6ο οδοιπορικο ιστοριας Μοτοπαρεας Λεωνιδιου- 2 απριλιου 2017

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Υ.Γ 3 Του χρονου εκκινησεις απο πιο νωρίς
Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ωχχχχχχ !!!:woot:
αυτο ειναι ανησυχητικο....:stop:
δηλαδη του χρονου, την παρακαμψη μεχρι που θα την φτασεις ?????:thinking::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
@tsak8 εμεις τερματισαμε δευτεροι !!!!απο το τελος !!!πιστευαμε πως ειμασταν εμεις τελευταιοι ...αλλα ειχε και αλλο γκρουπ τελικα !η παρακαμψη ηταν λιγο μεγαλυτερη μετα την Μεγαλοπολη και πριν την Παλουμπα θελαμε να δουμε πως ειναι να χανεσαι..Οπως και να εχει στα διοδια της Κορινθου φτασαμε με διαφορα 30 δευτερολεπτων .
Για κουπα ουτε λογος @gsmaniac , η χαρα της συμμετοχης ..για τα varadero που πηγαιναν μαλλια πιστευω πως πρεπει να εχουν φτασει στο Nordkapp με ασφαλεια ..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@tsak8 εμεις τερματισαμε δευτεροι !!!!απο το τελος !!!πιστευαμε πως ειμασταν εμεις τελευταιοι ...αλλα ειχε και αλλο γκρουπ τελικα !η παρακαμψη ηταν λιγο μεγαλυτερη μετα την Μεγαλοπολη και πριν την Παλουμπα θελαμε να δουμε πως ειναι να χανεσαι..Οπως και να εχει στα διοδια της Κορινθου φτασαμε με διαφορα 30 δευτερολεπτων .
Για κουπα ουτε λογος @gsmaniac , η χαρα της συμμετοχης ..για τα varadero που πηγαιναν μαλλια πιστευω πως πρεπει να εχουν φτασει στο Nordkapp με ασφαλεια ..
Εννοείτε ότι τα της "κουπας" είναι πλάκα....
Του χρόνου με το καλό θα τα σαρωσουμε:D
Που να δείτε τον Λούη με τον βαραντεο να πηγαίνει με το xr στο χώμα.....ονομα και πραμα ο τύπος και πολύ καλό παιδι.!!!
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Οντως αυτά μένουν , μετά απο καιρό δεν είχα ιδέα που ήμουν για καμμιά ώρα! Αυτά και οι ατάκες και οι άνθρωποι που θα γνωρίσεις.
Γιώργο του χρόνου δεν ξέρω που θα φτάσω, ειμαι τεράστιος τελικά, που να με χωρέσει η Πελοπόννησος...
Σιγά το νησί δηλαδή! Χχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
παιδια επειδη δεν καταφεραμε να παρουμε το βαπτισμα του πυρος φετος.... σκεφτομαι να κανω καποια στιγμη μεσα στον απριλιο ή μαϊο την διαδρομη απο το λεωνιδιο μεχρι την πατρα ή έστω ενα κομματι της αναλογα το χρονο που θα εχω. απο το λιγο που ειχα δει πιστευω αξιζει εστω και μονοι μας για να δουμε ομορφα μερη, στροφιλικια και να γραψουμε κανα χλμ μιας και μολις που ακουμπαμε τα 8χιλιαδες.....το πολυ πολυ "εγκαταλειπουμε" σε καποιο σημειο αν δεν αντεξουμε, που δεν το νομιζω.... τι λετε?
θα ηθελα να ρωτησω αν ο χαρτης που υπαρχει ανεβασμενος θα μας παει μεσα απο τις ομορφες διαδρομες που κανατε ή απλα ειναι ενδεικτικος σε περιπτωση που χρειαζεται να βαλεις gps?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
παιδια επειδη δεν καταφεραμε να παρουμε το βαπτισμα του πυρος φετος.... σκεφτομαι να κανω καποια στιγμη μεσα στον απριλιο ή μαϊο την διαδρομη απο το λεωνιδιο μεχρι την πατρα ή έστω ενα κομματι της αναλογα το χρονο που θα εχω. απο το λιγο που ειχα δει πιστευω αξιζει εστω και μονοι μας για να δουμε ομορφα μερη, στροφιλικια και να γραψουμε κανα χλμ μιας και μολις που ακουμπαμε τα 8χιλιαδες.....το πολυ πολυ "εγκαταλειπουμε" σε καποιο σημειο αν δεν αντεξουμε, που δεν το νομιζω.... τι λετε?
θα ηθελα να ρωτησω αν ο χαρτης που υπαρχει ανεβασμενος θα μας παει μεσα απο τις ομορφες διαδρομες που κανατε ή απλα ειναι ενδεικτικος σε περιπτωση που χρειαζεται να βαλεις gps?
Έχει διαφορές - λάθη, σε σχέση με τις τελικές οδηγίες που δόθηκαν με το δισέλιδο την προηγούμενη του αγώνα. Λίγα πράγματα, αλλά ειδικά η ανάβαση Λογκανίκο όπως ακριβώς έγινε την Κυριακή (σε σχέση με τη διαδρομή στο χάρτη) είναι όλα τα λ7 ;)
Αν θες σου στέλνω το *.gpx αρχείο της διαδρομής, όπως εκτελέστηκε.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
Έχει διαφορές - λάθη, σε σχέση με τις τελικές οδηγίες που δόθηκαν με το δισέλιδο την προηγούμενη του αγώνα. Λίγα πράγματα, αλλά ειδικά η ανάβαση Λογκανίκο όπως ακριβώς έγινε την Κυριακή (σε σχέση με τη διαδρομή στο χάρτη) είναι όλα τα λ7 ;)
Αν θες σου στέλνω το *.gpx αρχείο της διαδρομής, όπως εκτελέστηκε.
ναι θα το ηθελα και ευχαριστω πολυ!!!! να δουμε τα χωρια αλλα να στριψουμε και λιγο.... τσαμπα καναμε σεμιναριο???:thanx:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@forester ανεβασε το να υπάρχει!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΟΚ επανέρχομαι.
ναι θα το ηθελα και ευχαριστω πολυ!!!! να δουμε τα χωρια αλλα να στριψουμε και λιγο.... τσαμπα καναμε σεμιναριο???:thanx:


