Thermal jacket

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Καλησπέρα σε όλους
Έχεις κανείς εμπειρία από Thermal Jacket?
Κάτι τέτοιο δηλ.

Υπάρχουν 2 τρόποι παροχής (διαφορετικά μοντελα γιλέκων) , ένας κατευθείαν από την μπαταρία και ένας με την χρήση του powerbank
Τα έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?
Pros & Cons?
Και μην ακούσω συζήτηση για το τι να το κάνεις στην Ελλάδα.
Δεν ζουν όλοι στην Αθήνα, Πελλοπόνησο, Κρήτη αλλά υπάρχουν και η Φλώρινα με την Δράμα, οπότε ας ξεδιπλώσουμε την εμπειρία μας στο συγκεκριμένο θέμα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πήρα πέρσι ένα θερμικό τζάκετ από aliexpress. Έχει βύσμα usb και θέλει κάποιο powerbank για τροφοδοσία.
Έχει την πλάκα του, δεν το έχω βάλει με μοτοσυκλέτα καθώς είναι λίγο φουσκωτό αλλά σε κάτι χειμερινές βραδινές προπονήσεις του γιου είναι βάλσαμο. Καλύτερα να το φοράς με όσο το δυνατόν πιο λεπτό εσώρουχο ώστε να νοιώθεις άμεσα στην ζεστασιά. Ερωτηματικό η διάρκεια του καθώς και το αν χωράει μέσα σε μοτομπουφάν.

Γνώμη μου, πριν δώσεις τόσα για το shima, πάρε μια κινεζιά για αρχή να δεις πως σε βολεύει με λίγα χρήματα. Προτίμησε τα τύπου γιλέκο και όχι τύπου αμάνικο μπουφάν (που έχω εγώ).
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Εχει αγορασει ενας φιλος απο Κινα και το εχει καταευχαριστηθει
Πηρα κ εγω περυσι , αλλα δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω, ειναι παρα πολυ λεπτο, οποτε δεν ενοχλει μεσα απο ρουχο φανταζομαι και εχει εξοδο type-c για να βαζεις powerbank, εγω πηρα κατι powerbank των 10000mah που ειναι μικρα σε μεγεθος και χωρανε μια χαρα στην εσωτερικη τσεπη που εχει το μπουφαν
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Εχει αγορασει ενας φιλος απο Κινα και το εχει καταευχαριστηθει
Πηρα κ εγω περυσι , αλλα δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω, ειναι παρα πολυ λεπτο, οποτε δεν ενοχλει μεσα απο ρουχο φανταζομαι και εχει εξοδο type-c για να βαζεις powerbank, εγω πηρα κατι powerbank των 10000mah που ειναι μικρα σε μεγεθος και χωρανε μια χαρα στην εσωτερικη τσεπη που εχει το μπουφαν
Έχεις κάποιο Link?
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Οχι, δεν θυμαμαι καν ποιο ειχα παραγγειλει γιατι πανε μηνες και δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου περαν μιας δοκιμης στο σπιτι.
Το ειχα παρει μεσω banggood παντως, εχει παρα πολλα μοντελα
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Έχεις κάποιο Link?
Είχε και στο γνωστό κινεζομαγαζο στην ν.ιωνια ,Καναδυο συνάδελφοι πήρανε με θετικές απόψεις μετά την χρήση τους τον περσινό χειμώνα
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Χωρις να θελω να σου αλλαξω γνωμη,εγω με χονδρο φλις και ισοθερμικο μεχρι και -10 το παλευω.Θεωρω οτι τα θερμικα δεν ειναι απαραιτητα και πρακτικα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χωρις να θελω να σου αλλαξω γνωμη,εγω με χονδρο φλις και ισοθερμικο μεχρι και -10 το παλευω.Θεωρω οτι τα θερμικα δεν ειναι απαραιτητα και πρακτικα.
Είναι πολύς κόσμος που δεν τους φτάνει αυτά που λες και αυτά τα γιλέκα είναι λύση, όπως τα θερμενομενα τζακετ.
Σκέφτομαι και εγώ για την κυρία μου, γιατί τελευταία μου κρυώνει στα πολλά κρυα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ο φαδερ που λόγω ηλικίας κρυώνει, το αγαπάει το θερμικό του τζάκετ.τον έχει βολέψει πολύ.
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Χωρις να θελω να σου αλλαξω γνωμη,εγω με χονδρο φλις και ισοθερμικο μεχρι και -10 το παλευω.Θεωρω οτι τα θερμικα δεν ειναι απαραιτητα και πρακτικα.
Κοιτά
Έχοντας εξοπλισμό που καλύπτει μεγάλο κομμάτι θερμοκρασιών παρατηρώ ότι όσο γερνάω τόσο και κρυώνω.
Και κρυώνω μετά από αρκετή ώρα οδήγησης στο κρύο (λογικό)
Θέλω να παρατείνω λίγο αυτό το διάστημα.
Μου φαίνεται αξιοπρεπής λύση
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Υπάρχει και αγγελία εδώ μέσα το αμερικάνικο και κορυφαίο Widder. Προσωπικά θεωρώ ότι μπορεί να σου αλλάξει εντελώς τον τρόπο που σκεφτόσουν έως σήμερα την μετακίνηση - ταξίδι σε χαμηλές θερμοκρασίες.

Widder θερμαινόμενο γιλέκο
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
έχω εδώ και χρόνια και το είχα πάρει από makan σε μια πολυ καλη τιμη , ειχε καποια στοκ , κανε ενα τηλ
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Ψάχνω - Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω τίποτε (στην makan)
 
Top Bottom