Aσφάλτινα Ελληνικά Βουνά 5 - the road story

Billy-Bo

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200GS 07'



Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε ολα τα παιδια που ασχολήθηκαν για να πραγματοποιηθεί αυτή η εκδρομή που ειναι θεσμος πια! Ιδιαίτερα στον Πασχάλη @paschalis , τον Παναγιώτη @Pan(dvs) , Γιώργο @intruder και Μακη @makisaris για την επιλογή των διαδρομών!

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που ήρθανε απο πολυ μακρια ...Ορεστιαδα Αργος Αθηνα Καβαλα Kρητη κλπ κλπ. Ειναι εκπληκτικό με αυτα που ακουσαμε τις τελευταίες ημέρες για τις καιρικές συνθήκες όλοι να έχουμε την ιδια επιθυμία! Να βολταρουμε στα Ελληνικά βουνά με ή χωρίς βροχή!

Ευχαριστώ και πάλι για το Σάββατοκύριακο που μου χαρίσατε παίδες! ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Oταν επιλεξεις να πας απο τους Ασπραγγελους στους Μηλιωταδες απο διαδρομη που σου την σφυριξε ντοπιος
στο τελος απο το πολυ στροφιλικι αρχιζεις να βλεπεις αστεράκια να σου γνεφουν απο τα δεντρα.



@osonoupo και @Alek mx34 ...old school.
Δυο παλιοι αγωνιζομενοι στο enduro ο πρωτος και στο MX ο δευτερος απολαμβανουν τουριστικη περιηγηση by advride.



Aπο την μοναχικη διαδρομη Μετσοβο-Γρεβενα,
πανω στο γεφυρι του Σπανου.

 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
E ρε τι μου κανατε! Ρε καλα εκανα και απεφευγα να το διαβασω τοσο καιρο!
Overdose διαδρομων!
Overdose βουνων!
Overdose τοπιων!
Overdose βροχης!
Overdose παρεας!
.
.
.
Overdose βολτα γενικως

:hailbig:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Φυσικά όταν λεμε advride το εννοούμε, ένα λάθος στο ίχνος του GPS ήθελε να μας πάει απο ένα περίεργο μονοπάτι και δεν είχαμε σκοπό να κάνουμε πίσω..!! Κάπου στη μέση συνηδειτοποίησα πως δεν ήμουν με το TTR Αλλά με ένα Bandit 240 Κιλών αλλά λεπτομέρειες... Και ακολούθησαν και οι άλλοι οι τρελοί!! Τότε στη παρέα ήταν και ο Νίκος με το Ducati που λίγο μετά μας αποχαιρέτησε στα Τύρια..

:eek:
:ok:
Ρε δε πατε καλα...!
Γουσταρωωωωω!
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ώπα! Σαν να άργησα λίγο..

Να είστε καλά όλοι σας, χάρηκα που ξαναείδα όσους ήξερα και που γνώρισα και ταίριαξα και με καινούριες φάτσες και στρίψαμε παρέα!
Παντός καιρού ομάδα! Θα τα ξαναπούμε σύντομα, τώρα ξεκινάει η σεζόν..

Το περισσότερο υλικό είναι βίντεο, σιγά σιγά θα αρχίσω να το δουλεύω. Πιστεύω μέχρι τα επόμενα ασφάλτινα θα είναι έτοιμο :p

 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ώπα! Σαν να άργησα λίγο..

Να είστε καλά όλοι σας, χάρηκα που ξαναείδα όσους ήξερα και που γνώρισα και ταίριαξα και με καινούριες φάτσες και στρίψαμε παρέα!
Παντός καιρού ομάδα! Θα τα ξαναπούμε σύντομα, τώρα ξεκινάει η σεζόν..

Το περισσότερο υλικό είναι βίντεο, σιγά σιγά θα αρχίσω να το δουλεύω. Πιστεύω μέχρι τα επόμενα ασφάλτινα θα είναι έτοιμο :p

Ενταξει....στο μηνα επανω γυρισε κι ο τελευταιος!
Welcome Alex :)

adv phone
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ώπα! Σαν να άργησα λίγο..

