμολοφους βρε συ?)

:)
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Από τις πιο όμορφες ταξιδιωτικλες περιγραφές που έχω διαβάσει και με πολύ ιδιαίτερο και ευχάριστο φινάλε.
Να ζήσετε παιδιά!!!
Μπράβο σας! Απλά υπέροχοι!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αυτα ειναι τα ωραια! Αν και την μυριστηκα την δουλεια για το τελος :D

Πανεμορφη βολτα φιλε και περιγραφη super με λεπτομερειες !

Γιατι οπως λεει και ο φιλος μας ο μανιακος ο αντρας απο δυο πραγματα ξεχωριζει, το ενα ειναι οτι κανει test ride την γυναικα που θα παρει :p

Να ζησετε να ευτυχισετε και να κανετε πολλα πολλα ταξιδια ! :ok:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Μπράβο ρε Νικόλα :) Ειρήνη συγχαρητήρια, η ώρα η καλή, μπράβο παιδιά, να κάνετε πολλά ακόμα ταξίδια και να τα ευχαριστηθείτε όπως αυτό και ακόμα παραπάνω :)
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Ελα.... πες την αληθεια..... φοβασαι μην μεινεις στο ραφι και της ζητησες να σε αποκαταστησει!!!!!
Ειναι και οι γειτονες που οταν σε βλεπουν αρχισουν τα ψου ψου ψου......
Καταλαβαινω!!!!
:p:p:p



Αντε και συντομα τα ευχαριστα!!!
Well Done Mates!!!!
;)
 
Περιοχή
Αχαρνές Αττικής
Όνομα
Ξανθή
Μοτό
BMW 650gs 2004
Ένα υπέροχο ταξίδι σε μαγευτικά τοπία με την πιο ρομαντική κατάληξη.........:happy::happy:

Νικόλα και Ειρήνη σας εύχομαι τα καλύτερα, η ώρα η καλή..............:inlove:
κάνατε την καλύτερη δυνατή εκκίνηση για το ταξίδι της κοινής σας ζωής.................:ok:
να έχετε πάντα όμορφες διαδρομές.........;)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πρώτη φορά βλέπω test ride. ....σε γυναικα:eek:
...!
Μπα, και εγώ στη δικιά μου πρώτα της έκανα test ride σε χωμάτινες διαδρομές με πτώση (έσκισε τζην, εγώ έσκησα τζην και λίγο κρέας στο πόδι).
Μετά όλα ήταν απλά και είχαν πάρει το δρόμο τους με τρία παιδιά πλέον :)
Καλούς απογόνους φίλε Ιταλέ και με το καλό στην επόμενη με την αγάπη σου!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
λυπαμαι φιλε που θα σε στεναχωρησω !!!αλλα ειμαι ζηλιαρης !!!και δε προκειτο να σου γραψω τιποτα για την ταξιδαρα σας
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Πολύ καλός...ταξίδι άπαιχτο... βέβαια σου βγήκε λίγο ακριβά το τεστ, αλλα αφού πέτυχε χαλάλι...
Και 'γω πριν....έκανα σχετικό τεστ, όχι τέτοια ταξιδάρα σαν τη δική σας αλλά έκανα αρκετά χλμ για να τσεκαριστούν τα ανάλογα κουτάκια...
Συγχαρητηρια...
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Πολλά-πολλά μπράβο ...:ok: :ok: :ok: Ειναι απο αυτα τα ταξιδια που σπάνια διαβάζουμε και να εμπεριέχουν και τόσες χρήσιμες info . Όσο για το φινάλε....no comments..........πιο όμορφο δεν νομίζω να υπάρχει :inlove:!!!!!!!
Σας ευχομαι απο καρδιάς η ώρα η καλή ,να είστε πάντα ετσι αγαπημενοι και χαμογελαστοι οπως δειχνετε στις foto και να βάλλεται πλώρη και για τις υπόλοιπες ηπείρους ;)
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
Να ευχαριστήσω όλα τα φιλαράκια για τα καλά λόγια και για τις ευχές τους για το "νέο" μας ξεκίνημα!!!! δεν απαντάω στον καθένα ξεχωριστά για να μην γεμίσουμε άλλες τόσες σειλίδες!!!

Σε κάποια παιδιά που ρώτησαν παραπάνω.....για Μαρόκο ρώτησα και μου είπανε ότι θές διεθνές δίπλωμα.....μπορεί και το ροζ το παλιό που έχει όμως αγγλικά πάνω να κάνει....εγώ τώρα έβγαλα το καινουργιο για καλό και για κακό ....μην φτάσεις μέχρι εκει κάτω και δεν σε αφήσουνε σε κάποιο έλεγχο θα'ναι κρίμα....

Το δαχτυλίδι κρυβότανε μέσα στη θήκη του gps σε βαλίτσα ...ίσως απο τα λίγα πράγματα που δεν θα άνοιγε η Ειρήνη χαχαχαχαχα(εγώ βέβαια κάθε μέρα κοίταζα να δώ αν είναι μέσα χεχεχεχε)

Πασκουαλ με τα χίλια ζόρια κρατήθηκα και δεν το έδωσα στους αμμόλοφους ...πραγματικά για έναν και μοναδικό λόγο....αν τον έσκαγα εκείνη την ώρα οι υπόλοιπες 12 μέρες του ταξιδιού θα περιστρεφόντουσαν γύρω απο το γάμο και το μυαλό της Ειρήνης δεν θα την άφηνε να ζήσει το ταξίδι αυτό καθέ αυτό!!!

Μούτρο ναι φοβήθηκα μην μείνω στο ράφι .....πάλι καλά δέχτηκε χαχαχαχαχαχα

Και πάλι ευχαριστώ για τα καλά λόγια!!!!









ΥΓ για όσους θέλουν να ταξιδέψουν και νομίζουν ότι γενικά τέτοιου είδους ταξιδιωτικά είναι κάτι το ιδιαίτερο ή για κάποιο λόγο κολόνουν κτλ κτλ να σας πώ ότι δεν είναι τίποτα(κάπως έτσι ένιωθα στο πρώτο μου ταξίδι)...παιδιά το μόνο που χρειάζεσαι είναι χρόνος και χρήμα για να κάνεις ταξίδι.....εδώ ταξιδεύουν άνθρωποι με ποδήλατα απο ήπειρο σε ήπειρο, ακόμα και με τα πόδια...τίποτα δεν είναι κατόρθωμα όταν καβαλάς μια μηχανή και σε πάει κάπου!!!!

έχεις χρόνο πας!!

έχεις χρήμα πας!!!
 
Top Bottom