BIKEIT - Συγκριτικό Mega Adventure 1200!!

tman

Μέλος
Όνομα
Τάκης
Μοτό
F800GS
ΒΙΚΕΙΤ - Συγκριτικό Mega Adventure 1200!

Οι νέες BMW R 1200GS και KTM 1190 Adventure, κόντρα στις Honda Crosstourer 1200, Ducati Multistrada 1200, Triumph Explorer 1200! Ένα μοναδικό συγκριτικό, με συμμετέχοντες αναβάτες που ξέρουν να οδηγούν και να κρίνουν τέτοιες μοτοσυκλέτες, το οποίο θα σας καθηλώσει κυριολεκτικά στην οθόνη του υπολογιστή:

http://www.bikeit.gr/test-bikes/on-off-test/sygkritika-on-off-test/4995-dokimes-on-off-sigkritiko-2013-mega-adventure.html
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Περα απο τους -αναποφευκτους- προσωπικους υποκειμενισμους, το τελικο συμπερασμα ειναι μαλλον αντικειμενικο! ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περα απο τους -αναποφευκτους- προσωπικους υποκειμενισμους, το τελικο συμπερασμα ειναι μαλλον αντικειμενικο! ;)
συμφωνω....
αλλα ολοι βρηκαν το ducati τελειο...:friendship:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Βρε όλα κινούνται κοντά στο τέλειο, απλά προσπαθούν να ανακαλύψουν πιο πλησιάζει πιο κοντά!
Το καταπληκτικό με την BMW είναι ότι έδωσε ώθηση στην κατηγορία και σήμερα βλέπουμε αυτά τα εργαλεία...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ωραιες φωτο ωραιες μοτοσυκλετες
να ειναι καλα οι τυχεροι που θα τις χαρουν!


Ωραια φαση.....
I love Ducati......:friendship:
Παρε μια ντουκ-ατι
κι ελα στο Χορτι-ατη
Δωρο το σχοινι ρυμουλκησης.


Η αλλιως

Παρε μια κροσ-τουρερ
να γενεις εν-τουρερ
Δωρο μαζι με το σχοινι
κι ενα κουπονι για το πλυσιμο.



Εξηγουμαι οτι απλα αρνουμαι την εισπραξη πληροφοριας
απο τα συγκριτικα τεστ αναμεσα σε μη συγκρισιμα προιοντα.
Δεν επιθυμω κοντραρισμα με κανεναν
διαφωνουντα με αυτην την σταση μου

:):):)
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Συγχαρητήρια για το άρθρο, είναι υπερ-πλήρες, εντυπωσική η ανάλυση σε όλους τους τομείς, μπράβο Τάκη! :)
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Που πας ρε Καραμητρο (Crosstourer) να τα βαλεις με τα θηρια?:yew:
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
..τελικά υπάρχουν μηχΑνες για όλα τα γούστα;)
Aυτο ειναι το "ζουμι"! Κατα τα αλλα, "de gustibus et coloribus non disputandum est"! :D

To θεμα δεν ειναι αν υπαρχει το συγκεκριμενο, για τον καθενα, μηχανακι, αυτοκινητο κλπ..Αυτο, ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ! :ok:

Το θεμα ειναι με πια κριτηρια κρινει ο καθενας! Αυτα των πραγματικων! αναγκων και ζητουμενων του 'η με με βαση το promotion του "wannabe" που πλασαρουν (και καλα κανουν απο την πλευρα τους!) οι καθε λογης εταιρειες??? ;););))
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Το θεμα ειναι με πια κριτηρια κρινει ο καθενας! Αυτα των πραγματικων! αναγκων και ζητουμενων του 'η με με βαση το promotion του "wannabe" που πλασαρουν (και καλα κανουν απο την πλευρα τους!) οι καθε λογης εταιρειες??? ;););))
Μερικη ενσταση Θαναση.
Μη ξεχνας οτι πολλοι ουτε σε φορουμ ειναι,ουτε διαβαζουν περιοδικα.
Αυτοι λοιπον εμπιστευωνται τις εταιριες και κακως κανουν.
Τι εννωω.
Η Honda λανσαρει το Crosstourer σαν on-off και καποιος αδαης θα σκεφτει οτι αφου το λεει η Χοντα αρα θα μπει με 300 κιλα στο χωμα.
Η αστειωτητα της εταιριας δεν σταματαει εκει,αφου και το Crossrunner 800 σαν on-off το πουλαει και ας εχει αναρτησεις street 120 χιλιοστων.
Αρα λοιπον οι πραγματικες αναγκες καποιες φορες διαψευδωνται απο τις πραγματικες ικανοτητες του εκαστοτε προιοντως.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Oι πραγματικες αναγκες Μανο δεν διαψευδονται!

Αγνοουνται (με το βαρος)
αμφισβητουνται
και αποπροσανατολιζονται
(με ακτινες καγκελα και ψηλα τιμονια)
αψηφουνται(με την πληρη ελλειψη εναλλακτικων λυσεων)
επιχειρειται να αλλαξουν κατευθυνση
(με την πληθωρα μοντελων, τη χρηση του ισχυρου brand name
και διαφορων καλοθελητων ταχαμου opinion leaders)
και στο τελος....
εκδικουνται με τις αποφασεις του αγοραστικου κοινου!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενα συγκριτικο σαν του bikeit.....και πολλων αλλων εντυπων ή διαδυκτιακων μεσων, δεν αφηνουν δικαιολογιες αμαθειας ή παραπληροφορησης.
ειναι αρκετη η πληροφορια πια ......
απο την αλλη.......πολλοι λενε για το βαρος του gs και του vara....οτι δεν πανε καλα στο χωμα.
στην πραξη δεν ισχυει κατι τετοιο φυσικα.
η εκπληξη των οδηγων του τεστ, με το multi και την συμπεριφορα του στο χωμα ειναι η αποδειξη, οτι αν δεν οδηγησεις κατι.....δεν μπορεις να εχεις αποψη.
Δεν μπορει να μας κοροιδεψει κανεις πια ...
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
απο την αλλη.......πολλοι λενε για το βαρος του gs και του vara....οτι δεν πανε καλα στο χωμα.
στην πραξη δεν ισχυει κατι τετοιο φυσικα.
.
Το Βαραντερο δεν μπαινει χωμα Κωστα.Σε οσα φορουμς εχω μπει και διαβασει μονο ενας Πατρινος εαν δεν κανω λαθος το βαζει με λαστιχα off road,ομως αυτος ειναι ενας και εχει οδηγικες χωματινες ικανοτητες..............
Φυσικα μιλαω για off road και οχι οδηγηση σε φλατ χωματοδρομο.
Εγω θα το βαλω χωμα μονο εαν αποφασισω να το σπασω και να το πουλησω για σκραπ μετα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω εχω μπει χωμα πολλες φορες με φιλους που εχουν βαρα.
Και πολλοι απο αυτους, το πανε πολυ καλυτερα απο καποιους με gs.
Μην το μπερδευουμε μς ικανοτητες χειρισμού το θεμα ...παντως.
Εγω εστιαζω σε αυτο που ειπες για παραπληροφορηση.
Εγω στην δουλεια μου, δεν μπορω να πουλησω το λευκο μαρμαρο για γκρι.....εκτος και βρω κανεναν χαζο.

Στάλθηκε από adveφον
 
Top Bottom