MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
+απο τραπεζικο,γιατρο,παντα σε γκαραζ,δεν το βγαζω με βροχη,δεν το εχει δει χωμα,λογω αναχωρησης στο εξωτερικο,απο ναυτικο λογω μη χρησης,τελικη τιμη ΟΧΙ παζαρια,το πουλαω δεν το χαριζω ,κλπ.
Όλα τα σχετικά εννοείται!!! :laugh:
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
+απο τραπεζικο,γιατρο,παντα σε γκαραζ,δεν το βγαζω με βροχη,δεν το εχει δει χωμα,λογω αναχωρησης στο εξωτερικο,απο ναυτικο λογω μη χρησης,τελικη τιμη ΟΧΙ παζαρια,το πουλαω δεν το χαριζω ,κλπ.
Α ναι και το άλλο,
από μη καπνιστή και από σπίτι χωρίς κατοικίδια !!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πρωταπριλιάτικο αστείο του Upshift online...
Α λέω κι εγώ. Με 18 εκατομμύρια μοτό που πουλάνε παγκοσμίως σιγά μην ασχοληθούν με μερικές χιλιάδες βλαμμένους. Είναι να την αγαπάς αυτή την εταιρεία μωρέ. Τόσοι γλυκουληδες λογισταδες επί το έργω, τόσο πάθος ούτε φακές αλαδωτες! Τρέχουν στα dakar για να πουλάνε περισσότερα 125 μοτοσυκλετακια στο Βιετνάμ. Μόνο αγάπη.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην τα λες έτσι αυτά, ένα κλικ απόσβεση πάνω η κάτω καταστροφή φέρνει, η Χόντα ζει στο όριο




Μιλώντας για όριο, ας δούμε δύο αναίσθητα βαρετά δίκυκλα που τα οδηγεί ο μπιβις και ο μπατχεντ


Spoiler alert, το ΚΤΜ τον πίνει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σταμάτα να διασπείρεις Fake News σε παρακαλώ. Τα ΚΤΜ ποτέ δεν τον πίνουν.
Φήμες λένε ότι εκτός από τα μότοργουειζ, στις Άλπεις...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω μιά σοβαρή απορία (περίπου ρητορική, αλλά τέλος πάντων)

Συζητούσαμε χτες για ένα BMW και την αποχώρηση του Παναγιωτόπουλου από το δίκτυο, με κατάληξη "πήρα τηλέφωνο για σέρβις και το πρώτο διαθέσιμο είναι σε έναν μήνα". Γιατί στην Αττική (με διορθώνετε αν κάνω λάθος) πλέον έχει μείνει Σφακιανάκης στο Περιστέρι και Βαγιανέλλης στην Δάφνη ή τι στο καλό περιοχή είναι εκεί. Η motion and style δεν έχω καταλάβει αν παίζει σε δύο ταμπλώ (pun intended με την μπάλα του μπάσκετ).

Όμοια φάση με τα ΚΤΜ, για το δίκτυο και αρκετά από τα εξουσιοδοτημένα ονόματα πρέπει να έχω διαβάσει πιο πολλές ιστορίες φρίκης από όσα θρίλερ έχει το νέτφλιξ 20 χρόνια στα φόρουμΖ. Triumph έχει Κόντη και Πιερράκο και αντίστοιχα μεγάλες αναμονές, άσε που πλέον ακούω και για λαθάκια λόγω φόρτου εργασίας.

Τι φάση με τις αντιπροσωπείες και τα δίκτυα συντήρησης;

Δηλαδή λες πάω Παρασκευή να πάρω μηχανάκι, Δευτέρα πρέπει να μπει για 1000+ χιλιόμετρα (και αυτό με τεράστια αυτοσυγκράτηση γιατί καινούριο κοσκινάκι μου κλπ) και θα σου πει "τα λέμε μετά το Πάσχα και αν", άσε το τι θα αφήσεις και τι θα πάρεις πίσω.

