Όμορφα cockpit

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Τι;;;
Μόνο αυτές τις ενδείξεις είχε;;; :p
Πώς το οδηγούσες μου λες;;; :laugh:
Άστα να πάνε ....έβλεπα τον πίνακα της cosa ,που είχε ένας γείτονας, και μου φαινόταν διαστημόπλοιο!! :roflmao::roflmao::roflmao:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πάντα μου άρεσε του R1150GS, μου κέντριζαν το ενδιαφέρον οι αριστερές ενδείξεις.



EDIT: έφτιαξα το κείμενο για να περάσει από τη λογοκρισία του amyroukai
Τα χαίρομαι ακόμα και δεν θα ήθελα με τίποτα κάτι άλλο σε μια τέτοια μοτοσυκλέτα. Κι ας μην είναι ακριβή. Κλέβουν αρκετά αλλά χαλάλι τους.

Και πέρα από το κομμάτι της αισθητικής, είναι εξαιρετικά λειτουργικά. Το απλό gs 1150 ανά 500 στροφές κερδίζει ηλεκτρικά 10km/h δηλαδή:

4.000 140km/h,
4,500 150kmlh,
5.000 160km/h

(Πιο πάνω πάει αλλά δεν έχει νόημα.)
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Απλό και κλασικό κατέχει μια ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου γιατί εκτός από ιταλικό ήταν και το πρώτο που αντίκρισα σαν πρώτο μου όχημα μια vespa 180 ss του 1966


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μου θυμιζει ζυγαρια μπανιου!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα αντικριστά ή τα πάνω κάτω
Katana 1982


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


BSA Gold Star

Στο πάνω ο δεξιός δείκτης ξεκινάει απο άλλες μοίρες ο αριστερός κάνα μισοφέγγαρο διαφορετικά. Στο απο κάτω ξεκινάς απο τέρμα πάνω δεξιά να κινούνται οι δείκτες...

Συγνώμη αλλά εμένα τσίτωσαν τα νεύρα μου και μόνο που τα είδα σε φωτό όχι να τα βλέπω καθε μέρα να κουνιόνται αλλοπρόσαλλά οι δείκτες!! ¨Ενα σφυρίιιιιιιιιιι!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο πάνω ο δεξιός δείκτης ξεκινάει απο άλλες μοίρες ο αριστερός κάνα μισοφέγγαρο διαφορετικά. Στο απο κάτω ξεκινάς απο τέρμα πάνω δεξιά να κινούνται οι δείκτες...

Συγνώμη αλλά εμένα τσίτωσαν τα νεύρα μου και μόνο που τα είδα σε φωτό όχι να τα βλέπω καθε μέρα να κουνιόνται αλλοπρόσαλλά οι δείκτες!! ¨Ενα σφυρίιιιιιιιιιι!!!!!
Επειδή είχα την τύχη να οδηγήσω το katana αρκετές φορές, το είχε ο αδερφός μου, ήταν ένα από τα ευχάριστα στοιχεία του
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Στο πάνω ο δεξιός δείκτης ξεκινάει απο άλλες μοίρες ο αριστερός κάνα μισοφέγγαρο διαφορετικά. Στο απο κάτω ξεκινάς απο τέρμα πάνω δεξιά να κινούνται οι δείκτες...

Συγνώμη αλλά εμένα τσίτωσαν τα νεύρα μου και μόνο που τα είδα σε φωτό όχι να τα βλέπω καθε μέρα να κουνιόνται αλλοπρόσαλλά οι δείκτες!! ¨Ενα σφυρίιιιιιιιιιι!!!!!
Είμαι σχεδόν βέβαιος πως πεθαίνεις να έχεις μπροστά σου ένα τέτοιο "καντράν"...



:roflmao::roflmao::roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είμαι σχεδόν βέβαιος πως πεθαίνεις να έχεις μπροστά σου ένα τέτοιο "καντράν"...



:roflmao::roflmao::roflmao:
Κοίτα η πολυπλοκότητα δεν με χαλάει! Αλλά να γυρίζει ο ένας δείκτης ξεκινώντας απο αλλού και άλλος απο αλλού? τι θα έλεγε ο επιθεωρητης ΜΟΝΚ για κάτι τέτοιο??

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επειδή είχα την τύχη να οδηγήσω το katana αρκετές φορές, το είχε ο αδερφός μου, ήταν ένα από τα ευχάριστα στοιχεία του
Πέφτω απ τα σύννεφα! Με ανώμαλους δε μιλαώ..
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Κοίτα η πολυπλοκότητα δεν με χαλάει! Αλλά να γυρίζει ο ένας δείκτης ξεκινώντας απο αλλού και άλλος απο αλλού? τι θα έλεγε ο επιθεωρητης ΜΟΝΚ για κάτι τέτοιο??
Αποδέξου την διαφορετικότητα ... :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αποδέξου την διαφορετικότητα ... :friendship:
Όχι, αρνούμαι.. Στα cockpit είμαι Τσιάρτας.. :p Η ανωμαλία των ανάποδα κινούμενων βελονών και των βελονών που ξεκινάνε απο άλλα των άλλων δεν θα περάσει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μου θυμιζει ζυγαρια μπανιου!
Ζυγαριά είναι !!!
Πολύ μπροστά η βέσπα
Σου δείχνει σε real time αναλογία κιλών /ίππων για να συγκρίνεις το πριν και το μετά ......ταβέρνας !!!! :ha:ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ζυγαριά είναι !!!
Πολύ μπροστά η βέσπα
Σου δείχνει σε real time αναλογία κιλών /ίππων για να συγκρίνεις το πριν και το μετά ......ταβέρνας !!!! :ha:ha
Το εσωσες.
Νομιζα θα ελεγες για τα 0-120.
:muted::roflmao:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εννοείται ότι 50αρηδες τι θα έβαζαν, ρολόγια μόνο... που συμφωνώ, και στο δικό μου μάτι φαίνονται (κάποια από αυτά) ελκυστικά γιατί είμαι στο κλαμπ της ηλικίας.

Εξαιρώντας την μακροζωία, η οθόνη δεν παίζεται, τουλάχιστον πενφέ που την έχω "δουλέψει" λίγο παραπάνω.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είμαι σχεδόν βέβαιος πως πεθαίνεις να έχεις μπροστά σου ένα τέτοιο "καντράν"...



:roflmao::roflmao::roflmao:
Δούλευα πιτσιρικάς σε ένα συνεργείο θείου που έφτιαχνε ιχ γερμανικά κυρίως Μερσεντές και κάποια ιαπωνικά ο οποίος δεν γούσταρε με τίποτα τα Γαλλικά και πιο πολύ τα Citroen.

Και κάποια στιγμή του έφεραν ένα τέτοιο το οποίο ήταν της γυναίκας του αφεντικού μιας μεγάλης επιχείρησης που είχε αναλάβει ο μπάρμπας το service των αυτοκινήτων οπότε δεν μπορούσε να πει όχι.

Το τι καντήλι έριξε δε λέγεται. Εγώ είχα λιώσει από τα γέλια με αυτά που έλεγε αλλά ένα δίκιο το είχε. Ανοίγει το καπώ και αντί για μοτέρ αυτοκινήτου είχε σε μινιατούρα μια αντιγραφή του πυρηνικού εργοστασίου του Τσερνόμπιλ και μάλιστα μετά το ατύχημα.

Τέλικα φώναξε άλλο μηχανικό που ήξερε από Citroen.
 
Top Bottom