Να είστε καλά όλοι σας, χάρηκα που ξαναείδα όσους ήξερα και που γνώρισα και ταίριαξα και με καινούριες φάτσες και στρίψαμε παρέα!
Παντός καιρού ομάδα! Θα τα ξαναπούμε σύντομα, τώρα ξεκινάει η σεζόν..

Το περισσότερο υλικό είναι βίντεο, σιγά σιγά θα αρχίσω να το δουλεύω. Πιστεύω μέχρι τα επόμενα ασφάλτινα θα είναι έτοιμο :p

χααχχααχαχχαχαχαχαχαχα, αντε αναμενουμε φωτοβιντεα σου
 

osonoupo

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Όνομα
ANEΣΤΗΣ
Μοτό
Gaciva Elefant 900
Ηοnda vfr 800 το καλο
Ηusky wr 250
κλπ
Sorry που χαθηκα λιγο ,ξερω ξυνωσασταν ,αλλα εκτοs απο πολυ δουλεια ,εχω και ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ απο το advride.gr μετα την τελευταια σκατοεκδρομη που ειμασταν μαζι .:biker:
Πρωταπολα ,ΔΕΝ ειμαιγω αυτοs και με το στανιο να παρω BMW και νακυρωσουν ενα ακομη γιαπωνεζικο .

Μετα τα Ριζωματα Πιεριας ο δρομος αφημενος χρονια στην τυχη του.


Ξαφνικα μια μοτοσυκλετα ερχεται και προστιθεται στην παρεα,ειναι ο Ανεστης με το παλαιμαχο VFR.
Υπολογισα την ωρα και σας πετυχα μας λεει και τελικα αυτα τα σκηνικα στη μεση του πουθενα μπορεις να τα ζησεις μονο με συγκεκριμενους ανθρωπους.
(Κι οσο κι αν παλευεις να τα ζησεις και με αλλους το μονο που καταφερνεις ειναι να βαρας τον κεφαλι σου στον τοιχο)

Ασε που οσο και ναχω παρακαλεσει ,παντα προφιλ με ζωγραφιζουν και ναι μεν η μυτουλα μου ειναι γαλλικη ,αλλα απο τιs αποικιεs.:UH:



H συνεχεια απαισια ,ολο αυτοκινητοδρομοs
Μοναδικα Ασφαλτινα!
 

osonoupo

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Όνομα
ANEΣΤΗΣ
Μοτό
Gaciva Elefant 900
Ηοnda vfr 800 το καλο
Ηusky wr 250
κλπ
Aποτελεσμα ,απο τιs τελικεs,καταστρεψα ολοκαινουργιο πισω λαστιχο -μονο 9000km ειχε το καυμενο.:friend:



Ευτυχωs με μπαλωσε φιλοs στα Γιαννενα-αργοτερα αυτο:hailbig:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Aποτελεσμα ,απο τιs τελικεs,καταστρεψα ολοκαινουργιο πισω λαστιχο -μονο 9000km ειχε το καυμενο.:friend:



Ευτυχωs με μπαλωσε φιλοs στα Γιαννενα-αργοτερα αυτο:hailbig:
Πηγαμε σενα κολοcamping ,σκασαμε στιs μπυρεs και στα παιδακια και κοιμηθηκαμε σε τροχοσπιτα που σταζαν απο παντου.Καταταχτητε,καταταχτητε μαs ελεγαν:waiting::waiting:και το πρωι ετρεμα ολοκληροs απο την υγρασια ,τοσο ωστε ουτε μια φωτο σταθερη

8.20 μιζαρουμε και παμε για τις δροσιες!ΝΑΙ ΝΑΙ ΔΡΟΣΙΕΣ γιατι σκασαμε στη ζεστη!!!!

Δωσε πονοοο
 

osonoupo

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Όνομα
ANEΣΤΗΣ
Μοτό
Gaciva Elefant 900
Ηοnda vfr 800 το καλο
Ηusky wr 250
κλπ
Ο πρωπαπποs του σχεδιαστη τηs αs την πουμε βολτα ,ηταν αξιωματικοs στην ΜΟΜΑ και τωρα που ξαναστηνετε ,τον θελουν --τον σχεδιαστη ,ετσι--για υψηλοβαθμο στελεχοs και ειπε να χαρτογραφησει τα ορεινα παραμεθορια και αυτοs ηταν ο στοχοs τηs εκδρομηs ,να κανουμε παρεα και καταγραφη των τελευταιων μονιμων κατοικων .

