Moto GP, 2018

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
κ μια ευλογη απορια ν'αλλαξουμε κλιμα...

εκεινο τον ''βροντακα'' - οκ χθες τον εσπρωξαν- τον Πεδροσα τι τον βαστανε τοσα χρονια στην εργοστασιακη?
τοσο βισμα λογω Ισπανικης προελευσης του σπονσορα?
χρονια τωρα ελαχιστα βαθρα,νομιζω κανεναν τιτλο κ αμετρητες τουμπες...

ακομα κ η Αννα που σαν γυναικα δεν εχει μεγαλη γνωση χθες ελεγε...καλα αυτος ακομα πεφτει..?
Είναι η ποιο σωστή και εύλογη απορία και κρατάει και πολύ καιρό!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
@#skliros_kariolis (geez996) :tk: Πρόσεξε τα λόγια σου φίλος ,γιατί θα κάΜω το 690 σου πιό "ψόφιο" κι απ'τα Χόνδα. :friend:



@gakis1 Eπειδή βλέπω οτι έχεις ένα κόλλημα με τους "οπαδούς" (όπως τους ονομάζεις) του Rossi ,θαυμαστές (τους θεωρώ εγώ) ,βλ.fans (όπως ονομάζονται παγκοσμίως).
Δεν ξέρω αν έχεις σκεφτεί ποτέ οτι ,για να έχει ο Rossi τόσους πολλούς fans ,σε όλον τον πλανήτη ,διαχρονικά ,κ ανεξαρτήτως πόσων γεννεών οδηγοί έχουν περάσει από τις πίστες ,όλα αυτά τα χρόνια που συμμετεχει κι αυτός στους αγώνες ,ότι μάλλον ,κάτι έχει-κάνει πολύ καλύτερα από όλους τους άλλους.
Αλλέως ,το "Αστρο" του ,θα είχε καταρεύσει ,ή έστω ατονήσει.
Αντιθέτως ,είναι ένας εν'ενεργεία "Μύθος" ,κατι που σπανίζει στην αγωνιστική Ιστορία.

Ναι ,όλοι θέλουμε να βρεθούν νέοι ικανότατοι οδηγοί ,οι οποίοι θα πάνε το σπόρ ακόμα πιό ψηλά ,κ το θέαμα επίσης.
Κι όλοι χαιρόμαστε όταν εμφανίζονται τέτοιοι ,κ δεν είναι μόνο ένας ,ευτυχώς είναι αρκετοί ,κ πέρυσι κ φέτος ,κ μακάρι να γίνουν ακόμα περισσότεροι ,ώστε να βλέπουμε φανταστικούς αγώνες.

Οταν όμως φλερτάρεις με την κορυφή ,κρίνεσαι σφαιρικά-συνολικά-κ σε διάρκεια ,κ το αποτέλεσμα εκφράζεται πάντα από το κοινό αίσθημα.
Αρέσει δεν Αρέσει ,αυτό συμβαίνει.



θυμίζω κ πάλι τα πωτοφανή περιστατικά γιουχαρίσματος του 1ου σε αγώνες ΜΜ ,καθώς κ τα γιούχα του Πρωταθλητή JL ,το '15.
Δεν μου άρεσαν προσωπικά ,κ δεν προάγουν ,αλλά μάλλον υποβιβάζουν το σπόρ.
Αλλά ,για να μην έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο ,κ για να συνέβη με τόσο μεγάλη συμμετοχή ,μάλον κάτι στραβό είχαν κάνει οι γιουχαριζόμενοι.



ΥΓ: To οπαδιλίκι ,είναι μια Ελληνική καινοτόμος έκφραση ,η οποία καταδεικνύει τα ποδοσφαιρικά "φίλαθλα" δρώμενα ,τα οποία είναι πολύ μακριά απο μένα ,γι'αυτό κ απεχθάνομαι το επαγγελματικό ποδόσφαιρο ,από τότε που κατάλαβα τον εαυτό μου (στην μετ'εφηβεία δηλ) ,κ δεν καταδέχομαι ,όχι να το παρακολουθήσω ,αλλά ούτε κ να ακούσω συζήτηση για δαύτο.
Θωρώ δε τον χαρακτηρισμό "Οπαδός" ,σαν μια έκφραση άκρως προσβλητική κ μειωτική.


