Άλλος ένας Dominatoras..

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Παλιές αμαρτίες


Που ξεχρεωνουν γραμμάτια σε σένα....

Καλά κουράγια και go slow on the drugs!!!!

Been there
Done that
Got the T-shirt
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Πάμε το απόγευμα να πιάσουμε το μοτέρ που λέτε, να έχουμε καλύτερη τύχη από όλα τα άλλα..
Πάω λέει να πάρω μέτρηση βαλβιδες, κουνάω το πρώτο κοκορακι, πάω στο δεύτερο..
Μην το πολυτραβαω αφήνω κάτω το χαρτί που ήταν να γράψω τα διακενα..αφήνω και το φιλερ..το τέταρτο από τη μεριά του αποσυμπιεστη παίζει να πέρναγε το δάχτυλο μου από κάτω..
Πιάνω να λύσω τη κεφαλή..βγάζω το καπακι

Βρε καλώς τα τα παιδιά.. Κοκορακια και από τη μεριά του εκκεντροφορου και από τη μεριά των βαλβιδων, όλα σοπατο που λέμε εδώ κάτω.

Αφού είδα τη πάνω μερια.. Κοιτάω και προς τα κάτω.. Έχει αποφασίσει ο εκκεντροφορος να αλλάξει επάγγελμα, για αγρότη τονε κόβω

..και έχει ξεκινήσει να κάνει βαθιά άροση

η εικόνα ήταν τέτοια που έλεγα πως δεν μπορεί. Θα έχει κουζινετο εκεί..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Παραδόξως τα μπουζονια κτλ ήταν εντάξει.
Στο καπάκι είχε δύο βίδες κλωτσιμενες φυσικά, υποθέτω θα ήταν ίδιος μάστορας με αυτόν που είχε σφιξει το πλακακι στο μπροστινό του τρανσαλπ πριν το πάρω.
Ξέρετε εκείνος που σου λέει "τι να το κάνω το ροποκλειδο, έχω σφιξει βίδες εγώ"..

Στο θέμα μας τώρα, τραβάω το κυλίνδρο να βγει.. Επεξεργαζομαι το πιστονι..

Νταξει μωρέ λέω κακή ποιότητα λαδακι, αλλά δεν είχε φάει χοντρό κόλλημα να έχει ζημιά ο κυλίνδρος.. Στρεφω τη προσοχή μου στο κυλίνδρο.
Το κοιτάω. Πάω πιο κοντά.. Το ξανακοιταω.. Βάζω το χέρι μέσα.. Παίρνω τη φαλτσετα να δω πόσο επιφανειακο είναι αυτό που βλέπω.


Προφανώς έχει κάνει χρέη πισίνας ο κυλίνδρος. Αφημενο το μηχανάκι στα στοιχεία της φύσης για κάμποσα χρονάκια..
Εδώ κάπου σταμάτησα για εκείνη την ημέρα. Σκοπός ήταν να καθαρίσω τη κεφαλή για να τσεκάρω για ρωγμη. Αλλά ήταν too much to handle για μια μέρα..

Το κλίμα γύρω πολύ ωραίο. Εγώ σαν τη Μάρθα βούρτση να κοιτάω τα κομμάτια του μοτέρ και τα παιδιά γύρω δεν με πειραζαν καθόλου, έπαιζε το 43ο στα ηχεία..
Πήρε να χαλάσει το φασόλι..πήρε να μαραζωσει το λεμόνι.... Η πιπερια γ@μηθηκε..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Κλαίω , εν το μεταξύ είχα αυτό το μηχανάκι στο ίδιο χρώμα , με αυτό είχα επικό τρακο κ μπήκα σε ένα σουβλατζίδικο με κολοτουμπες.

Μπορείς να δεις προηγούμενους ιδιοκτήτες ???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Κλαίω , εν το μεταξύ είχα αυτό το μηχανάκι στο ίδιο χρώμα , με αυτό είχα επικό τρακο κ μπήκα σε ένα σουβλατζίδικο με κολοτουμπες.

Μπορείς να δεις προηγούμενους ιδιοκτήτες ???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θεωρείς ότι αν το γυρίσω ανάποδα και το κουνησω λίγο θα βγει κανένα κομμάτι γύρος από εκεί που παίρνει το λάδι; μόνο αυτό δεν έκανα.

