Oι άνθρωποι της Ρουμανικής υπαίθρου

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Αγαπημενη Ρουμανικη υπαιθρο με τους υπεροχους ανθρωπους της.

ενας πιτσιρικας ετοιμαζετε για βολτα

μια σκαλωσια για λιγους

και εξοχικο-παραλαγη


τα ευσημα μου και απο μενα στον φιλο Γιαννη που μας ξεσηκωσε με την Ρουμανια και μας εδωσε οποια πληροφορια χρειαστηκαμε.
:)
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Τελείως διαφορετική κοινωνία - συνήθειες - τρόπος ζωής που θα ήθελα πραγματικά να ανακαλύψω! Ούτε Iphone, ούτε υπολογιστές, ούτε facebook, μόνο εργατιά και μεροκάματο.
Τουλάχιστον αυτά βλέπω μέσα από τις φωτογραφίες..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τελείως διαφορετική κοινωνία - συνήθειες - τρόπος ζωής που θα ήθελα πραγματικά να ανακαλύψω! Ούτε Iphone, ούτε υπολογιστές, ούτε facebook, μόνο εργατιά και μεροκάματο.
Τουλάχιστον αυτά βλέπω μέσα από τις φωτογραφίες..
Aλεξ οι φωτογραφιες ειναι σιγουρα προιον μεγαλου κοπου και αναζητησης.
Στα ολιγοημερα ταξιδια στη χωρα θα δεις συνηθως μιξη των παραπανω με τις μερσεντε τα σμαρτφον και τα δυτικα ρουχα.
Αν παντως αποφασισεις εκτεταμενη περιηγηση περα απο τους συνηθισμενους προορισμους σε περιμενει αυτο ακριβως που ''βλεπει'' ο φωτογραφος μας.
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Aλεξ οι φωτογραφιες ειναι σιγουρα προιον μεγαλου κοπου και αναζητησης.
Στα ολιγοημερα ταξιδια στη χωρα θα δεις συνηθως μιξη των παραπανω με τις μερσεντε τα σμαρτφον και τα δυτικα ρουχα.
Αν παντως αποφασισεις εκτεταμενη περιηγηση περα απο τους συνηθισμενους προορισμους σε περιμενει αυτο ακριβως που ''βλεπει'' ο φωτογραφος μας.
Μάλλον σχημάτισα διαφορετική εικόνα μετά τις φωτογραφίες, πίστευα πως θα υπήρχαν αρκετά χωριά με τέτοιους ανθρώπους, τέτοια ζωή..
Όταν έρθει η στιγμή που θα πατήσω στην Ρουμανία ελπίζω να ανακαλύψω τέτοιες περιοχές..
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Νομίζω ότι ο καθένας που θέλει να γνωρίσει τις παραπάνω εικόνες θα πρέπει να ανιχνέυση ΝοτιοΔυτικά τις Ρουμανίας...εκεί θα δεις κάποιος τους αυθντικούς ρομά-gipsies με τα πολύχρωμα ρούχα τους κόκκινους αχηρώνες και τις βιομηχανικές μεγαλουπόλεις που μαζί με τα παραπάνω έχουν κρατίσει και κάτι απο κουμουνισμό!!!
 

j.t.r

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Νομίζω ότι ο καθένας που θέλει να γνωρίσει τις παραπάνω εικόνες θα πρέπει να ανιχνέυση ΝοτιοΔυτικά τις Ρουμανίας...εκεί θα δεις κάποιος τους αυθντικούς ρομά-gipsies με τα πολύχρωμα ρούχα τους κόκκινους αχηρώνες και τις βιομηχανικές μεγαλουπόλεις που μαζί με τα παραπάνω έχουν κρατίσει και κάτι απο κουμουνισμό!!!
Καλημέρα Στέφανε
Υπάρχουν πολλά χωριά ακόμη που σε ταξιδευουν πίσω στο χρόνο.
Πολλά απ αυτά είναι στην περιοχή της Bucovina ,του Maramures, στο κεντρο και λιγο προς το νοτο(γυρω απο το Dragasani-Orlesti ) αλλα και οπως πολυ σωστα ειπες ,στα νοτιοδυτικα οπου υπαρχουν χωρια αμιγως ρομα αλλά και με Ρουμάνους του καθημερινού μοχθου
Οπως και να χει , οποιος επισκεφθει τη Ρουμανια να ξερει οτι εχει πολυ περισσοτερα πραγματα απο δυο ορεινα πασα και ενα καστρο
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs

Το ξέρω φίλε!!!Είναι μια χώρα που σε κάνει να την αγαπήσεις!!!

Το Μαραμούρες το χρωστάω στον εαυτό μου γιατί δεν μπόρεσα οταν κάναμε εκτεταμένη καταδρομή στην Χώρα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν εχω λογια...
Ειδα και ξαναειδα τις φωτογραφιες Μλκ μου επαθα την πλακα μου Οχι τοσο με τα τοπια αλλα με τις προσωπογραφιες και το ταιμινγκ μερικων
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλογερος σε μοναστηρι στο Pipirig.

Διπλα στη φωτογραφια διαλογος μεταξυ απλων ανθρωπων που ισως αξιζει αναδημοσιευσης.
-Που ειναι τα ασημια τα στολιδια και τα φανταχτερα χρυσα?
- Ισως στην ψυχη.

 
Top Bottom