@el-Gatto : To καιω ρε το 690...τετοια να εχουμε και το καιω ρε :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Παμε τωρα παρακατω:

Λεμε τωρα και συμφωνουμε ολοι για τους οπαδους και φαν και δεν ξερω 'γω τι...


Ξερεις ποτε γινεσε ''οπαδος'' Κωστα ? Οταν ο μεγα Ροσσι και εν ενεργεια "ΜΥΘΟΣ"εχει να παρει πρωταθλημα απο το μακρινό 2009 και να γραψει ταχυτερο απο τοτε που ριξαν ασφαλτο στη Τavulia να 'ουμε, και εσυ εκει, ''τυφλωνεσε" απο ενα race incident. Ψαχνεις θεματα ασφαλειας και φοβου...( :laugh::laugh::laugh:)

Λες -Λενε- για τα γιουχαρισματα του ΜΜ και του JL99. Παρα πολυ αΣκημο αλλα τι ειχε συμβει και ποσοι επλεκονταν σε αυτο ? Εκει ειναι που φταινε οι ''οπαδοι'' .Δεν ειδα να εγινε το ιδιο στη θρυλικη μαχη του Doohan - Criville. Συγνωμη αλλα ολο αυτο το πανιγυρι με δηλωσεις , press conference , σκετσακια και καραγκιοζιλικια... ανηκει πανυγυρικα στο Ροσσι.
Και οταν εχεις μετατρεψει το Σπορ σε μπιζνα και σου ανηκει η εταιρια με μπρελοκ , καπελα και βρακιά με το 46 μην ερχεσε τωρα να πεις για ηθικη, εχοντας παιξει μεχρι και ξυλο στην σκαλα του podium με το Biaggi. Ειπαμε..." οταν φλερταρεις με την κορυφη, κρίνεσαι σφαιρικά-συνολικά-κ σε διάρκεια ,κ το αποτέλεσμα εκφράζεται πάντα από το κοινό αίσθημα"

Αναρωτιεμε τι θα ελεγαν οι οπαδοι (το φαν κλαμπ βρε αδερφε) εαν ειχαν αντιστραφει τα προσωπα... Οπα , για κατσε μισο λεπτο: Στην κλωτσια στην Sepang (
) δεν τεθηκε θεμα ασφαλειας και φοβου ??? To Brake check στη Laguna ? O εμβολισμος στη Jerez ???


Σ.Σ.Κ (σημειωση Σκληρου Καριολη :laugh:) :

Ειπαμε, παναγιτσα δεν ειναι κανεις.

Ας μην ψαχνουμε φιδια, δρακους και μονοκερους.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Επιτελους μερικοι σκεφτονται και βλεπουν πως ειναι τα πραγματα.
THAT S RACING!! αγορια...και αυτο ισχυει ΠΑΝΤΑ,οχι οποτε μας συμφερει.
Racing σημαινει ""Περα απ τα ορια"".Και περα απ τα ορια δεν υπαρχουν δεδομενα ασφαλειας ,ουτε εγγυησεις.Η παιρνεις τα ρισκα,η πας σπιτι σου.
Επισης δεν δεχομαι οτι καποια περιστατικα γινονται επιτηδες ,αυτα τα ισχυριζονται οπαδοι (και χεστηκα αν ακουγεται προσβλητικο)που δεν εχουν αγωνιστικη εμπειρια και εγωιστες (θρυλοι και μη)που αρνουνται να δεχτουν οτι ΠΑΝΤΑ θα ερχονται καλυτεροι-νεοτεροι.
Δεν επιτιθεμαι σε κανεναν εδω μεσα γραφοντας αυτα(αντιθετως γνωριζω και σεβομαι ιδιαιτερα καποιους εδω μεσα)απλα εχω βγει απο τα ρουχα μου ,Εγω,που την περασμενη δεκαετια ημουν ενθερμος υποστηρικτης του Γιατρου(αλλα δεν τον σεβομαι πλεον οσο καποτε).
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
@el-Gatto : To καιω ρε το 690...τετοια να εχουμε και το καιω ρε :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Παμε τωρα παρακατω:

Λεμε τωρα και συμφωνουμε ολοι για τους οπαδους και φαν και δεν ξερω 'γω τι...


