Suzuki GSX-S1000GX 2024

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πείτε αλήθεια, αυτό σας μοιάζει ίδιο μέγεθος με XR και versys?

Να αλλάξεις φωτογράφο που μάλλον είναι ψηλότερος και από εσένα και βγάζει τις φωτογραφίες σα να βγαίνουν από γερανό!
Για τη κατηγορία της μια χαρά μου φαίνεται γιατί "διαβάζω" τη πραγματική προοπτική της φωτογραφίας.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να αλλάξεις φωτογράφο που μάλλον είναι ψηλότερος και από εσένα και βγάζει τις φωτογραφίες σα να βγαίνουν από γερανό!
Για τη κατηγορία της μια χαρά μου φαίνεται γιατί "διαβάζω" τη πραγματική προοπτική της φωτογραφίας.
Ρε μάνα μου
Εσύ διαβάζεις βουλωμένο γράμμα
Εμείς κάτσαμε στο μηχανάκι

Είναι μικρό, το τιμόνι χαμηλά, χώρα για γόνατα στριτάδικο, η ζελατίνα πέφτει χαμηλά.

Δεν έχει σχέση ούτε με versys ούτε με XR.

Ο φωτογράφος και έχει δουλέψει φωτογράφος παλιότερα και στο ύψος μου είναι και δεν έβγαλε την φωτογραφία με τα χέρια ανάταση. Έλα να σε χαρώ. Αν ήταν όπως τα λες θα είχα ήδη παραγγείλει.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε μάνα μου
Εσύ διαβάζεις βουλωμένο γράμμα
Εμείς κάτσαμε στο μηχανάκι

Είναι μικρό, το τιμόνι χαμηλά, χώρα για γόνατα στριτάδικο, η ζελατίνα πέφτει χαμηλά.

Δεν έχει σχέση ούτε με versys ούτε με XR.

Ο φωτογράφος και έχει δουλέψει φωτογράφος παλιότερα και στο ύψος μου είναι και δεν έβγαλε την φωτογραφία με τα χέρια ανάταση. Έλα να σε χαρώ. Αν ήταν όπως τα λες θα είχα ήδη παραγγείλει.
Να πω ότι δεν ερμήνευσα τις ανάγκες σου, απλά ότι βλέπω πως μια χαρά ταιριάζει ο σωματότυπος σου για την κατηγορία της μοτοσυκλέτας.
Ότι ο φωτογράφος έχει δουλέψει επαγγελματικά... δεν λέει τίποτα (τις πιο χάλια αναμνηστικές φωτογραφίες τις τραβάνε οι επαγγελματίες γιατί απλά βαριούνται πλέον αυτό που κάνουν στη δουλειά τους να το κάνουν και σε στιγμές χαλάρωσης). Πάντως εγώ δεν αμφισβήτησα τις ικανότητες του παρά μόνο τη συγκεκριμένη φωτό. Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη ψηλότερα του σωστού για να αποτυπώσει αντικειμενικά το θέμα.

Δεν είναι και για υπερανάλυση το θέμα, εμένα απλά δε μου ξένισε η εικόνα σου πάνω στη μηχανή. Άλλο αν δεν ταιριάζει στις ανάγκες σου.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άλλο λες, άλλο λέω. Και λίγο αλλάζεις όσα είπες πριν, αλλά δεν πειράζει.

Δεν θες να καταλάβεις γιατί χαλάει το στορι "είναι τζαπάν είναι τέλειο" οπότε μένουμε στο ότι για άνθρωπο 170-175 είναι βολικό, για τους πιο πάνω όχι.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωπ να τον, αν δεν ήταν 5ft8" και ήταν 6ft2"+...

Εντάξει, δεν ήταν ιδέα μου.

Επίσης, πολύ αέρα στο μικρόφωνο (στο κράνος δηλαδή) που σημαίνει και για αυτόν ήταν χαμηλά η ζελατίνα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το είδα σήμερα από κοντά στη μαύρη έκδοση και σε μια πρασινοπή. Πρέπει να πω πως είναι από τις λίγες σύγχρονες μοτοσυκλέτες που με εντυπωσίασαν τόσο πολύ σχεδιαστικά.
Από κοντά ήταν αρκετά πιο μπαμπάτσικη από όσο θεωρούσα βλέποντας την στις φωτό.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Tales from the exhibition

Το SV μου αρέσει πολύ. Εννοείται ότι το καβάλησα στην έκθεση, μετά από κάποιους συνομήλικους Άγγλους, λίγο πιο κοντούς. Μου λέει ο ένας πως σου φαίνεται, του λέω μου αρέσει, ψωνίζω θεωρητικά (αρέσει και στα κορίτσια, win-win). Δεν είναι μικρό; Είναι, όχι άσχημα μικρό εκτός από την σέλα που θέλει άλλο αφρώδες γιατί για να πατάνε οι κοντοί την άδειασαν πολύ. Πάνε να βγάλουν φωτογραφίες, πάω να κατέβω και μου λέει please don't, we need you for size reference.

Κάπου σε ένα αγγλικό φόρουμ γελάνε με το sv και τον γορίλα πάνω του.

Είπαμε, το μέγεθος είναι σχετικό.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Tales from the exhibition

Το SV μου αρέσει πολύ. Εννοείται ότι το καβάλησα στην έκθεση, μετά από κάποιους συνομήλικους Άγγλους, λίγο πιο κοντούς. Μου λέει ο ένας πως σου φαίνεται, του λέω μου αρέσει, ψωνίζω θεωρητικά (αρέσει και στα κορίτσια, win-win). Δεν είναι μικρό; Είναι, όχι άσχημα μικρό εκτός από την σέλα που θέλει άλλο αφρώδες γιατί για να πατάνε οι κοντοί την άδειασαν πολύ. Πάνε να βγάλουν φωτογραφίες, πάω να κατέβω και μου λέει please don't, we need you for size reference.

Κάπου σε ένα αγγλικό φόρουμ γελάνε με το sv και τον γορίλα πάνω του.

Είπαμε, το μέγεθος είναι σχετικό.
Αυτά χρεώνονται κανονικά! :ll:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακόμα μια (ομολογουμένως κακή γωνία αλλά χρήσιμη) φωτογραφία. Η ζελατίνα του gx πόσο καλύπτει;


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ακόμα μια (ομολογουμένως κακή γωνία αλλά χρήσιμη) φωτογραφία. Η ζελατίνα του gx πόσο καλύπτει;


Ροζ κάλτσα φοράς όταν πηγαίνεις σαπαν?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ροζ κάλτσα φοράς όταν πηγαίνεις σαπαν?
Μοβ, λάθος saturation στα χρώματα.
Ροζ είναι τα λουλούδια της special edition Adidas superstar
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Μωβ φαίνεται, άσε τον γέροντα έχει αχρωματοψία.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
To μέγεθος είναι πράγματι σχετικό, ιδιαίτερα όταν συγκρίνεται με αναστήματα αναβατών.
Η δική μου σύγκριση αφορά αυτήν μεταξύ μοτοσυκλετών και είναι μέγεθος που μπορεί να γίνει καλύτερα κατανοητό από τους περισσότερους για ευνόητους λόγους. Το είδα δίπλα-δίπλα (παράλληλα) με V-STROM 1050 και με μια Hayabusa η οποία βρισκόταν διαγώνια και πίσω της στο 1,5 μέτρο. Να πω πως είναι παρομοίων διαστάσεων ως προς το μάτι και μάλλον φαρδύτερο από το V-Strom, όταν το καβαλάς. Αυτό ισχύει και ως προς το ύψος σέλας (οδηγού και συνεπιβάτη) συγκρινόμενο με το απλό V-Strom, άντε η διαφορά να είναι 1 ή 2 πόντους. Βρίσκεται στην έκθεση του Σταθόπουλου στην Λεωφ. Αλεξάνδρας για όποιον θέλει να την δει.
Δεν δίνει την αίσθηση του Tracer 9 GT το οποίο γεμίζει πολύ το μάτι μπροστά ενώ αδειάζει προς τα πίσω. Συνολικά έχει πιο αρμονική ροή ο όγκος της. Προσωπική μου γνώμη είναι πως οι διπλοί χρωματισμοί που έχει επιλέξει η SUZUKI (μάλλον για να δώσει έναν μοντέρνο τόνο) την αδικούν παράφορα. Η μαύρη/ανθρακί (σχεδόν μονόχρωμη) είναι εκπληκτική για το προσωπικό μου γούστο και θεωρώ πως οι φωτογραφίες την αδικούν σημαντικά.



Για τη ζελατίνα δε ξέρω τι θα κάνει μέχρι να το καβαλήσουμε -προσωπικά και εμπειρικά μου φαίνονται εκτεθειμένοι οι ώμοι με ύψος 1.80- αλλά νομίζω πως από το στήθος και κάτω και κυρίως τα πόδια προστατεύονται πολύ καλά καθώς το συνολικό μούτρο της μοτοσυκλέτας είναι αρκετά φαρδύ. Πάντως είναι μοτοσυκλέτα που θα επιδιώξω να κάνω test ride αν μου δοθεί η ευκαιρία.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Τετρακύλινδρο Japan, που μαζί με το Versys 1000, θεωρώ πως είναι τα μαστόδοντα υψηλού τουρισμού εξ' ανατολών με όρθια στάση σώματος στην οδήγηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τζαπαν για πάντρεια .....αν και με προβληματίζουν οι ηλεκτρονικές αναρτήσεις.....όταν ψάχνομουν για το βστρομ μεχρι και ο πωλητής στο Σφακιανάκη ήταν διστακτικος αν θα βγουν καλές γιατί είναι κάτι καινούργιο για την Σουζούκι!!!!


Αν διάλεγα xr η δαυτο , αυτό με κλειστά μάτια , θέλω να πάω να το κάνω τεστ που μόνο με το τ7 είχα πάθει έτσι έρωτα ξανά στην ζωή μου!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom