AUX. LED BAR

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ δεν πολύ συμπαθώ τις μάσκες, αν και μου αρεσουν πολυ ,διότι φοβάμαι μην χάσω την ρύθμιση των φώτων στο τέλος.
 

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Βρε παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κατι και εγώ, ολα αυτά τα έξτρα led, ´η έξτρα προβολής και κάπου πιο πάνω διάβασα για κάποια αμερικανικά με 873 μέτρα απόδοση, ποσο πολυ στραβωνουν ή ενοχλούν ενα αντίθετα διερχόμενο ή προπορευόμενο όχημα? ποσο ασφαλή ειναι και ποσο εμάς μας ενδιαφέρει που τα βάζουμε ολα αυτά? εδώ με τα συμβατικά και πολλές φορές ενοχλούμε


Sent from my iPad using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βρε παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κατι και εγώ, ολα αυτά τα έξτρα led, ´η έξτρα προβολής και κάπου πιο πάνω διάβασα για κάποια αμερικανικά με 873 μέτρα απόδοση, ποσο πολυ στραβωνουν ή ενοχλούν ενα αντίθετα διερχόμενο ή προπορευόμενο όχημα? ποσο ασφαλή ειναι και ποσο εμάς μας ενδιαφέρει που τα βάζουμε ολα αυτά? εδώ με τα συμβατικά και πολλές φορές ενοχλούμε


Sent from my iPad using Tapatalk
Τα οπλα σκοτωνουν!
Σωστα;



Λαθος! Ο ανθρωπος σκοτωνει με το οπλο:cool:


Καποιος που θα χρησιμοποιησει τα σουπερ ντουπερ φωτα εκει που πρεπει, οταν πρεπει, δε θα ενοχλησει κανεναν.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Tι αλλες αλλαγες εχετε κανει γενικα με τα φωτα του 990? Γιατι σαν νεος κατοχος ειναι ενα κομματι που με ξενερωνει λιγο αυτο..
εχετε προβολια ? ψηλα στη μασκα η χαμηλα στα καγκελα ? διαφορες ? ειμαι λιγο σπαστικος ?
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Tι αλλες αλλαγες εχετε κανει γενικα με τα φωτα του 990? Γιατι σαν νεος κατοχος ειναι ενα κομματι που με ξενερωνει λιγο αυτο..
εχετε προβολια ? ψηλα στη μασκα η χαμηλα στα καγκελα ? διαφορες ? ειμαι λιγο σπαστικος ?
Phillips xtreme vision στην σκάλα πορειας. Μη ξυνεσαι να ρίξεις λεφτά.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Γραξε μας τι δεν σε ικανοποιει στα φωτα. Πορεια ? Μγαλη σκαλα ? Ομιχλη ?
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Γραξε μας τι δεν σε ικανοποιει στα φωτα. Πορεια ? Μγαλη σκαλα ? Ομιχλη ?
Η μεγαλη σκαλα ειναι μηδενικη, ειτε την αναβω ειτε οχι ενα και το αυτο..προς το παρον ομως ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα με ικανοποιει τελικα και με το παραπανω!!!χαχαχα
χερι θα τους βαλω,αλλα.....αργοτερα!!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Στο 950 που ειχα εβαλα στην μεγαλη σκαλα μεγαλυτερη σε Watt λαμπα. 100w.
Τυφλωνει τον απεναντι το βραδυ και γι'αυτο εβαλα μονο στην μεγαλη σκαλα. 4 χρονια μετα δουλευει αψογα μεχρι σημερα.

Στην μεσαια εβαλα xenon και καπως διορθωθηκε σε ενταση αλλα χαθηκε αυτο που λεμε "οριζοντας" στο φως. Αυτο εγινε επειδη το κατοπτρο δεν ειναι για xenon φωτα.Επισης εγινε χειροτερο σε ομιχλη με τα xenon.

