Matala Beach Festival 17-19/06/2016

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ενα event που οποιος ειναι λιγο τρελιαρης και δεν το εχει επισκεφτει,απλα χανει...
Μαζευονται ανθρωποι απο πολλες γωνιες του κοσμου για αυτο το τριημερο μια φορα το χρονο...
Καθε βραδυ live συναυλιες και το Σαββατο 18/6 θα ειναι και ο Tonis Sfinos οπως καθε χρονο...μονο γι αυτον αξιζει να επισκεφτειτε τα Ματαλα!!

Μαζευομαστε πολλοι μοτοσυκλετιστες εκει με τα σκινακια μας καθε χρονο,οποιος το σκεφτεται ας μην δισταζει...δεν υπαρχει κατι αρνητικο... ισα ισα θα στριμωξουμε και καμια διαδρομη στα περιξ ;)

http://www.matalabeachfestival.org/


(περυσι αν θυμαμαι καλα, η εισοδος για το camping ηταν 3 ευρω η ημερα)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενα event που οποιος ειναι λιγο τρελιαρης και δεν το εχει επισκεφτει,απλα χανει...
Μαζευονται ανθρωποι απο πολλες γωνιες του κοσμου για αυτο το τριημερο μια φορα το χρονο...
Καθε βραδυ live συναυλιες και το Σαββατο 18/6 θα ειναι και ο Tonis Sfinos οπως καθε χρονο...μονο γι αυτον αξιζει να επισκεφτειτε τα Ματαλα!!

Μαζευομαστε πολλοι μοτοσυκλετιστες εκει με τα σκινακια μας καθε χρονο,οποιος το σκεφτεται ας μην δισταζει...δεν υπαρχει κατι αρνητικο... ισα ισα θα στριμωξουμε και καμια διαδρομη στα περιξ ;)

http://www.matalabeachfestival.org/


(περυσι αν θυμαμαι καλα, η εισοδος για το camping ηταν 3 ευρω η ημερα)
Έχουμε ανταπόκριση κάθε χρόνο , από τον δικό μας Χιππυ.....τον yns :D
Πολύ θα ήθελα να είμαι μαζί σας.....ιδωμεν
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κάθε χρόνο από το 2011 που προτοξεκίνησε περιμένω πότε θα έρθει ο Ιούνης για να παραβρεθώ!



Πολλές χρονιές ήρθαν φίλοι από διάφορα μέρη της Ελλάδας και περάσαμε καλά. Για όποιον ενδιαφέρεται, δωμάτιο δεν υπάρχει ούτε για δείγμα, έτσι κι αλλιώς κάθε χρόνο στήνουμε το σκηνάκι μας στο υπερπλήρες κάμπινγκ. Μέχρι και το 2014 το κάμπινγκ ήταν δωρεάν, πέρσι κόστιζε 9€/άτομο για το τριήμερο. Μέχρι και πέρσι μπορούσαμε να βάζουμε τις μηχανές μέσα, για φέτος δεν ξέρω αλλά υποθέτω πως ναι.
Για 3 μέρες η αλκοολαιμία είναι στα ύψη, το πρωί μπανάκι και από τις 5 μουσικές στη μεγάλη σκηνή που στήνεται στην παραλία.

Εμείς θα είμαστε εκεί, προσωπικά μάλλον από την Πέμπτη για να βρω κάναν ίσκιο. Όποιος θέλει να έρθει ας μας το γράψει εδώ. Μαζί με τη σκηνή καλό είναι να κρατάει και κάτι για να φτιάξει σκιά, κάθε χρόνο εμείς στήνουμε ολόκληρο τσαντίρι!

Και μην ξεχνάτε: Today is Life, Tomorrow Never Comes!

Τα λέμε εκεί! :)

 

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
Δε Θα ξεχάσω τον Nick_990, 7 η ώρα το πρωί(αν έχεις τω Θεώ σου) να προσπαθεί, μαζί με μένα δικάβαλο, να ανεβάσει το ΚΤΜ στο καμπινκ μέσα, να έχουμε κολλήσει στην άμμο στο λόφο, να κατεβαίνω εγώ να σπρώχνω, να προσπαθεί μόνος, να σηκώνει σύννεφο άμμου, το ΚΤΜ να ουρλιάζει και να μην ανεβαίνει ούτε εκατοστό. Τους ξύπνησε όλους, δουλειά δεν έκανε, πήραμε τα μπρατσάκια μας και πήγαμε για μπάνιο.
 
Reactions: yns

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Δε Θα ξεχάσω τον Nick_990, 7 η ώρα το πρωί(αν έχεις τω Θεώ σου) να προσπαθεί, μαζί με μένα δικάβαλο, να ανεβάσει το ΚΤΜ στο καμπινκ μέσα, να έχουμε κολλήσει στην άμμο στο λόφο, να κατεβαίνω εγώ να σπρώχνω, να προσπαθεί μόνος, να σηκώνει σύννεφο άμμου, το ΚΤΜ να ουρλιάζει και να μην ανεβαίνει ούτε εκατοστό. Τους ξύπνησε όλους, δουλειά δεν έκανε, πήραμε τα μπρατσάκια μας και πήγαμε για μπάνιο.
Γιατι με κανεις ρεζιλι ρε M@#$%^&oπανο??? δευτερη βδομαδα που το ειχα ηταν και δεν το ηξερα ρε και καρφωσα στην αμμο... λογικο ::p :p
 

