Tuareg-660

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εγώ από Σεπτέμβρη θα βγάλω καταλύτη. Απ ότι κατάλαβα από τους χρήστες έξω δεν θέλει πρόγραμμα μόνο η αφαίρεση καταλύτη οπότε μια χαρά.δεν θέλω να αλλάξω τίποτα στη λειτουργία του μοτέρ είναι εξαιρετικό το πως λειτουργεί σ όλο το φάσμα των στροφων
Ούτε εγώ θέλω να αλλάξω την λειτουργία του , αν και έχω οδηγήσει και του Νίκου ! Είναι πολύ καλό , πολύ γραμμικό αλλά αλλάζει χαρακτήρα
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
ΚΤΕΟ πως περνάτε μετά ρε παιδιά; Δεν φαίνεται ότι λείπει ο καταλύτης;
η λύνεται με την μέθοδο του γνωστού το ερώτημα μου;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
ΚΤΕΟ πως περνάτε μετά ρε παιδιά; Δεν φαίνεται ότι λείπει ο καταλύτης;
η λύνεται με την μέθοδο του γνωστού το ερώτημα μου;
Ένα εικασαρικο κάτω απ'τη σέλα (σε παπιά), ή στον κρίκο του κλειδιού της μηχανής!!!! :laugh:
Και νεκρούς περνάνε για ζωντανούς ετσι.... :ha
Άκου λέει..... Πώς περνάνε ΚΤΕΟ;;;;
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Καλημέρα στ αλανια.
Φίλος είναι στο μεταιχμιο για μηχανή και ταλαντεύεται μεταξύ τουαρεγκ και 890.
Για πείτε αν γνωρίζει κάποιος,κάποιο καταστημα που να δινει δωρα,να κάνει ευκολίες και εκπτώσεις για να επικοινωνήσουμε να δούμε τι και πώς...
Γενικά ρε παιδί μου να είναι ευέλικτος και προσιτός.
Καταλάβατε...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα στ αλανια.
Φίλος είναι στο μεταιχμιο για μηχανή και ταλαντεύεται μεταξύ τουαρεγκ και 890.
Για πείτε αν γνωρίζει κάποιος,κάποιο καταστημα που να δινει δωρα,να κάνει ευκολίες και εκπτώσεις για να επικοινωνήσουμε να δούμε τι και πώς...
Γενικά ρε παιδί μου να είναι ευέλικτος και προσιτός.
Καταλάβατε...
Doc.DD ....γιατρέ σε ζητάνε, αν είναι για το ιταλικό
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καλημέρα στ αλανια.
Φίλος είναι στο μεταιχμιο για μηχανή και ταλαντεύεται μεταξύ τουαρεγκ και 890.
Για πείτε αν γνωρίζει κάποιος,κάποιο καταστημα που να δινει δωρα,να κάνει ευκολίες και εκπτώσεις για να επικοινωνήσουμε να δούμε τι και πώς...
Γενικά ρε παιδί μου να είναι ευέλικτος και προσιτός.
Καταλάβατε...
Για απριλια μόνο στον αρμακολα.δινει δώρα και αρκετά αν το πιέσεις.οι υπόλοιποι βαριά το σιφτερ.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Και εγώ αρμακολα το πήρα , μου έκανε δωράκια !

δεν ζήτησα κάτι βέβαια , από μόνος του
 
Τελευταία επεξεργασία:

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Από Λυμπερόπουλο που πήρα, καλή ήταν η εξυπηρέτηση σε ότι αφορά την πώληση, αλλά δεν υπήρχε διάθεση για δώρα κτλ (βέβαια δεν το πίεσα κ εγώ...). Με το καλό στον φίλο αν καταλήξει στο τουαρέγκ!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Και ο φίλος που το χει από αρμακόλα πήρε την καλύτερη προσφορά απ όλους
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660


Το ταξίδι τελείωσε και μαζί με αυτό συμπληρώθηκαν 4.000 χλμ στο τουαρεγκ φτάνοντας τις 14.300 .

Όπως έγραψα ανεβαίνοντας προς τα σύνορα και πριν τις Σέρρες η μηχανή δεν ξανά άναψε βάζοντας βενζίνη σε ένα ΣΕΑ , θεώρησα πως ήταν η μίζα . Σπρωχτό το βάλαμε μπρος και φύγαμε για Θεσσαλονίκη στο Μότο Μοτιον όπου τελικά ήταν το Starter τις μίζας . Αλλάχτηκε σε 5 λεπτά , έγιναν τα διαδικαστικά με την εγγύηση και έτοιμο . Αυτή η βλάβη βγήκε στα 11.000 . Έτυχε ;;; Ήταν σημάδι τις αξιοπιστίας τις μηχανής ;;;; Δεν ξέρω , εκείνη την ώρα δεν το σκεφτόμουν Έπρεπε να φτιαχτεί για να συνεχίσουμε .

Στα του ταξιδιού τώρα . Η μηχανή δεν είναι ένα 600αρακι που λες οκ θα τα κάνει όλα μέτρια .
Στην εθνική οι ταχύτητες που μπορείς να ταξιδέψεις άνετα είναι μέχρι τα 140-145 χλμ . Στα 130 έχεις 6.000 στροφές , στα 140 έχεις 6.500 και στα 150 έχεις 7.000 στροφές όπου είναι το σημείο που ξεκινάς να νιώθεις κάποιους κραδασμούς στα μαρσπιε κυρίως .
Ιδανικά θα ηθελα έναν πιο ροπάτο κινητήρα όπου θα μπορεί να κρατά αυτές τις ταχύτητες σε πιο χαμηλές στροφές και να σου δίνει μια πιο ήρεμη αίσθηση ταξιδιωτική. Σαφώς μπορεί να οφείλεται και στο γρανάζομα αλλά όσο και να το κανείς είναι 660 κυβικά .

Σε αυτες τις ταχύτητες με φορτωμένη την μηχανή μπορείς να πληγιάσεις σε ανοιχτές παρατεταμένες στροφές και νιώθεις την μηχανή βιδωμενη να σου Εμπνέει εμπιστοσύνη ακόμα και με τα Pirelli Str στα 14.000 χλμ πλέον !!!

Η ζελατίνα μαζί με το πρόσθετο φρύδακι τις puig κάνει πολύ καλή δουλειά στο κράνος και στον θόρυβο που με καλύπτει αρκετά καλά ! Όχι όμως στους ώμους τόσο .

Σε τουριστικούς ρυθμούς δεν νιώθεις κάπου να σου λείπε γκάζι !

όλα αυτά σε ταξίδι για ένα άτομο συν αποσκευες

Στο στενό επαρχιακό στροφιλικη είναι το φαΐ της , πολύ καλό στήσιμο ελαφριά αίσθηση για τις εναλλαγές και πλέον γίνεται διασκεδαστική .
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Καλησπέρα σας, αν σκέφτεται κανένας να πουλήσει το Tuareg, ας μου στείλει ένα μνμ, thanks!!
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Καλησπέρα σας, αν σκέφτεται κανένας να πουλήσει το Tuareg, ας μου στείλει ένα μνμ, thanks!!
Τι έγινε δεν βρήκες 890R και θα πάρεις Ιταλό?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το φέρουμε χωρίς τελώνια κτλ το φτερό στην Ελλάδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το φέρουμε χωρίς τελώνια κτλ το φτερό στην Ελλάδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γενικά , camel adv ,στην Ευρώπη τα φέρνει ο rally motor nl .
 
Top Bottom