VarKadero vs απορροφητήρα......

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Τι σχέση μπορεί να έχει μια μοτοσυκλέτα με μια οικιακή συσκευή......καμία !!!

Μετά από 15 έτη συμβίωσης με το varadero θυμήθηκα ότι πρέπει να του βάλω προβολάκια και βάση για gps.
Ψαχνόμουν στο εμπόριο για αγορά βάσης αλλά όταν έβλεπα κάτι τιμές από 50 έως 70 ευρώ έκλεινα το πισι...... Σε καμία περίπτωση δεν θα διαθέσω χρήματα για τέτοιες π@π@ριές !!!!!
Έπεσαν στα χέρια μου 2 βάσεις στηρίγματα απορροφητήρα τα οποία δεν χρησιμοποιήθηκαν και ήταν για πέταμα. Παρατήρησα ότι έκαναν για τη δουλειά μου, τα σημάδεψα, τα κακοποίησα (στράβωσα), τα τρόχισα με λίγα λόγια τα έφερα εκεί που ήθελα με τις γωνίες τους.
Έχω και "μπαράκι" τιμονιού από τα στραβωμένα (...όσοι ασχολούνται με το άθλημα με καταλαβαίνουν ) και μου βγήκε το αποτέλεσμα γλιτώνοντας από περιττά έξοδα.......

τα υλικά......


....και το αποτέλεσμα....






.....ώρα εργασίας μία......κόστος ανυπολόγιστο !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μπράβο για την έμπνευση!
Άμα δεν έκοβες τις λάμες μπορούσες να τις δίπλωνες και να έδινες λίγο ύψος, έτσι ώστε να μην μπαίνουν μπροστά από τα όργανα της μοτοσυκλέτας!
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγω ειχα πει να αρπαξει την ευκαιρια, να βαλει τις βασεις στη θεση τους και μετα
να κρεμασει απο κει το vara να το βλεπει φατσα καρτα η καλη του
μπας και καταλαβει οτι πρεπει να εγκρινει την αντικατασταση του με κατι πιο συγχρονο.


p.s.
Λιακο......τωρα θα χανεσαι ΚΑΙ με το Varadero!

adv phone
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Τι σχέση μπορεί να έχει μια μοτοσυκλέτα με μια οικιακή συσκευή......καμία !!!

Μετά από 15 έτη συμβίωσης με το varadero θυμήθηκα ότι πρέπει να του βάλω προβολάκια και βάση για gps.
Ψαχνόμουν στο εμπόριο για αγορά βάσης αλλά όταν έβλεπα κάτι τιμές από 50 έως 70 ευρώ έκλεινα το πισι...... Σε καμία περίπτωση δεν θα διαθέσω χρήματα για τέτοιες π@π@ριές !!!!!
Έπεσαν στα χέρια μου 2 βάσεις στηρίγματα απορροφητήρα τα οποία δεν χρησιμοποιήθηκαν και ήταν για πέταμα. Παρατήρησα ότι έκαναν για τη δουλειά μου, τα σημάδεψα, τα κακοποίησα (στράβωσα), τα τρόχισα με λίγα λόγια τα έφερα εκεί που ήθελα με τις γωνίες τους.
Έχω και "μπαράκι" τιμονιού από τα στραβωμένα (...όσοι ασχολούνται με το άθλημα με καταλαβαίνουν ) και μου βγήκε το αποτέλεσμα γλιτώνοντας από περιττά έξοδα.......

τα υλικά......


....και το αποτέλεσμα....






.....ώρα εργασίας μία......κόστος ανυπολόγιστο !!
10 λαικ για την πατεντα κ αλλα 10 για τη σημαια...:yew:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μπράβο για την έμπνευση!
Άμα δεν έκοβες τις λάμες μπορούσες να τις δίπλωνες και να έδινες λίγο ύψος, έτσι ώστε να μην μπαίνουν μπροστά από τα όργανα της μοτοσυκλέτας!
Όπως θα παρατηρήσεις είναι τοποθετημένα σε "γωνία" που αν ανέβαινε πιο ψηλά θα έχανα τις τρύπες από το μπαράκι. Ένας άλλος λόγος είναι η συσκευή (στην πλάγια) θα έκλεινε τον αεραγωγό του άνεμοθώρακα. Αν ανέβει κι άλλο θα υπάρχει ελαστικότητα στη βάση και θα έχω ταλαντώσεις.

Ποιότητα =Honda.... τι να λέμε τώρα......
Εμένα θα μου επιτρέψετε............
:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
Χάρη.....αυτές οι πατέντες είναι ακριβές για ducati....

Σουπερ αγόρι!!!
Πολύ καλή η πατέντα.
:ok:
Τώρα βαψτο μπλε και πετά το στην θάλασσα.
Πάρε ένα bmw που τα έχει όλα από την μάνα του!!!
:D:D:D
Τι το θες το GPS αφού δεν ξέρεις που βρίσκεσαι....
Έλα ντε τι το θέλω.......να με κάνει παρέα στα ταξιδια:p:p
Ξέρεις πότε θα πάρω χύτρα όταν σταματήσει να μαγειρεύει η γυναίκα μου !!
Όταν πάω τα κάγκελα για ηλεκτροστατική θα βάλω και τη βάση.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Εγω ειχα πει να αρπαξει την ευκαιρια, να βαλει τις βασεις στη θεση τους και μετα να κρεμασει απο κει το vara να το βλεπει φατσα καρτα η καλη του μπας και καταλαβει οτι πρεπει να εγκρινει την αντικατασταση του με κατι πιο συγχρονο.


p.s.
Λιακο......τωρα θα χανεσαι ΚΑΙ με το Varadero!

adv phone
Είπα να πάρω καινούριο ίδιας ηλικίας με το δικό σου:laugh::laugh:
Τώρα ξέρεις ε......στα μεγάλα ταξίδια. ...δεν θα χανόμαστε....
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ειναι απιστευτο πως μπορουν να λυθουν τα χερια καποιου με ευτελη, για αλλο σκοπο φτιαγμενα ή αχρηστα για αλλους υλικα αν το μυαλο γεννα ιδεες!
Ωραιος ο Ηλιας!:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γουσταρω πατεντες και φθηνα και ομορφα :friendship:Ριχτου και ενα φσσστ με ενα spray φωτιας να φαινεται πιο διακριτικο...:cool:κραταει και ανανεωνεις οποτε θελησεις...:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γειά σου Κύρο Γρανάζη...!!!;)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Γουσταρω πατεντες και φθηνα και ομορφα :friendship:Ριχτου και ενα φσσστ με ενα spray φωτιας να φαινεται πιο διακριτικο...:cool:κραταει και ανανεωνεις οποτε θελησεις...:)
Κώστα έχω να ετοιμάσω άλλη μια ιδιοκατασκευή ( όχι πατέντα ) και μετά όλα μαζί θα γινουν ηλεκτροστατική.
 
Top Bottom