ΑΣΦΑΛΕΙΑ-ΟΔΙΚΗ ΓΙΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ

SAKIS

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΝΑΣΟΣ
Μοτό
DL. V-STROM 650
Καλημερα στη παρεα...Σκεφτομαι να ταξιδεψω προς βαλακανια μερια...Εχω ενα θεματακι με την οδικη δεν καλυπτει Αλβανια και Σκοπια..Μαλιστα βρεθηκε και οδικη η οποια μου ειπε οτι καλυπτει μονο σε χωρες που βρεχονται απο τη Μεσογειο.......:banghead::banghead: Σε περιππτωση που θα χρειαστει τη πρεπει να γινει σε αυτες τις χωρες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

SAKIS

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΝΑΣΟΣ
Μοτό
DL. V-STROM 650
Το χερι βαθια στην τσεπη και αρκετη ταλαιπωρια.ΕΛΠΑ ρωτησες?
Μου ειπαν οτι η ΕΛΠΑ με τιποτα..Αλλα θα παρω και ενα τηλεφωνο για σιγουρα....
 

SAKIS

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΝΑΣΟΣ
Μοτό
DL. V-STROM 650
ADAC πρεπει να εισαι συνδρομητης......Νεα συνδρομη με 90 ευρω αλλα για ενα ατομο και σε καλυβει σε ολες τις χωρες και για ενα χρονο......Ιδωμεν
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Νασο εγω εχω muntial και καλυπτει ολα τα Βαλκανια. 25€ το εξαμηνο. Αν θες σου στέλνω το τηλ της ασφαλιστριας μου να ρωτησεις οτι θες.

Σε περιμενω για καφε Θεσσαλονικη! :D
 

SAKIS

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΝΑΣΟΣ
Μοτό
DL. V-STROM 650
Αλεξη αν μπορεις!!!!Να παρω να ρωτησω !!!Ευχαριστω φιλος!!!!
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
ADAC και ησύχασες παντού.
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Πώς επικοινωνούμε με την ADAC?...Και για συμβολαιο και αν χρειασθει μετα να την καλεσουμε;
Μου έδωσες ιδέα και είπα να δοκιμάσω και πήρα τηλέφωνο στο ...
004989222222... Που είναι το διεθνές τηλέφωνο βλαβών της adac.... Όπου και με Σύνδεσε αυτόματα με το ελληνικό γραφείο της εταιρείας που είναι στην Αθήνα ... Μίλησα ελληνικά μαζί του και όντως αυτό είναι το τηλέφωνο για διεθνείς κλήσεις προς την adac (004989)222222... Εκτός αν είσαι στη Γερμανία που από κει τηλεφωνείς στο 222222... Χωρίς δηλαδή τον κωδικό τηλέφωνο της Γερ μανίας και συγκεκριμένα του Μονάχου ...
Για συμβόλαιο μπορείς να απευθυνθείς στα ελληνικά γραφεία της εταιρείας αλλά το τηλέφωνο δεν τό ξέρω μιας και εγώ έκανα συμβόλαιο απευθείας από τη Γερμανία ...
Υπόψιν το τηλέφωνο αυτό είναι για κλήσεις μόνο από κινητό και όχι από σταθερό τηλέφωνο ....
Και η χρέωση μου ήταν ενημερωτικά πάντα για 1 λεπτό και 20 δευτ. ομιλίας δυόμιση ευρώ.. . Μιας που μίλησα στην Ελλάδα. ναι μεν αλλά μέσω Γερμανίας ... Όποτε χρειασζεσαι να εχεις πολύ χρήμα στο κινητό σου οι κάποιο δωρεάν πακέτο για κλήσεις προς το εξωτερικό αλλιώς την έβαψες
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Ακριβως. Αν την χρειαστεις ομως δεν θα σκεφτεις το κοστος. Εκτος αν επιλεξεις να μιλησεις Αγγλικά στην χωρα που εισαι. Ομως είναι άψογη εταιρία. Την χρησιμοποίησα στο αυτοκίνητο
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Φυσικά και δεν θα σκεφτης το κόστος. ..αλλα αν δεν εχεις σύνδεση στο κινητό πρέπει να προνοεισης το κοστος για να εχεις την δυνατότητα να τηλεφωνισεις...
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Σε μια γραπτή επικοινωνία που είχα με εταιρίες οδικής βοήθειας και ασφαλιστικές για να δω που θα καταλήξω μου απάντησαν όλοι οτι καλύπτουν, πλην κάποιων χωρών. Στην επόμενη ερώτηση που αφορούσε την περίπτωση που θα χρειαζόμουν οδική αν καλώ στα εδώ τηλέφωνα και με εξυπηρετούν(αν δλδ υπάρχει ανταπόκριση) μου απάντησαν όλοι οτι βρίσκω την οδική βοήθεια στη χώρα που είμαι και όταν γυρίσω τους πάω τα τιμολόγια για να πληρωθώ.Τι και πόσο δε ρώτησα γιατί δε μπορούσα να φανταστώ να έχω μείνει πχ στην Τρανσαλπίνα και να ψάχνω μέσω τηλεφώνου οδική βοήθεια στο χρυσό οδηγό τους ή κάτι τέτοιο εκτός του τρόπου συννενόησης. Τα γράφω για να πάμε ένα βήμα πιο μετά, ποιά είναι η διαδικασία που ακολουθείται στην περίπτωση που χρειαστεί;