Ξερεις ποτε γινεσε ''οπαδος'' Κωστα ? Οταν ο μεγα Ροσσι και εν ενεργεια "ΜΥΘΟΣ"εχει να παρει πρωταθλημα απο το μακρινό 2009 και να γραψει ταχυτερο απο τοτε που ριξαν ασφαλτο στη Τavulia να 'ουμε, και εσυ εκει, ''τυφλωνεσε" απο ενα race incident. Ψαχνεις θεματα ασφαλειας και φοβου...( :laugh::laugh::laugh:)

Λες -Λενε- για τα γιουχαρισματα του ΜΜ και του JL99. Παρα πολυ αΣκημο αλλα τι ειχε συμβει και ποσοι επλεκονταν σε αυτο ? Εκει ειναι που φταινε οι ''οπαδοι'' .Δεν ειδα να εγινε το ιδιο στη θρυλικη μαχη του Doohan - Criville. Συγνωμη αλλα ολο αυτο το πανιγυρι με δηλωσεις , press conference , σκετσακια και καραγκιοζιλικια... ανηκει πανυγυρικα στο Ροσσι.
Και οταν εχεις μετατρεψει το Σπορ σε μπιζνα και σου ανηκει η εταιρια με μπρελοκ , καπελα και βρακιά με το 46 μην ερχεσε τωρα να πεις για ηθικη, εχοντας παιξει μεχρι και ξυλο στην σκαλα του podium με το Biaggi. Ειπαμε..." οταν φλερταρεις με την κορυφη, κρίνεσαι σφαιρικά-συνολικά-κ σε διάρκεια ,κ το αποτέλεσμα εκφράζεται πάντα από το κοινό αίσθημα"

Αναρωτιεμε τι θα ελεγαν οι οπαδοι (το φαν κλαμπ βρε αδερφε) εαν ειχαν αντιστραφει τα προσωπα... Οπα , για κατσε μισο λεπτο: Στην κλωτσια στην Sepang (
) δεν τεθηκε θεμα ασφαλειας και φοβου ??? To Brake check στη Laguna ? O εμβολισμος στη Jerez ???


Σ.Σ.Κ (σημειωση Σκληρου Καριολη :laugh:) :

Ειπαμε, παναγιτσα δεν ειναι κανεις.

Ας μην ψαχνουμε φιδια, δρακους και μονοκερους.
Ετσι ρε,μιλατε ρεεε!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
γινεται κουβεντα για τον 93 για το ποσο γρηγορος ειναι και για το επιπεδο του χαρακτηρα του. Το γρηγορος δεν το αμφισβητω ,φυσικα και ειναι. Ομως εχοντας ζησει στο προσφατο παρελθον το γιατρο,τον Αυστραλο,τον Ντανυ και 2-3 ακομα που ειχαν ολο το πακετο αθλητη, φυσικα και ηθος ,γνωριζαν την αποδοχη των αντιπαλων οδηγων - θεατων και φερνοντας στο μυαλο μου Μπαρυ Σιν,Μαρκο Λουκινελι,Κενι Ρομπερτς,Λοσον,Μικ Ντουχαν,Ρεινι κτλ γιατι θα κουρασω μου ερχεται εντονα μια αποστροφη προς το ατομο του. Ασχετα αν ειναι πρωταθλητης,μεγαλο ονομα κτλ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Διαβασα περιγραφες , αγωνα δεν ειδα . Θα τον δω και θα επανελθω.
Σε 1η φαση ο ΜΜΜ ηταν για ακυρωση πριν σβησουν τα φωτα.
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
@el-Gatto : To καιω ρε το 690...τετοια να εχουμε και το καιω ρε :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Παμε τωρα παρακατω:

Λεμε τωρα και συμφωνουμε ολοι για τους οπαδους και φαν και δεν ξερω 'γω τι...


