ADVtrOFFy 2015-Η προετοιμασία

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά...
Νέος στη μεγάλη σας παρέα...Ελπίζω να καταφέρω να ενταχθώ γρήγορα στο τόσο ωραίο κλίμα που διατηρείτε.
Δυστυχώς δεν έχω μεγάλη εμπειρία στο χώμα και στην αρχή ήμουν διστακτικός στο να λάβω συμμετοχή στο advtrophy, αλλά μετά από μερικά post σας και την ενθάρρυνση του Βασίλη (xurxes) λαμβάνω και εγώ συμμετοχή.
Θα χαρώ να σας γνωρίσω όλους από κοντά και να βοηθήσω σε ότι μπορέσω πριν αλλά και κατά τη διάρκεια της εκδρομής.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά...
Νέος στη μεγάλη σας παρέα...Ελπίζω να καταφέρω να ενταχθώ γρήγορα στο τόσο ωραίο κλίμα που διατηρείτε.
Δυστυχώς δεν έχω μεγάλη εμπειρία στο χώμα και στην αρχή ήμουν διστακτικός στο να λάβω συμμετοχή στο advtrophy, αλλά μετά από μερικά post σας και την ενθάρρυνση του Βασίλη (xurxes) λαμβάνω και εγώ συμμετοχή.
Θα χαρώ να σας γνωρίσω όλους από κοντά και να βοηθήσω σε ότι μπορέσω πριν αλλά και κατά τη διάρκεια της εκδρομής.
Χαιρομαι που μπηκες αμεσως στο κλιμα.....
Στην συγκεκριμενη βολτα θα βοηθησει ο ενας τον αλλον,αναγκαστικα....:D
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Το advtroFFy δεν είναι αγώνας, επίδειξη δεξιοτεχνίας, καγκουριες . .......
είναι το βίτσιο μας!!!!!! να γουσταρουμΕ τη φύση, τις ομορφιές της, & με την καλή παρεα να περάσουμε ένα 3 μέρος αξιοζηλευτο
1000 καλοί χωρούν........
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά...
Νέος στη μεγάλη σας παρέα...Ελπίζω να καταφέρω να ενταχθώ γρήγορα στο τόσο ωραίο κλίμα που διατηρείτε.
Δυστυχώς δεν έχω μεγάλη εμπειρία στο χώμα και στην αρχή ήμουν διστακτικός στο να λάβω συμμετοχή στο advtrophy, αλλά μετά από μερικά post σας και την ενθάρρυνση του Βασίλη (xurxes) λαμβάνω και εγώ συμμετοχή.
Θα χαρώ να σας γνωρίσω όλους από κοντά και να βοηθήσω σε ότι μπορέσω πριν αλλά και κατά τη διάρκεια της εκδρομής.
Μην αγχώνεσαι .... ολοι εδω ειμαστε....!!! :yew: με καλη διαθεση, χαβαλε και ορεξη για βολτα στη φυση ......αυτα χρειαζονται ...τιποτα αλλο :friendship:
 

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Από λάστιχα πως είσαι;
Πήρα ένα ζευγάρι μεταχειρισμένα ζαντολάστιχα πρόσφατα με Mitas E10 μπροστά και Ε09 πίσω.
Έχω να πάω τα περπατήσω 2 φορές πριν το advtroffy. Μάλλον δεν θα τα περπατήσω αρκετά εκείνες τις 2 ημέρες και δεν είμαι σίγουρος ότι θα κάνουν για την εκδρομή.
Δυστυχώς δεν έχω έρθει ξανά σε κάτι παρόμοιο για να έχω εικόνα για τις απαιτήσεις ελαστικών σε αυτό το διήμερο. Αν είναι αυξημένες θα χρειαστεί να αλλάξω σίγουρα λάστιχα πριν έρθω.
Αν είναι πιο χαλαρά τα πράγματα Αφήνω ένα 20-30% να έρθω με αυτά.
Για δες και φωτογραφία από το πέλμα τους και πες μου την γνώμη σου...
Το μπροστινό δεν το βλέπω να τη βγάζει σχεδόν σίγουρα..
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Δυστυχώς δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφία
ανεβασε τη σε photobucket ή flickr ή κατι τετοιο και πατα το κουμπι των fotoς (διπλα στη φατσα με το χαμογελο :)) και βαλε το direct link ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ανδρεα του Βασιλη δεν ειναι τα λαστιχα?
Εχει φωτο στη αγγελια και επειδη τα ξερω τι ''σκαφτρες'' ειναι -ειδικα το πισω- θεωρω πως σε βγαζουν μια χαρα στην εκδρομη.
 

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Ανδρεα του Βασιλη δεν ειναι τα λαστιχα?
Εχει φωτο στη αγγελια και επειδη τα ξερω τι ''σκαφτρες'' ειναι -ειδικα το πισω- θεωρω πως σε βγαζουν μια χαρα στην εκδρομη.
Ναι Πασχάλη, του Βασίλη είναι.
Κοίτα, το μπροστινό δεν το βλέπω να την βγάζει. Το πίσω 90% θα τη βγάλει ανάλογα με τις απαιτήσεις. Παρατήρησε στα κεντρικά πέλματα
Το μπροστινό είναι το πρώτο όπως το βλέπουμε.

