Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Πραγματικά εγώ θέλω αλλά δε βλέπω .
Προφανώς και σε ξένισε το σχέδιο της τιμονοπλακας ή το σχέδιο της ταπας της βενζίνης αλλά δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα με τα χρόνια.
ή με τις αναρτήσεις kayaba ας πούμε .
Η με το επώνυμο abs και την ecu που είναι ευρωπαϊκή μάρκα .
Ναι δεν φοράει λεντ φανάρι και επώνυμα ελαστικά ,,και δείκτη βενζίνης αυτό όντως είναι φάουλ ,αλλά πέρα από κει δεν βλέπω κάτι κατώτερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό που πουλάει σχεδόν 3χιλιαρικα πάνω .
Τεσπά ,ο καθένας διαλέγει και κάνει τις επιλογές του αναλόγως .
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σχετικα με την ποιοτητα σε λεβιεδες κλπ πρααγματακια μη νομιζετε οτι το crf εχει κατι καλυτερο Το αντιθετο μαλιστα! (Πχ η μανετα του φρενου του δεν ειναι ρυθμιζομενη)
Το εχω ξαναπει, για αυτο που δινουν, το crf ειναι ακριβο ενω το voge φαινεται (δεν το εχω οδηγησει) να εχει την σωστη τιμη

Αληθεια το πλαισιο του ειναι νταμαρι οπως φαινεται ή ειναι καποιο τρικ για να δειχνει ως τετοιο;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εγώ πάντως μανετες επειδή λέω να το κρατήσω άλλαξα με ρυθμιζόμενες .
Και λάμπες βεβαίως βεβαίως.
Αρα στη φωτο που ανεβασες η ρυθμιζομενη μανετα που φαινεται ειναι after market;

Και γω τις αλλαξα με πιο κοντες και ρυθμιζομενες Μικρο το κερδος αλλα για 18 ευρω δεν μπορεσα να αντισταθω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ε παιδιά η διαφορά υπάρχει... αν δεν θέλουμε να τη δούμε είναι δικό μας θέμα. Πρέπει να ξέρεις τι έχεις πάρει πάντως και όχι να πιστεύεις ότι έχεις το απόλυτο offroad εργαλείο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η σύγκριση πρέπει να γίνεται σε θέμα ποιότητας και αποδοσης με CRF300 άντε και KLX250. Με αυτά αν έχει διαφορές νομίζω αξιες λόγου σε θέμα ποιοτητας μετράει όχι με EXC κλπ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Συγνώμη στα crfakia της παρέας αλλά το εργαλείο δεν έχει τίποτα κινεζικό πάνω του ...... το πήγα βόλτα πολύ καλό ακόμα και για τα κιλά μου.....το κοίταγα από δω το κοίταγα από κει να βρω κάτι ψεύτικο πάνω του , τρομερό σε όλα του ....... μόνο το avs μου κακοφανηκε εκεί που είναι αλλά μου πας ότι με ένα κλέφτη των καταργείς!!!!! Και ελαφραινει το εργαλειοοοοοοο


Ένα από τα λίγα μηχανάκια του σήμερα που πιστεύω ότι θα τα βλέπουμε σε 20 χρόνια .....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχει διακόπτη που απενεργοποιείται το ABS
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αρα στη φωτο που ανεβασες η ρυθμιζομενη μανετα που φαινεται ειναι after market;

Και γω τις αλλαξα με πιο κοντες και ρυθμιζομενες Μικρο το κερδος αλλα για 18 ευρω δεν μπορεσα να αντισταθω
Ναι ,μικρό το κόστος πλέον.
Και χούφτες άλλαξα με κάτι ασερμπις με αλουμίνιο .
Ε αυτές νταξ ,δε θυμάμαι ,κάνα 80αρι;
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Η σύγκριση πρέπει να γίνεται σε θέμα ποιότητας και αποδοσης με CRF300 άντε και KLX250. Με αυτά αν έχει διαφορές νομίζω αξιες λόγου σε θέμα ποιοτητας μετράει όχι με EXC κλπ
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά εγώ το συγκρίνω και με μηχανάκια 20ετιας πχ drz400, ktm 640, dr 650 κτλπ. Κάποιος θα μπορούσε να μη τα συγκρίνει αλλά επειδή για τον ίδιο σκοπό φτιάχτηκαν πριν 20χρονια και παίζουν μπάλα στα ίδια χρήματα, εγώ τα συγκρίνω. Αν το voge σε 20 χρόνια στέκεται όπως αυτά τώρα, πάω πασο