Το ερώτημα ισχύει και για Κινέζους αλλά εκεί δεν έχω ιδέα για το δίκτυο γιατί δεν είχαν και μηχανάκια που να μου κινήσουν το ενδιαφέρον.

edit
Άλ800 όχι, δεν πήρα ακόμα μεγαονοφ, οι φούρνοι είναι ακόμα όρθιοι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η επιλογή μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα τουλάχιστον συνδέεται για μένα σε ένα βαθμό και με το δίκτυο προφανώς και το διαθεσιμο σερβις. Δεν προτείνω triumph γενικά και δεν θα ξαναεπαιρνα εύκολα κυρίως για το δικτυο. Επίσης θα απέφευγα τις μάρκες του Γκοργκολη και καλως η κακώς η kove είναι εκεί μέσα. Επίσης kawasaki ερωτηματικό. Για bmw προσωπικά Παναγιωτόπουλο. Καλό δίκτυο θεωρώ με επιλογές έχει μοτοδυναμικη σαφώς και honda suzuki και επίσης muvus cfmoto RE και mototrend kymco voge. Ktm επίσης θα απέφευγα στο μέλλον.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Για χοντρούλας υπάρχουν και άλλα συνεργεία εκτός δικτύου... πού είναι αρκετά αξιόλογα..

Το ότι ο Παναγιωτόπουλος έφυγε από το δίκτυο πως σχετίζεται ότι δεν έχει ραντεβού Σχετικά γρήγορα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για χοντρούλας υπάρχουν και άλλα συνεργεία εκτός δικτύου... πού είναι αρκετά αξιόλογα..

Το ότι ο Παναγιωτόπουλος έφυγε από το δίκτυο πως σχετίζεται ότι δεν έχει ραντεβού Σχετικά γρήγορα?
αυξήθηκε η δουλειά του, γιατί έγινε πιο οικονομικός ιδίως για τα παλαιότερα μοντέλα
Παίζουν και αφτερ ανταλλακτικά πλεον
 

Athanbiker

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Θανος
Μοτό
YamaTDM900 abs 08
Με ολα αυτα που εχω διαβασει και διαβαζω ακομα κατα καιρους (και να ειναι καλα ολοι αυτοι που μοιραζονται την εμπειρια τους ουτως ωστε να μη πεφτουμε σε ατοπηματα και δυσκολες καταστασεις-στο μετρο του εφικτου) εχω απογοητευτει σχεδον εντελως...

Το θεμα του σωστου σερβις ειναι ενας ποολυ σηματικος παραγοντας για αγορα μηχανης και κυριως αν ειναι καινουργιο μοντελο.

Απο οσο εχω καταλαβει δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ premium μαρκα που να εχει και σωστο δικτυο σερβις..
Εχω ψηθει 95% για προπελα και με αυτα που βλεπω παλι εχω δευτερες σκεψεις..
Ο Βαγιανελλης που επισκεφθηκα το Σαββατο μου ειπε χρονο παραδοσης αν το παραγγελνα επιτοπου τελος Μαϊου-Ιουνιο ..
Ο Σφακ τα ιδια.
Με ανυπαρκτο σερβις ολα αυτα πανε στο βροντο. Τι ενα μηνα και τι γερακα.... υποτιθεται οτι σε μια αναγνωρισμενη μαρκα αυτα τα πραγματα ειναι αυτονοητα. Δυστυχως στο Ελλαντα αυτονοητο δεν ειναι τιποτα πλεον.

Αρε κινεζε εσυ θα με φας στο τελος που εχεις τα παντα σε φτιαχνουν παντου και δε ζητας και τιποτα .. (και test ride κομπλε και τραμπα προκαταβολα το τδμ καιιι καιι...) .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ότι ο Παναγιωτόπουλος έφυγε από το δίκτυο πως σχετίζεται ότι δεν έχει ραντεβού Σχετικά γρήγορα?
Για τον ίδιο δεν ξέρω τι έχει, αλλά το ότι δεν μπορεί να κάνει δουλειά σε όσα είναι εντός εγγύησης έχει να κάνει με το ότι πήραν μεγάλο μερίδιο εργασίας οι άλλοι.
 
Top Bottom