Ξερεις ποτε γινεσε ''οπαδος'' Κωστα ? Οταν ο μεγα Ροσσι και εν ενεργεια "ΜΥΘΟΣ"εχει να παρει πρωταθλημα απο το μακρινό 2009 και να γραψει ταχυτερο απο τοτε που ριξαν ασφαλτο στη Τavulia να 'ουμε, και εσυ εκει, ''τυφλωνεσε" απο ενα race incident. Ψαχνεις θεματα ασφαλειας και φοβου...( :laugh::laugh::laugh:)

Λες -Λενε- για τα γιουχαρισματα του ΜΜ και του JL99. Παρα πολυ αΣκημο αλλα τι ειχε συμβει και ποσοι επλεκονταν σε αυτο ? Εκει ειναι που φταινε οι ''οπαδοι'' .Δεν ειδα να εγινε το ιδιο στη θρυλικη μαχη του Doohan - Criville. Συγνωμη αλλα ολο αυτο το πανιγυρι με δηλωσεις , press conference , σκετσακια και καραγκιοζιλικια... ανηκει πανυγυρικα στο Ροσσι.
Και οταν εχεις μετατρεψει το Σπορ σε μπιζνα και σου ανηκει η εταιρια με μπρελοκ , καπελα και βρακιά με το 46 μην ερχεσε τωρα να πεις για ηθικη, εχοντας παιξει μεχρι και ξυλο στην σκαλα του podium με το Biaggi. Ειπαμε..." οταν φλερταρεις με την κορυφη, κρίνεσαι σφαιρικά-συνολικά-κ σε διάρκεια ,κ το αποτέλεσμα εκφράζεται πάντα από το κοινό αίσθημα"

Αναρωτιεμε τι θα ελεγαν οι οπαδοι (το φαν κλαμπ βρε αδερφε) εαν ειχαν αντιστραφει τα προσωπα... Οπα , για κατσε μισο λεπτο: Στην κλωτσια στην Sepang (
) δεν τεθηκε θεμα ασφαλειας και φοβου ??? To Brake check στη Laguna ? O εμβολισμος στη Jerez ???


Σ.Σ.Κ (σημειωση Σκληρου Καριολη :laugh:) :

Ειπαμε, παναγιτσα δεν ειναι κανεις.

Ας μην ψαχνουμε φιδια, δρακους και μονοκερους.
@@el-Gatto εγώ θα του συνέδεα την ντίζα του Γκαζιού (αν έχει) στην μπροστά δεξιά Μανέτα :waiting:
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Διαβασα περιγραφες , αγωνα δεν ειδα . Θα τον δω και θα επανελθω.
Σε 1η φαση ο ΜΜΜ ηταν για ακυρωση πριν σβησουν τα φωτα.
forester τα είπαμε αυτά τι ημίμετρα είναι αυτά "απλή Ακύρωση" να τον υποβιβάσουν κατευθείαν κατηγορία στην moto3 ή έστω στην moto2
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
forester τα είπαμε αυτά τι ημίμετρα είναι αυτά "απλή Ακύρωση" να τον υποβιβάσουν κατευθείαν κατηγορία στην moto3 ή έστω στην moto2

Εγω σαν ποινη στον Μαρκ θα τον εβαζα να πουλαει καπελα VR46-DUCATI στην πλατεια της Τavulia.... (Ξερεις , αυτα που εχουν μεινει απουλητα σε κοντεινερ :secret::secret::secret:)
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Εγω σαν ποινη στον Μαρκ θα τον εβαζα να πουλαει καπελα VR46-DUCATI στην πλατεια της Τavulia.... (Ξερεις , αυτα που εχουν μεινει απουλητα σε κοντεινερ :secret::secret::secret:)
:haτο γ... το θέμα το έφτασες στα άκρα
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Διαβασα περιγραφες , αγωνα δεν ειδα . Θα τον δω και θα επανελθω.
Σε 1η φαση ο ΜΜΜ ηταν για ακυρωση πριν σβησουν τα φωτα.
φίλε forester δεν ξέρω αλλά αν είσαι FUN του Rossi μην τον δεις, κάπου 6ος ξεκίνησε κάπου 6ος τέλειωσε, θα σε πάρει ο ύπνος.

χώρια που έχω ανοίξει και το κουτάκι με τις μλκς και δεν σταματάω ....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Δεν παρακολουθω motogp, μετα ομως από αυτόν τον αγώνα θα αρχίσω να το βλέπω.

Επειδη βλεπω οτι ενα συμβαν εχει φερει αρκετη αντιπαραθεση (υγειης....μεχρι στιγμης τουλαχιστον), θελω να ρωτησω τα εξης:

Ποτε ενας αθλητης, ο οποιος ειναι τρομερα γρηγορος και κυνηγαει την πρωτη θεση, φέρεται αντικανονικα;

Ποια ειναι αυτη η λεπτη γραμμη που χωριζει απο τη μια την ευγενη αμιλα μεταξυ αγωνιζομενων, και απο την αλλη την υπερβαση των οριων.

