DAKAR 2024

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Και χιουμοριστικα θα πω γι αυτους που εχουν καημο να σπασουν ολα τα ΚΤΜ στην ερημο εφετο, το 1¨32¨53 το κανει ο Quintanilla οχι το Hondα. Ισως να το κανε ακομα και με στρογγυλοφαναρο αμα μπορουσε.
Ας επαιρνε τότε η KTM Quintanilla...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Πάντως ότι γυαλιά και να φορέσουν κάποιοι δεν φιλτράρουν το κόμπλεξ τους κατά των κινεζικών μοτό και της έντιμης προσπάθειας τους στον χώρο σαν νεοφερμένοι.
Μάλλον τα βλέπεις αναποδα τα πράγματα , αν μου επιτρεπεις . Κάποιοι έχετε πάθει εμμονή με τα κινεζικά να αποδειχτεί ότι γ@μανε και ότι είναι καλά και γιατί να μην επιλέξω το κινεζικό Εναντυ κάποιου επωνύμου και όλα χαλάνε κτλ , λες και θέλετε να μας τα πουλήσετε . Τι έχετε πάθει ρε σι ;; Τι μάστιγα είναι αυτή ;
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Μάλλον τα βλέπεις αναποδα τα πράγματα , αν μου επιτρεπεις . Κάποιοι έχετε πάθει εμμονή με τα κινεζικά να αποδειχτεί ότι γ@μανε και ότι είναι καλά και γιατί να μην επιλέξω το κινεζικό Εναντυ κάποιου επωνύμου και όλα χαλάνε κτλ , λες και θέλετε να μας τα πουλήσετε . Τι έχετε πάθει ρε σι ;; Τι μάστιγα είναι αυτή ;
Εγώ τουλάχιστον,δεν είπα ποτέ ότι τα κινέζικα"γαμανε", απλώς και σαν χρήστης κινεζικού,έχω κάνει πλήρη ανάλυση της εμπειρίας μου,(αν την έχεις διαβάσει αφορά το voge ds500 που κατέχω) και ήμουν είμαι και θα είμαι θιασώτης ,του να δίνει κανείς την ευκαιρία σε όσους προσπαθούν να κάνουν μια αρχή,οποία κι αν είναι.Χωρις παρωπιδες και χωρίς αναστολές.Ο κόσμος αλλάζει και δεν χωρούν προκαταλήψεις.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μάλλον τα βλέπεις αναποδα τα πράγματα , αν μου επιτρεπεις . Κάποιοι έχετε πάθει εμμονή με τα κινεζικά να αποδειχτεί ότι γ@μανε και ότι είναι καλά και γιατί να μην επιλέξω το κινεζικό Εναντυ κάποιου επωνύμου και όλα χαλάνε κτλ , λες και θέλετε να μας τα πουλήσετε . Τι έχετε πάθει ρε σι ;; Τι μάστιγα είναι αυτή ;
Έχουμε πάθει κάτι πολύ φυσιολογικό που λέγεται "rooting for the underdog" στα χωριά. Μου αρέσει πολύ ότι ο CEO μιας εταιρείας είναι εκεί, ζεσταίνεται κρυώνει λερώνεται μαστορευει εξελίσσει ζωντανά το μηχανάκι του που θα το πάρουμε όλοι, όπως το περσινό που τρέχει και φέτος. Αν αυτό δεν είναι αξιοθαύμαστο, δεν ξέρω τι είναι.

Από εκεί και πέρα η νίκη αξίζει σε όλους τους οδηγούς και το δείχνουν κάθε μέρα με την συμπεριφορά τους.

Τα αστεία "η τάδε σας κλείνει το σπίτι" κλπ, αυτός που τα εννοεί είναι μόνο για γήπεδο, με την ελληνική έννοια του οπαδικου όρου που όλοι ξέρουμε ότι πιο πάτο δεν έχει.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Kove ολοι θα παρουνε οχι γιατι ειναι πε εν φε...αλλά γιατί είναι πιο οικονομικα με διαφορά. γιατι πολλοι που θελουν καινουριο μηχανακι μέχρι εκει φτανουν...δεν επαθαν ξαφνικο ερωτα με τα κινεζικα. Αν δε βγαλουν σοβαρά προβλήματα θα ειναι μια χαρα επιλογή με τους όποιους συμβιβασμους.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Έχουμε πάθει κάτι πολύ φυσιολογικό που λέγεται "rooting for the underdog" στα χωριά. Μου αρέσει πολύ ότι ο CEO μιας εταιρείας είναι εκεί, ζεσταίνεται κρυώνει λερώνεται μαστορευει εξελίσσει ζωντανά το μηχανάκι του που θα το πάρουμε όλοι, όπως το περσινό που τρέχει και φέτος. Αν αυτό δεν είναι αξιοθαύμαστο, δεν ξέρω τι είναι.

Από εκεί και πέρα η νίκη αξίζει σε όλους τους οδηγούς και το δείχνουν κάθε μέρα με την συμπεριφορά τους.

Τα αστεία "η τάδε σας κλείνει το σπίτι" κλπ, αυτός που τα εννοεί είναι μόνο για γήπεδο, με την ελληνική έννοια του οπαδικου όρου που όλοι ξέρουμε ότι πιο πάτο δεν έχει.
Αυτό είναι αξιοθαύμαστο και συμφωνώ μαζί σου , μου αρέσει και εμένα να βλέπεις τον επικεφαλή μπροστά ,

δεν αναφέρομαι τόσο στο ντακαρ όμως , απλά βλέπω συνέχεια σχόλια οι Κινέζοι καλπάζουν τρέμε τε κτλ κτλ , σαν αυτούς που γράφουν πχ μόνο χοντα ή τους bmwακίδες οπαδούς που δεν μας βλέπουν καν στον δρόμο αν έχουμε άλλη μάρκα .

ας τσιλαρουμε όλοι γενικά αυτό ήθελα να εννοήσω μην το πάμε στο οπαδικό όπως ανάφερες
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εγώ τουλάχιστον,δεν είπα ποτέ ότι τα κινέζικα"γαμανε", απλώς και σαν χρήστης κινεζικού,έχω κάνει πλήρη ανάλυση της εμπειρίας μου,(αν την έχεις διαβάσει αφορά το voge ds500 που κατέχω) και ήμουν είμαι και θα είμαι θιασώτης ,του να δίνει κανείς την ευκαιρία σε όσους προσπαθούν να κάνουν μια αρχή,οποία κι αν είναι.Χωρις παρωπιδες και χωρίς αναστολές.Ο κόσμος αλλάζει και δεν χωρούν προκαταλήψεις.
Τα εχω διαβάσει

Τέλος πάντων μεγάλη κουβέντα τώρα , να πιούμε κάνα καφέ να τα συζητήσουμε .
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Τωρα εγω γιατι εχω μπερδευτει? Μιλαμε για τον αγωνα η για την παγκοσμια αγορα? Γιατι αν μιλαμε για την αγορα μοτοσυκλετας τοτε ναι μαζι σας σε ολα. Και εγω Kove θα παιρνα τωρα για να κανω βολτα στο βουνο. Αμα μιλαμε ομως για τον αγωνα τοτε οντως η κουβεντα μπορει να κρατησει μεχρι το επομενο Dakar.
Φυσικα και εχουν τα φραγκα οι κινεζοι να φτιαξουν ενα μηχανακι και να το λανσαρουν με 3 καλους οδηγους και απο αυτο και να πουλησουν και να εξελιχθουν.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ο αγώνας αυτός γι αυτούς που έχουν την τύχη και την φυσική κατάσταση να είναι εκει είναι κάτι πολύ περισσότερο από μια νίκη. Είναι ένα τεστ με τον εαυτό τους όπως είναι και το Isle of Man. Φυσικά και υπάρχουν συμφέροντα και απαιτήσεις από τις μεγάλες ομάδες γιατί είναι και θέμα γοήτρου και θέμα εξέλιξης. Επομενως να και αν έκανε Τσαφ το husqvarna να και αν η Honda είναι μπροστά να και αν ακόμα οι κινεζοι πανε να ξεφτιλίσουν όλη την αγορά. Αυτό που έχει σημασία είναι καθαρά προσωπικό των αναβατών που είναι εκει. Είπα και έκλεισα πισω μου την πόρτα δυνατα!
Ελα τωρα πες την αληθεια ,την πορτα την βαρας αφοβα επειδη δεν ειναι κατασκευης KTM,ετσι δεν ειναι?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ίδια ιστορία με πόσους ακόμα... "Τρελούς".

Το διάβασες το βιβλίο του Toby Price τελικά; Όλοι αυτοί στην κορυφή της κατηγορίας έχουν μια τρελή ιστορία πίσω τους μέχρι να φτάσουν εκεί.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Παίδες....είμαστε στο νήμα με τον αγώνα του dakar
Μην μιλας εσυ ρε,τι ανακατευεσαι?

Κατσε να δεις ,σε λιγο θαρθει κ ο αλλος με τις γουρουνες. :ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το διάβασες το βιβλίο του Toby Price τελικά; Όλοι αυτοί στην κορυφή της κατηγορίας έχουν μια τρελή ιστορία πίσω τους μέχρι να φτάσουν εκεί.
Αναρωτιόμουν γιατί τρέχει ακόμα ο Σαινθ και ο Πετερανσέλ... Και σε κάποια 80ς λίστα έπαιξε το Stay hungry. Θυμήθηκα γιατί.

Κάπως έτσι μέσα στα χρέη ο Μανσελ κάποτε, τουλάχιστον δεν είχε γελοίο μουστάκι.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην μιλας εσυ ρε,τι ανακατευεσαι?

Κατσε να δεις ,σε λιγο θαρθει κ ο αλλος με τις γουρουνες. :ha
Τις γουρούνες τις θαυμάζω στα ράλι, ΤΑΠΑ.

Μια φορά οδήγησα και την σιχαθηκα αλλά θα δοκίμαζα πάλι, τι στο καλό και με το ΚΤΜ έτσι ήταν
 
Top Bottom