Kαταρρακτες Δρυμωνα!!

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Οταν εχεις ορεξη και καλη διαθεση για μοτοβολτα,ολο τα υπολοιπα ειναι λεπτομεριες(και λιγα χρηματα)
Την βορεια Ευβοια δεν την εχω επισκεφθη καθολου,να μια καλη ευκαιρια λοιπον.
Κυριακη πρωι 2:jpαρχιζουν να αναιβενουν απο την Φυλη προς Σκουρτα,Οινοη για να γλιτωσουμε την βαρετη εθνικη,οχι και τοσο σωστη επιλογη ομως,μιας και εχει παρα πολλη υγρασια ο δρομος στα κοματια που δεν τα εβλεπε ο ηλιος(γλιτωσα την ξαπλα 2 φορες)
Περασαμε εξω απο την χαλκιδα με κατεθνυση το προκοπι και εδω ο δρομος σε πολλα σημεια εχει κρατησει υγρασια και δεν ειναι για πολλα πολλα,οποτε απολαμβανω το τοπιο που ειναι μαγικο.
Νομιζω το αποκαλουν τα Τεμπη τις Ευβοιας.

Σταση λιγο μετα απο το Προκοπι, στο γνωστο στεκι για πρωινο καφε μακρυα απο τα τσιμεντα.

Το μερος τριγυρω απο το μαγαζι ειναι μαγευτικο.
Ο ποταμος κυρεας.


Καταρρακτες Δρυμωνα για την συνεχεια.Οι φωτογραφιες μου αδικουν πολλη την ομορφια που εχει η περιοχη.Για να φτασεις στους καταρρακτες εχει μονοπατι που θελει πεντε λεπτα περπατημα περιπου.



Μαζεψα και εγω μανιταρια οχι μονο οι χωματινοι θα μαζευουν;;

Σχεδον ολη η διαδρομη ηταν καπως ετσι.

Ωραια πηραμε τις ανασες μας στο βουνο αν και εμενα ποτε δεν μου ειναι αρκετο,παμε και λιγο στην θαλλασα αφου διπλα ειναι..
Λιμνη Ευβοιας.


Η γρια και η νεαρη γιαπονεζα!!




Οσο κοντινη ηταν η σημερινη μοτοβολτα αλλο τοσο ομορφη ηταν,σχεδον ολη η διαδρομη μεσα απο δασος,ποσο γουσταρω να οδηγαω και να σουρουπονει!!


Το εχω ξαναγραψει απλα τα πραγματα,μιζα και μακρυα απο τα συνηθισμενα,δεν θελει πολλα,ορεξη και καλη διαθεση.
Αρκετοι γνωστοι μου που δεν καβαλανε μοτο,με ρωτανε τι εκανες την κυριακη που ειχες ελευθερη;
Οταν τους απανταω οτι πηγα βολτα στο ταδε μερος και και και,με κοιτουν λες και ειμαι εξωγηινος,που να καταλαβουν τωρα αυτοι;;


Καλε βολτες σε ολους μας και τριγυρναμε συνεχεια:biker::biker::biker:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπράβο σας !!
Λογο μανιτάροσουπας δεν σας συνόδεψα!!
Την επόμενη φορα θα παμε νότια στα δρακόσπιτα !!!!!
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Nαι Γιωργο ειναι παντος καιρου και διπλα μας!!
@Phoenix δεν πειραζει που δεν μας συνοδεψες,την επομενη!!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ωραια μερα για βολτα η σημερινη!! μπραβο!! ωραιες φωτο!
 
Reactions: S.P

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
@lmb990 Λαμπρο ο καιρος χθες μας εκανε την χαρη,το μονο αρνητικο ηταν οι υγρασιες το πρωι αλλα δεν βαριεσαι καναμε χαζι το τοπιο!!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
@lmb990 Λαμπρο ο καιρος χθες μας εκανε την χαρη,το μονο αρνητικο ηταν οι υγρασιες το πρωι αλλα δεν βαριεσαι καναμε χαζι το τοπιο!!
αυτα ειναι τα ωραια!!!!!
 
Reactions: S.P

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Ωραίος Παναγιώτη :friendship:

Εύχομαι την επόμενη βόλτα στο νησί, να την κάνουμε παρέα :friendship:
 
Reactions: S.P
Top Bottom