4η Χειμερινή κατασκήνωση στα Κρητικά βουνά.

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
@Markas , σου έχω ευχάριστα νέα! Στο http://www.weather.gr/maps.aspx προβλέπονται πολύ κρύο και ισχυρές χιονοπτώσεις τα ξημερώματα της Κυριακής! Λες να καταφέρουμε φέτος να αποκλειστούμε;
Κι έχω βάλει ραντεβού 9 το πρωί της Δευτέρας, να της το ακυρώσω της κυρίας; :p

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
@Markas , σου έχω ευχάριστα νέα! Στο http://www.weather.gr/maps.aspx προβλέπονται πολύ κρύο και ισχυρές χιονοπτώσεις τα ξημερώματα της Κυριακής! Λες να καταφέρουμε φέτος να αποκλειστούμε;
Κι έχω βάλει ραντεβού 9 το πρωί της Δευτέρας, να της το ακυρώσω της κυρίας; :p

Να παρεις το WR και μη φοβάσαι τίποτα!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κατάλαβα, εκια θα πομεινουμε :eek:

Και καλά το WR το τραβάει εύκολα η ΕΜΑΚ όταν θα έρθει, τις μπετονιερες πως θα τις βγάλει; :D :p
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ποιος σου είπε ότι η σκηνή αλλά κυρίως το χειμερινό sleeping bag μου χωράει στην ακρίδα σου; :laugh::laugh::laugh:
Βάλτο σε σακίδιο στη πλάτη ρε γκρινιάρη. Δε φτάνει που θα καβαλήσεις κορυφαίο μηχανάκι!

Μακαρι να αποκλειστουμε!!!!!!!!!!!!! :p :p
Εσένα τα θέλει ο κώλος σου θαρρώ!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Βάλτο σε σακίδιο στη πλάτη ρε γκρινιάρη. Δε φτάνει που θα καβαλήσεις κορυφαίο μηχανάκι!
Γμτ, και το είχα βρει προχθές στο Μοναστηράκι και δεν το πήρα...



:D :D

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τα πράγματα δεν είναι τραγικά. Το πρωί που είδα τη webcam είχε πολύ περισσότερα χιόνια από αυτή τη στιγμή και το διήμερο-τριήμερο έχει ακόμα 1-2 μέρες που δε προβλέπονται χιόνια χαμηλά. Αν περνάει αύριο άνετα το WR ή δύσκολα το BMW με τα ασφάλτινα, πάμε κανονικά στον Άι Γιάννη. Αν όχι, θα βρούμε εναλλακτικές.
Όπως και να έχει, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ προβλέπετε να έχουμε πάλι μια ΜΑΧΙΜΗ χειμερινή κατασκήνωση.




Εντωμεταξύ, για να καταλάβετε για τι διαφορές μιλάμε, αυτή τη στιγμή που νότια (κοιτώντας βόρεια) δεν υπάρχει ούτε ένα σύννεφο, σε εμάς στο Ηράκλειο που είμαστε στο βορρά, έχουμε νεφοκάλυψη 6/8
Ο Ψηλορείτης συγκρατεί τα σύννεφα που φέρνει ο βοριάς!
Άλλο κλίμα στο νότο, γιαυτό και παρά τα χιόνια που βλέπουμε χαμηλά στο βόρειο Ψηλορείτη, στο νότο ίσως δε φάμε πόρτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Λοιπόν, με δύο λόγια, θα τα δείτε στο βίντεο. Με παραπάνω λόγια, το πώς πήγε σήμερα η δεύτερη αναγνωριστική βόλτα, σύντομα, μαζί με φώτος
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Λοιπόν, με δύο λόγια, θα τα δείτε στο βίντεο. Με παραπάνω λόγια, το πώς πήγε σήμερα η δεύτερη αναγνωριστική βόλτα, σύντομα, μαζί με φώτος
Όπου Κρουτσου Κρουτσου, Νο Γκουντ :pointu:

Έλα ρε, γιαυτό ανησυχείς; Και εδώ σου έχω τη λύση...



:D
:eek: :UH:
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Σήμερα το λοιπόν, τόπα και τόκανα. Δεύτερη δοκιμαστική στα χιονισμένα Κρητικά βουνά




Παρέα, ο φίλος και καλός μοτοσικλετιστής, Μάνος




Για συννεφιά και ψιλόβροχο είχαμε προετοιμαστεί, από το πρωί όμως ο ουρανός είναι γαλανός, ασυννέφιαστος, τόσο στο βορρά...




Όσο και στο νότο. (κλασικό σημείο για στάση, το θυμάται η βόρεια παρέα από παλαιότερη απόβαση στη Κρήτη)




Τα χιόνια, ακόμα ψηλά.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Δεύτερη στάση, στο νότιο διάσελο, στο λεηλατημένο καταφύγιο. χιόνια, σκόρπια, όχι μεγάλοι σοροί.
Πάγος, πάγος παντού όμως για άλλη μια φορά! Γλιστράμε ελαφριά, περνάμε όμως με μικρές πιρουέτες και μη τολμώντας να πλαγιάσουμε πουθενά τις μηχανές.





Η κατηφόρα σε άσπρο πάγο, εύκολη, αρκεί να έχεις καλή ισορροπία. Βάζεις πρώτη, χωρίς φρένο, προχωράς και όλα καλά. Με χωμάτινα λάστιχα πάντα, που έχουν κάποια γκριπ. Με ασφάλτινα, πάλι θα γίνεται, λίγο δυσκολότερα όμως.









Εμείς το διασκεδάζουμε!




 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom