ADVride Gallery

j.t.r

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Ρουμανια- στη διασταυρωση για το πασο Rotunda στα βουνα Rodnei στην περιοχη Maramures.
Η προσβαση στο πασο πλεον επιτρεπεται μονο με τα ποδια. Απο τη διασταυρωση υπαρχει χωματοδρομος ανατολικα ,που κατεβαινει για 4 χιλιομετρα στην ασφαλτο για το περασμα των εθνικων δρυμων .
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Έτσι γιατί μ έπιασε τώρα η τρέλα, πάρτε να χετε...
Ο ΜΎΛΟΣ ΤΩΝ ΣΟΥΛΙΩΤΩΝ

Ο ΜΥΘΙΚΟΣ ΠΟΤΑΜΟΣ ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ κ η πλαγιά πίσω από εμένα ονομάζεται "ΣΚΑΛΑ ΤΗΣ ΤΖΑΒΕΛΑΙΝΑΣ".Από εκείνο το μέρος-μονοπάτι ανέβαινε η μάνα του Λάμπρου Τζαβέλα για να πάει στο ηρωικό Σούλι
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μακριά από οποιαδήποτε μορφής δρόμο, ψηλά στον Ψηλορείτη (1900 μέτρα υψόμετρο περίπου), περιπλανώμενος ανάμεσα στα χαράκια και τα αχινοπόδια.
Μπροστά μου, ορθώνετε η μεγαλειώδης Σἐλα του Διγενή.
Που πάω; Με αυτήν τη μηχανή, ΠΑΝΤΟΥ!

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Θυμάμαι την πρώτη φορά που ανέβηκα στο οροπέδιο της Νίδας. Ανέβαινα, ανέβαινα, είχε και λίγο χωματόδρομο στο τέλος, φτάνω και λέω, ΑΜΑΝ, μάγκα μου, που έφτασες! Πιο πάνω δε πάει!

Ε, έκανα λάθος, ΠΑΕΙ :ok:

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόνο το RT είναι δικό μου :)
το νέο GS είναι του boss :(

αλλα τα ανταλλάσσουμε που και που :hungry::hungry::hungry:
καλο ειναι και αυτο....
απο Αλβανια αγοραστηκε???
τιμη κλπ???/:rolleyes:
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
καλο ειναι και αυτο....
απο Αλβανια αγοραστηκε???
τιμη κλπ???/:rolleyes:
Το αγόρασα πέρυσι από BMW στην ιταλία, πλήρωσα τελωνείο (πανάκριβα).
Μοντέλο 2008 esa, asc, BC, TPMS, hetaing seat , heating grips κτλ κτλ κάπου 8.000 Χλμ 11.500 Ευρώπουλα + 3.000 Τελωνείο. Από την ιταλία κάναμε πλην το ΦΠΑ το οποιο πλήρωσα Αλβανία
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το αγόρασα πέρυσι από BMW στην ιταλία, πλήρωσα τελωνείο (πανάκριβα).
Μοντέλο 2008 esa, asc, BC, TPMS, hetaing seat , heating grips κτλ κτλ κάπου 8.000 Χλμ 11.500 Ευρώπουλα + 3.000 Τελωνείο. Από την ιταλία κάναμε μυών το ΦΠΑ το οποιο πλήρωσα Αλβανία
και το υγροψυκτο???
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Το υγροψυκτο από Γερμανία (ο CEO ο δικός μας είναι Γερμανός) κάπου 17.000 με TPS , heating grips/seat και βαλίτσες. Και από εκεί έκανε πλην το ΦΠΑ για αυτό έγινε καλή τιμή. Το αγόρασε του κουτιού. Δεν πλήρωσε τελωνείο μιας και είναι διπλωματικός ο κ. Rolf :mad:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Και εκεί που προχωρούσαμε με τις μηχανές μακριά από κάθε ανθρώπινη παρουσία και παρέμβαση, βλέπουμε βαθιά κάτω στα πόδια μας το οροπέδιο της Νίδας. Και μένουμε να αγναντεύουμε...


(κλικάροντας ανοίγει σε πλήρες μέγεθος)​
 
Top Bottom