Debate για RE HIMALAYAN 450

Εσένα σου αρέσει το καινούριο RE Himalayan 450?

  • Ναι.

    Votes: 24 44,4%
  • Όχι

    Votes: 7 13,0%
  • Μου αρέσει πολυ το ρημαδι (πιάνει διπλό ναι).

    Votes: 16 29,6%
  • Το βλέπω και ξερνάω (πιάνει διπλό όχι).

    Votes: 2 3,7%
  • Δεν ξέρω είμαι αναποφάσιστη.

    Votes: 5 9,3%

  • Total voters
    54
  • Poll closed .

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ψηφίστε και κερδίστε ένα αυτοκόλλητο ADVtrOFFy 2025!

Προαιρετικά αφηστε και ένα σχόλιο που να δικαιολογεί την απαντησή σας.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πάρε και πακοτίνια.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Πάρε και πακοτίνια.
κολλανε τα δακτυλα μετα-φερε πατατακι με ριγανη,


Λοιπον-απουσιαζα και δεν προλαβα τις αναρτησεις (kayaba) απο την αρχη...

το μηχανακι εμοιαζε να εχει ενδιαφερον για "λιγο απ ολα"
λιγο πολη, λιγο βολτα, λιγο βουνο με λιγα λεφτα.
Σιγουρα το νεο μοτερ με αξιοπρεπη αλογα το κανει ιδανικο για περιηγησεις και καμπινγκ στα βουνα σε ρυθμο rastafari.

Απο κοντα με ξενισαν λιγο τα ποδοστηρια και το τιμονι-αλλα οχι σε σημειο που ειναι αποτρεπτικα στον αγοραστη που ξερει τι πληρωνει.
Με λιγες βελτιωσεις ερχεται στα μετρα του καθενα...

Δεν ενθουσιαστηκα, αλλα δεν ειμαι και ο τυπικος αγοραστης μονοκυλινδρου....

Διπλα στο CF450MT με ιδια τιμη ο πιθανος μνηστηρας εχει ενα μεγαλο διλημμα...

1 ή 2 κυλινδρους, παλιακή ή μοντερνα συγχρονη εμφανιση, αλλα το πιο σημαντικο

ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

ο ινδος ειναι και θα ειναι χρονια εκει καθως πουλαει στην εγχωρια αγορα χιλιαδες κομματια-ο σχιστοματης παιζει να μην....

επισης η ενφιλντ ειναι φτωχομανα-παρε κοσμε τζαμπα-βαλε και αξεσουαρ κυρΣτεφανε....

για τυπους με sleeping bag και τιποτε αλλο ο ινδος ειναι ταμαμ....για πιο αναποφασιστους μοντερνους πας κινα μερια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Σέλα σουπερ άνετη για το μέγεθός μου, το τιμόνι μου ερχόταν όπως πρέπει και γενικά το λουκ μου άρεσε πάρα πολύ. Χωρίς να μαι ιερόσυλος, θα το προτιμούσα σε σχεση με το CB500X για παράδειγμα. Μου φάνηκε πολύ ποιοτικό, αν δεν ήθελα να κάνω μακρινές βόλτες δικάβαλος θα το έπαιρνα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μου αρέσει και πολύ γιατί ο Ινδος έχει 100 χρόνια κουλτούρα μοτοσυκλέτας. Φτιάχνει μηχανάκια που πρέπει να αντέξουν την Ινδία και αυτό από μόνο του λέει πολλά.

Μου αρέσει το σχήμα του,η απλότητα του, η φιλοσοφία του. Θυμίζει ψευδοεντουρο από τα παλιά μια μίξη με σύγχρονο ον οφφ. Θα το προτιμούσα μάλλον από 450mt κάτσε βέβαια να τα οδηγήσουμε επειδή μου βγάζει κάτι πιο μηχανή.

Σημασία δεν έχουμε τόσο εμείς αλλά όλος ο πλανήτης που αν κρίνω από την επιτυχία που είχε το προηγούμενο ενώ αυτό είναι 2 φορές καλύτερο απ' ότι φαίνεται θα βαρεθουν να πουλάνε.

Να σχολιάσω βέβαια την περαστη βίδα με κόντρα παξιμαδι στη βάση στήριξης των οργανων χαχχα. Ακόμα κι αυτόου άρεσε, δώσε λέμε junk yard old school μηχανάκια. Πήξαμε στο τάμπλετ και στη πλαστικούρα.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Εμένα πάντως ανάμεσα στα δύο (450ΜΤ), μου άρεσε σαφώς περισσότερο το νέο Himalayan, ειδικά το μαύρο με τις χρυσές ζάντες. :yew:

Μου αρέσει το ρετρό λουκ και η τόσο-όσο για 450 κυβικά μοτοσυκλέτα, χωρίς πολλά πλαστικά και πολλά μπλιμπλίκια (είμαι από αυτούς τους "τύπους με sleeping bag" μάλλον ;):p)

Από την άλλη το 450ΜΤ ενώ είναι καλοσχεδιασμένο, μου φαίνεται αχρείαστα πολύς όγκος για 450 κυβικά μοτοσυκλέτα, σα το TRK250 ένα πράγμα αλλά στο πιο καλόγουστο.
Έκατσα πάνω στη σέλα και τα πλαστικά του τεπόζιτου εξείχαν αφύσικα πολύ δεξιά και αριστερά... Δεν είναι offroad animal! :friend:
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Συγκριτικά με το CF μου αρέσει περισσότερο οπτικά. Είναι ρετρομοντέρνο και ελπίζω ότι θα είναι όσο σκυλί λένε ότι ήταν το προηγούμενο. Επίσης δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλο στο στυλ του. Είναι ανάμεσα στα σκραμπλερ και τα ονοφφ στα μάτια μου. Εντάξει δεν είναι και να τρελαίνεσαι από ομορφιά αλλά επειδή υπόσχεται πολλά σε κερδίζει. Εμφανησιακά προτιμώ το παλιό himalayan.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Είμαι αναποφάσιστη, θα έβλεπα και το cf
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μου αρέσει σε όλα εκτός από το βάρος. Με αυτό το βάρος που έχει, δεν το αγοράζω. Αν ήταν 20 κιλά ελαφρύτερο θα το είχα παραγγείλει.
Είπαμε, built like a gun! Έχεις δει κάνα 45αρι magnum να ζυγίζει 300 γραμμάρια?!
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
αμα δηλωνα αναποφασιστος,και οχι αναποφασιστη,θα χαρακτηριζομουν ρατσιστης???
Μπορείς να δηλώσεις και φύλλο Α ή και φύλλο Β με συνδυασμούς περισσότερους του ενός μπορεί να κερδίσεις περισσότερες γνωριμίες.... :yew:
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Μπορείς να δηλώσεις και φύλλο Α ή και φύλλο Β με συνδυασμούς περισσότερους του ενός μπορεί να κερδίσεις περισσότερες γνωριμίες.... :yew:
χμμμμμμ,μου βαζεις ιδεες........... :thnkg:
 
Reactions: Gus

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λεπτομέρεια.... αλλά δεν υπάρχει 45αρι magnum..!!! ;)
Δεν έχω ιδέα για το αντικείμενο τυχαία το είπα αλλά μια πρόχειρη αναζήτηση έκανα και μου έβγαλε αυτό.


Τώρα εσύ μάλλον θα ξέρεις από αυτά και θα λες τι λέει αυτός!
 
Reactions: Gus

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
αμα δηλωνα αναποφασιστος,και οχι αναποφασιστη,θα χαρακτηριζομουν ρατσιστης???
Δυστυχώς όχι. Σύμφωνα με τον νηματοθετη είναι σαφής η επιλογή. Πρέπει να είσαι ειτε γυναίκα. Είτε χειρουργημένος άντρας, είτε να είσαι γεννημένος άντρας που να δηλώνεις όμως γυναίκα. Αν δεν είσαι τίποτα από τα παραπάνω και το πατήσεις αυτόματα αμφισβητείται ο ανδρισμός σου πρόσεχε! Ο γνήσιος άντρας ο παραδοσιακός πρέπει να έχει ξεκαθαρίσει μέσα του σε ένα τέτοιο θέμα.
 
Top Bottom