Xt660r Daily & Adv project its ready!!!!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
αμα αλλαζες και τις στοκ εξατμισεις με ενα μονο τελικο θα ηταν σουπερ, γλιτωνεις αρκετο βαρος
Θα το ψαξω αρκετα πριν το κανω γιατι το κοστος ειναι μεγαλο δυστηχως

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι ωραίες νόμιζα ότι τις έφτιαξες εσύ.
Μονο το πλεγμα εφτιξα τα υπολοιπα ειναι ετοιμα, ειναι οι πιο γερη κατασκευη που μπορουσα να βαλω

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ειναι ενα παιδι μα τι παιδι.... Ο λογος για τον jimmatas που καταλαβε την απελπισια μου με της βιδες της τρομπας του φρενου, και με πειρε τηλ μου εξηγησε οτι εψαχνε και αυτο για τον τιγρη και οτι ειναι universal απο βιδαδικο αγορασμενες και συναντηθηκαμε μου εκανε πασα 3 βιδες πανεμορφες και εκανα και γω την εξαερωση μου επιτελους...... Αυριο ελεγχος size πισω αναρτησης και ειμαστε ετοιμοι για την πρωτη βολτα....


Μητσαρα ευχαριστω πολυ και στο χω πει και απο κοντα λαθος επαγγελμα κανουμε....


Ps μια αναφορα στην εργαλειοθηκη την οποια την κουβαλα τοσα χρονια μαζι χωρις να ξερω τι εχει..... Δεν ειχε τυχη να χρειαστει και στην ρουνανια πειρα δικα μου εργαλεια, αλλα αν παρατηρησεις τι εχεις, τα εργαλεια που πρεπει να κουβαλας εξατρα ειναι ελαχιστα...... Καλως ο yamamoto σε σχεση με κατι αλλα κοντινα ξαδερφια του....


#xrv_world_explorer
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Βραδια προβας η αποψινη, και αφου βαλαμε λαδακια εγω βαζω εδω και χρονια συνθετικα belray 10w40, ελενξα για διαροες και και εκτος απο κατι ψιλα δεν ειδα κατι ιδιαιτερο.... Επομενος ελεγχος στην βολτα οταν μας επιτρεξει η γιαμαχα να φερει τα βιδακια της τρομπας φρενου μπροστινου γιατι δεν ξεσφυγκουν με τιποτα και τα περιμενω...... Μια τελεταια προβα του προτζεκτ οπως το ειχα στο μυαλο μου και αυριο μετρηματα size πισω αναρτησεις.....


Θα απαλαχτητε απο το ζαλισμα που σας εκανα τοσες μερες μεχρι την πρωτη βολτα και ενα ολοκληρομενο review τον εντυπωσεων μου πρωτη φορα χωμα με τουτο......


Καλο βραδυ και ευχαριστω για ολες της συμβουλες σας!!!


#xrv_world_explorer
Πολυ ωραια δουλεια, να το χαρεις οσο δε παει!







Αυτα τα καλτσακια ομως στις ακτινες θυμιζουν λιγο ζεφυρι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γεια σου Αποστόλη μερακλή...! :friendship:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πολυ ωραια δουλεια, να το χαρεις οσο δε παει!







Αυτα τα καλτσακια ομως στις ακτινες θυμιζουν λιγο ζεφυρι.
Εχεις δει αμαξαρες ομως που κυκλοφορουν στο ζεφυρι;;;

#xrv_world_explorer
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Αποστολε ξερεις τα ειπαμε εμεις χθες, πρωτα εχει test ride και μετα φωτογραφηση !!! Τετοιο ΧΤR στην Ελλαδα δεν υπαρχει αλλο και στην Ευρωπη λιγα ειναι!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Βραδια προβας η αποψινη, και αφου βαλαμε λαδακια εγω βαζω εδω και χρονια συνθετικα belray 10w40, ελενξα για διαροες και και εκτος απο κατι ψιλα δεν ειδα κατι ιδιαιτερο.... Επομενος ελεγχος στην βολτα οταν μας επιτρεξει η γιαμαχα να φερει τα βιδακια της τρομπας φρενου μπροστινου γιατι δεν ξεσφυγκουν με τιποτα και τα περιμενω...... Μια τελεταια προβα του προτζεκτ οπως το ειχα στο μυαλο μου και αυριο μετρηματα size πισω αναρτησεις.....


Θα απαλαχτητε απο το ζαλισμα που σας εκανα τοσες μερες μεχρι την πρωτη βολτα και ενα ολοκληρομενο review τον εντυπωσεων μου πρωτη φορα χωμα με τουτο......


Καλο βραδυ και ευχαριστω για ολες της συμβουλες σας!!!