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
Γιατι με κανεις ρεζιλι ρε M@#$%^&oπανο??? δευτερη βδομαδα που το ειχα ηταν και δεν το ηξερα ρε και καρφωσα στην αμμο... λογικο ::p :p
χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα κλαιω ρε η αμμος ειναι αμμος.. οσο και εμπειρος να εισαι θα βουλιαξεις καποια στιγμη..
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Εγω το είχα στο πρόγραμμα να κατέβω..!!
Εξαρτάται και απ το ποσο θα είναι εύκαιρος ο κολλητός μου που είναι Χανια...
Δεν εχω παει ποτέ αλλα απ οσα εχω ακουσει πρεπει να τα σπαει η φαση...
:friendship:
 

Nodov

Μέλος
Περιοχή
Τυμπακι , Ν. Ηρακλειου, Κρητη
Όνομα
Nondas
Μοτό
r1200gsa 07
Χαιρετω την ενδοξη παρεα! Θα χαρω να γνωρισω και εγω με τη σειρα μου καποιους απο εσας(οσοι κατεβειτε δλδ) στα μερη μας(τυμπακι), παρολο που το καλοκαιρι υπαρχει γενικως φορτος εργασιας...θα παρακολουθω τα νεας σας και ως τοτε να ειστε ολοι καλα!
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Τώρα αν πω ότι δεν ψήνομαι...έχω μπεί στη σούβλα και γυρνάω ! Είχα πάει το '11 και ήταν πολύ καλά !

Θα δούμε...
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Δυστυχως φετος ετσι οπως εχουν κανει την εξεταστικη στα Πανεπηστημια ολοι οι κολλητοι μου που θα πηγεναμε εχουν εξετασεις...οποτε αν κατεβω ισως να ειναι μονοημερη βολτα με ενα φιλο χωρις διαμονη..
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
...θα γίνω "χιπις"....
Γίνε κι εσύ να πάμε αλλού το τριήμερο εκείνο... ;)
Το φεστιβάλ στα Μάταλα έχει ξεφύγει πολύ από αυτό που θα μπορούσε να είναι αν οι διοργανωτές σκεφτόντουσαν τον θρύλο της περιοχής και όχι την εμπορικότητα.. Αλλά είπαμε, είναι φεστιβάλ μουσικής, γίνεται μπούγιο και πάμε κάθε χρόνο κι έτσι θα πάμε και φέτος. Προσωπικά δεν θα το έβαζα στο "Καλεντάρι του ADVride" καθώς δεν έχει τίποτα απολύτως το μοτοσυκλετιστικό πέραν του γεγονότος ότι θα μεταβούμε εκεί με μοτοσυκλέτα (αν και αυτό ακόμα παίζει).
Για όποιον ενδιαφέρεται, το "κάμπινγκ" (ο θεός ας το κάνει) φέτος κοστίζει 10€ το άτομο για όλο το τριήμερο.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μαζευομαστε πολλοι μοτοσυκλετιστες εκει με τα σκινακια μας καθε χρονο,οποιος το σκεφτεται ας μην δισταζει...δεν υπαρχει κατι αρνητικο... ισα ισα θα στριμωξουμε και καμια διαδρομη στα περιξ ;)
Προσωπικά δεν θα το έβαζα στο "Καλεντάρι του ADVride" καθώς δεν έχει τίποτα απολύτως το μοτοσυκλετιστικό πέραν του γεγονότος ότι θα μεταβούμε εκεί με μοτοσυκλέτα (αν και αυτό ακόμα παίζει).
Ουτε κι εγω.
Αλλα ακομα κι αν μεινουμε με την προταση για τη μοτοβολτα
η προθεση-προταση του Νικου μετραει πρωτη:)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εγω το εβαλα στο καλενταρι ή μπηκε αυτοματα επειδη το κοινοποιησα στις μοτοσυναντησεις?
Όλες οι προτάσεις για μοτοβόλτα μπαίνουν κατόπιν συνεννόησης των διαχειριστών στο Καλεντάρι του φόρουμ και η επισήμανσή μου πήγαινε σε αυτούς. Προσωπικά, το MBF δεν το θεωρώ "μοτοβόλτα" μιας και για 3 (ή 4 ή 5, ανάλογα τον διαθέσιμο χρόνο) μέρες βρίσκομαι έτσι:




έτσι:




και έτσι:



:D :D :D

Όσοι θέλουν μοτοβόλτα ας επικοινωνήσουν με τον κουζουλ... εχμ.... με τον @Markas :D



http://www.advride.gr/threads/my-2015-matala-beach-festival.3723/

Όλο και κάτι θα οργανώσει και φέτος!! :) :) :)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Γιατι με κανεις ρεζιλι ρε M@#$%^&oπανο??? δευτερη βδομαδα που το ειχα ηταν και δεν το ηξερα ρε και καρφωσα στην αμμο... λογικο ::p :p
χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα κλαιω ρε η αμμος ειναι αμμος.. οσο και εμπειρος να εισαι θα βουλιαξεις καποια στιγμη..
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες...



Είχα κάνει βέβαια τη μισή παραλία πρώτα :p



Πιστεύω πάντως πως φέτος θα φανώ για κατασκήνωση από Σαββάτο με το BMW. Άντε να κανονίσουμε πορεία να "δικαιολογήσουμε" το Μοτοσυνάντηση ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom