Ένας τρελός ταξιδιώτης με ένα ακόμη πιο τρελό μοτόρι..!!

YianPep

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Africa twin 750
Το παρακολουθώ απ την αρχή ,πανέμορφο οδοιπορικό,φωτογραφίες,περιγραφές ,πληροφορίες!
Σου εύχομαι ολόψυχα να γράψεις κι άλλα πολλά..πάααρα πολλα χιλιόμετρα,οδοιπορικά ,ταξίδια και εμπειρίες:friendship:να σαι καλά Αλέξανδρε με το καλό στο επόμενο
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
ενα μεγαλο μπραβο και απο εμενα...πραγματικα το παρακολουθησα με ενδιαφερον και για την περιγραφη και για τις ομορφες φωτο.
εισαι στο σωστο δρομο.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αλεξανδρε τα τυπικα είναι αυτά που αφορουν τις υπεροχες φωτογραφιες και την αυθορμητη αφηγηση.Χαμογελαω και απολαμβανω την απλοτητα του να δημοσιεύεις σε ταξιδιωτικο μια φωτογραφια τραβηγμενη εξω από ένα... λιντλ την περιγραφή του φοιτητικου δειπνου και φυσικα το κατούρημα στα ψηλα όπως κανουν ολοι οι σοβαροι μηχανόβιοι:D

Αλλα πιο πολύ ρε φιλε απολαμβανω την αλλαγη γενιας στο δρομο και στα αρθρα,
το ότι αυτό το σελιδακι που λεγεται advride εσπρωξε έναν νέο ανθρωπο στο δρομο αλλα κυριως στο πληκτρολογιο για να βιωσει και μετα να δειξει λιγο μοτοσυκλετισμο από αυτόν που ολοι ονειρευόμαστε να επικρατησει και στη δικη μας χωρα.Αυτόν που αντι να παιρνει σωζει ζωες, που τρεφει συνειδησεις και μυει τους ανθρώπους στα ωραια της περιηγησης.

Αν δεν βγαζεις νοημα από τη σειρα που τα εγραψα
είναι γιατι το αρθρο το τελειωσα σημερα το πρωι στις 7
κι από τοτε εχω κανει 350 χλμ με το :rage:αυτοκινητο ...κι εχω κι αλλα 80:cool:
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Σε ευχαριστώ πολύ Κωστή! :friendship:

Πασχάλη μετά από όλα αυτά τα ταξιδιωτικά που έχω διαβάσει εδώ μέσα και να μην το θέλω είναι λογικό να με σπρώξει να κάνω και εγώ τα ίδια. :D Όσο για το αν έβγαλα νόημα, εννοείται πως έβγαλα μετά από την τρίτη φορά που το διάβασα και πραγματικά δεν πειράζει! :friendship: Όλα αυτά που λες είναι πολύ σωστά και συμφωνώ μαζί σου! Σε ευχαριστώ πολύ! :friendship:
 

xaGoS

Μέλος
Περιοχή
Αθενς
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
V-STROM 1000
Για άλλη μια φορά λοιπόν θα σου πω οτι σε χάρηκα πολύ. οι φωτογραφίες σου ο γραπτός σου λόγος ολα εξαιρετικά!!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αδερφέ...τίποτα καλύτερα για το Σαββατιάτικο απογευματινό καφεδάκι από το να ολοκλυτώσω και να ξαναδώ απο την αρχή τις πανέμορφες photo στο ταξίδι σου!!!

Εύχομαι όσο ποιο γρήγορα στο επόμενο και μην ξεχάσεις να το δούμε άμεσα!!!

:hailbig:
 

MikeKav

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα - Ορεστιάδα
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Varadero
Ωραίος Αλέξανδρε. Συγχαρητήρια το έχεις με τις φωτογραφίες όσο και με την περιγραφή. Εύχομαι να είσαι γερός και να κάνεις πολλά και ευχάριστα ταξιδιωτικά χιλιόμετρα. Τώρα όσο για τους γονείς θα πρέπει να το συνηθίσεις και να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι θα τα ακούς αυτά γιατί είναι κάτι που δεν αλλάζει όσο χρονών και να γίνεις. Και είναι και λογικό γονείς είναι και ανησυχούν.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραιος!
Ο νεος ειναι ωραιος!
1992-94, μ ενα DT200R ενας πιτσι κανει βολτα τα νησια.... κατεβαινα Πειραια κι οποιο καραβι εφευγε εκεινη την ωρα, εμπαινα μεσα.
Μ ενα σακο, μια σκηνη και 2 σεντονια. Τα σλιπινκγ μπαγκς ηρθαν μετα:D
Δε με επαιρνε για 1000αριες χλμ, διχρονιλα γαρ:p. Αλλα οπου νυχτωνε κοιμομουν.....(κατα τις 6-7 το πρωι κοιμομουν, αλλα αυτη ειναι αλλη ιστορια:D )
Τι μου θυμισες.....

Να σαι καλα, παντα ορθιος, παντα με ολη την προστασια πανω σου, μου αρεσε που ειχε και η Δημητρα κρανος!
Καλα χιλιομετρα και παντα να τραβας φωτο με την ιδιαιτερη ματια σου ;)
:biker2:
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Σας ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι καλα και πολλα χιλιόμετρα σε όλους σας! :friendship:

Θοδωρή για να έχει κράνος η Δήμητρα έπρεπε να θυσιάσω το υπόστρομα (λόγω χώρου)!
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Φιλέ Αλεξανδρε ξεκίνησα να διαβαζω το ταξιδιωτικό σου σήμερα το πρωι σε ενα ξενοδοχείο στη Βιέννη. Αφού έφαγα το πρωινό μου πήρα το ΚΤΜ μου και τώρα το μήνυμα σου το γράφω πίνοντας μπύρα στο Ζάγκρεμπ.

Μπράβο σου για το ταξιδακι... Όχι τόσο γιατί ηταν ενα σπουδαίο εγχείρημα. Σπουδαίο ηταν το εγχείρημα ολων εκείνων που φευγανε για μοτοταξιδια χωρίς GPS, χωρίς smartphones, χωρίς να έχουν ψάξει από πριν στο internet τις τιμές στα ξενοδοχεία, στις βενζινες και τις ισοτιμίες... Χωρίς ουσιαστικά να ξέρουν τίποτα παρα μόνο τον προορισμό.
Το "μπράβο" είναι γιατί στα ματια μου φαίνεσαι σαν ο πιτσιρικας που αγαπάει την ελευθερία του μηχανοβιου και δεν είσαι απλα ένας ακόμη καγκουρας...
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Σε ευχαριστώ πολύ Vag! :friendship:
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ πέρασα από αυτό το στάδιο πριν λίγα χρόνια αλλά δεν <<κόλλησα>>, προτίμησα τα ταξίδια με την ελευθέρια που σου προσφέρει ένα δίκυκλο.

Καλή συνέχεια στο όμορφο ταξίδι σου. :)
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Μπράβο σου Αλέξανδρε ! ! Πολύ όμορφη η βόλτα σου, άλλο τόσο οι φωτογραφίες σου! Τα χεις και τα δύο και μην τα αφήσεις, συνέχισε. Όσο για την περιγραφή, μου χάριζε ένα μόνιμο γελάκι την ώρα του Κυριακάτικου πρωινού καφέ! Σωραίος ρε μπαγάσα. .....
 
Top Bottom