#xrv_world_explorer
Υποκλινομαι απλα :clp:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ευχαριστω πολυ παιδες...... Μολις πειρε μπροστα με της κλασσικες μαλακιες βολτα με λυμενο βιδακι δισκοπλακας να κανει μπροστα ντακ ντακ χωρις να ξερω απο που ειναι και να ψαχνομαι με κοντομανικο μεσα στο χιονονερο νομιζοντας οτι ειναι καμοια μπιελα εξω και με χεραιταει χαχαχα..... Αμπραγιαζ τσεκ, ρωτη φορα με καινουργιουε δισκους στην ζωη μου και νομιζω οτι ξεκιναει πριν καν το σκεφτω..... Ρυθμισμα sag αναρτησης και ξανα βολτα, εκανα και ενα αλματακι στα σκαλια της εκκλησιας του καρεα, ευλογησον, και μου φανηκε ενα τελειο πισινο με ενα ξενο μπροστινο συστημα, αλλα πισω για τα κιλα του ειναι φοβερο εγω με τοσα κιλα και να φυγω σε κατηφορικο αλμα με το γοριλακι, και παλι καλα να λεμε......


Περισσοτερα στην πρωτη βολτα........


Και επειδη post χωρις φωτο δεν γινεται, να μαστε καλα να ξαναπαμε


#xrv_world_explorer
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστω πολυ παιδες...... Μολις πειρε μπροστα με της κλασσικες μαλακιες βολτα με λυμενο βιδακι δισκοπλακας να κανει μπροστα ντακ ντακ χωρις να ξερω απο που ειναι και να ψαχνομαι με κοντομανικο μεσα στο χιονονερο νομιζοντας οτι ειναι καμοια μπιελα εξω και με χεραιταει χαχαχα..... Αμπραγιαζ τσεκ, ρωτη φορα με καινουργιουε δισκους στην ζωη μου και νομιζω οτι ξεκιναει πριν καν το σκεφτω..... Ρυθμισμα sag αναρτησης και ξανα βολτα, εκανα και ενα αλματακι στα σκαλια της εκκλησιας του καρεα, ευλογησον, και μου φανηκε ενα τελειο πισινο με ενα ξενο μπροστινο συστημα, αλλα πισω για τα κιλα του ειναι φοβερο εγω με τοσα κιλα και να φυγω σε κατηφορικο αλμα με το γοριλακι, και παλι καλα να λεμε......


Περισσοτερα στην πρωτη βολτα........


Και επειδη post χωρις φωτο δεν γινεται, να μαστε καλα να ξαναπαμε


#xrv_world_explorer
Καλούς δρόμους συνάδελφε!
Βλεπω η φαντασία σου όργιαζει!!
Καλοτάξιδο να ειναι το νεο πλεον εργαλειο!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλούς δρόμους συνάδελφε!
Βλεπω η φαντασία σου όργιαζει!!
Καλοτάξιδο να ειναι το νεο πλεον εργαλειο!!!
Ευχαριστω πολυλ κωνσταντινε, καλους δρομους σε ολους

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Στο διαταυτα ενα τιπ που παρατηρησαμε ειναι οτι το εβαλα μπροστα και οι λαιμοι τις εξατμισεις μετα απο 10 λεπτα γιναν πιγολαμπιδα λες και εχω κανα τουρμπατο 1000 και αλογα, λυσιμο ξανα γιατι κατι σιγουρα εγινε λαθος στο ρυθμισμα τον βαλβιδων, αλλα τσαμπα το λυσιμο κατα 90% κατεληξα οτι τα προστατευτικα που εβαλα στους λαιμους κρατανε ολη την θερμοτητα και δεν κανει επαγωγη η θερμοτητα, μονταρισμα ολα ξανα και το αφησα για μιση ωρα να δουλεψει 2 φορες το βεντιλατερ και εβγαλα τα κροκοδιλακια και ολα οκ ουτε κοκκινισε η εξατμιση ουτε τιποτα..... Μαθαινουμε απο τα λαθη μας......

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τελευταιο upgrade για το γοριλακο, με ψηλωμα σελα 5 ποντου περιπου και τα ποδια μου στο καθηστος ανοιξαν γωνια και εγινα ποιο ευθεια γραμμη..... Και αντιστοιχα ποιο ξεκουραστη θεση.... Αντε να κανουμε και τα πρωτα χωματινα χιλιομετρα


#xrv_world_explorer
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έλα ρε Αποστολάρα!
Χρυσοχέρα!
Γαμω τα εργαλεία, πολύ το γουστάρω ρε!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σας ευχαριστω πολυ..... Αργει το τροφυ;;;;;; θελω τροφυ ροδοπη παρακαλω!!!!!!!

#xrv_world_explorer
 
Top Bottom