Επίσης είναι και δύο διαδρομές που θα γίνουν πριν την εκδρομή όπου θα βγάλουν άλλα 500 χλμ ακόμα σίγουρα.
Βάλε και καμιά 500αρια+ στην εκδρομή... Αν οι απαιτήσεις είναι αυξημένες στην εκδρομή θα είναι δύσκολο να τη βγάλει το μπροστά.

Μόλις μέτρησα το πάχος του πέλματος και το μπροστά είναι στα 3 - 5 χιλιοστά και το πίσω στα 5-6 χιλιοστά (το πάχος κυμαίνεται σε μερικά σημεία). Το μέτρημα έγινε στο κέντρο του λάστιχου εννοείται.

Τί λες;
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Να δουμε μετα τα πρωτα 500 τοτε για το αν θα χρειαστει πισω καινουριο,
το μπροστα ειναι σιγουρο γιατι με αυτη τη γωνια ληψης κανει μπαμ οτι ειναι στα τελευταια του.
Απο την αλλη σκεφτομαι οτι και τα 2 μαζι κοστιζουν οσο το 60 τοις εκατο απο ενα ψευτοκαπακο του μοτερ.
(Το πρωτο που χτυπαει σε πτωση στα βουνα).
 

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Να δουμε μετα τα πρωτα 500 τοτε για το αν θα χρειαστει πισω καινουριο,
το μπροστα ειναι σιγουρο γιατι με αυτη τη γωνια ληψης κανει μπαμ οτι ειναι στα τελευταια του.
Απο την αλλη σκεφτομαι οτι και τα 2 μαζι κοστιζουν οσο το 60 τοις εκατο απο ενα ψευτοκαπακο του μοτερ.
(Το πρωτο που χτυπαει σε πτωση στα βουνα).
Σε ποιο καπάκι αναφέρεσαι ακριβώς;

Κοίτα, λογικά από τη στιγμή που θα πάω για αλλαγή βλέπω να τα αλλάζω και τα 2, όχι μόνο το μπροστά.
Περιμένω τιμή στα Atlas που αναφέρονται σε διπλανό ποστ ή σε Mitas E10.
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Διανυκτερευση Παρασκευης και Σαββατου

1.N4pSt3R
2.ΗΛΙΑΣ
3.Gsmaniac
4.Αστέριος
5.xurxes
6.thanasismk1
7.paschalis
8.babisadve
9.sliv
10. Alx_k (έστω και χωρίς μούτρα...)
11. dtz
12. REK
13. The Doctor
14. sirax
15. ilai ( το πιο πιθανόν υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο για Σάββατο μόνο αλλά δε το ξερω ακόμα)
16. jmar
17. iliADVas
18.-DHMHTRHS-

Διανυκτερευση Σαββατου
1...forester
2...Morfeas
3...manosp
4...enkefalos

Mονοημερη Κυριακη
1.staga1200
2.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διανυκτερευση Παρασκευης και Σαββατου

1.N4pSt3R
2.ΗΛΙΑΣ
3.Gsmaniac
4.Αστέριος
5.xurxes
6.thanasismk1
7.paschalis
8.babisadve
9.sliv
10. Alx_k (έστω και χωρίς μούτρα...)
11. dtz
12. REK
13. The Doctor
14. sirax
15. ilai ( το πιο πιθανόν υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο για Σάββατο μόνο αλλά δε το ξερω ακόμα)
16. jmar
17. iliADVas
18.-DHMHTRHS-
19 .aadam
20.


Διανυκτερευση Σαββατου
1...forester
2...Morfeas
3...manosp
4...enkefalos

Mονοημερη Κυριακη
1.staga1200
2..
 

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Έτοιμος και από παπά...
80 ευρώ σετ Conti TKC 80 DOT '10 με 200 χλμ πάτημα, αποθηκευμένα σε αποθήκη με όλες τις προδιαγραφές.



Ανδρεα, αγόρασε ένα e09 με 60€ & είσαι κομπλέ! !!!!!

http://www.car.gr/parts/view/3826246/
Βασίλη έπειτα από πολλά τηλέφωνα σε αρκετά βουλκανιζατέρ (αντιπρόσωποι Mitas) στην Αθήνα δεν υπάρχει ούτε ένα λάστιχο από την συγκεκριμένη εταιρεία.
Από Θεσσαλονίκη δεν συμφέρει να παραγγείλεις καθώς αν βάλεις το κόστος μεταφοράς που σου λένε και το κόστος τοποθέτησης μετά καλύτερα να πάρεις τα Karoo 3...
Επίσης δεν υπάρχει ούτε στοκ στην αντιπροσωπεία για να παραγγείλει κάποιος. Μου φαίνεται ότι πάνε για κατάργηση και θα μείνει μόνο το Sava mc 60.
Είπα να το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται..
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom