Άνθρωποι των Ελληνικών Βουνών

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
...πραγματικά δεν έχω λόγια για αυτό το νήμα.
Τί να πέις για την τρυφερότητα και την λεβεντιά αυτών των ανθρώπων...
μόνο να την ζήσεις μπορείς.

Μπράβο στον ιθύνων νου που ανέβασε αυτό το θέμα...
Κωστη τα λογια σου ειναι παντα καυσιμο για μενα..
Τιποτε αλλο δε με συγκινει στις βολτες στην Αλλη Ελλαδα
οσο οι ανθρωποι που τα καταφερνουν εκει κοντρα σε ολες τις δυσκολιες και τις δηθεν τασεις των καιρων..
Καμμια φορα τρωω βεβαια και καμμια συγκεκαλυμμενη μουντζα οπως αυτη στην Αναβρα Μαγνησιας!

 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Κωστη τα λογια σου ειναι παντα καυσιμο για μενα..
Τιποτε αλλο δε με συγκινει στις βολτες στην Αλλη Ελλαδα
οσο οι ανθρωποι που τα καταφερνουν εκει κοντρα σε ολες τις δυσκολιες και τις δηθεν τασεις των καιρων..
Καμμια φορα τρωω βεβαια και καμμια συγκεκαλυμμενη μουντζα οπως αυτη στην Αναβρα Μαγνησιας!

Αφού σε 'λεγε η γιαγια..... δεν θέλω φώτο !!! Καλά να πάθεις..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Aναμεσα στην Γραμμένη Οξυά και την Αμπλιανη.
Με βλεπει με την βιντεοκαμερα να τον στοχευω και φωναζει..
Εεεεε, τι κανς, θα μι παρς μαζι σ' με τουτο?
Εχει και συνεχεια ο διαλογος..

-Μονος εδω?
Οχι εχω και τη φαμιλια.
-Ποσα παιδια εχεις?
5..
-Καμμια τηλεοραση δεν εχετε?
Οχι..
Η Αθανατη Ελληνιδα Μανα με δυο απο τα πεντε..

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Kαλαρρυτες,το χωριο με τις δυο εισοδους μονο για πεζους..
Στην κατω -και κατω απο την σκια- ο ταχυδρομος εχει ερθει απο τα Γιαννενα
και πληρωνεται τους λογαριασμους της ΔΕΗ φωναζοντας τα ονοματα!



Στην επανω οι γνωστοι κυριοι με τα αθανατα μουλαρια επι τω εργω..

 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Νοέμβρης 2010, χωμάτινη βόλτα στα Αστερούσια με τον Σύλλογο.
Κατά τις 4 το απόγευμα και ενώ είχαμε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μας, περνώντας έξω από μια (μεγάλη) στάνη, πετάγεται ο ιδιοκτήτης στη μέση του χωματόδρομου και μας κάνει σήμα να σταματήσουμε και να κατεβούμε!
Όλοι νομίζαμε πως ήθελε να μας πει να πηγαίνουμε σιγά για να μην ενοχλήσουμε τα πρόβατα αλλά αυτός μας οδήγησε στο τραπέζι τους, πρόσθεσαν άλλη μια τάβλα και καρέκλες και άρχισαν να μας φέρνουν φαγητά και κρασί!
Η εκδρομή τελείωσε εκεί. 3 ώρες τρώγαμε και πίναμε. Δεν ξέρω πώς καταφέραμε να γυρίσουμε σπίτια μας (εννοείται από άσφαλτο)...

 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και επειδη δεν ειναι ολα τα ταξιδια μας στα βουνα αλλά και σε Επαρχια με θαλασσα,δυο φωτο και απο αυτους τους ανθρωπους της καθημερινοτητας και του μεροκαματου...

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αναμεσα στη Βεργινα και τη Συκια Ημαθιας.
Τα κατσικακια βοσκουν αμεριμνα με τοσους φυλακες και μαλιστα μολις μια εβδομαδα μετα το Πασχα !

 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Αλλα και μια φωτο απο ταξιδιωτες των βουνων λιγο πιο...ασυνηθιστων :cool:
Κώστα....αυτο το "στρινγκ"που βλέπω μέσα απο το κολλητο φόρεμα που δείχνει την προσωπικότητα και το image της κοπέλας απαντάται στις Ελληνικές υπαίθρους με τους τσομπάνιδες και τις στάνες που μας παρουσιάζει ο Πασχάλης?? Ή εγω κανω λάθος
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Κώστα....αυτο το "στρινγκ"που βλέπω μέσα απο το κολλητο φόρεμα που δείχνει την προσωπικότητα και το image της κοπέλας απαντάται στις Ελληνικές υπαίθρους με τους τσομπάνιδες και τις στάνες που μας παρουσιάζει ο Πασχάλης?? Ή εγω κανω λάθος
Η φωτογραφια θα επρεπε να κατεβει αμεσα διοτι το συνηθες μεγεθος εσωρουχων στο παρον thread
ειναι αντιστοιχο της ....μαξιλαροθηκης πενταστερου ξενοδοχειου αλλα αφου δεν παραπονεθηκε κανεις ας το να παιρνουμε λιγο αερα:happy:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κώστα....αυτο το "στρινγκ"που βλέπω μέσα απο το κολλητο φόρεμα που δείχνει την προσωπικότητα και το image της κοπέλας απαντάται στις Ελληνικές υπαίθρους με τους τσομπάνιδες και τις στάνες που μας παρουσιάζει ο Πασχάλης?? Ή εγω κανω λάθος
Hλία στην ελληνικη υπαιθρο δεν εχει μονο αγελαδες,προβατακια και τσοπάνηδες(οπως σωστα λεγεται και οχι "τσομπανιδες").Αν εσυ βλεπεις προσωπικοτητες μεσα απο το στρινγκ της κοπελας,ισως εχεις αλλη οπτικη σε οσα συμβαινουν γυρω μας,χωρις αυτο να αναιρει οτι τα στρινγκ ζουν και στα βουνα,σε ταξιδιωτισσες και οχι μονο...περα απο τη χιουμοριστικη διαθεση του συγκεκριμενου ποστ(κι αν προσεξες γραφω εξ'άρχης για "ασυνηθιστες" εικονες που συνανταμε ταξιδευοντας στα ελληνικα βουνα...αλλά υπαρκτες εικονες) :)
Η φωτογραφια θα επρεπε να κατεβει αμεσα διοτι το συνηθες μεγεθος εσωρουχων στο παρον thread
ειναι αντιστοιχο της ....μαξιλαροθηκης πενταστερου ξενοδοχειου αλλα αφου δεν παραπονεθηκε κανεις ας το να παιρνουμε λιγο αερα:happy:
Κι αν κατεβει η συγκεκριμενη κανενα θεμα εξ'εμου,αλλα μηπως θα επρεπε πιθανον να εχουν κατεβει και ενα σωρο αλλες πιο "στρινγκατες" ανα το φορουμ αλλά κι εκει δεν παραπονεθηκε κανεις,πρωτος εγω και το προσπερασαμε ολοι μας...Και αν δεν κανω λαθος και με βοηθα η μνημη μου ειναι η δευτερη φορα που σε ποστ μου παρεξηγειται η προθεση και η αστεϊζουσα διαθεση δημοσιευσης...δεν επεδιωξα να παρει κανεις αερα,προσωπικα και γενικοτερα,εννοειται :)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Κωστα ... πιάσε την αστεία πλευρά του θεματος δεν χρειάζεται και τόση σοβαρότητα, εκτος εάν εθιξα κάτι προσωπικο οπότε λυπάμαι και συγνώμη.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οχι Ηλία,τιποτα προσωπικο...δεν τα ξέρω τα κορίτσια(ατυχώς...:p)... δεν τρέχει τίποτα ουτε απο μένα.Διευκρινισα πώς κ με τι διάθεση ποσταρω κ νομίζω το γνωρίζετε:)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και μιας και εγινε κουβεντα πανω στη συγκεκριμενη φωτο ετσι για να ολοκληρωθει και το παζλ,ποσταρω και την υπολοιπη φωτο...απο μια μοτοεπισκεψη στο εκκλησακι δίπλα στον Φενεο... με επισκεπτες "ανθρωπους των βουνων",φιγουρες και ανθρωπους που συναντας σε αυτα τα μερη...Προσκυνητες και "προσκυνητες"...:secret:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Και μιας και εγινε κουβεντα πανω στη συγκεκριμενη φωτο ετσι για να ολοκληρωθει και το παζλ,ποσταρω και την υπολοιπη φωτο...απο μια μοτοεπισκεψη στο εκκλησακι δίπλα στον Φενεο... με επισκεπτες "ανθρωπους των βουνων",φιγουρες και ανθρωπους που συναντας σε αυτα τα μερη...Προσκυνητες και "προσκυνητες"...:secret:
Που είπαμε ότι είναι το εκκλησάκι...;;;
:rolleyes:
 
Top Bottom