KTM 950 Adventure in Orange

Miltos0030

Μέλος
Περιοχή
Athens, Greece
Όνομα
Miltos
Μοτό
Ducati MS 1200s
Καλησπέρα κύριοι

θέλοντας να επιστρέψω σε μια παλιά, μεγάλη μου αγάπη, αναζητώ για αγορά KTM 950 Adventure απαραιτήτως χρώματος πορτοκαλί. Ιδανικά θα ήθελα να έχει upgraded τρόμπα συμπλέκτη και τελικά εξατμίσεων αλλά και εαν δεν, το φτιάχνουμε. Κατά προτίμηση μετά το '04 και να μην είναι S αλλά και πάλι, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.

Ευχαριστώ a lot!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κούλα μακούς; Πολύ κωλόπαιδο το 9Χ0! amyroukai σε ζητάνε!
ΧΑ ΧΑ η δική μου σκέψη ήταν να το κάνω μεγάλο σέρβις+καλάμια και μετά το Πάσχα να εξετάσω την περίπτωση
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
ΧΑ ΧΑ η δική μου σκέψη ήταν να το κάνω μεγάλο σέρβις+καλάμια και μετά το Πάσχα να εξετάσω την περίπτωση
Δως το το ρημάδι...
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
ΧΑ ΧΑ η δική μου σκέψη ήταν να το κάνω μεγάλο σέρβις+καλάμια και μετά το Πάσχα να εξετάσω την περίπτωση
Να την εξετάσεις! Υπάρχει κόσμος που περιμένει να γελάσει το χειλάκι του (και τη πρώτη Τρίτη του μήνα να δακρύσει). :ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δως το το ρημάδι...
Πόσα σε πλήρωσε η γυναίκα αναρωτιέμαι, το λέει από την πρώτη ημέρα που το πήρα.

Οκ ναι έχει ωριμάσει η σκέψη, τώρα αν πω ότι ούτε το Norden ούτε η Άφρικα που είναι οι πιθανοί αντικαταστάτες είναι τόσο καλύτερα στο δρόμο που να πω αξίζει το χάος σε χρήματα... Φάση θέλω και δεν θέλω και ταυτόχρονα δεν έχει νόημα (χρηματικά, όχι συναισθηματικά) να συνυπάρχει μαζί με ένα από τα δύο.
 

Miltos0030

Μέλος
Περιοχή
Athens, Greece
Όνομα
Miltos
Μοτό
Ducati MS 1200s
Πόσα σε πλήρωσε η γυναίκα αναρωτιέμαι, το λέει από την πρώτη ημέρα που το πήρα.

Οκ ναι έχει ωριμάσει η σκέψη, τώρα αν πω ότι ούτε το Norden ούτε η Άφρικα που είναι οι πιθανοί αντικαταστάτες είναι τόσο καλύτερα στο δρόμο που να πω αξίζει το χάος σε χρήματα... Φάση θέλω και δεν θέλω και ταυτόχρονα δεν έχει νόημα (χρηματικά, όχι συναισθηματικά) να συνυπάρχει μαζί με ένα από τα δύο.
να σου πω, για να μην σου λείψει και πολύ, μήπως θέλεις να συζητήσουμε για καμιά ανταλλαγή; ;)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
να σου πω, για να μην σου λείψει και πολύ, μήπως θέλεις να συζητήσουμε για καμιά ανταλλαγή; ;)
Σίγουρο όχι γιατί όποιο και από τα δύο καταλήξω που κοιτάζω θα είναι καινούριο
 

Miltos0030

Μέλος
Περιοχή
Athens, Greece
Όνομα
Miltos
Μοτό
Ducati MS 1200s
Σίγουρο όχι γιατί όποιο και από τα δύο καταλήξω που κοιτάζω θα είναι καινούριο
Σεβαστό. Απο τα συμφραζόμενα λοιπόν καταλαβαίνω πως έχεις adv 950 το οποίο θα ήθελες (πιθανότατα) να δώσεις; Θα μοιραστείς καμια πληροφορία μαζί μου ή θα με αφήσεις στα σκοτάδια; :p
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σεβαστό. Απο τα συμφραζόμενα λοιπόν καταλαβαίνω πως έχεις adv 950 το οποίο θα ήθελες (πιθανότατα) να δώσεις; Θα μοιραστείς καμια πληροφορία μαζί μου ή θα με αφήσεις στα σκοτάδια; :p
Με το μπουρδέλο φως που έχει το εννιαμισο ...
μάλλον στα σκοτάδια...

:p:laugh::laugh::laugh::laugh:


Πληροφορίες σίγουρα θα σου δώσει...
Αρκεί να είναι μεσημέρι..
Να έχετε φως τουλάχιστον...

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Με το μπουρδέλο φως που έχει το εννιαμισο ...
μάλλον στα σκοτάδια...

:p:laugh::laugh::laugh::laugh:


Πληροφορίες σίγουρα θα σου δώσει...
Αρκεί να είναι μεσημέρι..
Να έχετε φως τουλάχιστον...

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
To gliter λαμποκοπάει και στο σκοτάδι! Όλα εγώ ποια...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΧΑ ΧΑ ναι συγγνώμη

Είναι το πρώην του onroad που βρέθηκε στην Πάτρα, αλλάχτηκε ότι έπρεπε με τον ελ-γάτο αλλά είναι πενφεδάκιας και αυτός οπότε το πήρα με 58000 στο οδόμετρο. Έχει 73000 σχεδόν τώρα.

Σέρβις πίσω ανάρτηση έγινε πριν το παραλάβω στον Τασουλη, το μπροστινό επίσης από τον τότε ιδιοκτήτη μαζί με αλλαγή ελατηρίου αλλά θέλει ξανά γιατί δακρύζει.

Έχει γρατσουνιές στα πλαστικά καλυμμένες με γκλιτερ αυτοκόλλητα και εννοείται ότι δεν τα έβγαλα γιατί είναι wtf αλλά και όμορφα μαζί (ακόμα ένας λόγος που δεν το συμπάθησε η γυναίκα αλλά είναι τρελό χιτ στην παιδική χαρά με την μικρή). Μόνες αλλαγές που έκανα ήταν φλας led, πιο ψηλή ζελατίνα, πίσω βαλίτσες, μια γλιστρα στο ψαλίδι.

Σε γενικές γραμμές δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερο, είναι πολύ καλή μοτοσικλέτα τελικά και λουστηκα όλο το κράξιμο που του έχω κάνει στα χρόνια πριν το πάρω και αυτό δεν διευκολύνει το "φύγε" αλλά τα φώτα και η έλλειψη abs κάνουν την ζωή μου και την ψυχολογία μου λίγο περίεργη σε στιγμές που δεν θέλω.


Φοράει tkc70, αλυσιδογραναζα με ελάχιστη χρήση (κάπου 5000 χλμ) και όπως είπα θέλει βαλβίδες που έχω ήδη κανονίσει να γίνουν (συν οτιδήποτε προκύψει) και ένα κοίταγμα την αντλία βενζίνης που επίσης θα γίνει.

Το βασικό ανασταλτικό στην απόφαση είναι ότι η διαφορά τιμής του 950 και των άλλων δύο καινούριων δεν είναι ανάλογη της δυναμικής τους σαν οχήματα, οπότε την "άνεση" θα την χρεωθώ πολύ ακριβά.
 

Miltos0030

Μέλος
Περιοχή
Athens, Greece
Όνομα
Miltos
Μοτό
Ducati MS 1200s
ΧΑ ΧΑ ναι συγγνώμη

Είναι το πρώην του onroad που βρέθηκε στην Πάτρα, αλλάχτηκε ότι έπρεπε με τον ελ-γάτο αλλά είναι πενφεδάκιας και αυτός οπότε το πήρα με 58000 στο οδόμετρο. Έχει 73000 σχεδόν τώρα.

Σέρβις πίσω ανάρτηση έγινε πριν το παραλάβω στον Τασουλη, το μπροστινό επίσης από τον τότε ιδιοκτήτη μαζί με αλλαγή ελατηρίου αλλά θέλει ξανά γιατί δακρύζει.

Έχει γρατσουνιές στα πλαστικά καλυμμένες με γκλιτερ αυτοκόλλητα και εννοείται ότι δεν τα έβγαλα γιατί είναι wtf αλλά και όμορφα μαζί (ακόμα ένας λόγος που δεν το συμπάθησε η γυναίκα αλλά είναι τρελό χιτ στην παιδική χαρά με την μικρή). Μόνες αλλαγές που έκανα ήταν φλας led, πιο ψηλή ζελατίνα, πίσω βαλίτσες, μια γλιστρα στο ψαλίδι.

Σε γενικές γραμμές δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερο, είναι πολύ καλή μοτοσικλέτα τελικά και λουστηκα όλο το κράξιμο που του έχω κάνει στα χρόνια πριν το πάρω και αυτό δεν διευκολύνει το "φύγε" αλλά τα φώτα και η έλλειψη abs κάνουν την ζωή μου και την ψυχολογία μου λίγο περίεργη σε στιγμές που δεν θέλω.


Φοράει tkc70, αλυσιδογραναζα με ελάχιστη χρήση (κάπου 5000 χλμ) και όπως είπα θέλει βαλβίδες που έχω ήδη κανονίσει να γίνουν (συν οτιδήποτε προκύψει) και ένα κοίταγμα την αντλία βενζίνης που επίσης θα γίνει.

Το βασικό ανασταλτικό στην απόφαση είναι ότι η διαφορά τιμής του 950 και των άλλων δύο καινούριων δεν είναι ανάλογη της δυναμικής τους σαν οχήματα, οπότε την "άνεση" θα την χρεωθώ πολύ ακριβά.
αψογος. Στείλε μου σε dm καμια φωτό εαν βρεις χρόνο. Many thnx!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχει κολάρα σιλικόνης , αλλαγμένη κάτω τρόμπα με corsa , ριβαλβινγκ στην εμπρος ανάρτηση με άλλο ελατήριο , εξατμίσεις ακραποβιτς και πριν το δώσω είχε γίνει σερβις στην πίσω ανάρτηση και πλευστους δίσκους .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ευτυχώς που κάποιος θυμάται και ξέρει, εγώ οδήγηση και αναλώσιμα μόνο :)

Και λάδια κάθε 6000


Ευχαριστώ πολύ!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
επισης ειναι μοντελο 2006 η β' 2005 , τα χιλιομετρα ειναι πραγματικα και το τζεταρισμα στο καρμπυρατερ ειναι το τελευταιο εργοστασιακο .
ειχαν διαφορες απο το μοντελο 2004 πχ
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
επισης ειναι μοντελο 2006 η β' 2005 , τα χιλιομετρα ειναι πραγματικα και το τζεταρισμα στο καρμπυρατερ ειναι το τελευταιο εργοστασιακο .
ειχαν διαφορες απο το μοντελο 2004 πχ
μεγαλυτερη ζαντα πισω και χαμηλη σελα οι τρανταχτες...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Στείλε μου σε dm
το 'χεις σίγουρο ότι το μνμ θα είναι σκέτη καταστροφή...
ζητάς μνμ ημέρα Τρίτη με φωτό σΚαΤεΜ....

dm= damage message...



Σημ. παράγγειλε και κινητό.... δεν θα την βγάλει καθαρή μετά το άνοιγμα του μηνύματος...


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 
Top Bottom