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Να έχετε υπόψην σας ότι υπάρχουν πλέον μηχανάκια με μαζεμένα χιλιόμετρα και αρχίζουν και σκάνε ρουλεμάν ψαλιδιού, πιθανόν λόγω κακής λίπανσης από το εργοστάσιο.
Καλό θα είναι με την πρώτη ευκαιρία να ρίξετε λίγο γρασάκι σε ρουλεμάν και μοχλικό.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά εγώ το συγκρίνω και με μηχανάκια 20ετιας πχ drz400, ktm 640, dr 650 κτλπ. Κάποιος θα μπορούσε να μη τα συγκρίνει αλλά επειδή για τον ίδιο σκοπό φτιάχτηκαν πριν 20χρονια και παίζουν μπάλα στα ίδια χρήματα, εγώ τα συγκρίνω. Αν το voge σε 20 χρόνια στέκεται όπως αυτά τώρα, πάω πασο

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κι εγώ το συγκρίνω, πιο άμεσα με το 640 μου, όμως ταυτόχρονα σκέφτομαι πως το 640 έκανε καινουργιο κάποια λεφτά. Αντίστοιχα τότε με το 690 σήμερα. Είναι΄αλλες κατηγορίες.

Και τα 3 μηχανακια που λες σε σημερινά λεφτά καινούργια θα είχαν 7500-10.000€.

Να το συγκρίνω με XR 250, KLX250, CRF250-300, TTR250 ναι.
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αν θέλετε γράψτε οι κάτοχοι το κόστος των σέρβις βάσει προγράμματος manual.
Θα είναι ενδιαφέρουσα η σύγκριση με τα αντίστοιχα του crf 300.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν θέλετε γράψτε οι κάτοχοι το κόστος των σέρβις βάσει προγράμματος manual.
Θα είναι ενδιαφέρουσα η σύγκριση με τα αντίστοιχα του crf 300.
Αν το voge ειναι και αυτο με καπελωτα τοτε νομιζω πως μια τετοια συγκριση θα εχει νοημα μονο οσον αφορα τα γνησια αναλωσιμα ανταλακτικα αφου το καθε συνεργειο μπορει να χρεωνει οσο θελει για την εργασια
Αλλα και εκει, στα αναλωσιμα ανταλακτικα (τακακια, φιλτρα, λαδια) αν αυτα δεν ειναι γνησια τοτε υπαρχουν εναλλακτικες προτασεις που κανουν την συγκριση ανουσια

Σε γενικες γραμμες παντως μικρες μοτοσυκλετες αυτου του ειδους εχουν πολυ μικρο κοστος συντηρησης (και χρησης)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Στα 12 που έχει έλεγχο για βαλβίδες και αρκετή δουλειά ,υγρά φρένων κλπ,θα δούμε πόσο θα πάει.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Στα 12 που έχει έλεγχο για βαλβίδες και αρκετή δουλειά ,υγρά φρένων κλπ,θα δούμε πόσο θα πάει.
Θα χρειαστείς πολύ πριν τις 12000 ρυθμισμα βαλβίδες. Αν το κάνεις σκληρή χρηση

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ναι ,μικρό το κόστος πλέον.
Και χούφτες άλλαξα με κάτι ασερμπις με αλουμίνιο .
Ε αυτές νταξ ,δε θυμάμαι ,κάνα 80αρι;
Βαλε ενα λινκ απο μανετες που ταιριαξαν - γιατι πηρα κατι απο ιντερνετομαγαζο και ηταν πολυ ψευτικες και ας ειχαν ενα 30αρι
και σπαστο λεβιε ταχυτητων αν εβαλες επισης, τον εχω στραβωσει και φερει κανα 2 φορες στα μονοπατια που ακολουθουσε κατι γιαπωνια που δουλευαν τα ψυγεια τους υπερωρια..
 
Top Bottom