Ρωταω γιατι νομιζω οτι απαντηση δεν υπαρχει η τουλαχιστον δε μπορω να την αντιληφθω.
Και δεν υπαρχει γιατι τρεχω να κερδισω τον αγωνα.....εννοειται οτι θα επιστρατευσω ολες μου τις στρατηγικες για να το επιτυχω, συμπεριλαμβανομενου την επιθετικη συμπεριφορα που μπορει να εχω απεναντι στους υπολοιπους αγωνιζόμενους. Ο ψυχολογικος πολεμος, ειναι μια στρατηγικη και η πιστα κυριοι..ειναι ενας στοιβος μαχης.
Μην ξεχναμε οτι ολοι ειναι καρατιμονες...λιγοι ομως ειναι αυτοι που δεν πανικοβαλονται και πετυχαινουν χρονους.

Δηλαδη εγω που εχω παθος για την πρωτια...ποιος θα μου βαλει ορια;;
Μα το ιδιο το αθλημα σε παθιαζει, όντας αγωνιζομενος. Τρεχεις με 300 χλμ/ω, ρισκαρεις τη ζωη σου για την πρωτια....εννοειται οτι θα κανεις τα παντα γι αυτην! Το θεμα ειναι να εχεις τα κακαλα να το υποστηριξεις.
Απ'οτι διαβαζω και ο rossi τα ιδια εκανε καποια χρονια πριν...βλ.stoner-laguna seca.

Δεν βλεπω μοτοτζιπι, εβλεπα ομως πρωταθλημα superbike επι Doohan, biaggi, fogarty κτλ.
Θυμαμαι λοιπον εναν οδηγο, που ακουγε στο ονομα κεβιν σβαρτζ με το νουμερο 34. Ηταν ο ποιο επιθετικος οδηγος που ειχε δει μεχρι τοτε το πρωταθλημα.
Το αποτελεσμα; οταν εκεινος αποχωρησε, να αποσυρει η FIM το νουμερο 34 ως ενδειξη τιμης, για το θεαμα που προσφερε εκεινα τα χρονια.

ΥΓ: θυμαμαι σε εκεινον τον αγωνα στη laguna seca ( επειδη ετυχε να δω στιγμιότυπα), ειχε πει ο σχολιαστης ενα πολυ ευστοχο σχόλιο:

"Ο stoner, ειναι εραστης του χρονομετρου. Αστον μονο του στην πιστα και θα πετυχει χρονους ασύλληπτους.
Ο rossi ομως, ειναι μαχητης...ζει για την ενταση και τον ανταγωνισμο, γι αυτο και τα δινει ολα οταν προκειται να παρει την πρωτια, γι αυτο και προσφέρει και θεαμα"

Αυτο θελει η πιστα...εναν μαχητη...και αυτο θελει και ο κοσμος, γι αυτο και ο rossi εχει αναπτυξει τετοιο φιλαθλο κοσμο.

Ειναι θλιβερο, να τον βλεπεις τωρα να φοβαται τον πιτσιρικα.



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Διαβασα περιγραφες , αγωνα δεν ειδα . Θα τον δω και θα επανελθω.
Σε 1η φαση ο ΜΜΜ ηταν για ακυρωση πριν σβησουν τα φωτα.
Άντε αγόρι μου κ σε περιμένω !!!!

Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Αναρωτιεμε τι θα ελεγαν οι οπαδοι (το φαν κλαμπ βρε αδερφε) εαν ειχαν αντιστραφει τα προσωπα... Οπα , για κατσε μισο λεπτο: Στην κλωτσια στην Sepang
Έλα ρε Γιωργη, εισαι καλυτερος απο αυτο μαναρι μου....

Κοιτα πριν την κλωτσια του rossi, το κεφαλιδι του μαρκου στο γονατο του...


Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Έλα ρε Γιωργη, εισαι καλυτερος απο αυτο μαναρι μου....

Κοιτα πριν την κλωτσια του rossi, το κεφαλιδι του μαρκου στο γονατο του...


Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η Sepang ηταν οτι ποιο βρωμικο ειδε θεατης στα χρονια του motogp. Προς πασα κατευθυνση....
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Δεν παρακολουθω motogp, μετα ομως από αυτόν τον αγώνα θα αρχίσω να το βλέπω. Σε λάθος ποστ είσαι

Επειδη βλεπω οτι ενα συμβαν εχει φερει αρκετη αντιπαραθεση (υγειης....μεχρι στιγμης τουλαχιστον), θελω να ρωτησω τα εξης:

Ποτε ενας αθλητης, ο οποιος ειναι τρομερα γρηγορος και κυνηγαει την πρωτη θεση, φέρεται αντικανονικα; ΠΟΤΕ

Ποια ειναι αυτη η λεπτη γραμμη που χωριζει απο τη μια την ευγενη αμιλα μεταξυ αγωνιζομενων, και απο την αλλη την υπερβαση των οριων. ΚΑΜΙΑ

Ρωταω γιατι νομιζω οτι απαντηση δεν υπαρχει η τουλαχιστον δε μπορω να την αντιληφθω. ΔΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ή Σε λάθος ποστ είσαι
Και δεν υπαρχει γιατι τρεχω να κερδισω τον αγωνα.....εννοειται οτι θα επιστρατευσω ολες μου τις στρατηγικες για να το επιτυχω, συμπεριλαμβανομενου την επιθετικη συμπεριφορα που μπορει να εχω απεναντι στους υπολοιπους αγωνιζόμενους. Ο ψυχολογικος πολεμος, ειναι μια στρατηγικη και η πιστα κυριοι..ειναι ενας στοιβος μαχης.
Μην ξεχναμε οτι ολοι ειναι καρατιμονες...λιγοι ομως ειναι αυτοι που δεν πανικοβαλονται και πετυχαινουν χρονους.

Δηλαδη εγω που εχω παθος για την πρωτια...ποιος θα μου βαλει ορια;; ΚΑΝΕΙΣ
Μα το ιδιο το αθλημα σε παθιαζει, όντας αγωνιζομενος. Τρεχεις με 300 χλμ/ω, ρισκαρεις τη ζωη σου για την πρωτια....εννοειται οτι θα κανεις τα παντα γι αυτην! Το θεμα ειναι να εχεις τα κακαλα να το υποστηριξεις. ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΕΠΕΞΕΣ???
Απ'οτι διαβαζω και ο rossi τα ιδια εκανε καποια χρονια πριν...βλ.stoner-laguna seca.

Δεν βλεπω μοτοτζιπι, εβλεπα ομως πρωταθλημα superbike επι Doohan, biaggi, fogarty κτλ. ΕΙΠΑΜΕ Σε λάθος ποστ είσαι
Θυμαμαι λοιπον εναν οδηγο, που ακουγε στο ονομα κεβιν σβαρτζ με το νουμερο 34. Ηταν ο ποιο επιθετικος οδηγος που ειχε δει μεχρι τοτε το πρωταθλημα.
Το αποτελεσμα; οταν εκεινος αποχωρησε, να αποσυρει η FIM το νουμερο 34 ως ενδειξη τιμης, για το θεαμα που προσφερε εκεινα τα χρονια.

ΥΓ: θυμαμαι σε εκεινον τον αγωνα στη laguna seca ( επειδη ετυχε να δω στιγμιότυπα), ειχε πει ο σχολιαστης ενα πολυ ευστοχο σχόλιο:

"Ο stoner, ειναι εραστης του χρονομετρου. Αστον μονο του στην πιστα και θα πετυχει χρονους ασύλληπτους.
Ο rossi ομως, ειναι μαχητης...ζει για την ενταση και τον ανταγωνισμο, γι αυτο και τα δινει ολα οταν προκειται να παρει την πρωτια, γι αυτο και προσφέρει και θεαμα" ΔΙΑΤΣΙΔΗΣ ΕΤΣΙ ??? αν έχει πει αυτός .. ότι να είναι

Αυτο θελει η πιστα...εναν μαχητη...και αυτο θελει και ο κοσμος, γι αυτο και ο rossi εχει αναπτυξει τετοιο φιλαθλο κοσμο.

Ειναι θλιβερο, να τον βλεπεις τωρα να φοβαται τον πιτσιρικα. Ε ΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ αφού ΦΟΒΑΤΑΙ



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Χαχαχαχαχαχχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
@gakis1

Εσένα θα σε φωνάζω terens από εδώ και πέρα...

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom