Όχημα για Delivery, τι να επιλέξω;

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Υποθέτω πως το παπί είναι το καταλληλότερο μέσο ωστόσο γράφω "όχημα" μήπως κάποιος έχει κάποια άλλη πρόταση που δεν έχω σκεφτεί.
Δώστε τα φώτα σας γιατί από παπιά δεν έχω ιδέα, δεν ασχολήθηκα ούτε τα συμπάθησα ποτέ. Μπάτζετ, το ιδανικό μίνιμουμ. Δηλαδή όχι τόσο χαμηλό που να μπλέξεις με κανά ρημάδι και να είσαι στα συνεργεία συνέχεια, αλλά τόσο ώστε να κάνει απόσβεση όσο το δυνατό νωρίτερα. Καλό είναι να μπορεί να πουληθεί εύκολα σε περίπτωση που το εγχείρημα αποτύχει.

Μερσί, για πείτε...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Το καλυτερο ειναι παπι.
Αλλιως κανα ηλεκτρικο scooterακι ,που με την επιδοτηση τωρα , θα βγει αρκετα οικονομικο. Βεβαια ξερω οτι Αθηνα κανουν αποστασεις , δεν ειναι οπως εδω ,στη Πατρα που ολα ειναι διπλα , αρα θα πρεπει να κοιταξεις αν σε βολευει η αυτονομια του.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Εννοείται πάπια.
Ολόκληρες οικονομίες στην Άπω Ανατολή στηρίζονται στις μεταφορές κ μετάκινησεις με πάπια.
Έχουν το ελάχιστο δυνατό κόστος κατανάλωσης, ενώ άνετα το μαστορευεις μόνος σου κάθε ΣΚ.
Πάρε κουτα το Daytona 125 στα 1500 ευρώ. Τιμιοτατο κ για αρχή θα κάνεις την δουλειά σου!
Προσφάτως έκανα 2 μετρήσεις κατανάλωσης στο δικό μου ( Crypton του 2010) κ με κανονικούς ρυθμούς ειδα 200km με 3.8 λιτρα, δλδ 1.9 /100.. o_O
Πιο κατω μόνο ποδήλατο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το daytona το έχει το λόκαλ σιδεροφάγο ντελιβέρι και ένας ακόμα σιδεροφάγος φίλος ντελιβεράς Αθήνα. Τίμιο το θεωρούν και οι δύο.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Επίσης αν μου επιτρέπεις επειδή κατάλαβα ότι θες να δοκιμάσεις την διανομή στο κατάστημα ίσως πριν το αγοράσεις να δεις πως τσουλαει το project μέσω ενός delivery boy.
Κ άμα δεις ότι τραβάει αγοράζεις..

Τώρα βέβαια ίδεες λέμε..εσυ ξέρεις καλύτερα!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επίσης αν μου επιτρέπεις επειδή κατάλαβα ότι θες να δοκιμάσεις την διανομή στο κατάστημα ίσως πριν το αγοράσεις να δεις πως τσουλαει το project μέσω ενός delivery boy.
Κ άμα δεις ότι τραβάει αγοράζεις..

Τώρα βέβαια ίδεες λέμε..εσυ ξέρεις καλύτερα!
Συμφωνώ με την ιδέα του Γιώργου...
Νομίζω είναι ποιο ασφαλές οικονομικά για αρχή.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Για τα ηλεκτρικά δεν έχω γνώμη η αλλιώς δεν ξέρω ντιπ.Παπι απο εμένα.Τι παπί??Yamaha crypton r115,από τα πιο αξιόπιστα που υπάρχουν και τα Daytona είναι καλά,εγώ έχω ένα crypton 105 έχει 105χιλ χιλιόμετρα χωρίς να έχει γίνει ακόμα επισκευή στο μοτέρ, βέβαια το είχε αγοράσει καινούργιο ο αδερφός μου και δεν έχει κανιβαλιστει από πιστηρικαδες..
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν θες για το καφε..δες τιη VOLT αν μπορεις να συνεργαστεις..δεν ξερω τι χρεωσεις εχουν ;;
Για παπι θα πω κ εγω Daytona το εχει φιλος τρια χρονια αψογο σερβις μηδαμινο καθημερινη χρηση..vfm..!!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Στην φαρμακαποθηκη πήγα για δουλειά πριν 9 χρόνια.
Τα τρία πρώτα από αυτά δουλεύαμε κάνα 4-5 στόμα με μηχανακια.
Είχαμε 3 σχετικά καινούργια Daytona 125(2009 μοντέλα) δύο παλιά daelim 100-110 κυβικά που ήταν πιο πολύ καβατζα για όταν χαλαγε κάποιο και δύο modenas kriss 125.
Τα Daytona όλα κάποια στιγμή φόρεσαν λιφαν μοτέρ γιατι κόλλησαν.ειδικα το ένα κάποια στιγμή έκαιγε λάδι σαν δίχρονο.
Τα μοντενας ήταν και πιο δυνατά σε γκάζι και πιο άνετα στην σέλα.
Δεν ξέρω αν τα επόμενα νταιτονα βελτιώθηκαν τόσο πολύ η όχι,δεν έχω εικόνα καθόλου.
Επίσης τώρα που το σκέφτομαι δεν εχω δει καθόλου μοντενας τα τελευταία χρόνια να κυκλοφορούν.
Πάντως για να βρεις γιαπωνέζικο παπί χωρίς να είναι σκορπιο και χωρίς να είναι 20 χρόνων θες πάνω από 1000-1200€.
Το 16' έδωσα το κρυπτόν μου που ήταν μοντέλο 2000 800€ και πουλήθηκε σε μια βδομάδα.
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Ντελιβερυ μποϊ (μποϊ 50 χρονών χαχα).
Κάνω 3 τετράωρα την βδομάδα,δλδ λίγες μέρες.

Έχω το κλασικό Daytona Dy 125..
Στα 3 χρόνια μόνο μια αλυσίδα έχει ζητήσει.
Λαδακια ευλαβικά σαν να είναι κτμ.... χαχαχα

Αλλά...δεν του πίνω το αίμα...

Οδηγικά χάλια έως κ επικίνδυνο.
(Το ίδιο θεωρώ ότι είναι όλα τα παπιά..και τα έχω οδηγήσει σχεδόν όλα ..όσα είναι στη δουλειά )

Αν δούλευα φουλ θα είχα πάρει σκούτερ .sym 200 .
Σαφώς πιο ακριβό σε συντήρηση
Αλλά πιο ανετο .
Αυτά
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
H Daytona βλεπω εχει και δωρεαν τις εργασιες συντηρησης για τα 2 πρωτα χρονια.
 

MikeG

Μέλος
Περιοχή
Southest Point of Europe
Όνομα
Mike
Μοτό
BMW F800GS , Haibike XDURO AllMtn 2.0
Αντώνη έχω ένα KazeR (αγορασμένο από μένα το 2002) προς πώληση.
Θέλει μερικά μαζεματάκια (μανιβέλα, ένα τυπικό service, μπαταρία, ένα καθρέπτη).
Έχει περίπου 40000 χλμ όλα από μένα. Κάθεται στο γκαράζ μου. Πριν 2 χρόνια του είχα κάνει ένα ολικό service (καινούργια αλυσίδα, μπουζί, λαδάκια, τακάκια, ρουλεμάν τιμονιού, σιαγώνες πίσω, καθάρισμα carb).

Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ.

;)
 
Top Bottom