SHOEI vs ARAI 2024 { Sport Touring Helmets fullface }

Arai vs Shoei


  • Total voters
    13

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Είχα 3 shoei με τελευταίο το qwest. Σε ολα φορούσα small και μου καθόνταν ακριβώς. Τώρα έχω το gt air2. Δεν είμαι ευχαριστημένος, μεγάλη επιφάνεια, μικρή ζελατίνα, και το small παίζει στο κεφάλι μου.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχω αγοράσει και Arai k shoei gt air και το Ε1 και icon variant και hjc από όλα τα κράνη μόνο με το Arai ήμουν ευχαριστημένος και πάλι εκεί θα πάω .
Το shoei το χάρισα , το Arai το έχω από το 2015 και το φοράω τα τελευταία χρόνια μόνο μέσα στην πόλη για μετακινήσεις χαλαρές .

Arai λοιπόν
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γιώργο έχεις κλειδώσει σε αυτά τα δύο μοντέλα που έβαλες στην αρχική δημοσίευση ή είσαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις;
Και κάπως έτσι, αν απαντήσει: "Οχι, ακούω και άλλες προτάσεις", θα γίνει της........... "χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μανα"!!!
Τον βλέπω να μένει αναποφάσιστος και με το ίδιο κράνος για καιρό :ha!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Και κάπως έτσι, αν απαντήσει: "Οχι, ακούω και άλλες προτάσεις", θα γίνει της........... "χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μανα"!!!
Τον βλέπω να μένει αναποφάσιστος και με το ίδιο κράνος για καιρό :ha!!!
Η θα πάρει GS
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Γιώργο έχεις κλειδώσει σε αυτά τα δύο μοντέλα που έβαλες στην αρχική δημοσίευση ή είσαι ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις;


ΜΟΝΟ :jp & στα Κράνη :p
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μου έχουν κάτσει στο κεφάλι τα shoei !!
XR 1000 , NXR και πλέον NXR2
Ποιότητα ,καλή εφαρμογή ,καλός εξαερισμός και η φωτοχρωμικη ζελατίνα (έξτρα )τα σπάει
Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να έβγαζε και για τα NXR ,NXR2 το whisper strip kit το κολάρο που έβαζες έξτρα από κάτω και πραγματικά δεν πέρναγε τίποτα ούτε κρύο ούτε θόρυβο !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Shoei δεν έχω βάλει ποτέ.
Έχω όμως αλλάξει 4 Αραι κ σαν αυτά δεν υπάρχει άλλο,σε ασφαλεια ποιότητα, εφαρμογή .
Το τωρινό είναι το RX7V κ είναι κορυφή.
Ε ναι χρειάζεται ένα κράνος rr για νά δαμάσεις τα 60-70 μουλάρια...
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Εξαιρετικό κράνος είναι το SHOEI NXR 2 και ας μην έχει ζελατινάκι για τον ήλιο.
Η δε φωτοχρωμική ζελατίνα της Shoei είναι μαγικό πράγμα (την έχει η κοπέλα μου στο NXR 1) αν και πολύ ακριβή!!
 
Top Bottom