Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Α επισης με το 44αρι γραναζι ακομα και σε τετοια κομματια, δεν υπαρχει κανενα θεμα. Το 48αρι ηταν εντελως περιττο.
Τελικά αφαιρεσες από την αλυσίδα ή όχι ακόμα? Πέρασα σήμερα το 44αρι, αύριο μάλλον θα ασχοληθώ με την αλυσίδα, ή θα κάνω λίγο στρώσιμο Αττικής
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Τελικά αφαιρεσες από την αλυσίδα ή όχι ακόμα? Πέρασα σήμερα το 44αρι, αύριο μάλλον θα ασχοληθώ με την αλυσίδα, ή θα κάνω λίγο στρώσιμο Αττικής
ναιιι αφαιρεσα!! Πηρα μια ασφαλεια, DID και ταιριαζε. Εκοψα πριτσινια, ξεπριτσινωσα και αφαιρεσα ενα κρικο. Ειναι μια χαρα τωρα, και εχει αρκετο περιθωριο για τεντωμα
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
ναιιι αφαιρεσα!! Πηρα μια ασφαλεια, DID και ταιριαζε. Εκοψα πριτσινια, ξεπριτσινωσα και αφαιρεσα ενα κρικο. Ειναι μια χαρα τωρα, και εχει αρκετο περιθωριο για τεντωμα
Ένα κρίκο μόνο; υπάρχει μήπως περιθώριο για άλλον ένα;
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Ένα κρίκο μόνο; υπάρχει μήπως περιθώριο για άλλον ένα;
ρε συ εγω οπως το εκοψα... θα ηταν πολυ τεντωμενη αν εκοβα 2. Ισως κανω και λαθος μη σε παρω στον λαιμο μου, παντως με ενα που αφαιρεσα εγω ειναι τελεια τωρα
 
Reactions: kaf

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
εχω βγαλει τα καγκελα και οτι μπορω να βγαλω γενικα για μειωση του βαρους... και τη βαση πινακιδας πισω, και τη σχαρα, και αλλη ποδια. Οχι το εχω σαβουριασει απειρες φορες, και κολοτουμπες εφερε σε πλαγιες, τιποτα δν εχει παθει περα απο γρατσουνιες, και ενα ψιλο στραβωμα στο τιμονι. Γενικα τα καγκελα εκει περα που βρισκονται δεν θεωρουσα οτι προστατευουν ιδιαιτερα κατι.. επισης ειχαν στραβωσει στη πρωτη τουμπα που εφαγε το μηχανακι.
εισαι η αποδειξη για το ποσο αντεχει το εργαλειο κανοντας του κανονικη χρηση enduro
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Επιβεβαιώνω τον 1 κρίκο μόνο σε 44 γρανάζι
Βγαίνει και 2ο όπως το βλέπω αλλά ο ρεγουλατορος θα είναι τέρμα κλειστός και όχι στο αρχικό σημείο τανισης της αλυσίδας.
Σε μικρότερο γρανάζι 42 σίγουρα θα υπάρχει περιθώριο για άλλον ένα κρίκο.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Επιβεβαιώνω τον 1 κρίκο μόνο σε 44 γρανάζι
Βγαίνει και 2ο όπως το βλέπω αλλά ο ρεγουλατορος θα είναι τέρμα κλειστός και όχι στο αρχικό σημείο τανισης της αλυσίδας.
Σε μικρότερο γρανάζι 42 σίγουρα θα υπάρχει περιθώριο για άλλον ένα κρίκο.
Ε ναι... ;)
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Είπα του θείου Wang να βγάλει αυτοκόλλητα προστατευτικά για τις μπουκάλες μπροστά με λογότυπα της Yu An... Το σκέφτεται θετικά, δεν είναι κάτι το δύσκολο ειπε
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Είπα του θείου Wang να βγάλει αυτοκόλλητα προστατευτικά για τις μπουκάλες μπροστά με λογότυπα της Yu An... Το σκέφτεται θετικά, δεν είναι κάτι το δύσκολο ειπε
εγω εχω βαλει της KYB μιας και νομιζω Kyb ειναι ... μια χαρα εδειξε
Αυτο που θελω να μαθω.. ειναι πως θα διωξω το euro5 πανω απτο μηχανακι, να ξυπνησει λιγο
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404

....KYB suspension with as front and rear 240 mm suspension travel....


...Οι αναρτήσεις προέρχονται από την KYB...
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
jrendurance- Large intake volume oilable
τι γνωμη εχετε για αυτο εδω?

Επισης ακουγεται οτι βγαζει η DNA φιλτρο για το rally, με κοστος 110 ευρω..
Σε καθε περιπτωση εγω θα διαλεγα σφουγγαρενιο εναντι οποιυουδηποτε φιλτρου γαζας
Tα σφουγγαρενια φιλτρα ειναι συνηθως πιο φτηνα, εχουν ευκολη συντηρηση (πλυσιμο, λαδωμα), και μπορει να εχει καποιος δυο για αμεση αντικατασταση οταν οδηγουμε σε πολυ σκονισμενο τεραιν

Τωρα και χωρις να γνωριζω την ποιοτητα του ανωτερω σφουγγαρενιου φιλτρου μαλλον θα το αγοραζα και αν τελικα δεν μου γεμιζε το ματι θα κραταγα το πλαισιο και θα αντικαταστουσα το σφουγγαρι με ενα twin air
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Σήμερα το πρωί το βεντιλατερ δούλευε ασταμάτητα... Πάει συνεργείο και βλέπουμε. Κάτι βραχυκυκλωσε με τις βροχες υποθέτω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σήμερα το πρωί το βεντιλατερ δούλευε ασταμάτητα... Πάει συνεργείο και βλέπουμε. Κάτι βραχυκυκλωσε με τις βροχες υποθέτω.
Κάτι τέτοιο μυρίζει ή χάλασε η βαλβίδα του βεντιλατέρ και έμεινε στο κλεισμένο κύκλωμα.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Κάτι τέτοιο μυρίζει ή χάλασε η βαλβίδα του βεντιλατέρ και έμεινε στο κλεισμένο κύκλωμα.
Θα δείξει.. το καλό είναι ότι απτό τηλέφωνο κιόλας, είπε δν πληρώνεις μια ότι και να ναι , είναι εγγύηση. Πας με άλλον αέρα στο συνεργείο άμα στα λένε αυτά χαχαχα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θα δείξει.. το καλό είναι ότι απτό τηλέφωνο κιόλας, είπε δν πληρώνεις μια ότι και να ναι , είναι εγγύηση. Πας με άλλον αέρα στο συνεργείο άμα στα λένε αυτά χαχαχα
και μόλις πάς εκεί κάνουν μια κωλοτούμπα και βγαίνει σαν άλιεν απο το στόμα τους η φράση ΄΄φυσιολογική φθορά΄΄:roflmao::roflmao:

Μόλις ακούσεις τη φράση αυτή επιτόπου βγάζεις ητ περόνη απο τη χειροβομβίδα, δεν υπάρχει άλλη λύση!:p
 
Top Bottom