Applications για το κινητό του μοτοσυκλετιστη.

kazaven

Μέλος
Όνομα
Βενος
Μοτό
Africa twin
Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε τις εφαρμογές που έχουμε στο κινητό μας και κάνουν ποιο άνετο το ταξίδι με την καλή μας.

Speaker booster : Δίνει επιπλέον ήχο σε οποιαδήποτε συσκευή συνδέεται με ΒΤ στο κινητό μας.

Auto volume controller : Αυξομειωνει την ένταση του ήχου ανάλογα με την ταχύτητα μας. Το ίδιο κάνει και το Media volume control.

Από χάρτες : Ndrive, Google maps και σε offline mode. Καθώς επίσης και το Offline Maps.

Θα ήταν καλύτερα ότι έχει σχέση με χάρτες και GPS να γίνεται απλή αναφορά μιας και όλοι λίγο πολύ έχουμε την προτίμηση μας.
Επικεντρωθειτε σε άλλα apps που μπορεί να μας είναι άγνωστα

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

leotzan

Μέλος
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ
Μοτό
KTM 990 Adventure
Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε τις εφαρμογές που έχουμε στο κινητό μας και κάνουν ποιο άνετο το ταξίδι με την καλή μας.

Speaker booster : Δίνει επιπλέον ήχο σε οποιαδήποτε συσκευή συνδέεται με ΒΤ στο κινητό μας.

Auto volume controller : Αυξομειωνει την ένταση του ήχου ανάλογα με την ταχύτητα μας. Το ίδιο κάνει και το Media volume control.

Από χάρτες : Ndrive, Google maps και σε offline mode. Καθώς επίσης και το Offline Maps.

Θα ήταν καλύτερα ότι έχει σχέση με χάρτες και GPS να γίνεται απλή αναφορά μιας και όλοι λίγο πολύ έχουμε την προτίμηση μας.
Επικεντρωθειτε σε άλλα apps που μπορεί να μας είναι άγνωστα

Sent from my MI 5 using Tapatalk
- για πλοηγηση πολυ καλο και με offline χαρτες που κατεβαζουμε απο πριν μεσω wi-fi (pre-download δλδ για οταν δεν εχουμε στο κινητο σημα ή να γλυτωσουμε data χρεωσεις) ειναι το maps.me
- κορυφαιο για offroad σχεδιασμο-πλοηγηση κλπ ειναι το TopoNavigator (μονο για Android ομως) ειναι λεπτομερεστατο και εχει μεχρι και τα trekking, biking μονοπατια! οχι οτι θα παμε ποτε με τα μεγαλα, αλλα για enduro π.χ. ειναι ο,τι πρεπει!!
- χρησιμοποιω επισης αρκετα το GPS Status που μου δειχνει ταχυτητα, επιταχυνσεις σε G, ρολλαρισμα στους 2 αξονες, υψομετρο και συντεταγμενες
- προγραμματα για βενζιναδικα σαν το fuelGR ωστε να προγραμματιζω τις στασεις για βενζινη κλπ (αυτο δεν αφορα του GS Adv. που χτυπανε αθηνα-θεσ/νικη μονοκοπανια!!)
- αν και δεν ειναι application πιστευω οτι πρεπει να αναφερθει: εχω κατεβασμενο στο κινητο το service (ή το repair για οσους το βρουν) manual για το μηχανακι μηπως και χρειαστω κατι να συμβουλευτω.
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Χωρις να είναι κάτι ιδιαίτερο βάζω και εγώ το <διόδια>.
Βάζεις που πας και από που και σου κάνει υπολογισμό διοδίων..
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγω στο κινητο ενα pacMan εχω βαλει και τιποτα αλλο...ειχε και πασιεντζα.Καλυμμενος ειμαι,παιρνω και καμμια κληση-οχι πανω απο 3€ το Μηνα...SMS σπανια...Προγραμματα για Αντρεοειδη...Γουοτ ισ δισ;....Παραυτα,παρακολουθω τις εξελιξεις και προσπαθω να βελτιωθω.Χτες εμαθα οτι το αντροιντ εχει βγει κι αλλο περα απο το 4.2.2 που εχω...Αλλά δεν το αλλαζω γιατι ειχα παρει μια θηκη για το κινητο και δεν ξερω αν θα μπορει να μπει μετα.Εχω wi-fi κιολας και απενεργοποιημενα τα 3G 4G κλπ του διαβολου γιατι ειχα καποτε μια χρεωση μεσω Vanuatu μου ειπαν και εγω δεν ειχα κανει ποτέ...ακομα πληρωνω τις 24 δοσεις που ειχα βαλει...Κινητα γμτ...:wacky::hungover:
ΥΓ.Γιατι βλεπω κατι πιτσιρικαδες και πατανε συνεχεια πανω στις οθονες;Δεν εχουν κουμπια σαν το Μοτορολα μου;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@Simitis Πετρο;...το πρωτο σημαδακι στην οθονη του PC σου που κατεβασες πιο πανω ειναι απο παιχνιδι;Ο κακος απο εδω;

Το εχω και εγω αλλά δε βγαζει καποιο σημαδι...κανονακι εξτρα ειναι;
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Προς το παρόν αυτά & βλέπουμε


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καλο ειναι που βαζετε τα Apps αλλά δεν εξηγειτε και στους πιο...παραδοσιακους(like me :D )τι ειναι το καθενα κι αν αξιζει να αλλαξω τα πληκτρα στο κινητο για οθονη αφης;:alien::p
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αυτο θα ελεγα και εγω... Εσεις που αναρτησατε τις φωτο σας πειτε μας τι κανουν οι εφαρμογες σας κυριοι... :D
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
SENA - Συνδέεται με το bluetooth Sena 20s όπου επιλέγεις ρυθμίσεις, ραδιοφωνικούς σταθμούς, intercom group κτλ.)
Fuelio - Κρατάω στατιστικά από βενζίνες - έξοδα μηχανής κτλ (δεν έχω ξεχάσει ούτε ένα γέμισμα :geek: )
Multistrada - Συνδέεται με την μηχανή και κρατάει τις διαδρομές που έχεις κάνει + κλίση (μοίρες) και πότε πλάγιασες περισσότερο + ταχύτητες κτλ. (δεν λειτουργεί καλά σε android παρά μόνο σε iphone).
FuelGR - τις τιμές από τα βενζινάδικα κοντά σου.
Capture - Συνδέεται με την GoPro και βλέπεις real time τι τραβάς + επιλογές ρυθμίσεων για λήψη
Ε τα υπόλοιπα είναι γνωστά.
 
Top Bottom