Μιλα, έσο έτοιμος..
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Παραδόξως τα μπουζονια κτλ ήταν εντάξει.
Στο καπάκι είχε δύο βίδες κλωτσιμενες φυσικά, υποθέτω θα ήταν ίδιος μάστορας με αυτόν που είχε σφιξει το πλακακι στο μπροστινό του τρανσαλπ πριν το πάρω.
Ξέρετε εκείνος που σου λέει "τι να το κάνω το ροποκλειδο, έχω σφιξει βίδες εγώ"..

Στο θέμα μας τώρα, τραβάω το κυλίνδρο να βγει.. Επεξεργαζομαι το πιστονι..

Νταξει μωρέ λέω κακή ποιότητα λαδακι, αλλά δεν είχε φάει χοντρό κόλλημα να έχει ζημιά ο κυλίνδρος.. Στρεφω τη προσοχή μου στο κυλίνδρο.
Το κοιτάω. Πάω πιο κοντά.. Το ξανακοιταω.. Βάζω το χέρι μέσα.. Παίρνω τη φαλτσετα να δω πόσο επιφανειακο είναι αυτό που βλέπω.


Προφανώς έχει κάνει χρέη πισίνας ο κυλίνδρος. Αφημενο το μηχανάκι στα στοιχεία της φύσης για κάμποσα χρονάκια..
Εδώ κάπου σταμάτησα για εκείνη την ημέρα. Σκοπός ήταν να καθαρίσω τη κεφαλή για να τσεκάρω για ρωγμη. Αλλά ήταν too much to handle για μια μέρα..

Το κλίμα γύρω πολύ ωραίο. Εγώ σαν τη Μάρθα βούρτση να κοιτάω τα κομμάτια του μοτέρ και τα παιδιά γύρω δεν με πειραζαν καθόλου, έπαιζε το 43ο στα ηχεία..
Πήρε να χαλάσει το φασόλι..πήρε να μαραζωσει το λεμόνι.... Η πιπερια γ@μηθηκε..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άμα δεν έχεις βρει βαλβίδες απο δυο διαφορετικά μοτέρ και καδένα άγνωστης προέλευσης είσαι σε πολύ καλό δρόμο...
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Άμα δεν έχεις βρει βαλβίδες απο δυο διαφορετικά μοτέρ και καδένα άγνωστης προέλευσης είσαι σε πολύ καλό δρόμο...
Έχω βρει σε άλλο μοτέρ.. Συγκεκριμένα σε Husqvarna προ κτμ εποχής.. Δεν έβρισκαν τα σωστά ανταλλακτικά προφανώς..

Γενικά όμως και εγώ θεωρουσα ότι ήμουν σε πολύ καλό δρόμο.. Λεωφόρο.. Highway που λέει και το τραγούδι το γνωστό..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
λε μαζόχ το έλεγαν εκείνο το έργο????
:eek:
Κάθε γνησιος μοτοσυκλετιστης, πρεπει να περασει από αυτό το.... στάδιο!!!! :p
Το κάνεις.... μια..... δύο, αν δεν πήρες το "μάθημα" με την πρώτη φορα, και μετά..... τέλος. Δεν κοιτάς πίσω, ποτέ ξανά :laugh:!!!

(Είναι ωραια φάση όμως :happy: )
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αυτό το θέμα έπρεπε να είχε ξεκινήσει στην αρχή του χειμώνα, να βγάλουμε το χειμώνα όμορφα, με ψυχοθεραπεία. Τώρα άργησε ρε γμτ, έφτιαξε ο καιρός βγαίνουμε βόλτες :laugh::roflmao:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτό το θέμα έπρεπε να είχε ξεκινήσει στην αρχή του χειμώνα, να βγάλουμε το χειμώνα όμορφα, με ψυχοθεραπεία. Τώρα άργησε ρε γμτ, έφτιαξε ο καιρός βγαίνουμε βόλτες :laugh::roflmao:
Αυτά τα θέματα, πάντα ήταν και θα είναι ωραία! Ανεξάρτητα εποχής !!!:)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δε ξέρω αλλά αυτά τα κοκοράκια μου φέρνουν στο μυαλό τη διαφήμιση απο την εποχή που σχεδιάστηκε η πρώτη γενιά domi που βέβαια φορούσε ένα μοτέρ που είχε σχεδιαστεί και αυτό καμμιά δεκαετία πίσω.


(Καλά μαστορέματα)
 
Top Bottom