Υπαρχει η λυση λαμπας LED κινεζια αλλα ακομα κανω δοκιμες...
Πλεον υπαρχουν και λαμπες LED Η4-Η7 κτλ...

Αυτααααααα......

:friendship:
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
Phillips xtreme vision στην σκάλα πορειας. Μη ξυνεσαι να ρίξεις λεφτά.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνω με το φιλο ! phillips extreme vision+130%
και ηρεμησες ..υπαρχει και η osram night braker αλλα σπαει γρηγορα
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
...υπαρχει και η osram night braker αλλα σπαει γρηγορα
Έχει βγάλει τη night racer εδώ και κάμποσο καιρό που δείχνει καλά σημάδια. Την φοράω στο Τρανσαλπ και έχω κάνει αρκετά χωμάτινα χιλιόμετρα.
Έχει ειδική επισήμανση για μοτό.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
δεν το γνώριζα για την νέα λάμπα ...έχω μείνει στην braker για πες εντυπώσεις , τιμή ;;
Μιλάω για Η4 που φοράει το δικό μου.. σε σχέση με την απλή που φορούσα πριν έχει διαφορά.
Δε λέω ότι έγινε xenon ξαφνικά, αλλά η διαφορά ήταν αισθητή προς το καλύτερο.
Την είχα πάρει 18 ευρώ από e-shop. Έχει και διπλή συσκευασία στα 34 ευρώ.
 

panos_zip

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Triumph Daytona 675
Για εγκατάσταση LED bar, σαν αυτή του πρώτου πόστ αλλά 18W, τι ασφάλεια προτείνετε?
Σκοπός μου είναι να πάρω ρεύμα κατευθείαν από την μπαταρία, να βάλω ένα διακριτικό διακόπτη κάπου κοντά στο κοντέρ
και να μπορούν η καλωδίωση και η μπάρα να βγουν εύκολα και γρήγορα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Υπαρχει η λυση λαμπας LED κινεζια αλλα ακομα κανω δοκιμες...
Πλεον υπαρχουν και λαμπες LED Η4-Η7 κτλ...

Αυτααααααα......

:friendship:
Πήρα την πιο κάτω περισσότερο για δοκιμή.
Μόνο για να σε βλέπουν είναι...
Και αυτό παίζεται...
http://www.banggood.com/30W-600LM-6-XBD-H7-High-Power-Car-Light-Lamp-Bulbs-p-962082.html
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Γεια και χαρα...

Εχω αποφασισει να βελτιωσω τα φωτα στην μεγαλη σκαλα στην μοτοσυκλετα.
Η αποφαση παρθηκε να δοκιμασω τα φωτα LED. Ως γνωστον παραγουν περισσοτερο φως με ελαχιστη καταναλωση.

Αγοραστηκε λοιπον μια φτηνη μπαρα με μια σειρα LED flood κινεζικο απο site αγγλικο προς 20 λιρων.
Μεγεθος 9 ιντσων = 177 mm




Τοποθετηση θα κανω κατω ακριβως απο το μουτρο. Η βαση και η καλωδιωση ειναι προχειρη (ολο το συστημα βγαινει σε 30 δευτερα) Θελω πρωτα να το δοκιμασω σε απολυτο σκοταδι στον δρομο, π.χ επαρχιακο δρομο, και υστερα να φτιαξω μια σωστη καλωδιωση.





Ελπιζω το φως που θα παρω στην μεγαλη σκαλα ειναι αυτο που περιμενω.
Αν οχι θα παιξει μια ιδια απο την RIGID INDUSTRIES απο αμερικη σε hyperspot patern με αποδοση 873μετρα (και θα κλαψουνε μανουλες και η τσεπη μου μαζι)


:cool:
τελικά τι έγινε με τη μόντας δούλεψε καλά; Για καποιο λόγο δεν φαίνονται οι φωτογραφίες (τουλάχιστον σε εμένα).
 
Reactions: VDR
Top Bottom