Τελικά έκανα την Adac ύστερα απο εμπειρίες παιδιών που διάβασα στο mybike.gr
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε μια γραπτή επικοινωνία που είχα με εταιρίες οδικής βοήθειας και ασφαλιστικές για να δω που θα καταλήξω μου απάντησαν όλοι οτι καλύπτουν, πλην κάποιων χωρών. Στην επόμενη ερώτηση που αφορούσε την περίπτωση που θα χρειαζόμουν οδική αν καλώ στα εδώ τηλέφωνα και με εξυπηρετούν(αν δλδ υπάρχει ανταπόκριση) μου απάντησαν όλοι οτι βρίσκω την οδική βοήθεια στη χώρα που είμαι και όταν γυρίσω τους πάω τα τιμολόγια για να πληρωθώ.Τι και πόσο δε ρώτησα γιατί δε μπορούσα να φανταστώ να έχω μείνει πχ στην Τρανσαλπίνα και να ψάχνω μέσω τηλεφώνου οδική βοήθεια στο χρυσό οδηγό τους ή κάτι τέτοιο εκτός του τρόπου συννενόησης. Τα γράφω για να πάμε ένα βήμα πιο μετά, ποιά είναι η διαδικασία που ακολουθείται στην περίπτωση που χρειαστεί;

Τελικά έκανα την Adac ύστερα απο εμπειρίες παιδιών που διάβασα στο mybike.gr
Μέσω του σαιτ της Adac. ..ή βρηκες κάποιον τρόπο από Ελλάδα? ??

advφον!!
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μέσω του Ζαμπέτα(είδη καμπινγκ) απο τη Θεσσαλονίκη. Προσοχή το τηλέφωνο της Adac στην Ελλάδα είναι για να εξυπηρετεί τους πελάτες-ταξιδιώτες της εδώ, δεν κάνει νέα συμβόλαια.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ρε παλικαρια εγω δεν θα εκανα ασφαλεια σε ειδη καμπιγκ,ασφαλεια.Οχι οτι εχω κατι με τον ανθρωπο,ισα ισα δεν τον γνωριζω.Αλλα ολοκληρος οργανισμος τοσα χρονια,δεν μπορει να βρει εναν συνεργατη?
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Το αυτό, παράλειψη μου που δεν το έγραψα...καλοσύνη του!
 
Top Bottom