 
Τελευταία επεξεργασία:

osonoupo

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Όνομα
ANEΣΤΗΣ
Μοτό
Gaciva Elefant 900
Ηοnda vfr 800 το καλο
Ηusky wr 250
κλπ
Κατασκηνωσαμε σενα χωριο οπου ειχαν στησει μνημειο με αναφορα σολουs εμαs τουs μη πω
ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΕΠΙΦΑΝΩΝ ΠΑΣΑ ΓΗ CAMPING

Πανω απο τα συνεφα βεβαια ,για να μη βλεπουμε την τυφλα μαs ,τι τρωμε και τι πινουμε .
 

osonoupo

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Όνομα
ANEΣΤΗΣ
Μοτό
Gaciva Elefant 900
Ηοnda vfr 800 το καλο
Ηusky wr 250
κλπ
ΕΓΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑΡΘΩ ΜΑΥΤΟ!:biker:



ΝΑΙ ,ολεs οι φωτογραφιεs ειναι κλεμενεs ,δεν μπορεσα να παρω αλλεs γιατι καποιοι ισωs τιs εχουν ισωs κλειδωμενεs .
Yπομονη μεχρι να τελειωσει το φιλμ τηs δικηs μου ,να παρω τιs φωτο ,να σκαναρω ,να κανω jpeg κλπκλπ.
Σαs αγαπω πολυ σαν παιδια μου και μαλλον κυριολεκτω!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
ΕΓΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑΡΘΩ ΜΑΥΤΟ!:biker:




Σαs αγαπω πολυ σαν παιδια μου και μαλλον κυριολεκτω!
Αγαπητέ φιλε αν δεν ηταν η γενιά σου δεν θα ηταν η δικη μας και δεν θα ξεκιναγε η επομενη.
Εστω και καθυστερημενα ξεκινα η συνταξη του καταστατικου της ''ΕΝΩΣΗΣ ΕΠΙΦΑΝΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΠΑΣΑ ΓΗΣ CAMPING''
και δεσμευομαι δημοσιως οτι η γενικη απαιτηση των συμμετεχοντων εισακουστηκε
και αυτη θα ειναι η Διοργανωτρια Αρχη των επομενων Ασφαλτινων Ελληνικων Βουνων ..και οχι μονον.

:friendship:
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Ο πρωπαπποs του σχεδιαστη τηs αs την πουμε βολτα ,ηταν αξιωματικοs στην ΜΟΜΑ και τωρα που ξαναστηνετε ,τον θελουν --τον σχεδιαστη ,ετσι--για υψηλοβαθμο στελεχοs και ειπε να χαρτογραφησει τα ορεινα παραμεθορια και αυτοs ηταν ο στοχοs τηs εκδρομηs ,να κανουμε παρεα και καταγραφη των τελευταιων μονιμων κατοικων .


Είσαι εντελώς για δεσιμο!!!
Με βγήκε ο καφές από την μύτη!!!
Δεν υπάρχεις!!!
:pointu::pointu::pointu:
 
Last edited by a moderator:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Είσαι εντελώς για δέσιμο!!!
Με βγήκε ο καφές από την μύτη!!!
Δεν υπάρχεις!!!
:pointu::pointu::pointu:
Τον ξερει ρε τον παππου μου, ητανε μαζι φανταροι!

advphone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Θανασης στους καμπους κοντα στα Γρεβενα.
Ολα ειναι λασπη!



Το μονο που δεν περιμενεις να βρεις στην πλατεια των Γρεβενων ειναι ενα υπερστυλατο παγωτοπωλειο με σπιτικο παγωτο και ευγενικη εξυπηρετηση με πλατυ χαμογελο.






Η παρεα που κερασε τους 40!!! καφεδες στον Πενταλοφο.

Ο Γιωργης @intruder μας εξηγησε πως το χωριο εχει μονο τετοιους κατοικους.
Τυχεροι οσοι το ζησαμε.



advphone
 
Top Bottom