Η διαδρομή εδώ!

Δεν πρέπει να χαθεί αυτή η διαδρομάρα στο βάθος των σελίδων μετά από καιρό! Φυσικά εκεί είναι και το αρχείο *.gpx.
Της αξίζει δικό της θέμα, όπως το αξίζουν κι όσοι δούλεψαν γι αυτό που ζήσαμε!!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Οντως αυτά μένουν , μετά απο καιρό δεν είχα ιδέα που ήμουν για καμμιά ώρα! Αυτά και οι ατάκες και οι άνθρωποι που θα γνωρίσεις.
Γιώργο του χρόνου δεν ξέρω που θα φτάσω, ειμαι τεράστιος τελικά, που να με χωρέσει η Πελοπόννησος...
Σιγά το νησί δηλαδή! Χχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
χοντρουουουληηηηηηηηη !!!!:p
:friend::friendship::friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ελπιζω παιδες να μπορεσω ναρθω καποτε στη φανταστικη αυτη βολτα-"αγωνα", ισως του χρονου που ειναι πιο βολικη η ημερομηνια. Και θα προσπαθησω να ξεσηκωσω και μερικους..

Very well done ολοι σας παιδες! :yew: :friendship: :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ελπιζω παιδες να μπορεσω ναρθω καποτε στη φανταστικη αυτη βολτα-"αγωνα", ισως του χρονου που ειναι πιο βολικη η ημερομηνια. Και θα προσπαθησω να ξεσηκωσω και μερικους..

Very well done παιδες ολοι σας! :yew: :friendship: :friendship:
Παιχνίδι Γιώργο!
Παιχνίδι, όχι αγώνας, ούτε "αγώνας".
Πρέπει να γίνει πουρο-ντούρο team και να πέσει γέλιο εκεί! Να σας δω τους πουροντούρους με ασφάλτινα όλους.... δεν υπάρχει! Αξία ανεκτίμητη:ok::yew::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πρέπει να γίνει πουρο-ντούρο team και να πέσει γέλιο εκεί! Να σας δω τους πουροντούρους με ασφάλτινα όλους.... δεν υπάρχει! Αξία ανεκτίμητη:ok::yew::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
Ετσι Θοδωρη! :ok: Αλλα ειναι δυσκολακι, μερικοι δεν εχουν καν ασφαλτινα :D :roflmao: :roflmao:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ας βάλουμε και καμιά φώτο της προκοπής, από τις εκατοντάδες που δημοσίευσε ο Γιώργος ο Γκαύρος, ο φωτογράφος μας όλο το ΣΚ....
Αρχίζω με την ομάδα:




οι γνωστές μούρες... @ilai κι εγω



Γιάννης Κυρίος (μόνο κύριος δεν πήγαινε το χιλιακατομπενήντα...) και η Βασιλική!




Ηλίας @ilai & Αντώνης Ζώτος, το φιλαράκι μας που δεν είναι στο φόρουμ, αλλά είναι καρατιμόνα με το ΤουΝτουΜου ;)



Το ζέυγος Κώστας Καττής και Μαρία Γιαννάκου! Άπαιχτοι!







ο αδερφός μ' @giannisgs



Kι ο Σωτήρης Βαρλοκώστας!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φάτσες κλπ στιγμιότυπα....










Κώστας-Μαρία και Βασιλική



η ψυχή της γραμματείας...
Ο Ηλίας ας βοηθήσει με ονόματα... Δε θυμάμαι






Γιάννης από Αμαλιάδα! Μορφή ;)








Μορφή λέμεεεεε....















και το εντυπωσιακό 1290 !!!
 
Top Bottom